Monday, 1 September 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 1 September 2014

Race No. 1Midland Irrigation12:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EYE WISH IRISH [5]4615722.63(5)F Meyer (Maryborough)
2DIAMOND MINX [5]8718422.73(2)C Stanton (Clunes)
3SPACE THYME [5]7864322.77(1)R New (Wendouree)
4FOS NEWMAN [5]3F424NBTE Matthyssen (Talbot)
5BAZZAGREY [5]3166622.86(8)P Smith (Wonwondah)
6COSTLY (QLD)[5]8316622.76(8)L Lacy (Noble Park)
7BELLA LUCIA [5]4315FSTDR Gladman (Sebastopol)
8CLOVALLEY BEV [5]74541FSHW Connell (Harston)
9CUDGEE’S JASPER [5]Res.16468FSHG Hunt (Cudgee)
10LEAH BELENA [5]Res.F815622.59(4)N Partridge (Carranballac)
Race No. 2Catering Allsorts12:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STINGA POWER [5]48517NBTD Sheridan (Talbot)
2CLARETOWN BERT [5]3516125.93(Q)(4)P Griffen (Claretown)
3DON FIRE [5]62167FSTDP Gabriel (Toolern Vale)
4LEXTON GOLD [5]42337NBTC Russell (Kyabram)
5MERLOT MAGIC [5]46126.23(2)C Farrugia (Melton)
6DYNAMITE DIVA [5]61565NBTL Johnson (Yarpturk)
7PROBABLE (SA)[5]27446NBTC Fox (Rosebrook)
8PARAMOUNT THUNDA [5]33661FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
9GO WILD PHIL [5]Res.57575NBTK Ward (Mount Moriac)
10TIK TOK BOOM [5]Res.5368726.04(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 3Zagame’s Ballarat1:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOUND FOR VEGAS [5]1778722.34(Q)(2)R Raven (Smythes Creek)
2INVISIBLE STARS [5]24212NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
3MISS PREDATOR [5]7543722.60(8)S Jack (Dalmore)
4STARBRIGHT GIRL [5]2688722.48(4)M Mcguire (Raglan)
5IMA SCREW LOOSE [5]45243FSTDC Capuano (Anakie)
6VIOLET DESIRE [5]86736NBTN Tait (Wangaratta)
7MAGIC OF BEAM (NSW)[5]44268NBTD Sturgess (Talbot)
8DETCORD [5]67467NBTM Marshall (Pentland Hills)
9SANTA [5]Res.8514422.54(Q)(1)D Geyer (Moolap)
10PARAMOUNT ARROW [5]Res.38537NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
Race No. 4Strides Function Centre1:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARBIE BOY [5]63817NBTR Gavin (Killarney)
2ELUSIVE MASTER [5]6315625.87(8)W Punshon (Parwan)
3FANTASY EXPRESS [5]1566426.05(1)F Meyer (Maryborough)
4HIGHFIELD BESSIE [5]42613NBTN Tait (Wangaratta)
5SUNSET MAGIC (NSW)[5]61455FSTDS Kruckel (Lake Goldsmith)
6DIRTY PAWS [5]4241326.09(2)J Higgins (Linton)
7MISS GRITHINBUSH [5]65528NBTN Wynd (Lismore)
8RICH AZZ YEEW [5]4523126.02(6)I Chircop (Smythesdale)
9GO WILD PHIL [5]Res.57575NBTK Ward (Mount Moriac)
10TIK TOK BOOM [5]Res.5368726.04(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 5102.3 3ba Fm1:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOLY QUEEN [5]8876331.72(6)L Smith (Dallas)
2MANTARAY LAD [5]5F555NBTD Geall (Lara)
3CAMPASPE TINA [5]1368731.66(8)B Petty (Brookfield)
4KEVAUD’S GIRL [5]4237631.56(7)K Daisley (Lismore)
5FLASHING BESSY [5]54746FSTDD Field (Point Cook)
6VAPOUR KING [5]5576431.22(1)I Chircop (Smythesdale)
7DON’S BULLET [5]23628NBTK Ward (Mount Moriac)
8DIRK AND ROSIE [5]6655731.47(8)A Daisley (Lismore)
9CRAFTY MAISY [5]Res.57648FSHC Russell (Kyabram)
10PIFFIN’ YONNIES (NSW)[5]Res.7516631.45(3)E Vigor (Anakie)
Race No. 6Mega Merch Rural & Pet2:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRAL ROAD [5]3247125.80(2)M Edwards (Broadford)
2JACK’S PRINCE [5]3333525.86(1)K Quinn (Cundare)
3CRAVING EUPHORIA [5]67778NBTA Norris (West Footscray)
4MY MINION [5]2242725.86(8)B Bonaccurso (Airport West)
5HOOK HIM IN [5]1228625.83(Q)(2)S Donlon (Burnbank)
6PERFECT FLASH [5]5455725.64(1)K Daisley (Lismore)
7FRANCHINA [5]6825325.66(8)D Good (Skipton)
8PRINCESS MOGAMBO [5]6727626.66(2)I Chircop (Smythesdale)
9KERSER [5]Res.1377726.13(Q)(5)K Chivell (Sunbury)
10NIKKI CEE [5]Res.63746FSTDG Connell (Harston)
Race No. 7Latrobe Street Mega Meats2:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S LEGEND [5]2242131.83(8)N Carthew (Newcomb)
2SHADOW LEA [5]42284NBTJ Gigliotti (Napoleons)
3THREE CARD TRICK (NSW)[5]8313T31.46(2)K Quinn (Cundare)
4FLOSSY THELLY [5]8675731.42(5)S Berriman (Ballarat East)
5MISSY BEE [5]5125731.56(8)J Thorpe (Arthurs Creek)
6BETTY ARMAGH [5]86827FSTDP Mullen (Cranbourne)
7MCTHUMPA [5]46721NBTH Taylor (Langwarrin)
8TY’S LITTLE LAD [5]24756NBTS Boag (Smythesdale)
9PRANCING LAD [5]Res.2655431.53(1)R Gavin (Killarney)
10TACKIFIRE [5]Res.4531631.74(4)A Stewart (Melton)
Race No. 8Ballarat Gas & Plumbing2:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WICKED FOUR [5]27226NBTP Patterson (Bet Bet)
2GO SNIPER [5]3136625.86(2)K Ward (Mount Moriac)
3GARY GROUNDWORK (NSW)[5]4546425.71(2)S Liuzzi (Lara)
4VENOM’S LAD [5]55786FSTDJ Thorpe (Arthurs Creek)
5WEST ON KNIGHT [5]46536FSHJ Paraskevas (Cranbourne South)
6LEKTRA CONCRETE [5]53844NBTP Simone (Pirron Yallock)
7PROCEED (NSW)[5]77655FSTDF Hand (Seymour)
8HOOFLA [5]3765425.90(5)E Vigor (Anakie)
9KERSER [5]Res.1377726.13(Q)(5)K Chivell (Sunbury)
10NIKKI CEE [5]Res.63746FSTDG Connell (Harston)
Race No. 9Lynette’s Florist2:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S HEATHER [5]84F7722.19(2)T Liuzzi (Lara)
2PERFECT CAUSEWAY [5]5113722.33(3)A Daisley (Lismore)
3RIVERSIDE BILLIE [5]45545NBTR Gladman (Sebastopol)
4BLACK CADEL [5]5345822.30(5)G Peach (Cape Clear)
5CRAZY BANDIT [5]5358322.43(8)R Fisher (Streatham)
6ZAFONIC ZJAHDI (QLD)[5]11735FSTDS Melville (Beveridge)
7SPECTRUM (NSW)[5]4736322.86(8)C Stanton (Clunes)
8BONNIE’S REVENGE [5]4532522.53(8)P Bartlett (Bamawm)
9WHERE’S RED [5]Res.2534722.34(2)K Ward (Mount Moriac)
10ILLEGAL POWER [5]Res.7F768FSTDK Wright (Elphinstone)
Race No. 10Lion Quality Products3:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANG BANG GAL [5]8767625.73(1)M Mcguire (Raglan)
2FILIUS FLITWICK [5]7156425.37(3)D Todd (Dereel)
3SEEYA SATURDAY [5]3138525.88(6)P Craig (Langwarrin)
4SMASHING TURBO [5]4577826.03(8)J Hurrell (Corndale)
5PASON SANDER [5]5468126.04(7)S Donlon (Burnbank)
6HIGHFIELD ROCO [5]23187FSHN Tait (Wangaratta)
7SUNNYMEAD [5]36141FSTDM Marshall (Pentland Hills)
8TRENT TWOGOOD [5]51157FSTDI Vigor (Anakie)
9GO WILD PHIL [5]Res.57575NBTK Ward (Mount Moriac)
10TIK TOK BOOM [5]Res.5368726.04(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 11Ballarat Courier3:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STAR TASTIC [5]46F88NBTG Bromley (Bendigo)
2MISS NATALIE [5]2574322.27(3)R Fisher (Streatham)
3YOSHI [5]7677722.52(1)G White (Mount Helen)
4CATTOGIO [5]2222422.36(1)K Miller (Skipton)
5HOW MUCH GEORGE [5]16273NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
6BUBBLE WHICH [5]6568722.35(2)S Jack (Dalmore)
7BIZARRE BLING [5]1453722.49(3)N Tapp (Narre Warren)
8PRINCE AKEEM [5]88687NBTT Matthyssen (Talbot)
9WHERE’S CROCKY [5]Res.2F78722.70(7)N Carthew (Newcomb)
10SOUTHERN BLAZE [5]Res.3212722.33(4)R Raven (Smythes Creek)