Wednesday, 3 September 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Wednesday, 3 September 2014

Race No. 1Midland Irrigation6:58 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CREAMY SODA [M]23323FSHL Cockerell (Buckley)
2FASIA BALE (NSW)[M]2FSHA Dailly (Anakie)
3TAINA BALE (NSW)[M]42FSHA Dailly (Anakie)
4NEXT GRANGE [M]47722NBTE Vigor (Anakie)
5COMMANDARIA [M]26NBTP Gabriel (Toolern Vale)
6COSMIC ALI (QLD)[M]1852426.10(Q)(1)I Vigor (Anakie)
7WARAMI SAM (NSW)[M]53347FSTDM Delbridge (Balliang)
8STOLEN GEM [M]12525FSTDA Jeffrey (Ballarat)
9KRISTERIN [M]Res.44746NBTJ Power (Burnside)
10THUNDER BUGATTI [M]Res.FSHH Collins (Lara)
Race No. 2Catering Allsorts7:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SINGED FOLLICLES [5]671FSHJ Shaw (Anakie)
2GRAVITATION [5]741FSHK Robins (Miners Rest)
3EM JO LEW [5]1678122.48(Q)(1)J Formosa (Heathcote)
4MIDNIGHT MAID (NSW)[5]63146FSHR Massina (Golden Square)
5DEE STICKY [5]1F7NBTJ Olsen (Reservoir)
6DEE BLACK [5]331FSHG Kantzidis (Bundoora)
7IRISH ASTERIA (NSW)[5]5172522.83(Q)(8)R Dunne (St Albans)
8MAHOGANY DIAMOND [5]8342822.25(3)B Haintz (Brownhill)
9SNIFFER GRANGE [5]Res.78287NBTS Brennan (Lara)
Race No. 3Zagame’s Ballarat7:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SWANART [5]21311FSTDD Massina (Golden Square)
2JACK WINTER [5]2614725.99(7)A Jeffrey (Ballarat)
3ACTIVATION (NSW)[5]14812NBTG George (Beulah)
4OUSAI BALE (NSW)[5]1FSHA Dailly (Anakie)
5CRYMELON SCYLLA [5]3713426.08(3)J Weir-smith (Dooen)
6SIR BEKIM [5]52184FSHJ Sharp (Lara)
7UCEM [5]113NBTP Triaca (Redcastle)
8FLAME BALE (NSW)[5]1FSHA Dailly (Anakie)
9ELLY’S DREAM [5]Res.31557NBTD Brennan (Ross Creek)
10TOY PRINCESS [5]Res.56685NBTN Gost (Little River)
Race No. 4102.3 3ba Fm7:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 545 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AVATAR RANGER (NSW)[5]54174NBTP Triaca (Redcastle)
2SAHARA [5]7563531.43(8)J Fowler (Curlewis)
3AROLOK JANE [5]42246NBTP Riches (The Sisters)
4AROLOK MOLLY [5]22215FSHP Riches (The Sisters)
5CRYMELON PINK [5]4213FSHJ Weir-smith (Dooen)
6GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]55668NBTM Niele (Berringa)
7ALEXANDER POP [5]43746FSHJ Kantzidis (Richmond)
8HE’S NO JET [5]5263631.36(5)P Carmichael (Elliminyt)
Race No. 5Strides Function Centre8:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA NICO (NSW)[5]44584FSHA Dailly (Anakie)
2DOLCE VITA [5]31665NBTP Triaca (Redcastle)
3INVENTOR [5]2136625.27(4)G Peach (Cape Clear)
4OUR FIREMAN [5]54416NBTJ Psaila (Little River)
5CLARETOWN WESTY [5]4315525.54(2)P Griffen (Claretown)
6KERRIGAN BALE (NSW)[5]23356FSHA Dailly (Anakie)
7DYNA YEMEN (NSW)[4]1543125.22(4)A Dailly (Anakie)
8RILEY’S PLANET [4]8218125.77(6)D Brown (Lara)
9ELLY’S DREAM [5]Res.31557NBTD Brennan (Ross Creek)
10TOY PRINCESS [5]Res.56685NBTN Gost (Little River)
Race No. 6Mega Merch Rural & Pet8:38 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 545 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PIFFIN’ YONNIES (NSW)[5]5166531.45(3)E Vigor (Anakie)
2DYNAMO’S MISS [4]7644231.59(3)L Darby (Drysdale)
3PROVEN STREAK [5]35556NBTG George (Beulah)
4LAGOON MYTYE (NSW)[5]62472FSTDT Reid (Yuroke)
5MITCH SPARRABUSH [5]65188FSTDL Mitchell (Teesdale)
6PRINCESS PASS [5]55671NBTJ Sharp (Lara)
7BOMBER JACK (NSW)[5]66463NBTG Green (Lethbridge)
8CHIEF TYSON [5]47666NBTR Fisher (Lara)
Race No. 7Bmd Constructions8:58 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE VIPER (SA)[5]28153NBTK Repia (Long Gully)
2COOPNARCHA (NSW)[5]6577125.85(2)Z Aleksov (Brookfield)
3ALLEN FIRESTORM (NSW)[5]3147325.47(1)A Dailly (Anakie)
4MORSON SENOR [5]3852525.39(1)L Morshead (Barongarook)
5DYNA CHASER (NSW)[5]34332NBTS Collins (Lara)
6TIGER TOY [5]52161NBTN Gost (Little River)
7ZANDER’S EXPRESS [5]68631NBTJ Britton (Anakie)
8SING FOR ME [5]8216F25.80(4)M Repia (Long Gully)
9ELLY’S DREAM [5]Res.31557NBTD Brennan (Ross Creek)
10TOY PRINCESS [5]Res.56685NBTN Gost (Little River)
Race No. 8Lion Quality Products9:18 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ARENA ALLEN (NSW)[4]3164825.58(2)J Hunt (Avalon)
2EL GRAND SEAL [3]1422125.24(3)J Britton (Anakie)
3EMPIRE ALLEN (NSW)[3]1342325.17(2)A Dailly (Anakie)
4DYNAMO’S GIFT [3]1366525.43(8)R Darby (Drysdale)
5FURIOUS FLASH [4]6312625.65(8)W Punshon (Parwan)
6NATIONAL TIME (NSW)[3]7141125.54(6)D Brown (Lara)
7SANTA’S SPECIAL (NSW)[3]6671225.39(1)E Lloyd (Anakie)
8BAYMAN BALE (NSW)[4]3441425.69(6)J Hunt (Avalon)
Race No. 9Neverfail Springwater9:38 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 390 metres at Ballarat Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1REMO BELLE [4]4318322.44(1)N Vincent (Lal Lal)
2IZACK BALE (NSW)[3]3642122.10(4)A Dailly (Anakie)
3KIFINTI [4]5843322.30(3)J Sharp (Lara)
4WATER BAG [4]3315522.35(7)S Berriman (Ballarat East)
5SOOTETTE (NSW)[4]8311722.56(1)M Mcguire (Raglan)
6COSMIC STATION (NSW)[4]3123122.16(Q)(1)D Brown (Lara)
7MR. PIPELINE (SA)[4]7312222.04(5)J Formosa (Heathcote)
8QUARA BALE (NSW)[3]2211122.07(8)A Dailly (Anakie)
Race No. 10Ballarat Courier9:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RELIUS BALE (NSW)[5]35776NBTS Collins (Lara)
2CAHILL MAGIC [5]21451NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
3JARACO [5]15315NBTJ Britton (Anakie)
4SPEEDY IN OZ [5]5323122.30(1)J Formosa (Heathcote)
5SEANNA CELESTE (NSW)[5]21172NBTE Lloyd (Anakie)
6GEMSTAR (NSW)[5]62571FSTDA Dailly (Anakie)
7ELITE WATCH [5]1115622.30(2)J Frewin (Anakie)
8EYE SMITH [5]21116FSHJ Guy (Horsham)
9SNIFFER GRANGE [5]Res.78287NBTS Brennan (Lara)
Race No. 11R & J Batteries10:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEN WIGAN [5]1216422.76(Q)(8)B Cook (Sebastopol)
2SOME NIGHTS [5]6661522.61(4)D Vigor (Lara)
3AQUA LAMONT (NSW)[5]8523122.30(6)L Smith (Devon Meadows)
4LEKTRA GEORGIE [5]76216NBTJ Sharp (Lara)
5BLACK CARBIDE [5]53244FSTDK Lloyd (Anakie)
6LIPSTICK STAIN (NSW)[5]2133322.47(2)L Desmond (Waubra)
7LOVELY LIZZIE [5]76241NBTG Kantzidis (Bundoora)
8COSMIC LILY [5]23211NBTD Brown (Lara)
9SNIFFER GRANGE [5]Res.78287NBTS Brennan (Lara)