Monday 19th April 2010
Greyhound Box Draw For Cranbourne – Monday 19th April 2010
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.
No.NameFormTrainer
1LADY VIKSHA44467R Boehm (Tooradin)
2NO ASSETS81557M Melton (Lyndhurst)
3MISS MALDINI62423R Robinson (Mill Park)
4SHE'S SO DAINTY88378S W Jack (Dalmore)
5FAST ED454J A Leonard-Scott (Carrum Downs)
6JUST SUPREME44624L Gough (Nyora)
7SOUL LASS85768A C Cooper (Morwell)
8BLUE FLUSH76F55R D Conway (Bunyip)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1LADY BELLE61451J Condon (Tooradin)
2CLASSY DINERO2216P Sieben (Tooradin)
3DR. SURPRISE155W J Mcmahon (Darriman)
4SMART SURFER36523D J Baker (Carnegie)
5PENDLEBURY ROAD75261D J Saunders (Sommerville)
6PEPE'S COLOUR18346J G Reynolds (Pearcedale)
7DARBY O'GIELL13422J Jarkis (Seville)
8MIDORI STORM33415M J Riley (Langwarrin)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1STAYING IN55474M R Patching (Langwarrin)
2SPEED PLAY72623D G Crawford (Pearcedale)
3OH CEE YA23216S M Shinners (Pearcedale)
4TOO BUSY25373C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
5NIKAYLA JET57134M L Mallia-Magri (Lara)
6WHY NOT DOUGIE24182G Carter (Devon Meadows)
8HUNDRED OCTANE62621M R Collyer (East Coburg)
9AXEMAN (7)33126N P Boyd (Pearcedale)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1CARLINFORD STEWY65375R D Conway (Bunyip)
3CONNOR'S FURY52544D J Connor (Cranbourne)
4RITA FLYER33547A Keating (Frankston Nth)
5DR. BOE JANGLES1315W J Mcmahon (Darriman)
6HEATHY45813D R Vigor (Lara)
7NEWFIRE BLESSED11632P Goold (Monbulk)
8UNO THE DREAM25246D Brown (Officer)
9FIRESIDE STATE (2)74827G J Buchanan (Sunday Creek)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1DR. EVEREST33241W J Mcmahon (Darriman)
2MAVERICK STAR23161J Digiorgio (Highett)
3JUST MISHIE63527N P Boyd (Pearcedale)
4I'VE GOT CRAFT54652A D Marum (Lara)
5BATNAP77427A Karabitsakos (Keysborough)
6TIME TO SPEED24371J Galea (Tarneit)
7DR. SINARTRA14766W J Mcmahon (Darriman)
8PURE CITY22633C J Johannsen (Devon Meadows)
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.
No.NameFormTrainer
1CRACK IT LILEE51171M Fearnley (Yinnar)
2GEORGIE'S HAND24141D Dean (Nyora)
3MEL26425O R Fraser (Devon Meadows)
4MIGHTY MINX52611J Stephens (Drouin West)
5WADELOCK SAL68872M J Clohesy (Stratford)
6GIGIT24551N P Boyd (Pearcedale)
7ZIPPY GALORE33822M L Mallia-Magri (Lara)
8HAYLI JAYDE64727A D Marum (Lara)
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.
No.NameFormTrainer
1DR. TARLIA54632W J Mcmahon (Darriman)
2ROUGHEAD53858J A Thorpe (Arthurs Creek)
3REALLY SWEET36884D R Vigor (Lara)
4FOREX TRADER27477C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
5POWER FULL26582J Reid (Nottinghill)
7RACK IT UP65375P J Hartley (Boronia)
8ZAMBRE ARANDT24373J Galea (Tarneit)
9GAMBLE ME (6)54674I C Brown (Loch)
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.
No.NameFormTrainer
1BLACK BUST154F3R D Conway (Bunyip)
2SPADER41127D G Crawford (Pearcedale)
3BLOSS'S BENSON4F361A R Mills (Tooradin)
4VERTEX42174L H Kraemer (Sth Cranbourne)
5MR. NIGEL48441C J Fulton (Koo-Wee-Rup)
6SUB SOIL22555D W Knocker (Langwarrin)
7NALINGA LAD43184D N Mcdonald (Cranbourne)
8MICKIE KEATO42214R J Keating (Longford)
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.
No.NameFormTrainer
1DAN FLACK44224D G Crawford (Pearcedale)
2SHEYLEA11213M M Hirtzel (Elaine)
3DISRUPTION52624R D Conway (Bunyip)
5EGYPTIAN BOY11111L M Allen (Darnum)
7DARK SECRET45345D G Crawford (Pearcedale)
8COMATOSED12531P Andrews (Traralgon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.
No.NameFormTrainer
1MYALLA REGEA28521D Lyons (Sunshine)
2NIKITA DELIGHT32232K Lloyd (Anakie)
3RUNT78564L H Kraemer (Sth Cranbourne)
4WHERE'S TILLY21234A Kent (Wantirna)
5KREUZER MURPHY67322E F Caruana (Tarneit)
6EMSTAR73146Y Byron (Noble Park)
7CHALCOT LASS11121J M Gomm (Pearcedale)
8ELLY CLAMPETT81121R Divirgilio (Devon Meadows)