Saturday, 26 April 2014

Greyhound Box Draw For – Saturday, 26 April 2014

Race No. 1Midland Irrigation5:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ASHANTI CROWN [M]42366NBTM Mcguire (Raglan)
2HIGHLANDS DONNA [M]56583FSHR Piesik (Heathcote)
3POPPY MICK [M]4173522.57(Q)(4)R Fisher (Streatham)
4CRYSTAL PROMISES (NSW)[M]33NBTK Hollway (Sulky)
5MELINA’S PICK (NSW)[M]42226NBTD Gehan (Stawell)
6BERNMAR PAUL [M]47783NBTD Leathan (Maryborough)
7SOOTETTE (NSW)[M]73236NBTM Mcguire (Raglan)
8MINNIE MANTLE [M]88668NBTJ Olsen (Reservoir)
9DUSTY WINSLOW [M]Res.78344NBTR Proctor (Westmere)
10DR. DEBBIE [M]Res.76377FSTDP Herry (Mortlake)
Race No. 2Zagame’s Ballarat5:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR PERCY [M]44368NBTD Gehan (Stawell)
2WALL STREET WOLF (NSW)[M]32NBTS Liuzzi (Lara)
3UNDER SPEED [M]72353NBTP Tanti (Kings Park)
4KHAL DROGO [M]36553FSHJ Weir-smith (Dooen)
5BELENA BOLT [M]64352FSTDR Fisher (Streatham)
6SEEYA SATURDAY [M]82242FSTDP Craig (Langwarrin)
7RICK THE ROCK [M]66322FSTDE Matthyssen (Talbot)
8SANTA [M]41222NBTB Slade (Creswick)
9NORTH ONTARIO [M]Res.3347FSHG Bumpstead (Wendouree)
10DR. DEBBIE [M]Res.76377NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 3Like Grvictoria On Facebook6:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 545 metres at Ballarat Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1FLASHING BILLY [M]64572FSHD Field (Point Cook)
2STINGA BLAZE [M]67644FSTDD Sheridan (Talbot)
3COSMIC QUEST (NSW)[M]8666NBTW Gray (Wendouree)
4MAD MACK [M]553FSHK Hunt (Eaglehawk)
5HE’S NO JET [M]63625FSTDP Carmichael (Elliminyt)
6STINGA POWER [M]74557FSTDD Sheridan (Talbot)
7BROON HILDA [M]T7365NBTJ Olsen (Reservoir)
8MAJOR MISSILE [M]28T7FSTDB Hodgson (Smythesdale)
9FULL SLIPPERS ()[M]Res.376FSTDT Liuzzi (Lara)
10KYAH JENNY [M]Res.24627NBTS Steiner (Warneet)
Race No. 4102.3 3ba Fm6:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ELLE JACK [5]6767822.68(4)N Carthew (Newcomb)
2WINDY HILL [5]72852FSHG Thorneycroft (Don Valley)
3DON’S LEGEND [5]11344NBTC Stanton (Clunes)
4PLANETMAN (NSW)[5]5313NBTC Stanton (Clunes)
5BANGA SPEED [5]33425FSTDA Panetta (Melton West)
6EXPLOSIVE ARROW [5]78874NBTD Shovan (Amherst)
7KORWEINGUBOORA (NSW)[5]38886NBTS Trim (Devon Meadows)
8FLAMING WINTER (SA)[5]3584122.55(1)K Jakobi (Horsham)
9BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]Res.84275FSHG Edwards ( West)
10SEEKING TREASURE [5]Res.14627FSHT Deglaitis (Moolap)
Race No. 5Latrobe Street Mega Meats6:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET BUSTER [5]2861325.68(4)S Donlon (Burnbank)
2MOLLY MICHELLE [5]65538FSHS Cachia (Anakie)
3MR. JACHARY [5]53584NBTP Thomson (Ocean Grove)
4WHY NOT OSCAR [5]25874NBTW Gray (Wendouree)
5MANDZUKIC [5]46878FSHK Ashton (Charlton)
6ARVO’S ACE [5]45268NBTK Arvanitis (Nyora)
7UNAVOIDABLE (NSW)[5]66745NBTS Trim (Devon Meadows)
8JODIE CAMBAZ [5]34286NBTP Watt (Ballarat)
9TOY TSUNAMI [5]Res.4333725.90(6)P Westbrook (Corio)
10JACK’S ELLE [5]Res.2716625.93(1)N Carthew (Newcomb)
Race No. 6Online System Repairs7:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLUKE OF FANTASY [5]56475FSTDP Crawley (Mortlake)
2SOHO DINGANE [5]3643531.80(1)H Quick (Llandeilo)
3DARGO STREET [5]7638731.55(5)E Lloyd (Anakie)
4GRACE THE ACE [5]67677NBTB Klemke (Heathcote)
5ESCAPADE JESS (NSW)[5]34622NBTG Hopes (Reservoir)
6SHAMROCK PETAL [5]3846331.36(8)A Hyde (Lara)
7STAROSTA [5]25788FSTDG Couldridge (Sandon)
8PROVEN URBAN [5]57475FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
9LYNLAW ZANE [5]Res.3747531.96(6)J Perkins (Romsey)
10OFFICER DESTINI [5]Res.63646FSTDD Hammerstein (Ararat)
Race No. 7Lil Dickie7:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PIPELINE HERO (NSW)[5]7387126.25(2)M Bird (Colac)
2SUNDAY SESS [5]76446FSTDD Murray (Napoleons)
3MAJOR THREAT [5]15777FSTDB Hodgson (Smythesdale)
4WYNDHAM STRANGER [5]1681825.82(Q)(8)E Barsby (Werribee)
5ICE COSSACK [5]7318325.98(1)E Rinaldi (Lethbridge)
6BILLYO [5]26758FSHT Sharp (Melton West)
7OUR SPIRIT [5]52635NBTF Meyer (Maryborough)
8FURIOUS FLASH [5]3141125.85(4)W Punshon (Parwan)
9GO WILD PHIL [5]Res.37778NBTK Ward (Mount Moriac)
10TRENT TWOGOOD [5]Res.215FSTDH Taylor (Rockbank)
Race No. 8Mega Merch Rural & Pet8:01 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NOTTY HORNBLOWER (NSW)[5]674F4NBTS Boag (Smythesdale)
2BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]43564NBTC Stanton (Clunes)
3WAR TALK [5]1742725.85(8)N Walsh (Tullamarine)
4BLACK FLEET [5]67848NBTT Sharp (Melton West)
5RIVERSIDE BILLIE [5]77472FSTDR Gladman (Delacombe)
6CROWDZA TALKING [5]44744NBTA Terry (Cranbourne South)
7MAHOGANY BOY [5]4413425.55(7)K Quinn (Cundare)
8HOOFLA [5]2566525.90(5)E Vigor (Anakie)
9GRAVE DIGGER [5]Res.F6777FSTDB Hare (Greendale)
10LUMEN’S OF LIGHT [5]Res.2636825.81(5)P Westbrook (Corio)
Race No. 9Lion Quality Products8:23 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 545 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STINGA REBEL [5]5745832.06(6)D Sheridan (Talbot)
2TIK TOK BOOM [5]5684FFSTDK Gavin (Killarney)
3ZIPPING MIN (NSW)[5]42624FSHG Hope (Croydon)
4MADIBA MAGIC [5]6138731.74(7)S Bonaccurso (Mount Mercer)
5BLACK MOGAMBO [5]74422FSTDR Dunne (St Albans)
6STARDOM GALORE [5]33848NBTW Donlon (Burnbank)
7ALLERT LEA [5]63423NBTP Dower (Golden Square)
8SAHARA [5]87686NBTJ Fowler (Curlewis)
9LYNLAW ZANE [5]Res.3747531.96(6)J Perkins (Romsey)
10RED CRY [5]Res.65544NBTP Herry (Mortlake)
Race No. 10Neverfail Springwater8:41 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHADOW LEA [5]23416FSTDJ Gigliotti (Napoleons)
2BIBBY’S BELLA [5]2536822.66(Q)(4)W Miller (Skipton)
3EUMERALLA DANNY [5]2238322.78(Q)(6)I Chircop (Smythesdale)
4ARVO’S ECHO [5]88858NBTG Arvanitis (Nyora)
5SOHO SWEET GAL [5]65785NBTH Quick (Llandeilo)
6SUSPICIOUS TESSA [5]16477NBTM Lloyd (Anakie)
7ALVAREZ [5]22623FSHS Combridge (Junction Village)
8GOING COSMIC (NSW)[5]33122NBTC Stanton (Clunes)
9BRAN NUE YANADA [5]Res.36768FSTDP Colthup (Cranbourne)
10LITTLE BIT CRAZY [5]Res.34327FSHH Hartigan (Horsham)
Race No. 11Ballarat Courier9:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Ballarat Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BERNMAR ROZ [5]4375126.31(4)D Gehan (Stawell)
2KIRABILLI GEORGE [5]158FSHD Drew (Dennington)
3MISS GRITHINBUSH [5]8841NBTN Wynd ()
4SALA BELLA [5]3137326.13(7)N Wynd (Lismore)
5RED BOMBER [5]47754NBTG Green (Lethbridge)
6LILIANA [5]74525NBTK Ashton (Charlton)
7GRUMBLE’S TOMATO [5]68581NBTN Perkins (Romsey)
8PROBABLE (SA)[5]63731NBTC Fox (Rosebrook)
9GIRTHY [5]Res.51358FSHN Cachia (Anakie)
10RED CRY [5]Res.65544FSTDP Herry (Mortlake)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments