Wednesday, 7 January 2015

Greyhound Box Draw For Cranbourne – Wednesday, 7 January 2015

Race No. 1Trios Sports Club6:50 PM (VIC time)
Maiden event over 520 metres at Cranbourne Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YADI (NSW)[M]322FSHK Greenough (Pearcedale)
2MAHJONG KING (QLD)[M]74452NBTK Chalker (Pearcedale)
3BLOSSOM NOIR [M]FSHT Cortese (Hampton Park)
4FIORELLI MICHA (NSW)[M]33224FSHA Langton (Anakie)
5MALTED [M]33523NBTP Anderton (Devon Meadows)
6TIGER EYED JACK [M]75327NBTM Thomas (Meeniyan)
7RIVER BLING [M]23238FSHn Tapp (Narre Warren)
8BEYOND RAPID [M]FSHD Connor (Cranbourne)
9TROY’S VERDICT [M]Res.55258NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
10BANDS OF GOLD [M]Res.864NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 2Kingston Trophies7:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TAKE THEM ON [5]52833NBTT Curtain (Cranbourne South)
2ZATMINE [5]2512331.54(Q)(2)K Mccann (Rosebud West)
3FOUR ELEMENTS [5]31484NBTC Dew (Anakie)
4MISS MONTEYA [5]38222NBTD Geall (Lara)
5ONE CUP SHORT [5]7682830.53(3)C Johannsen (Devon Meadows)
6GOT THE PICTURE [5]32855NBTA Chapple (Exford)
7SURVIVOR SAL [5]3426F30.64(7)T Cortese (Hampton Park)
8BUCKLE UP AXEL (TAS)[5]16774NBTS Mills (Tooradin)
9MAY IT BE [5]Res.6331531.07(4)A Langton (Anakie)
10ARISTOS [5]Res.43417NBTS Kipirtidis (Cranbourne South)
Race No. 3Waverley Party Hire Final7:28 PM (VIC time)
S/E Final event over 311 metres at Cranbourne Of $7,100 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,400 3rd: $700.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE WATCH [2]1623317.83(5)J Frewin (Anakie)
2KOKO KOLA [3]4415117.83(7)S Kruckel (Lake Goldsmith)
3FINE DINER [2]3214217.64(5)L Hellmuth (Pearcedale)
4GO ZEPPA [3]2186317.75(8)S Corrigan (Clyde)
5AUDREANA (NSW)[2]1811217.60(8)E Lloyd (Anakie)
6DANYO’S SLAPPY [1]1127217.55(1)N Ryan (Devon Meadows)
7RADINKA BALE (NSW)[4]6318117.87(8)S Collins (Lara)
8MIGHTY SPRITE [4]31117.75(5)A Lauterboom (Tooradin)
9OSCAR’S CHAMP [4]Res.1164317.83(4)B Moles (Allambee Reserve)
10TWISTEX [4]Res.5354817.58(5)T Jones (Devon Meadows)
Race No. 4Karingal Hub Tab7:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Cranbourne Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1YANICK ALLEN (NSW)[4]2854630.34(6)J Hunt (Lara)
2TALK’S CHEEKY [5]57323NBTS Toner (Pakenham)
3RECRUITMENT (NSW)[5]66123NBTD Mcdonald (Devon Meadows)
4ULLA ALLEN (NSW)[4]4186330.40(4)S Collins (Lara)
5SHINE (NSW)[4]8568430.50(2)R Moore (Devon Meadows)
6DYNA TONY (NSW)[4]6727730.71(6)S Collins (Lara)
7OPUS BALE (NSW)[5]64256FSHS Collins (Lara)
8DELI ALLEN (NSW)[5]61625FSHS Collins (Lara)
Race No. 5Grv Vbis Maiden Final (gobis)8:10 PM (VIC time)
Maiden Final event over 520 metres at Cranbourne Of $11,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1FRANCOL [M]53643NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
2SANZMAN [5]2281130.45(7)N King (Pearcedale)
3BUSH WACKED [M]33543NBTH Clarke (Buln Buln)
4SPLASH MOUNTAIN [M]52452NBTJ Hunt (Lara)
5MOVE THE TARGET [M]3732NBTS Kyriacopoulos (Narre Warren South)
6DIRECT HIT [M]32632NBTR Redenbach (Cranbourne)
7MINE CRAFT [5]6381130.46(8)J Britton (Anakie)
8KEPT UNDER WRAPS [5]3341130.41(5)W Vassallo (Devon Meadows)
9MALTED [M]Res.33523NBTP Anderton (Devon Meadows)
10VULCAN ROSE [M]Res.23244NBTB Chignell (Rosedale)
Race No. 6Murphy’s Trial Track Victoria Cup (gobis)8:28 PM (VIC time)
Special Event event over 699 metres at Cranbourne Of $22,450 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $4,300 3rd: $2,150 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SHALL SHE ROCK [4]5312241.63(6)D Crawford (Pearcedale)
2COULTA ROCK [4]18266FSHD Curtain (Longwarry)
3LITES AND SIRENS [3]7414341.80(7)R Divirgilio (Devon Meadows)
4MEPUNGA HAYLEY [4]72531FSTDJ Britton (Anakie)
5VOLKSJAGER BLUE [5]23224FSHP Ryder (Corio)
6SIR GAZZA [5]847F5FSHC Treherne (Lara)
7LADY TOY [5]55341FSHN Gost (Little River)
8AMITY FLAME [3]7534141.36(4)A Flores (Yinnar South)
9THRACIAN (QLD)[5]Res.71841FSTDA Campbell (Drouin)
Race No. 7Rapidvite (1-3 Wins) Final8:50 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 520 metres at Cranbourne Of $7,100 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,400 3rd: $700.

No.NameFormBestTrainer

1MY ZEPHYR [3]6177130.57(7)N Armstrong (Cranbourne)
2BAMBI BOUCHEAU [4]311130.52(2)A Jackson (Pearcedale)
3SIX GREEN THUMBS [4]8118130.41(2)N Vincent (Lal Lal)
4KAITOKE DIAMOND [4]5311230.56(8)B Iredale (Pearcedale)
5DEWANA JET [4]3462230.15(4)B Dewan (Edithvale)
6AQUA VITAE [4]6382230.19(3)P Anderton (Devon Meadows)
7ALEXIS KELTON [4]1115130.40(6)S Toner (Pakenham)
8IMA RIVER BOY [4]1714130.84(6)D Saunders (Somerville)
9MISS MONTEYA [5]Res.38222NBTD Geall (Lara)
10DR. MORTISHA [5]Res.62262NBTJ Gill (Darriman)
Race No. 8Kingston Trophies Cranbourne Cup Final (gobis)9:08 PM (VIC time)
S/E Group 2 event over 520 metres at Cranbourne Of $74,500 Prizemoney.
1st: $45,000 2nd: $13,000 3rd: $6,500 GOBIS: $10,000.

No.NameFormBestTrainer

1WIND WHISTLER [5]15332NBTA Langton (Anakie)
2SONIC PIRATE [4]4835130.31(3)P Reinders (Gruyere)
3HOSTILE (QLD)[3]1124129.78(6)D Beasley (Footscray West)
4LUCA NEVEELK [5]18112NBTG Kleeven (Denison)
5AVONDALE PORCHE (NSW)[3]1313130.21(2)K Greenough (Pearcedale)
6OAKVALE DESTINY (SA)[1]2131129.76(6)J Britton (Anakie)
7ZAMBORA MAGIC (NSW)[2]8464130.05(5)G Whitford (Yarram)
8WHODAT KNOCKIN’ [3]1126130.37(7)J Thompson (Pearcedale)
9DYNA GELDOF (NSW)[4]Res.74322NBTS Collins (Lara)
10IBROX DIGGER (NSW)[3]Res.1422630.32(8)S Clarke (Tooradin)
Race No. 9Ram Security Final9:28 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 311 metres at Cranbourne Of $7,100 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,400 3rd: $700.

No.NameFormBestTrainer

1KIAN’S HYBRID [5]81162NBTA Chapple (Exford)
2VEETEE DYNAMITE (NSW)[4]2327117.70(2)W Duve (Denison)
3DR. EZECHIEL [4]7161317.75(7)J Mcmahon (Darriman)
4ESSENTIALLY [4]2112117.61(3)W Vassallo (Devon Meadows)
5WATCH MY PATH (NSW)[5]45342NBTC Treherne (Lara)
6ELITE FAZE [5]26722NBTE Lloyd (Anakie)
7RISK OF DAMAGE [4]1625117.79(Q)(4)G Debono (Lang Lang)
8LAMBDA BALE (NSW)[5]52142NBTJ Hunt (Lara)
9VEETEE BOOMER [5]Res.73634NBTP Anderton (Devon Meadows)
10CLASSY CAPRI [5]Res.7641318.21(8)R Boehm (Dollar)
Race No. 10Action Packed Images9:48 PM (VIC time)
Free For All event over 311 metres at Cranbourne Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GEEVES [4]4787117.85(7)D Dawson (Crossover)
2TWISTEX [4]5354817.58(5)T Jones (Devon Meadows)
3QUARA BALE (NSW)[1]1214217.49(1)A Dailly (Anakie)
4TILLY’S TEMPA (NSW)[4]8616117.88(1)C Callaway (Somerville)
5MICK MOW [3]3143217.69(4)G Debono (Lang Lang)
6JUST GO BANG (NSW)[1]3235417.69(8)I Dann (Whitelaw)
7HOT CARBON [4]3417517.98(8)N Lund (Longwarry)
8MISS TOP GEAR (NSW)[4]1327417.85(7)C Grenfell (Lara)
Race No. 11Dandenong’s Cheapest Cars10:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TORNADO ANGEL (NSW)[5]7876517.80(5)K Lloyd (Anakie)
2OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]3735417.82(1)P Pollutro (Morwell)
3SMASHING SUCCESS [5]228F617.97(5)W Dawes (Moe South)
4JESSIE SMALL (NSW)[5]13224NBTA Dailly (Anakie)
5PHASER BALE (NSW)[5]72115NBTS Collins (Lara)
6CLASSY CAPRI [5]7641318.21(8)R Boehm (Dollar)
7OWEN BALE (NSW)[5]26622FSHS Collins (Lara)
8MARY’S GUESS (QLD)[5]7767617.95(6)A Marum (Anakie)
9MY BABY PORSCHA [5]Res.52117NBTC Cortese (Hampton Park)
10SMOKING ROSIE [5]Res.7687318.23(Q)(1)J Reid (Notting Hill)
Race No. 12Peninsula Dry Cleaners10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 311 metres at Cranbourne Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELFIE [5]4487118.28(5)D Cortese (Hampton Park)
2SUBBEHA [5]3483318.11(4)S Corrigan (Clyde)
3TRICTONITE [5]31587NBTJ Collins (Lara)
4DANYO’S FRANK [5]23323NBTN Ryan (Devon Meadows)
5GOOD ODDS DEVIL (NSW)[5]83716FSHA Marum (Anakie)
6BANGA SPEED [5]66588NBTM Cortese (Hampton Park)
7LONDON TOWN (TAS)[5]76737NBTD Chapman (Leopold)
8COLLIPORT [5]7464217.91(8)R Boehm (Dollar)
9CORRINE [5]Res.7375517.90(5)T Burns (Koo Wee Rup)
10KANGA KEL (NSW)[5]Res.61545FSHH Collins (Lara)