Monday 24th May 2010

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Monday 24th May 2010

Race No. 1Robbo’s Pet Barn Q.final04:09PM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DESTRUCTINATOR2C J Johannsen (Devon Meadows)

2SIPS HER COFFEE1R J Hume (Bunyip)

3MANDY PALMER634T1B Briffa (Coolaroo)

4BENANGS51P Sieben (Tooradin)

5SWEET JAM41C J Johannsen (Devon Meadows)

6IN A WHIRL1I A Hastie (Bass)

7STEAMY THOUGHTS2S L Hastie (Bass)

8AUNTY BESSIE5631R S Smith (Cranbourne South)

9BLACK GUN2G Girvasi (Cranbourne)

10BLUE TO YOU752C J Johannsen (Devon Meadows)

Race No. 2Karingal Hub Tab Q.final04:29PM (VICtime)
Maiden Quali Final event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1JESSINA71M K Lloyd (Anakie)

2MIRANDA TYPHOON481N Yannas (Rowville)

3DAWN PRINCESS1J Carr (Devon Meadows)

4GATELAND8571J M Spruyt (Drouin)

5DOMAIN PRINCE221N S Ryan (Devon Meadows)

6FARMERS MARKET43581E R Vigor (Anakie)

7BRONZE STAR55241S Divers (Werribee)

8HANDS ON12571D R Dean (Nyora)

9SON FOR MEIKE55261W Timmer (Frankston)

10REV HEAD1D I Burnett (Drysdale)

Race No. 3Top Cat Video04:52PM (VICtime)
Restricted Win event over 699 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ADJUST56374P Sieben (Tooradin)

2SUGAR COATED87757M Smirnis (Nth Croydon)

3PURE CITY47734C J Johannsen (Devon Meadows)

4MARLY BOND85686J Imlach (Pearcedale)

5MISS JANNIS86677S Kipirtidis (Cranbourne Sth)

6BASIL BROWN55638L Imlach (Pearcedale)

7TRAM LINE PENNY24455G G Allen (Darnum)

8CARLINFORD STEWY36237R D Conway (Bunyip)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Uncle Alber’s Ht105:08PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1LEADING HAND56134D R Dean (Nyora)

2FLIGHT CONTROL43844D G Crawford (Pearcedale)

3CLASSIC BONANZA46587S J Elmes (Devon Meadows)

4MISS SCULLY16337J Forbes (Newport)

5BLACK BUST82572R D Conway (Bunyip)

6FIVE AN DIME68568J Clay (Lang Lang)

7CARNEL FLAME212F7K R Chalker (Pearcedale)

8TOM’S PRECINCT47653G L Howell (Pearcedale)

9LATE GOAL85656E J Stanley (Lara)

10TOTAL TOKEN66776G Mannion (Anakie)

Race No. 5Uncle Alber’s Ht205:28PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1GO MARCHING IN33174L A Hughes (Longford)

2SUPER CINDER34782R Boehm (Tooradin)

3GAMBLING HAND52425D R Dean (Nyora)

4FAST BLAST4137J J Geoghegan (Cranbourne)

5BILLIE BEAUTIFUL65718J Peters (Cranbourne West)

6BRISTLEMAN66762F E Alister (Cranbourne Sth)

7DOLLY’S HAND45137D Dean (Nyora)

8BLUERAY GIRL85147K M Virtue (Lang Lang)

9TOTAL TOKEN66776G Mannion (Anakie)

10LATE GOAL85656E J Stanley (Lara)

Race No. 6Uncle Alber’s Ht305:51PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DREWSTER51514R G Boyce (Silkstone Korumburra)

2MRAKOV51632F E Alister (Cranbourne Sth)

3JO’S HAND88563D Dean (Nyora)

4BATNAP74737A Karabitsakos (Keysborough)

5COCO BLACK FLASH86155A D Marum (Lara)

6HEATHY74747D R Vigor (Lara)

7KELLY’S PIX51678K Lloyd (Anakie)

8DABERT61767M G Tocknell (Rosebud)

9LATE GOAL85656E J Stanley (Lara)

10TOTAL TOKEN66776G Mannion (Anakie)

Race No. 7Uncle Alber’s Ht406:11PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1REGAL BABOO37535S J Spiteri (St Albans)

2METALLIC BLACK67184C R Haas (Tynong)

3MY CHAPARRAL18168S J Elmes (Devon Meadows)

4MONEY HAND35322D R Dean (Nyora)

5DARBY O’GIELL221F2J Jarkis (Seville)

6SENNI TINA88428A D Marum (Lara)

7SHIRAZ COLOUR41171N King (Pearcedale)

8JEBRYNAH’S GEM55441E M Sykes (Upper Beaconsfield)

9TOTAL TOKEN66776G Mannion (Anakie)

10LATE GOAL85656E J Stanley (Lara)

Race No. 8Ram Security06:29PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 520 Metres at Cranbourne Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1WOT PRICE PINK64654G G Allen (Darnum)

2PURE SHIRAZ64135E Mccormack (East Burwood)

3SIZZLIN’ SUZY74713C R Haas (Tynong)

4LONG GULLY JACK33173D W Knocker (Langwarrin)

5COLD ALCATRAZ46658M R Patching (Langwarrin)

6FLYING OPERATOR43752B R Alford (Yarram)

7JUDGE ME NOT21825C J Johannsen (Devon Meadows)

8RACK IT UP54636P J Hartley (Boronia)

9INSTRUCTED STAR47717G W Selkrig (Devon Meadows)

10BROTHERS BARD74786S Mannion (Anakie)

Race No. 9Trios Tabaret06:46PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1TAKE THYME21112G L Long (Neilborough)

2MACKIE SLATER11111K G Greenough (Pearcedale)

3POLLY’S CHOICE65574J Atkinson (Traralgon)

4TOM FINN57154D G Crawford (Pearcedale)

5MAJOR SHAKER61471B L Hodgson (Lilydale)

6LEDARO SPLASH86215C Callaway (Somerville)

7LUCKY THYME11123G L Long (Neilborough)

8KREUZER MURPHY22322E F Caruana (Tarneit)

9NIKITA DELIGHT25134K Lloyd (Anakie)

10RIVERDALE LESTER42736I L Green (Little River)

Race No. 10Solo07:01PM (VICtime)
Grade 5 event over 311 Metres at Cranbourne Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BARNEY’S PRIDE24122J Condon (Tooradin)

2SOLANGE74458T E Burns (Kooweerup)

3SPRING MARINA27232B R Alford (Yarram)

4STAYING IN47446M R Patching (Langwarrin)

5WHAT A GRAND82648E J Stanley (Lara)

6BURNING IMPACT86867E L Lloyd (Anakie)

7EMSTAR66232Y Byron (Noble Park)

8TANTRA41567M S Barber (Hoddles Creek)

9ROSIE SHARP11336R G Boyce (Silkstone Korumburra)

10ANDREW’S EXPRESS117J Risk (Kilmany)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of