Friday, 12 June 2015

Box Draw For Geelong – , 12 June 2015

Race No. 1 @ Stud7:08 PM ( time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROLANDA HOOCH [M]73NBTL Cockerell (Buckley)
2WHO TOLD RED [M]8NBTR Britton (Lara)
3GANDOLF BALE (NSW)[M]F4348NBTS Collins (Lara)
4HOW BIZARRE [M]32523FSTDB Burns (Werribee)
5RUBEUS HAGRID [M]6253NBTI Cockerell (Buckley)
6STRONGBETH (NSW)[M]3FSHA Dailly (Anakie)
7ALEX BENZ (QLD)[M]FSHW Hansen (Daisy Hill)
8MAISY MAC (NSW)[M]2FSHA Dailly (Anakie)
9HALLIBEL BALE (NSW)[M]Res.26835NBTH Collins (Lara)
10BLITZEM COLA (TAS)[M]Res.5435FNBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 2 @ Stud7:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1 [7]166FSHM Delbridge (Balliang)
2WHY NOT LES [7]27123FSHW Gray (Wendouree)
3SHOW BAG CARTER [7]2513NBTG Campbell (Anakie)
4DON’S LICKER [7]42422NBTT Liuzzi (Lara)
5WHY NOT LOGAN [7]51387NBTW Gray (Wendouree)
6DIAMOND APPLE [7]21522NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
7POP ALWAYS SAID [7]4153522.82(2)L Delbridge (Balliang)
8ONSLAUGHT (NSW)[7]13234FSHL Delbridge (Balliang)
9PENELOPES CRUZN [7]Res.86264FSTDH Collins (Lara)
Race No. 3Merv Jennings Signs7:48 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOUCH OF FROST [7]2481326.13(5)R Brook (Elliminyt)
2WHITE BANDIT (NSW)[6]2122325.88(1)L Delbridge (Balliang)
3WHO TOLD HARRY [7]4125.99(3)R Britton (Lara)
4ZIPPING ANNA (NSW)[6]35122NBTR Henness (Heathcote)
5TONTORIA (NSW)[7]87442NBTC Treherne (Lara)
6LEKTRA HOMBRE [7]41336NBTJ Sharp (Lara)
7CETTE ME UP [7]2835126.05(6)T Mitchell (Lara)
8JAMMIE DODGER (NSW)[7]1FSHA Dailly (Anakie)
9QUIZMASTER (NSW)[6]Res.3713425.72(8)A Langton (Anakie)
10FIREBOMB [7]Res.76144NBTL Delbridge (Balliang)
Race No. 4Austins Wines (1-4 Wins) Ht18:08 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC GOLDIE [7]1417FSHC Treherne (Lara)
2TANGO AND CASH (NSW)[5]52137FSTDD Reid (St Albans)
3TEKKI MINX [5]85353FSTDD Crawford (Pearcedale)
4IMMORTAL PANTHER [5]26128FSTDP Bushell (Glenroy)
5NAZARETH BALE (NSW)[6]21856FSTDS Collins (Lara)
6CRACKERJACK BOB [5]51517FSTDJ Cooper (Lethbridge)
7CRYSTAL CAMEO [5]23263FSTDG Hansen (Daisy Hill)
8NO DIGGITY (NSW)[5]23216FSHG Jose (Catani)
9CINCINNATI LEE ()[5]Res.74745FSTDA Sultana (Maddingley)
10SPRING TOPAZ (NSW)[6]Res.27757FSTDM Lloyd (Anakie)
Race No. 5Nardi Produce (1-4 Wins) Ht28:28 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROETHLISBERGER (NSW)[5]7216TFSTDA Dailly (Anakie)
2UNO WHIRL [5]2224630.28(1)P Smith (Pascoe Vale South)
3UNO SPARTI [7]72273FSTDE Palma (Lara)
4SPRING DRIFTER (NSW)[7]76638FSTDK Lloyd (Anakie)
5LADY TORAH [5]62614FSTDN Gost (Little River)
6QUAINT BALE (NSW)[6]84253FSTDS Collins (Lara)
7COUSIN COSMO [7]21533FSTDC Treherne (Lara)
8SIR REUBEN (NSW)[5]12F33FSHG Jose (Catani)
9EARLY VIOLET [7]Res.83564FSTDO Fraser (Devon Meadows)
10SPRING TOPAZ (NSW)[6]Res.27757FSTDM Lloyd (Anakie)
Race No. 6The Iramoo Stakes Gdr8:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 596 metres at Geelong Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1OAKVALE FLYER (SA)[4]44228FSTDJ Britton (Anakie)
2GANGNAM STYLE [4]1266134.29(4)C Capuano (Anakie)
3SHALL SHE ROCK [4]32515FSHD Crawford (Pearcedale)
4MORNINGSIDE [5]513F2NBTK Bravo (Lovely Banks)
5ANGIE ROCKS [5]61211FSHM Briganti (Tuerong)
6HESSION BOOTS [5]41117FSHR Clark (Toolleen)
7LIONESS LULU [5]41867FSHM Giddings (Toolleen)
8LEAD INTO DEMISE [5]76623FSHR Clark (Toolleen)
9MAHOGANY SAPHIRE [5]Res.57136NBTA King (Sulky)
Race No. 7Lynette’s Florist (1-4 Wins) Ht39:07 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CASHIN’ IN [7]18FSTDJ Sharp (Lara)
2SHAHADOLLAR (NSW)[5]45562FSTDS Coulson (Balliang)
3BEL AIR SPICE [5]16138FSTDP Smith (Pascoe Vale South)
4CHANCY BE SMOOTH (NSW)[5]11634FSHR Britton (Lara)
5HARDEN BALE (NSW)[5]45325NBTT Womann (Lara)
6REBOUND RITA [7]16343FSHG Jose (Catani)
7BOOKBINDER [6]43136FSTDC Treherne (Lara)
8SHARON BENZ (QLD)[7]413FSHW Hansen (Daisy Hill)
9COSMIC LOLA [7]Res.4317FSTDC Treherne (Lara)
10CINCINNATI LEE (SA)[5]Res.74745FSTDA Sultana (Maddingley)
Race No. 8The Beckley Centre Geelong9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RECKLESS BROWN [5]71311FSHR Clark (Toolleen)
2PSYCHOTIC BOB [4]7214126.17(1)M Lloyd (Anakie)
3 [5]12121FSHG Howell (Pearcedale)
4CASH RULES (NSW)[5]71736FSHG Jose (Catani)
5DELI ALLEN (NSW)[5]6683425.62(1)S Collins (Lara)
6MOONLIGHT CRUISE [4]8711825.98(1)M Cauchi (St Leonards)
7PREMIER HAWK [5]15614NBTB Panetta (Melton West)
8HE’S PANICKEN [5]1131425.97(6)M Tocknell (Rosebud)
9FIERY FOX [5]Res.25355NBTA King (Sulky)
10CRUISY’S GIFT [5]Res.7447526.11(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 9Beckley Park Community Market9:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1POP WRIGHT [5]43521FSHM Giddings (Toolleen)
2IONA BOOM BOOM (NSW)[5]31364NBTL Delbridge (Balliang)
3UP AND ADAM [5]2641PFSHT Mitchell (Lara)
4CENTRAL ROAD [5]24732NBTM Edwards (Broadford)
5EDGE OF EDEN (NSW)[5]1212125.67(1)A Langton (Anakie)
6FURY BALE (NSW)[5]34277NBTT Mitchell (Lara)
7BLACK AND PRETTY [5]6512226.13(8)P Burley (Wattle Glen)
8TOY PRINCESS [5]1347325.99(2)N Gost (Little River)
9FIERY FOX [5]Res.25355NBTA King (Sulky)
10CRUISY’S GIFT [5]Res.7447526.11(1)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 10Premier Boloney @ Stud10:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NODDIN OFF [6]4562622.82(6)J Maple (Little River)
2EDDIE YAP [6]112FSHR Henness (Heathcote)
3CHIEF BRIT [6]14465FSTDH Collins (Lara)
4MAPLE CLOSE [6]6865222.76(3)M Lloyd (Anakie)
5GALLOPING HOPE [6]317F122.84(1)R Conway (Bunyip)
6ZANY BALE (NSW)[6]25744NBTM Delbridge (Balliang)
7EUMERALLA DONNY [6]3447522.64(8)J Hardy (Darley)
8MERMAID MILLIE [6]3867422.64(5)C Grenfell (Lara)
9KICK LIKE MICK [6]Res.8847522.69(2)J Collins (Lara)
10MOUYONG JIMMY [6]Res.8618822.59(2)I Green (Little River)
Race No. 11Xtreme Technology10:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DODGY DEALER [5]3223722.44(7)J Sharp (Lara)
2SCHMOO [5]7386222.90(4)R Fisher (Lara)
3PEDRO’S RUNAWAY (NSW)[5]41665NBTB Burns (Werribee)
4WEZ GORDY [4]1373122.68(6)L Delbridge (Balliang)
5EL BEE CEE [4]6663222.61(7)L Delbridge (Balliang)
6SLAMBAM [5]2756722.24(3)I Cockerell (Buckley)
7GAELIC PETER [5]481F1FSHR Henness (Heathcote)
8OAKLANDS [5]24612NBTG Edwards (Broadford)
9USAIN BURST [5]Res.36771NBTY Andrews ( North)
10EXIT ZERO [5]Res.67345NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 12Krock10:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RENNICANE [5]41553NBTM Delbridge (Balliang)
2LEKTRA KHAN [5]42452FSHB Klemke (Heathcote)
3BULLET EXPRESS (NSW)[5]3271322.78(3)D Reid (St Albans)
4WILD INTENTION [5]13113NBTA Hyde (Lara)
5DISCO DIAMOND (NSW)[5]61134FSHG Campbell (Anakie)
6MIDNIGHT MYTH [5]64212FSHJ Gorgioski (Narre Warren)
7BELJAY FANTASY [5]1343322.54(2)B Scott (Pearcedale)
8SEE HIM RUN [5]15132NBTN Pace (Melton South)
9HEZA APPLE [5]Res.3746622.90(1)V Awramenko (Waurn Ponds)
10BARONESS MOLLY [5]Res.62817NBTA King (Sulky)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments