Wednesday, 16 October 2013

Greyhound Box Draw For Bendigo – Wednesday, 16 October 2013

Race No. 1Follow Thewatchdogtips On Twitter3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PRETTY AND WITTY [M]76164NBTD Bunn (Tylden)
2APACHE FANTASY [M]254NBTD Hills (Taradale)
3CRUISER ORCHID [M]23272NBTB Briffa (Coolaroo)
4SOUTHWOOD EARL [M]318NBTC Stanton (Clunes)
5HIGHLANDS DONNA [M]77468NBTR Piesik (Heathcote)
6CURLY EM [M]36662NBTS Trim (Devon Meadows)
7RAILWAY SMOKEY [M]23733NBTJ Torr (Myers Flat)
8CASINO PRINCE [M]442FSHD Kirk (Melton West)
9RAILWAY JACK [M]Res.42737NBTJ Torr (Myers Flat)
10FOUR DREAMS [M]Res.86778NBTR Tolson (Maryborough)
Race No. 2Santons Of Bendigo3:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 425 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ASHANTI CROWN [M]38514NBTM Mcguire (Raglan)
2MEDIA ATTENTION [M]5T743NBTP Trim (Devon Meadows)
3RED BICYCLE [M]55455FSHS Donlon (Burnbank)
4MAJOR TALENT [M]384FSTDB Hodgson (Smythesdale)
5KUZNETSOV [M]65842NBTK Ashton (Charlton)
6STEALTHY BLONDE [M]7453FSHD Bunn (Tylden)
7PURE TURBO [M]27275FSTDM Doherty (Lake Goldsmith)
8TEN TRACTOR’S [M]87586NBTS Abela (Lockwood)
9GRAND BLUE [M]Res.8276NBTJ Abela (Echuca)
10LUCINDA MISS [M]Res.55578NBTR Tolson (Maryborough)
Race No. 3Railway Station Hotel4:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 500 metres at Bendigo Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ONYX BLACK [M]53783NBTP Trim (Devon Meadows)
2LILA’S FANTASY [M]84342NBTD Hills (Taradale)
3WADEEMA [M]73548FSTDM Scott (Dunolly)
4MY MATE JOEY [M]63542FSTDG Connell (Harston)
5LIGHTNING SARAH [M]47783FSTDG Edwards (Broadford)
6DADDY YO [M]34173NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
7DOZEN SPEND IT [M]52342NBTA Blake (White Hills)
8SOHO DINGANE [M]45654FSTDH Quick (Llandeilo)
9MIDWAY MAGIC [M]Res.67765FSHJ Worsfold (Girgarre)
10TALKIN’ LASS [M]Res.648FSTDJ Wilson (Heathcote)
Race No. 4Follow @grv_news On Twitter4:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PATH DRIFTER [5]47663NBTR Bibic (Bendigo North)
2BAR THE BULLET [5]6844124.33(8)B Brown (Axedale)
3ROCKAFELLA [5]5336424.55(1)G White (Mount Helen)
4GO ROCKIN’ TEDDY [5]62777NBTK Quinn (Cundare)
5MOLLY JAY [5]2125324.37(1)D Jarvis (West Meadows)
6BARTY’S THURSDAY [5]4571324.49(3)P Boots (Merrigum)
7NO SUSPICION (NSW)[5]77743NBTM Ellis (Nathalia)
8TEN TO MIDNIGHT [5]46678NBTM Mcguire (Raglan)
9WHERE’S RED [5]Res.5251624.16(7)K Ward (Mount Moriac)
10SUPER IMPERIOR [5]Res.8776624.26(3)H Theodorakopoulos (Elphinstone)
Race No. 53bo 93.5 Fm4:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MALIBU MARLI [5]57827NBTG Connell (Harston)
2GISBORNE SHIRAZ (NSW)[5]62454FSHM Said (Sunbury)
3MR. GROWIE [5]1243228.62(6)D Geyer (Moolap)
4UNAVOIDABLE (NSW)[5]36546NBTS Trim (Devon Meadows)
5DREAM EARNER [5]2541128.86(6)J Formosa (Heathcote)
6MR. COSMIC (NSW)[5]5671329.48(7)L Franklin (Willaura)
7LASHING JACK (TAS)[5]1512428.81(7)C Stanton (Clunes)
8IMPRESSIVE LILY [5]5765628.82(3)J Doherty (Lake Goldsmith)
9ALCALA [5]Res.1273628.86(2)C Newman (Chiltern)
10JUST LIKE BILLY [5]Res.6144528.72(1)N Burns (Rushworth)
Race No. 6Skill Training Victoria5:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SHADO (NSW)[5]8461328.58(3)S Carswell (Elmore)
2MANDZUKIC [5]4587128.60(3)K Ashton (Charlton)
3JULIA JAY [5]56777FSTDJ Formosa (Heathcote)
4CAMWELL’S COOL [5]55666FSTDR Cameron (Cranbourne)
5BET BET BETTY [5]24853NBTP Patterson (Bet Bet)
6MIGHTY MULLET [5]2847528.57(1)J Doherty (Lake Goldsmith)
7MY SELYNYA [5]47645NBTS Coates (St Albans Park)
8EFFIE TRINKETT [5]6777128.42(8)S Mckenzie (Bendigo)
9PARKFIELD PIRATE [5]Res.46685NBTS Trim (Devon Meadows)
10WILL CEE [5]Res.6675628.48(8)J Abela (Echuca)
Race No. 7Dee Winter @ Stud5:35 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WEE LADDIE (NSW)[5]63762NBTG Buchanan (Sunday Creek)
2SILVERFIRE [5]56483NBTM Repia (Long Gully)
3TOMMIE HUNT [5]77678NBTA Hunter (Cranbourne)
4MAISIE’S FLYER [5]34757FSTDS Trim (Devon Meadows)
5RARE BEAR [5]68676NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
6ON THIS KNIGHT [5]3222128.65(1)B Briffa (Coolaroo)
7STYLISH ART [5]53556NBTN Baker (Lalor)
8JAIMANDY KIT [5]83514FSHP Donohue (Upper Lurg)
9SHE’LL BE SWEET [5]Res.65484NBTA Rocke (Merrigum)
10TITAN [5]Res.T6775NBTG Flynn (Ballarat)
Race No. 8Chasers Function Centre5:54 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 500 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MADAS SUZIE [5]2568828.49(4)M Said (Diggers Rest)
2OSCAR SHIRAZ [5]4612628.62(1)F Carbone (Inglewood)
3JOEL’S FLAME [5]57245FSTDC Stanton (Clunes)
4DANNI MONELLI (NSW)[5]46774FSHG Mckenzie (Wyndham Vale)
5LACE OUT [5]8636228.63(5)J Formosa (Heathcote)
6JAMO CONNECTION [5]65684NBTW Connell (Harston)
7WHITE GOLD [5]5684328.80(6)G White (Delacombe)
8TAIR AFFAIR [5]34755NBTG Long (Neilborough)
9BIG BAD BAZ [5]Res.54648NBTR Henness (Heathcote)
10BIG INTENTION [5]Res.7458728.60(1)S Stefanos (Longwood)
Race No. 9Like Grvictoria On Facebook6:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK AMAZON [5]88557FSHR Cameron (Cranbourne)
2SHIRDON CHIPS [5]86764NBTV Thomas (Bundoora)
3HOME YOU GO [5]321FSHF Flegg (Marong)
4PIRATE BAY [5]3321FSHW Kirk (Melton West)
5ELHARI [5]18466NBTM Doherty (Lake Goldsmith)
6COROWA KID [5]82441FSHC Gason (Cundare North)
7SPIRIT TRAIN (NSW)[5]58853NBTM Ellis (Nathalia)
8URGENT THIRST [5]64376NBTB Philippe (Kilmore)
9TALKIN’ PALMER [5]Res.7777524.96(7)M Pell (Bendigo)
10SHE’LL BE SWEET [5]Res.6548425.18(8)A Rocke (Merrigum)
Race No. 10Mcivor Rd Veterinary Clinic6:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY BLUE LADY [5]48847NBTL Fitzgerald (Woodvale)
2WHERE’S CLEO (NSW)[5]6687524.05(3)S Stefanos (Longwood)
3SO MANIC [5]87T58NBTS Humphries (Locksley)
4SEE SEE SEE (QLD)[5]3286624.68(8)K Repia (Long Gully)
5SUPER DUPER LAD [5]8866724.03(3)G Edwards (Broadford)
6TEE MURPHY (NSW)[5]86788NBTK Ward (Mount Moriac)
7SEINFIELD [5]8835324.34(4)R Hayes (Toolleen)
8ARVO’S HANNAH [5]38452NBTK Arvanitis (Nyora)
9SISCO RETURN [5]Res.66665NBTN Marum (Devon Meadows)
10CARBRECEL (QLD)[5]Res.33F77NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 11Win Television6:51 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 425 metres at Bendigo Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIKKI CEE [5]4787324.78(2)G Connell (Harston)
2PADDY’S LANE [5]2452124.30(5)B Brown (Axedale)
3MAXIMUM FAZZ [5]87662NBTS Stefanos (Longwood)
4LORDLY [5]27543NBTG Wintle (Reservoir)
5SURGING BRIANNA [5]77632NBTS Hooke (Huntly)
6JACK’S BRUTUS [5]58445NBTK Ward (Mount Moriac)
7BALLINTINE (NSW)[5]77383NBTC Capuano (Broadford)
8WHIZ KID [5]54767NBTL Franklin (Willaura)
9AL FORTY THREE [5]Res.47668NBTM Pell (Bendigo)
10UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]Res.34845NBTJ Torr (Myers Flat)