Tuesday 4th August 2009


Race 1 380m 6.47pm
MAIDEN TOWNSVILLE ASI PATIO SERVICES F4
1 LAST BUS HOME M THOMAS NOBLE
2 MRS. RUBBLE M MICHAEL CAMPBELL
3 REZISTA M EDWARD COLLINS
4 BENTLEY HUNK M PHILLIP RUDALL
5 BENTLEY SUE M PHILLIP RUDALL
6 DEEDEE TROUBLE M NATHAN GOODWIN
7 EB’S OCTANE M SONIA TAYLOR
8 GERARDA M GLEN OLSEN
9 VALENTINO OUTLAW M MICHAEL HICKMOTT
10 NOBLE JESS M NORMAN RANDALL

Race 2 380m 7.08pm
5TH GRADE KEY MOTORS F4
1 VALENTINE’S MISS 5 MICHAEL HICKMOTT
2 VILLASANTI’S BOY 5 EDWARD COLLINS
3 SWIP STAR 5 DENIS GODFREY
4 SWIGGER 5 KEITH JACKSON
5 DEEDEE STARDUST 5 NATHAN GOODWIN
6 ZANY BLUE 5 NATHAN GOODWIN
7 BINNAWAY LAD 5 NANCY MAYNARD
8 REGENT MIDNIGHT 5 MICHAEL CAMPBELL
9 GOZO FAST GIRL 5 MATE RAJAN
10 AMANDA RENE 5 MALCOLM LITTLE

Race 3 380m 7.27pm
MIXED FINAL JUDGE BROS F4 1ST LEG EXT DBL
1 WELL MADE M GARY HEATH
2 LITTLE FOX M JOAN NEWNHAM
3 BENTLEY ME ME M PHILLIP RUDALL
4 JELLY BENTLEY 5 PHILLIP RUDALL
5 BENTLEY ROB M PHILLIP RUDALL
6 PIRATE BIRD 5 STEVEN BOODY
7 MISS PHUKET 5 NOEL VOHLAND
8 BOLD APACHE M TIMOTHY WATERS
9 SCOTT DIAMONDS M TIMOTHY WATERS
10 DEEDEE TROUBLE M NATHAN GOODWIN

Race 4 380m 7.50pm
MIXED FINAL WATERS ABRASIVE BLASTING SERVICES
F4 2ND LEG EXT DBL
1 COOL POSS 5 DENIS COMERFORD
2 BUDDY STANLEY 5 DENIS GODFREY
3 STELLA PEG 5 MICHAEL CAMPBELL
4 ONE MORE PIRATE 4 ADRIAN MILANI
5 SILVER HURDLER 4 SONIA TAYLOR
6 NAIDOC 4 GERARD BOWE
7 MORE FURY 4 THOMAS NOBLE
8 DENGUE FURY 5 THOMAS NOBLE
9 DA JUDGE 4 ROBERT OLSEN
10 ADDIS ROSE 4 NATHAN GOODWIN

Race 5 498m 8.08pm
4/5 GRADE DINKY DI WEB DESIGNS F4 1ST LEG QUAD
1 DA JUDGE 4 ROBERT OLSEN
2 CALAIS CLASS 5 GRETA THOMSON
3 WOODSTOCK FLYER 5 ROBERT OLSEN
4 SERENGHETI DREAM 4 GRAHAM THOMSON
5 DIZZY DUX 5 KEITH JACKSON
6 TIGHT LINE 5 MATE RAJAN
7 CHAPLIN AIR 5 GRAHAM THOMSON
8 GO SHARN 5 MATE RAJAN
9 SUPER SAMMY 5 ROBERT THOMSON

Race 6 498m 8.27pm
CONSOLATION SOLDIER 2 SOLDIER TOWNSVILLE CUP
F4 2ND LEG QUAD 1ST LEG TBLE
1 KATHY’S RECALL 3 MICHAEL CAMPBELL
2 ALPHAMATIC 1 OWEN THOMSON
3 EARTH QUEST 2 THOMAS NOBLE
4 CLARRIE EARLY 1 RAYMOND GATTI
5 GIDGEE GLIDER 4 THOMAS NOBLE
6 LUKE’S PRINCESS 2 ADRIAN MILANI
7 DARK SILHOUETTE 2 SONIA TAYLOR
8 BRONSAN MISS 1 MICHAEL CAMPBELL
9 BENTLEY NOMAD 2 PHILLIP RUDALL
10 PRINCE JAY 2 CRISTY GODFREY

Race 7 380m 8.50pm
(BEST 8) GREASY GRIZZLY @ STUD FLYING SPRINT
F4 3RD LEG QUAD 2ND LEG TBLE 1ST LEG DBL
1 FORCE OF REVENGE 2 SONIA TAYLOR
2 BACKHOE BILLY 1 MICHAEL CAMPBELL
3 FLYNNY’S FLYER 2 EDWARD COLLINS
4 SURF BLASTER 2 SONIA TAYLOR
5 SMOOTH LADY 2 ROBERT THOMSON
6 HALIFAX BAY 3 MATE RAJAN
7 STONE COLD SOBER 2 MICHAEL CAMPBELL
8 MR. BEETSON 2 JOANNE WOOLER
9 BIG CLEAN OUT 3 MICHAEL CAMPBELL
10 ZANE’S BOY 3 MICHAEL HICKMOTT

Race 8 498m 9.08pm
MIXED FINAL CLOCKWORK COURIERS TOWNSVILLE CUP
F4 4TH LEG QUAD 3RD LEG TBLE 2ND LEG DBL
1 RYAN’S A ROCKET 3 RON BALL
2 LUVA DRINK 3 RON BALL
3 SHE’S THE WORD 2 THOMAS NOBLE
4 HEZA CHOKER 2 SONIA TAYLOR
5 LIKE THE LOOK 2 RON BALL
6 FARMOR SWIFT 1 STEVEN SCOTT
7 BOGIE BOMBER 4 TONY BRETT
8 SEE THROUGH 1 NEVILLE WATERS
9 SYANNA 2 KELVIN MULLER
10 EARTH QUEST 2 THOMAS NOBLE

Race 9 3/4 GRADE 380m 9.27pm
3/4 GARDE J & T LUND F4
1 VALENTINE’S WHIP 4 MICHAEL HICKMOTT
2 JUST A BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
3 BIG CLEAN OUT 3 MICHAEL CAMPBELL
4 HUGE NIGHT OUT 4 MICHAEL CAMPBELL
5 TIGGY BENTLEY 3 PHILLIP RUDALL
6 SUNLANDER 3 THOMAS NOBLE
7 BLUEWATER MAID 3 MICHAEL CAMPBELL
8 ZANE’S BOY 3 MICHAEL HICKMOTT
9 ADDIS ROSE 4 NATHAN GOODWIN
10 HAY CASANOVA 4 MICHAEL CAMPBELL

Race 10 380m 9.50pm
5TH GRADE S & A GARVIN F4
1 SIR DOUGLAS 5 EDWARD COLLINS
2 MR. NEWFOUND 5 WAYNE FRENCH
3 SPEEDY BURRITO 5 ROBERT JOHNSTON
4 TUSCAN ROSE 5 GARY HEATH
5 THUMPSTER 5 MATE RAJAN
6 DEEDEE MONTEGO 5 NATHAN GOODWIN
7 ASSASSIN’S ANGEL 5 MARGARET BERNSTONE
8 GREG AARON 5 CLARENCE WILCOX
9 UNPAINTED 5 STEVEN BOODY
10 MISS SEAGULL 5 OWEN THOMSON