Friday, 24 October 2014

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 24 October 2014

Race No. 1Geoff Pettitt Media3:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZEALOUS REVENGE (NSW)[5]33344NBTA Craven (Wangaratta)
2CHINA ROSE [5]4134324.18(2)J Torr (Myers Flat)
3SUPERLINER [5]53311FSHC Hudson (Creswick)
4STOP MOOCHIN’ [5]31871FSHJ Hunt (Lara)
5FEAR THE BEST [5]22313NBTJ Hunt (Lara)
6GET ME [5]55432NBTV Millington (Great Western)
7LOONEY LUCY [5]13228NBTF Meyer (Maryborough)
8MAHOGANY SAPHIRE [5]14265NBTA King (Sulky)
9STARVIN’ SEAGULL [5]Res.88646NBTM Gibbons (Lara)
10SPA JANGLES [5]Res.44865NBTJ Mccoll (Daylesford)
Race No. 2Barbeques Galore Bendigo4:04 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 660 metres at Bendigo Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1LUNA ASH [5]1234438.83(6)G Laidlay (Devon Meadows)
2MISS BO WICKED (NSW)[5]36633FSHD Geall (Lara)
3SALLY GARDENS [5]24745FSTDW Donlon (Burnbank)
4KINLOCH DEE [5]7718738.73(2)J Chilcott (Heathcote)
5DOTTI BLOOM [5]42321FSTDR Hume (Wattle Flat)
6SAINT GRACIE [M]24272FSHA Cook (Koroit)
7LEEROY’S HOPE [5]66465NBTJ Hooke (Huntly)
8ROUW [5]83574FSTDG Barnsley (Dhurringile)
9ACOLA JADE (NSW)[5]Res.36728NBTT Noy (New Gisborne)
10SEMJASE [5]Res.34576NBTC Hayes (Mill Park)
Race No. 3Railway Station Hotel4:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S NO JET [5]33863NBTP Carmichael (Elliminyt)
2SPARKEEN [5]86834NBTL Anstee (Huntly)
3NAVAHO [5]3434428.88(8)M Austin (Eaglehawk)
4SPEED CHILL [5]5264428.64(3)A King (Sulky)
5CENTRAL ROAD [5]4365128.28(2)M Edwards (Broadford)
6JINDARA [5]76185FSTDF Wilkinson (Pyalong)
7BOOLITE BRUISER [5]75166NBTJ Thomson (Boolite)
8PASON SANDER [5]63213NBTS Donlon (Burnbank)
9FIERY FOX [5]Res.58861NBTA King (Sulky)
10JACK THE BLACK [5]Res.22752NBTJ Vassallo (Cape Clear)
Race No. 4Bendigo To Meadows (bitches) Ht14:44 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1WHY JULIE [5]312F828.40(2)A Costa (Shepparton)
2BLACK PROMISE [4]2275728.48(6)J Worsfold (Girgarre)
3WATTLE GROVE (NSW)[5]52133FSTDD Geall (Lara)
4TIGRESS EIGHT [5]43754FSHI Robinson (Avoca)
5DEE DIAMOND [5]16868FSTDJ Chilcott (Heathcote)
6CRACKERJACK BABE [4]5561128.31(4)M Gibbons (Lara)
7MAGENTA MOON [5]46655FSTDA Langton (Anakie)
8CRAFTY MAISY [5]6471828.23(8)C Russell (Kyabram)
9MARRALITA [5]Res.66457NBTC Rose (Epping)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.88655FSHA Marum (Anakie)
Race No. 5Bendigo To Meadows (bitches) Ht25:04 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1KILCOLEGAN CROSS [5]7187628.40(2)W Donlon (Burnbank)
2WAYFARER [5]25425NBTD Brennan (Ross Creek)
3LADY DEEDEE [5]73422NBTK Leek (Devon Meadows)
4THATCHER [5]7811F28.33(6)C Russell (Kyabram)
5DYNA MALAISE (NSW)[5]47213FSTDJ Hunt (Lara)
6ONE KAY [5]45675FSHG Nicoll (Botanic Ridge)
7VICTORIA PLEDGE [5]32234NBTR Comensoli (Wangaratta)
8CHLOE’S HAND [5]52811FSTDD Dean (Nyora)
9MARRALITA [5]Res.66457NBTC Rose (Epping)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.88655FSHA Marum (Anakie)
Race No. 6Grv Vbis (0-6 Wins) Distance Final (gobis)5:24 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 660 metres at Bendigo Of $8,250 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CAMBRIDGE PRINCE [5]33664NBTA Langton (Anakie)
2REAP THE BENEFIT [3]2312138.10(1)M Chilcott (Heathcote)
3REDDING [5]67533NBTH Mcadam (Diamond Creek)
4BECCI LEONE [5]42153NBTM Chilcott (Heathcote)
5SEEKING JUSTICE [5]15512NBTM Auld (Tatura)
6LIGHTNING STORM [5]48384NBTC Hayes (Mill Park)
7BERRY BLITZ [4]3222137.83(3)A Langton (Anakie)
8KURZKE [5]61222NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
9MAGENTA MOON [5]Res.46655NBTA Langton (Anakie)
10PRESTO DESTINI [5]Res.25575NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
Race No. 7Bendigo To Meadows (bitches) Ht35:44 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MY ZEPHYR [5]31172FSHN Armstrong (Cranbourne)
2SOUL MAKER [5]68T22FSHA Britton (Lara)
3KRAKEN SOUPY [4]4786628.28(2)K Eyles (Murchison)
4CHEEKY HAND [5]32132FSTDD Dean (Nyora)
5CINCINNATI LEE (SA)[5]12464FSTDA Sultana (Maddingley)
6MOROCCAN TRAIN [5]1487128.48(5)A Moro (Kangaroo Flat)
7SPA CHEANG [5]18242NBTJ Mccoll (Daylesford)
8TRICKY ROSE (NSW)[5]62612FSHB Dapiran (Northwood)
9MARRALITA [5]Res.66457NBTC Rose (Epping)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.88655FSHA Marum (Anakie)
Race No. 8Goldfields Catering6:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FEAR THE POM (QLD)[5]4827528.35(6)B Kinder (Girgarre)
2ZAC’S A SIXPENCE [5]21182NBTN Vincent (Lal Lal)
3AUSSIE IRISH [5]4823328.35(4)N Burns (Rushworth)
4BLACK MACOY (QLD)[5]41718FSHM Gibbons (Lara)
5DOLCE VITA [4]8243428.06(5)P Triaca (Redcastle)
6MAHOGANY BART [5]2113F28.76(7)A King (Sulky)
7NAIL CLIPPER (NSW)[5]21343NBTT Auld (Tatura)
8KALIMNA STAR [4]7672628.50(4)R Sharples (Murchison)
9WHO’S TALKING [5]Res.6T486NBTD Barron (Eden Park)
10PYRENEES GRAND [5]Res.34314NBTI Robinson (Avoca)
Race No. 9Bendigo To Meadows (bitches) Ht46:26 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SHOUT OUT LOUD [M]432FSTDB Brown (Axedale)
2KO KO MIKADO [5]15776FSTDP Jones (Hoddles Creek)
3LITTLE RALPHY [5]62424FSTDR Hayes (Toolleen)
4SUGAR LIPS [4]6328328.27(1)S Barker (Elphinstone)
5COLLEGE QUEEN [5]71854NBTM Chilcott (Heathcote)
6DORA’S HAND [5]44136FSHD Dean (Nyora)
7JULIE FOZZ [5]1881528.45(2)B Fothergill (Numurkah)
8PENANCE ALLEN (NSW)[4]3453428.42(3)J Hunt (Lara)
9MARRALITA [5]Res.66457NBTC Rose (Epping)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.88655FSHA Marum (Anakie)
Race No. 10Bendigo To Meadows (bitches) Ht56:48 PM (VIC time)
S/E Heat event over 500 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FILO’S DANGER [5]15816FSTDB Kantzidis (Bundoora)
2WATCH MY PATH (NSW)[5]22513FSHC Treherne (Lara)
3SILVER’S SISTER [5]1722628.62(2)C Van berkel (Torquay)
4JESS’ FANTASY [4]1545828.27(8)M Jenkins (Frankston)
5SMILEY SAM [5]34123NBTG Hansen (Daisy Hill)
6SECRET MARJEN [5]17267FSTDJ Abela (Tennyson)
7MY NAME’S DEBBIE [5]1513428.29(1)D Burkett (Girgarre)
8ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]35544NBTT Noy (New Gisborne)
9MARRALITA [5]Res.66457NBTC Rose (Epping)
10GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.88655FSHA Marum (Anakie)
Race No. 11Chasers Function Centre7:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 425 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME HANK [5]41212NBTG Hansen (Daisy Hill)
2NO NO NOTORIOUS (NSW)[5]21125FSHD Dean (Nyora)
3MAR WAH [4]1511424.14(3)M Chilcott (Heathcote)
4VOIGHT [5]23123NBTG Walker (Clayton)
5ELITE FAZE [5]63152NBTE Lloyd (Anakie)
6MULTI KING [5]1211724.08(5)B Gatt (Melton West)
7WHATTA JOKE [5]51336FSTDD Dean (Nyora)
8MAGNUM OASIS [5]7527123.78(1)B Dapiran (Northwood)
9DEL RIO [5]Res.5341524.15(7)J Worsfold (Girgarre)
10BENNY BOWEN [5]Res.43143NBTM Barber (Hoddles Creek)