Wednesday, 14 October 2015

Box Draw For – Wednesday, 14 October 2015

Race No. 1Lil Dickie6:58 PM ( time)
Maiden event over 390 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1HOLLYWOOD JONES [M]2NBTJ Borg (Maryborough)
2FROZEN NITRO [M]3NBTJ Sharp (Lara)
3PARROT IS LOOSE [M]65363NBTV Watson (Sunbury)
4DODGE THE SPEED [M]7FSHD Batten (Dixons Creek)
5JUST SMILE [M]733NBTJ Sharp (Lara)
6IN DEE GANG [M]5NBTM Chilcott (Heathcote)
7LITTLE ARANDT [M]8NBTM Brealey (Exford)
8DODGE THE COP [M]63382NBTD Batten (Dixons Creek)
9SENNI SOCKS [M]Res.57NBTW Innes (Buninyong)
10HOWTH [M]Res.FSHK Kubik (Epping)
Race No. 2Velocette @ Stud7:18 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Ballarat Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MOVE THAT ENERGY [M]4127325.83(Q)(4)T Braden (Epping)
2WINCE ALLEN (NSW)[M]32433NBTM Delbridge (Balliang)
3ASSEMBLE NITRO [M]75FSTDA Oakley (Dixons Creek)
4BALI ALLEN (NSW)[M]423FSHM Delbridge (Balliang)
5BULK CARNAGE [M]2F353NBTB Panetta (Melton West)
6ARCHIE’S PRIDE [M]58FSTDC Lane (Derrimut)
7ANGEL OF GLORY [M]35FSTDR Fisher (Lara)
8MAX ROCKET (NSW)[M]FSHA Panetta (Melton West)
9SPARE PARTS (NSW)[M]Res.54624NBTR Wilson (Lal Lal)
10PYRENEES DYNASTY [M]Res.23336NBTI Robinson (Avoca)
Race No. 3Lynette’s Florist Final ()7:38 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Ballarat Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHELBY’S MAGIC (NSW)[7]F4122.41(2)J Collins (Lara)
2SIR OLLIE [7]122.28(8)J Magri (Avalon)
3KATY SHAN [7]122.53(7)D Brennan (Ross Creek)
4GIROUD [M]262NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5SHEP [M]2NBTM Vaughan (Newcomb)
6GIA [7]2362122.44(2)A Dailly (Anakie)
7JUST BE PATIENT [7]373122.31(2)J Sharp (Lara)
8ALTESSE [7]122122.20(1)J Kruisselbrink (Raglan)
9HOLLYWOOD JONES [M]Res.2NBTJ Borg (Maryborough)
10DODGE THE COP [M]Res.63382NBTD Batten (Dixons Creek)
Race No. 4Neverfail Springwater7:58 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRON BRADMAN (NSW)[7]84642NBTA Dailly (Anakie)
2DYNA FAME (NSW)[7]52575NBTA Dailly (Anakie)
3MAJOR MOE (NSW)[7]74471FSTDB Hodgson (Smythesdale)
4JUST PUSH PLAY [7]241FSHJ Sharp (Lara)
5STILL THE ONE [7]158FSHJ Magri (Avalon)
6YOU CAN JIVE [7]517FSHJ Borg (Maryborough)
7EILY WEST [7]1FSHM Vaughan (Newcomb)
8WELDING FLASH [7]17FSHM Wallworth (Gisborne)
9SIERRA (NSW)[7]Res.53531FSTDA Dailly (Anakie)
10MYSTIQUE SPEEDY [7]Res.3644525.83(4)J Wright (Bald Hills)
Race No. 5Mega Merch Rural & Pet8:18 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUINT BALE (NSW)[5]64811NBTS Collins (Lara)
2NEXT GRANGE [5]365F525.70(2)E Vigor (Anakie)
3MAGIC SUCCESS [5]64271NBTJ Bell (Woodford)
4BLACK MACOY (QLD)[5]42163NBTM Gibbons (Lara)
5MAINTENANCE MAN [5]4786625.42(7)D Williams (Bannockburn)
6LETRON JAMES (NSW)[5]1141825.62(8)A Dailly (Anakie)
7NAZARETH BALE (NSW)[5]1F317FSHS Collins (Lara)
8BLINGSTEEN [5]34284NBTF Meyer (Maryborough)
Race No. 6Topcat Video Final (gobis)8:38 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 545 metres at Ballarat Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT JACK [4]4146130.78(1)J Borg (Maryborough)
2BEAU MAMBO ()[5]4846431.61(4)M Chilcott (Heathcote)
3ZAC’S A SIXPENCE [5]1768331.28(8)N Vincent (Lal Lal)
4JUST A DOT [5]3317431.47(5)N Vincent (Lal Lal)
5OUR SHIRAZ [5]61223NBTJ Higgins (Linton)
6MOJITO MAYHEM (SA)[5]15212NBTP Franklin (Moyston)
7GREYSYND EMMA [4]3372131.02(3)M Chilcott (Heathcote)
8AIRBOUND [5]63722NBTM Delbridge (Balliang)
9MAJOR CRUSH [5]Res.36255NBTB Hodgson (Smythesdale)
10COSMIC REBEL [5]Res.6535531.57(4)A Bahen (Yuroke)
Race No. 7R & J Batteries8:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRONNIE OLDFIELD (NSW)[7]15253NBTA Dailly (Anakie)
2CLARETOWN LOUISE [6]4211225.86(2)P Griffen (Claretown)
3DYNA DITTO (NSW)[7]23251FSTDA Dailly (Anakie)
4TOOLS DOWN [7]4622625.80(2)W Vassallo (Devon Meadows)
5MATILDA TAYLOR (NSW)[7]22174NBTA Dailly (Anakie)
6DYNA JONAH (NSW)[6]12753FSHA Dailly (Anakie)
7CAPE CRUISER [7]31FSTDJ Borg (Maryborough)
8JELLYBEAN JESS [6]23776NBTR Fisher (Lara)
9SIERRA (NSW)[7]Res.53531FSTDA Dailly (Anakie)
10BLITZEM MOCCA [7]Res.48876FSHK Kubik (Epping)
Race No. 8Strides Function Centre9:18 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA ALCHEMIST (NSW)[5]65676NBTS Collins (Lara)
2ENNIS BALE (NSW)[5]35435NBTH Collins (Lara)
3ALL OVER [5]7523125.69(2)J Sharp (Lara)
4JONNY BLACK FOX [4]1254525.21(5)W Vassallo (Devon Meadows)
5KENJU BALE (NSW)[5]13576NBTA Dailly (Anakie)
6JAILOR BALE (NSW)[5]33388NBTS Collins (Lara)
7ZANDER’S EXPRESS [4]6685425.46(7)J Weir-smith (Dooen)
8SENOR LAURIE (NSW)[5]21171FSHD Fisher (Lara)
Race No. 9Latrobe Street Mega Meats9:38 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUTY SLEEP [7]13426FSHJ Borg (Maryborough)
2CARLANNA JOBE [6]36282NBTP Bull (Maryborough)
3CRACKERJACK CAM [7]44766NBTM Gibbons (Lara)
4SUSPICIOUS CAL [7]33345FSTDM Lloyd (Anakie)
5GOOD ODDS SAMMY (NSW)[6]5133722.50(7)A Courts (Corio)
6LEKTRA TILY [6]24524NBTJ Sharp (Lara)
7AVA CROWDER [7]411722.70(1)J Wright (Bald Hills)
8IL BACARO (NSW)[7]21FSHD Drew (Dennington)
9 STAR (NSW)[7]Res.2778FFSHJ Rennie (Beeac)
Race No. 10 @ Stud Damsels Dash (gobis)9:58 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Ballarat Of $3,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LASS BALE (NSW)[4]5482325.56(7)H Collins (Lara)
2TIGRESS EIGHT [5]7334126.05(4)I Robinson (Avoca)
3KRAKEN SOUPY [4]1642825.32(2)K Eyles (Murchison)
4BETTY BAKER [4]5111425.71(1)K Hellmuth (Pearcedale)
6ULLA ALLEN (NSW)[5]66758NBTI Robinson (Avoca)
7VIV TUDOR [5]76555NBTC Lane (Derrimut)
8DYNA MALAISE (NSW)[5]46356NBTH Collins (Lara)
Race No. 11Tab Rewards10:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Ballarat Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TYWIN BALE (NSW)[5]33523NBTS Collins (Lara)
2IRELAND’S OYSTER [5]16121FSTDP Franklin (Moyston)
3GRAND SLAM DIVA (NSW)[4]8326522.28(5)M Lloyd (Anakie)
4PHASER BALE (NSW)[5]2221221.97(2)S Collins (Lara)
5SOFA SO GOOD [5]21355NBTI Vigor (Anakie)
6NOAKI LYNX [5]41151NBTL Hellmuth (Pearcedale)
7KETUT’S KAPUT [5]1348722.27(6)E Vigor (Anakie)
8INVENTOR [4]38F2221.98(7)G Peach (Cape Clear)
9EL BEE CEE [5]Res.32386NBTA Courts (Corio)
10COSMIC PAULY (NSW)[5]Res.66647FSHP Matthews (Navarre)
Race No. 12Watch Grvextra On You Tube10:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Ballarat Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOPNARCHA (NSW)[5]4621222.21(6)F Meyer (Maryborough)
2KRAKEN CONCORD [5]43453NBTK Eyles (Murchison)
3HYDRA [5]21251NBTS Waycott (Springhurst)
4BRYVON [5]77237NBTP Riches (The Sisters)
5WEZ GORDY [5]24431NBTL Delbridge (Balliang)
6SCHMOO [5]1325522.44(2)R Fisher (Lara)
7SPARKLING KITTY (WA)[5]2323722.57(1)M Mcguire (Raglan)
8MY NAMES SCHULTZ [5]4662122.57(Q)(8)I Vigor (Anakie)
9GREEN STONE [5]Res.51281NBTS Knight (Wyndham Vale)
10ELITE CIRCLE [5]Res.65465NBTJ Frewin (Anakie)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments