Friday, 9 January 2015

Greyhound Box Draw For Bendigo – Friday, 9 January 2015

Race No. 13bo 93.5 Fm Ht12:44 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DUNDAS GIRL [M]FSHE Keene (Long Gully)
2BARADA (NSW)[M]2237FSHC Schmidt (Devon Meadows)
3YOKO BALE (NSW)[M]42342FSHJ Hunt (Lara)
4VEE VEE TEE [M]FSHM Davison (Talbot)
5COME ON LASSY [M]4FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
6IONA BOOM BOOM (NSW)[M]2FSHL Delbridge (Balliang)
7RED ROCKEATER (QLD)[M]FSHK Greenough (Pearcedale)
8HAMMOSSA [M]FSHP Dunlevey (Cohuna)
9SMOOTH SILVER (NSW)[M]Res.27874FSHJ Formosa (Heathcote)
10BASHIR [M]Res.737FSHM Cahill (Riddells Creek)
Race No. 2Santons Of Bendigo Ht23:04 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS STRIKE [M]FSHC Russell (Kyabram)
2WINTER TIME [M]7FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
3ZIPPING CELINE (NSW)[M]FSHP Dapiran (Northwood)
4ERNIE OLD [M]52326FSHL Morshead (Barongarook)
5ROCKSFERRY ROAD (NSW)[M]12FSHV Cotton (Elaine)
6BALLY MO TOWN (NSW)[M]3FSHM Wallworth (Gisborne)
7HELERAY STEELE [M]32FSHH Sellars (Pranjip)
8FLIP THE BOAT [M]FSHP Dunlevey (Cohuna)
9WHY NOT LISA [M]Res.66356FSTDW Gray (Wendouree)
10HIGH HOPES [M]Res.87425NBTS Carswell (Elmore)
Race No. 3Geoff Pettitt Media Ht33:22 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY AMY (NSW)[M]4FSHM Wallworth (Gisborne)
2MICK RYDIAN (NSW)[M]FSHG Campbell (Peechelba)
3EUMERALLA FLASH [M]3FSHC Jackson (Neilborough)
4BIG BAD DICKO [M]353FSHS Mills (Tooradin)
5MARLE BALE (NSW)[M]64572FSHJ Hunt (Lara)
6ONE MID [M]35327FSHS Combridge (Junction Village)
7DREAM GIRL GABBY [M]6FSHK Iles (Longwarry)
8OZZIE STRIKE [M]FSHC Russell (Kyabram)
9SMOOTH SILVER (NSW)[M]Res.27874FSHJ Formosa (Heathcote)
10SAMURAI SPIKE [M]Res.64767NBTB Jacobs (Carisbrook)
Race No. 4Barbeques Galore Bendigo Ht43:43 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT BONNIE [M]6FSHW Gray (Wendouree)
2DANGERMAN MIKE [M]FSHM Davison (Talbot)
3ADARA LAD [M]8FSHP Ryan (Lang Lang)
4OPAL BALE (NSW)[M]FSHT Womann (Lara)
5WINTER BLUES [M]78FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
6OH LELE PETER [M]FSHG Campbell (Peechelba)
7WORTH A DYNE [M]FSHR Clark (Toolleen)
8SMART STRIKE [M]33381FSHC Russell (Kyabram)
9SMOOTH HONEY [M]Res.77624NBTD Keanelly (Marong)
10BLONDE MAN [M]Res.67135NBTD Carswell (Elmore)
Race No. 5Chasers Function Centre4:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 500 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRAL ROAD [5]1667528.28(2)M Edwards (Broadford)
2LUCY RAE [5]31143NBTB Hiscock (Long Gully)
3ME NAME’S NELSON [5]32432NBTM Ellis (Nathalia)
4DINGO BALE (NSW)[5]53831NBTJ Hunt (Lara)
5HE’S YOUR MATE [5]5165328.18(8)J Formosa (Heathcote)
6SOFT BALLAD [5]13745NBTD Jarvis (West Meadows)
7MO TOWN SAN [5]73154FSHP Clark (Wangaratta)
8NITRO PRINCESS [5]8317128.38(3)C Russell (Kyabram)
9AKANDO [5]Res.14652FSHK Lunson (Narre Warren)
10LAZORAS [5]Res.8117428.37(6)J Caulfield (Pyramid Hill)
Race No. 6Spud Regis 04277743544:23 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 425 metres at Bendigo Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FINAL BID [4]4461823.86(5)J Torr (Myers Flat)
2JACKIE BAXTER (NSW)[3]1163123.90(6)T Womann (Lara)
3GOING COSMIC (NSW)[4]1861424.23(6)C Stanton (Clunes)
4HURRICANE ASH (NSW)[4]7244623.81(4)G Campbell (Peechelba)
5SAPPORO (NZ)[4]65375NBTT Womann (Lara)
6TRICKY ROSE (NSW)[4]1254723.94(7)P Dapiran (Northwood)
7MORSON SENOR [4]1476524.03(2)L Morshead (Barongarook)
8AZZA AZZA AZZA [4]2416123.45(2)W Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 7Railway Station Hotel4:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JENKINS BALE (NSW)[5]46263NBTJ Hunt (Lara)
2FLAMING WHITE [5]1488424.17(7)G Kantzidis (Bundoora)
3SEABROOK SNOW [5]8144424.05(6)C Stanton (Clunes)
4ENJOY CRUISING [5]52241NBTM Cauchi (St Leonards)
5GRAND LEGACY [5]34243NBTP Dapiran (Northwood)
6BRALYN STALKER (NSW)[5]11111FSHK Greenough (Pearcedale)
7JEWEL BALE (NSW)[5]35175FSHJ Hunt (Lara)
8MAUDIE MAGIC [5]46722NBTP Clark (Wangaratta)
9CRUISY’S LUCK [5]Res.45327FSTDM Cauchi (St Leonards)
10MAGNUM OASIS [5]Res.6418623.78(1)P Dapiran (Northwood)
Race No. 8Goldfields Catering5:03 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 500 metres at Bendigo Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN GRAVION (NSW)[4]2387528.04(3)M Delbridge (Balliang)
2FURY BALE (NSW)[5]75124FSHJ Hunt (Lara)
3SILLY LUCY (NSW)[5]11214FSHB Keel (Devon Meadows)
4BLONDE OASIS [4]6132728.14(5)P Dapiran (Northwood)
5THATCHER [4]5161428.27(7)C Russell (Kyabram)
6ZIPPING BART (NSW)[5]33265NBTP Dapiran (Northwood)
7SCINTILLATING (NSW)[5]21371NBTJ Thompson (Pearcedale)
8KURZKE [5]61378NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
9BUCKLE UP AXEL (TAS)[5]Res.16774FSHS Mills (Tooradin)
10PYRENEES GRAND [5]Res.1561728.48(7)I Robinson (Avoca)
Race No. 9Bendigo Advertiser Ht55:22 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TAXI (NSW)[M]42522FSHG Campbell (Peechelba)
2NUNYA TRON [M]FSHS Barker (Elphinstone)
3LINNY MORRIS [M]12FSHC Xuereb (Hoppers Crossing)
4IONA LUCKY SEVEN (NSW)[M]2FSHL Delbridge (Balliang)
5RUN FOR ROSES [M]FSHK Repia (Long Gully)
6BLUE BOY HUDSON [M]7FSHC Jackson (Neilborough)
7TOP END BILL [M]252FSHP Carter (Horsham)
8BIGBAD FIJI [M]FSHS Mills (Tooradin)
9SMOOTH HONEY [M]Res.77624NBTD Keanelly (Marong)
10BERRI LASS [M]Res.6266FSHM Cahill (Riddells Creek)
Race No. 10Dee Winter @ Stud Ht65:43 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 425 metres at Bendigo Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NO DIGGITY (NSW)[M]FSHK Greenough (Pearcedale)
2MISS MARWIN [M]74442FSHT Womann (Lara)
3DELIGHTFUL JEN (NSW)[M]7FSHG Edwards (Broadford)
4COSMIC BULL (NSW)[M]77FSHB Smith (The Rock)
5HEZ GOT NITRO [M]56FSHK Lunson (Narre Warren)
6ANIKA BALE (NSW)[M]4FSHM Delbridge (Balliang)
7INDIA PALE [M]4FSHR Fisher (Lara)
8JOSIE’S LASS [M]5FSHE Keene (Long Gully)
9WHY NOT LISA [M]Res.66356FSTDW Gray (Wendouree)
10HIGH HOPES [M]Res.87425NBTS Carswell (Elmore)
Race No. 11Topcat Video Productions6:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ICY FANTASY [5]8354124.30(7)G Lemin (Axedale)
2IDOL FACTOR [5]7666324.02(7)P Mccoll (Kooroocheang)
3PROUD FANTASY [5]521224.17(1)J Caulfield (Pyramid Hill)
4MORELLO (NSW)[5]56412FSTDJ Smith (The Rock)
5KYANCUTTA (NSW)[5]6227124.36(3)B Smith (The Rock)
6JUBILATION (QLD)[5]1FSHW Vassallo (Devon Meadows)
7PROVEN KODIAK [5]1521FSHM Hynes (Arcadia)
8BALLY DIAMOND (NSW)[5]1FSHM Wallworth (Gisborne)
9BLOSS’S BLITZEN [5]Res.16781FSHA Mills (Tooradin)
10MAG SPRING [5]Res.82217FSHJ Hunt (Lara)
Race No. 12Mcivor Rd Veterinary Clinic6:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 425 metres at Bendigo Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BERZERK [5]61521FSHJ Thompson (Pearcedale)
2DREAMING ANNIE [5]7646724.32(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
3OUR ARANDT [5]25125NBTC Stanton (Clunes)
4HOSS [5]12543NBTI Robinson (Avoca)
5HIGH MISSION [5]3536324.21(1)M Cauchi (St Leonards)
6PRINCE SHAK (NSW)[5]52361NBTD Beasley (Mount Cottrell)
7PENANCE ALLEN (NSW)[5]63642NBTJ Hunt (Lara)
8LILLY BOLERO (NSW)[5]25141NBTP Clark (Wangaratta)
9DARK SAGA [5]Res.67512NBTG Glass (Kyabram)
10WOOMERA [5]Res.8353624.14(5)C Newman (Chiltern)