Monday, 15 September 2014

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 15 September 2014

Race No. 1Midland Irrigation12:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOME ALONE [5]1487FFSHC Goodman (Cranbourne)
2RELENT (SA)[5]65213NBTC Fox (Rosebrook)
3BELENA BELLE [5]4288422.78(3)N Partridge (Carranballac)
4MAGIC BUZZ (NSW)[5]832122.69(8)N Tait (Wangaratta)
5SLIPAWAY SQUIRT [5]2175622.64(Q)(8)B Haintz (Brownhill)
6OUR BANJO [5]4714722.79(8)N Carthew (Newcomb)
7SOLO DIVA [5]88732NBTD Traynor (Balliang East)
8SLIPAWAY JENIFER [5]871NBTK Quinn (Cundare)
9YELLOWROCK BLAZE (NSW)[5]Res.31568FSHO Mcgovern (Rosedale)
10DARK HARMONY [5]Res.4288722.70(3)I Robinson (Avoca)
Race No. 2Mega Merch Rural & Pet12:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FANTASY EXPRESS [5]56647FSTDF Meyer (Maryborough)
2SUNSET MAGIC (NSW)[5]14557NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
3BELENA BOLT [5]1551822.74(5)N Partridge (Carranballac)
4RICH AZZ YEEW [5]2312322.58(7)I Chircop (Smythesdale)
5HAGGIS LAD [5]37752NBTM Gibbons (Lara)
6TERRIFYING [5]68372NBTA Courts (Lara)
7MISS PREDATOR [5]5437622.60(8)S Jack (Dalmore)
8PRINCESS PAIN [5]24557FSTDC Taylor (Neilborough)
9REMO COFFEE [5]Res.1855422.40(3)A Daisley (Lismore)
10JACK’S BRUTUS [5]Res.44378NBTN Carthew (Newcomb)
Race No. 3Bmd Constructions12:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS JANE [5]1718FSTDC Azzopardi (Caroline Springs)
2LIONESS LULU [5]15664NBTC Hayes (Mill Park)
3SECRET MARJEN [5]21482FSHD Jensen (Keysborough)
4THREE CARD TRICK (NSW)[5]313T7NBTK Quinn (Cundare)
5GOLDIE FAWN [5]35146FSTDC Azzopardi (Caroline Springs)
6JOE SANTO [5]58487NBTS Jack (Dalmore)
7CUDGEE’S JASPER [5]16468FSHG Hunt (Cudgee)
8KAYLA’S EFFORT [5]55648NBTG Williamson (Marong)
9DON FIRE [5]Res.16725NBTP Gabriel (Toolern Vale)
10TIK TOK BOOM [5]Res.6874826.04(1)K Gavin (Killarney)
Race No. 4Lion Quality Products1:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 660 metres at Ballarat Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1HOOFLA [5]65436FSTDE Vigor (Anakie)
2PIFFIN’ YONNIES (NSW)[5]66564NBTE Vigor (Anakie)
3IT’S LOCKIE [5]7776139.45(8)L Slattery (Heathcote)
4CAN OF WORMS [5]3743439.12(5)J Tolson (Adelaide Lead)
6FLOSSY THELLY [5]75784FSTDS Berriman (Ballarat East)
7KING ENRIGHT [5]44547NBTR Fisher (Lara)
8ROBUSTO [5]67752NBTS Drummond (Heathcote)
Race No. 5Neverfail Springwater1:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET BUSTER [5]2535525.68(4)S Donlon (Burnbank)
2GO SNIPER [5]6123325.86(2)K Ward (Mount Moriac)
3REGAL GLADIATOR [5]6466425.72(5)A Spiteri (St Albans)
4MISS MIYAKE (NSW)[5]47465NBTS Knight (Wyndham Vale)
5WHICH ARANDT [5]2478325.76(8)M Brealey (Exford)
6WILLOLA [5]78634FSHO Mcgovern (Rosedale)
7FLAMING BOB [5]2787525.73(5)D Field (Point Cook)
8SOUTHWOOD KING [5]2534225.55(4)C Stanton (Clunes)
9WHY NOT OSCAR [5]Res.78724NBTW Gray (Wendouree)
10PASON SANDER [5]Res.8114626.04(7)S Donlon (Burnbank)
Race No. 6Ballarat Courier1:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLYNN O’MALLEY [5]41562NBTG Hansen (Daisy Hill)
2SILVER’S SISTER [5]5231731.77(8)C Van berkel (Torquay)
3ACCURATE [5]88658FSHG O’keefe (Neerim Junction 3832)
4BERNMAR ROZ [5]77666NBTD Leathan (Maryborough)
5BARBIE BOY [5]81712NBTR Gavin (Killarney)
6SIR ALFRED (NSW)[5]34756NBTB Gray (Mount Cottrell)
7ELUSIVE MASTER [5]31566FSTDW Punshon (Parwan)
8TY’S LITTLE LAD [5]7561831.85(8)S Boag (Smythesdale)
9DIRK AND ROSIE [5]Res.5573431.47(8)A Daisley (Lismore)
10BIG BOY MCEVOY [5]Res.1735731.46(5)D Aleksov (Brookfield)
Race No. 7Velocette @ Stud1:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRAL ROAD [5]7132325.80(2)M Edwards (Broadford)
2MINER RUSH [5]56748NBTG Bumpstead (Wendouree)
3REGAL VILLAIN [5]8875325.49(4)A Spiteri (St Albans)
4CHARLIE IMAGE [5]6618625.55(2)P Lambert (Melton)
5COSMIC LADY (NSW)[5]6246826.07(6)M Collyer (Coburg East)
6WHERE’S RED [5]53476NBTK Ward (Mount Moriac)
7JACK’S PRINCE [5]3554725.86(1)K Quinn (Cundare)
8NO PHILO [5]66342NBTI Chircop (Smythesdale)
9PRINCESS MOGAMBO [5]Res.7276526.66(2)I Chircop (Smythesdale)
10HIGHFIELD ROCO [5]Res.87724NBTN Tait (Wangaratta)
Race No. 8Cosmic Chief @ Stud2:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VAPOUR KING [5]5764731.22(1)I Chircop (Smythesdale)
2PRANCING LAD [5]6554831.53(1)R Gavin (Killarney)
3PROCEED (NSW)[5]55356NBTF Hand (Seymour)
4KEVAUD’S GIRL [5]2376531.56(7)K Daisley (Lismore)
5FAITH IN BEAR [5]26663FSTDA Chapple (Exford)
6DON’S BULLET [5]62858NBTK Ward (Mount Moriac)
7OSCAR SHIRAZ [5]5533131.50(6)F Carbone (Inglewood)
8CRACKERJACK LAD [5]65356FSTDA Courts (Lara)
9DIRK AND ROSIE [5]Res.5573431.47(8)A Daisley (Lismore)
10BIG BOY MCEVOY [5]Res.1735731.46(5)D Aleksov (Brookfield)
Race No. 9Lynette’s Florist2:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REMO BELLE [5]1835222.44(1)N Vincent (Lal Lal)
2BUBBLE WHICH [5]6878522.35(2)S Jack (Dalmore)
3CATTOGIO [5]2242122.36(1)K Miller (Skipton)
4MILKY [5]68177FSHT Currie (Chadstone)
5SPEEDY IN OZ [5]2314422.30(1)J Formosa (Heathcote)
6USAIN BUZZA [5]61453NBTJ Sharp (Lara)
7SOUTHWOOD LEXIE [5]4236522.55(3)C Stanton (Clunes)
8HERODIUM [5]7577322.83(7)N Walsh (Tullamarine)
9SUMMERLAND [5]Res.21215FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
10PYRENEES GRAND [5]Res.6251622.42(2)I Robinson (Avoca)
Race No. 10Sasha’s Blend2:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BETTY ARMAGH [5]86827NBTP Mullen (Cranbourne)
2BANG BANG GAL [5]6768725.73(1)M Mcguire (Raglan)
3WALLY MATUSZEK [5]853F7NBTN Walsh (Tullamarine)
4EDDY GOES BANG [5]31518NBTN Tait (Wangaratta)
5WIZARD OF OFFALY [5]2172126.06(2)W Donlon (Burnbank)
6OUR ISABELL [5]83578NBTL Slattery (Heathcote)
7MISS GRITHINBUSH [5]52832NBTN Wynd (Lismore)
8DARLENE’S THEORY [5]65711NBTJ Barbara (Exford)
9PERFECT FLASH [5]Res.4557825.64(1)K Daisley (Lismore)
10GO WILD PHIL [5]Res.57566NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 11Ballarat Gas & Plumbing3:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEST SONG EVER [5]7746722.38(3)K Chivell (Sunbury)
2BANDSAW [5]3274622.50(4)R Wilson (Lal Lal)
3GHOST ROASTER [5]34436FSTDC Mclennan (Airport West)
4PLANETMAN (NSW)[5]1876422.37(8)C Stanton (Clunes)
5TEN TO MIDNIGHT [5]5667222.48(5)M Mcguire (Raglan)
6LEKTRA GEORGIE [5]21643NBTJ Sharp (Lara)
7DON’S LEGEND [5]7237322.70(2)C Stanton (Clunes)
8HOW MUCH GEORGE [5]62732NBTA Paraskevas (Cranbourne South)
9SENOR BENJAMIN [5]Res.37847NBTC Schembri (St Albans)
10WATER BAG [5]Res.3155622.35(7)S Berriman (Ballarat East)