Tuesday 11th August 2009


Race 1 MAIDEN 380m 7.15pm
1 SURGE ON BY M STEPHEN CLARK
2 SCOTT DIAMONDS M TIMOTHY WATERS
3 BENTLEY ME ME M PHILLIP RUDALL
4 BRIM BELL M ADRIAN MILANI
5 LITTLE FOX M JOAN NEWNHAM
6 GERARDA M GLEN OLSEN
7 VALENTINO OUTLAW M MICHAEL HICKMOTT
8 NOBLE JESS M NORMAN RANDALL
9 HECONIC MISS M TIMOTHY WATERS
10 REZISTA M EDWARD COLLINS

Race 2 NOVICE 380m 7.33pm
1 MADAM MEGGS N DANIEL MILES
2 TWO SHORT N PATRICK RYAN
3 WELL MADE N GARY HEATH
4 SWIP STAR N DENIS GODFREY
5 UNPAINTED N STEVEN BOODY
6 JELLY BENTLEY N PHILLIP RUDALL
7 BET ON EB N SONIA TAYLOR
8 MISS PHUKET N NOEL VOHLAND
9 LOG IN N MICHAEL CAMPBELL
10 TINKA FLYER N GLEN GRAHAM

Race 3 5TH GRADE 380m 7.51pm
1 ENGLISH CAPTAIN 5 PETER MILANI
2 REGENT MIDNIGHT 5 MICHAEL CAMPBELL
3 KIRRA’S DESTINY 5 BARBARA SAM
4 MULBERRY PIE 5 PAUL FREDERICKSON
5 STELLA PEG 5 MICHAEL CAMPBELL
6 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
7 GOZO TAYLOR 5 ADRIAN MILANI
8 GOZO FAST GIRL 5 MATE RAJAN
9 CHAKIRA 5 MARGARET BERNSTONE
10 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN

Race 4 4/5 GRADE 380m 8.09pm
1 HAY CASANOVA 4 MICHAEL CAMPBELL
2 MISS SEAGULL 5 OWEN THOMSON
3 SPLENDID ROSE 5 CLARENCE WILCOX
4 DIVA TEXADA 4 BARBARA SAM
5 HUGE NIGHT OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
6 THUMPSTER 4 MATE RAJAN
7 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
8 BUDDY STANLEY 5 DENIS GODFREY
9 SIR DOUGLAS 5 EDWARD COLLINS
10 CALAIS CLASS 5 GRETA THOMSON

Race 5 5TH GRADE 643m 8.27pm
1 CAMPANCO 5 RICKY CAMP
2 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
Box3 VACANT
4 SHINING LASS 5 ISOBEL CAMP
5 BROTHER NOOMPS 5 EDWARD COLLINS
Box6 VACANT
7 WHERE’S MOLLY 5 BRADLEY BELFORD
8 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON

Race 6 5TH GRADE 498m 8.45pm
1 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
2 GO SHARN 5 MATE RAJAN
3 MR. NEWFOUND 5 WAYNE FRENCH
4 BINNAWAY LAD 5 NANCY MAYNARD
5 SUPER SAMMY 5 ROBERT THOMSON
6 TUSCAN ROSE 5 GARY HEATH
7 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX
8 SERENGHETI DREAM 5 GRAHAM THOMSON
9 RED SEQUIN 5 JOAN NEWNHAM
10 AMANDA RENE 5 MALCOLM LITTLE

Race 7 380m 9.03pm
1/2 GRADE F.F.A.
1 BIG ALFORD 1 BRADLEY BELFORD
2 HEZA CHOKER 2 SONIA TAYLOR
3 SMOOTH LADY 2 ROBERT THOMSON
4 MR. BEETSON 2 JOANNE WOOLER
5 WANTOBE MAGIC 2 BARBARA SAM
6 HALIFAX BAY 2 MATE RAJAN
7 BACKHOE BILLY 1 MICHAEL CAMPBELL
8 SURF BLASTER 2 SONIA TAYLOR

Race 8 498m 9.21pm
(BEST 8)
1 MISS RAGAMUFFIN 3 JOAN NEWNHAM
2 SYANNA 2 KELVIN MULLER
3 BENTLEY NOMAD 2 PHILLIP RUDALL
4 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
5 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
6 LUKE’S PRINCESS 2 ADRIAN MILANI
7 ALPHAMATIC 1 OWEN THOMSON
8 DA JUDGE 3 ROBERT OLSEN

Race 9 3RD GRADE 380m 9.38pm
1 DUAL ENFORCER 3 NOEL VOHLAND
2 FLYNNY’S FLYER 3 EDWARD COLLINS
3 EARLY EDITION 3 JOAN NEWNHAM
4 BIG CLEAN OUT 3 MICHAEL CAMPBELL
5 ZANE’S BOY 3 MICHAEL HICKMOTT
6 JARRY BOY 3 MATE RAJAN
7 MIDNIGHT MUMMA 3 REBECCA FREDERICKSON
8 UNMARKED 3 RICKY CAMP
9 BLUEWATER MAID 3 MICHAEL CAMPBELL

Race 10 4TH GRADE 498m 9.57pm
1 STOLEN ONE 4 MICHAEL CAMP
2 TIGGY BENTLEY 4 PHILLIP RUDALL
3 SILVER HURDLER 4 SONIA TAYLOR
4 DISCO DANCER 4 PAUL FREDERICKSON
Box5 VACANT
6 SALTWATER ROSE 4 GLEN OLSEN
7 ROSSCAL RAIDER 4 JOAN NEWNHAM
8 NANNYGAI NANCE 4 BRADLEY BELFORD