Monday, 7 October 2013

Greyhound Box Draw For Ballarat – Monday, 7 October 2013

Race No. 1Latrobe Street Mega Meats12:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PIRATE BAY [M]33NBTW Kirk (Melton West)
2MARLOW FLIGHT [M]7723NBTW Gent (Braybrook)
3SAM’S BANDIT [M]44252NBTL Fisher (Streatham)
4SWEET ADI [M]22763NBTC Rose (Epping)
5PROVEN REACH [M]3372NBTJ Xerri (Melton)
6DATS FOR SURE [M]82NBTS Mckenna (Napoleons)
7BLACKEYED MINX (NSW)[M]22NBTT Pipczak (Melton South)
8GROUND SHAKER (NSW)[M]4136323.03(Q)(8)N Punshon (Parwan)
9TEQUILA ROCKET [M]Res.88NBTE Lloyd (Anakie)
10GO GET STRESSED [M]Res.872P8NBTK Ward (Mount Moriac)
Race No. 2Nab12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SPACE THYME [M]6752NBTT Howat (Glenroy)
2DON’S LADY [M]28363NBTK Ward (Mount Moriac)
3TEQUILA SUN [M]33233NBTJ Frewin (Anakie)
4BOUND FOR VEGAS [M]216222.61(Q)(2)R Raven (Smythes Creek)
5RAILWAY SMOKEY [M]2373NBTJ Torr (Myers Flat)
6OUR SELECTION [M]22372NBTD Baker (Golden Square)
7PAID IN CASH [M]563NBTP Bourke (Anakie)
8GEORGINA MAY [M]122.98(Q)(1)K Ashton (Charlton)
9MEXICANO [M]Res.365FSHM Gibbons (Lara)
10WINSOME CHILI [M]Res.62778NBTG Hunt (Cudgee)
Race No. 3Mega Merch12:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LILIANA [M]32NBTK Ashton (Charlton)
2GAMBO GRACIE [M]37533FSTDK Daisley (Lismore)
3HEAVENLY STAR [M]4573FSHR Hodgson (Axedale)
4TEE KAY ESS [M]28356FSTDJ Sharp (Lara)
5SPA TWIGGY [M]376F3NBTP Mccoll (Kooroocheang)
6RAILWAY JACK [M]4273NBTJ Torr (Myers Flat)
7STINGA DARLING [M]27462NBTD Sheridan (Talbot)
8ASHANTI REIGN [M]85883NBTM Mcguire (Raglan)
9DOING DONUTS [M]Res.28NBTI Vigor (Anakie)
10OSAKA [M]Res.44367FSHT Daaboul (Williamstown)
Race No. 4Lynette’s Florist1:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DAISY BEAM [M]82NBTL Sturgess (She Oaks)
2ELITE THEORY [M]467FSTDL Delbridge (Balliang)
3ASHANTI BEAR [M]86643NBTM Mcguire (Raglan)
4SPA CHEANG [M]57652NBTJ Mccoll (Daylesford)
5ASHANTI CROWN [M]385126.53(Q)(2)M Mcguire (Raglan)
6WAR TALK [M]22563NBTD Jarvis (West Meadows)
7DIFFICULT ACT [M]4363NBTD Good (Skipton)
8KNOCK THE TOP [M]2687126.48(Q)(8)P Mccoll (Kooroocheang)
9LITTLE SCHILACCI [M]Res.58P75FSTDR Gavin (Killarney)
10DI’VOIRE BELLE [M]Res.86857FSHP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 5Neverfail Springwater1:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TAIR AFFAIR [5]1347526.10(4)G Long (Neilborough)
2LIKE FINE WINE [5]35673NBTA King (Sulky)
3ALI BARBER [5]8663726.15(8)J Weir-smith (Dooen)
4MOLLY JAY [5]58212NBTD Jarvis (West Meadows)
5MISS WOORNDOO [5]5841526.44(3)D Lowe (Woorndoo)
6SOVEREIGN SKY [5]71412FSHG Lemin (Axedale)
7POLLYANA (NSW)[5]15452NBTS Melville (Beveridge)
8SPOT ON JANE [5]78716FSHJ Sharp (Lara)
9KRAKA BARREL [5]Res.62214NBTG Maria (Elphinstone)
10FANTASY RHODE [5]Res.65775NBTL Sturgess (She Oaks)
Race No. 6Girl’s Night Out @ Bgrc 30/101:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE ROCCO (NSW)[5]54754FSTDB Marshall (Pentland Hills)
2TYSON’S CHAMP [5]47858NBTD Murray (Napoleons)
3FAST AS ESCARGOT [5]1423325.67(4)P Colthup (Cranbourne)
4JOEL’S FLAME [5]4F57225.71(3)C Stanton (Clunes)
5SHOWOOD ELLIE [5]47577FSTDP Bull (Maryborough)
6COMMON TELLS [5]55836NBTS Quinlan (Rushworth)
7GYPSY DOONE (NSW)[5]6637325.93(2)H Melville (Beveridge)
8JUST A SUSPICION (NSW)[5]5575726.21(3)M Ellis (Nathalia)
9WHITE GOLD [5]Res.6568425.88(8)G White (Delacombe)
10MIDNIGHT MARVEL [5]Res.33548NBTR Harrowfield (Colac)
Race No. 7Zagame’s Ballarat2:03 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIGINAL HUSTLER [5]71683FSTDM Mallia-magri (Avalon)
2READ MY MIND [5]45652NBTA Blake (White Hills)
3GOLDEY ARCADE [5]55753NBTJ Thomson (Boolite)
4DON’T HOPE DO [5]33513FSHS Barker (Elphinstone)
5JIMMY’S REACH (NSW)[5]T5481NBTS Donlon (Burnbank)
6PADDY’S ROMA [5]67347NBTL Delbridge (Balliang)
7ZORZOLI [5]4247626.14(3)K Ashton (Charlton)
8SMASHING TURBO [5]37577FSTDM Doherty (Lake Goldsmith)
9MAJOR SMASH [5]Res.6426726.03(1)B Hodgson (Smythesdale)
10BELLA VITA [5]Res.77556FSHP Akathiotis (Reservoir)
Race No. 8R & J Batteries2:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EMMA REG [5]1758531.55(1)G Hughes (Warrenheip)
2HONITO SIYAN [5]14875FSHN Tapp (Narre Warren)
3VAPOUR KING [5]2312232.10(6)I Chircop (Smythesdale)
4LAVROS RAIDER [5]35677FSHP Akathiotis (Reservoir)
5FLASH FIZZ [5]74267NBTL Harrowfield (Colac)
6BET BET BETTY [5]42485NBTP Patterson (Bet Bet)
7SHANNON VALE [5]64776NBTB Brown (Axedale)
8LASHING JACK (TAS)[5]6315131.89(2)C Stanton (Clunes)
9DARGO STREET [5]Res.3317631.55(5)E Lloyd (Anakie)
10JOHN’S DELIGHT [5]Res.27786NBTM Cauchi (St Leonards)
Race No. 9103.1 Power Fm2:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HARADAM [5]14475NBTS Watson (Smythes Creek)
2FROM DAVINE [5]5545422.73(4)M Mcguire (Raglan)
3CATTOGIO [5]3163222.77(Q)(6)K Miller (Skipton)
4SPECIAL TIMES (NSW)[5]4846822.76(4)B Brown (Axedale)
5BRAN NUE DAE [5]58466NBTA Harding (Hamilton)
6MOSCARDO DRAGON [5]4274122.94(4)S Mckie (Sebastopol)
7WATER BAG [5]6674322.73(Q)(6)S Berriman (Ballarat East)
8CHEL’S BANDIT [5]5546522.54(7)R Fisher (Streatham)
9CRYSTAL SPRINGS (NSW)[5]Res.65766NBTE King (Sulky)
10JONNY LA MONTE [5]Res.1835FSHB Loft (Melton Sth)
Race No. 10Cosmic Chief @ Stud3:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCE’S FAYE [5]45783NBTS Mckie (Sebastopol)
2MAORI WINSLOW [5]65675NBTR Proctor (Westmere)
3POWER ELECT [5]34383NBTA Kent (Wantirna)
4DITZY LEA [5]83862FSTDA Courts (Corio)
5TEE MURPHY (NSW)[5]1867822.84(1)K Ward (Mount Moriac)
6ZALDINI [5]3847722.27(1)J Formosa (Heathcote)
7JUST WORKING (NSW)[5]76385FSHJ Sharp (Lara)
8RUSTY MAHOGANY [5]2473422.27(6)G Hughes (Warrenheip)
9UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]Res.53484NBTJ Torr (Myers Flat)
10PERFECT CAUSEWAY [5]Res.8126622.65(7)A Daisley (Lismore)
Race No. 11Bmd Constructions3:21 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA DESTINY (NSW)[5]5248322.67(4)G Lemin (Axedale)
2GO GO GRACIE [5]1686722.51(2)J Chircop (Lake Gardens)
3WHY NOT BEAU [5]87884NBTW Gray (Wendouree)
4EXTRA CLASSY (QLD)[5]574F622.38(3)M Mcguire (Raglan)
5SUNRAYSIA PHIL [5]14576NBTL Bridges (Brown Hill)
6HYPER TIME [5]47878FSHA Courts (Corio)
7POPAT PORT [5]34655NBTM Gibbons (Lara)
8CHILI DIPPER [5]5716522.48(5)K Ward (Mount Moriac)
9JACK’S BRUTUS [5]Res.75844NBTK Ward (Mount Moriac)
10SPOT THE CASH (NSW)[5]Res.27526FSHM Ellis (Nathalia)