Friday, 16 January 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 16 January 2015

Race No. 1Sita Australia7:07 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1IONA LUCKY SEVEN (NSW)[M]2FSTDL Delbridge (Balliang)
2IONA BOOM BOOM (NSW)[M]27FSTDL Delbridge (Balliang)
3COUNTRY BALLAD (TAS)[M]24NBTA Langton (Anakie)
4BONNIE BROOK (NSW)[M]732NBTH Collins (Lara)
5ETCHED IN BLACK (TAS)[M]5NBTA Langton (Anakie)
6GIRL GUIDE [M]67NBTT Sharp (Melton West)
7DYNA RUKIA (NSW)[M]3262FSHA Dailly (Anakie)
8MORDOR BALE (NSW)[M]43853NBTS Collins (Lara)
9SEE HIM GO [M]Res.83617FSHM Mallia-magri (Avalon)
10TRICKY TEZZA [M]Res.156FSHA King (Sulky)
Race No. 2Sekisui Grand Opening7:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOTES AMAZEBALLS [5]43521NBTW Hansen (Daisy Hill)
2CALL ME BOZ (NSW)[5]3431522.97(6)R Britton (Lara)
3SOHO GOODWILL [5]3313322.94(3)M Davison (Talbot)
4HINNOMUNJI FIRE [5]44113FSHT Collins (Pearcedale)
5DAVID JOHN [5]4155222.71(5)J Sharp (Lara)
6BLACK GYPSY [5]4576322.93(3)B Chapman (St Albans)
7BAD BOY BRUTUS [5]41211FSHK Breen (Lake Bolac)
8LUCKY TWO LIPS [5]6467422.73(6)J Higgins (Linton)
9VOLATILE BALE (NSW)[5]Res.2361322.98(7)T Womann (Lara)
10ZSA ZOOM (NSW)[5]Res.76417NBTE Lieshout (Drouin West)
Race No. 3Merv Jennings Signs7:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUBY DUTCHESS (NZ)[5]3817425.97(4)B Jones (Lara)
2CRACKERJACK BURN [5]36551FSHA Dailly (Anakie)
3GOOD JUDGE BUDDY [5]23141FSHC Johannsen (Devon Meadows)
4BUSH REBEL [5]4622526.40(2)D Fleming (Alvie)
5COOTA’S CAZALY (NSW)[5]31226.24(8)H Collins (Lara)
6HARLEM SHAKE [5]5241225.86(7)J Fowler (Curlewis)
7HYPERNYM [5]61447NBTC Hughes (Lara)
8QUIRINUS QUIRREL [5]2444226.03(5)D Todd (Dereel)
9EROLL BALE (NSW)[5]Res.3561FSHA Dailly (Anakie)
10VIRIDIAN BALE (NSW)[5]Res.5514726.19(7)S Collins (Lara)
Race No. 4Sekisui New Homes8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA JUDAS (NSW)[5]3664726.38(3)T Womann (Lara)
2KASAI WARRIOR (SA)[5]16546NBTR Britton (Lara)
3ROZEHILL LISA [5]264F325.82(1)J Simmonds (Boolarra)
4PINKISH HUE (NSW)[5]5234626.31(6)H Collins (Lara)
5FLAMING BOB [5]63465NBTD Field (Point Cook)
6HOLD ON BEAU [5]2585226.01(6)B Gatt (Melton West)
7CRUISY’S LUCK [5]4532725.88(1)M Cauchi (St Leonards)
8MINUTE RIVER [5]27516NBTD Pattinson (Pearcedale)
9VIRIDIAN BALE (NSW)[5]Res.5514726.19(7)S Collins (Lara)
10MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6513626.47(6)M Cauchi (St Leonards)
Race No. 5Karazmatic Carpentry8:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1VELLOWAY [4]5524529.90(3)J Hunt (Lara)
2SALEGREYS POWER [5]56632FSHC Johannsen (Devon Meadows)
3HOGGANAUGHT [5]86355NBTD Pattinson (Pearcedale)
4SE’S HIGH ABOVE (GA)[5]41455FSHR Britton (Lara)
5DYNA FATBOB (NSW)[5]82624FSTDM Delbridge (Balliang)
6EYES ADORABLE (NSW)[5]71122FSTDA Langton (Anakie)
7SAHARA [5]6672530.32(1)J Fowler (Curlewis)
8BORDELLO QUEEN [5]38886NBTJ Karamatic (Lara)
9DE SHI VON [5]Res.864T7FSHC Johannsen (Devon Meadows)
10DYNA QUOTE (NSW)[5]Res.36376NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 6Grv Vic Bred Final (gobis)8:49 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 460 metres at Geelong Of $5,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY SLEEK [5]1562226.02(4)M Delbridge (Balliang)
2NOOSA ROCKET [4]1111125.81(5)D Fisher (Lara)
3DROMORE’S PEARL [4]5127125.99(5)F Alister (Cranbourne South)
4HOGG THE LOT [4]2242125.95(6)D Pattinson (Pearcedale)
5SUMMER WAGES [5]21242NBTW Bickerton (Cranbourne South)
6HELLO STRANGER [4]1553125.74(8)R Britton (Lara)
7ASTON ISAAC [5]46112NBTE Lieshout (Drouin West)
8WHO TOLD BLACKIE [4]1315125.95(6)M Fothergill (Numurkah)
9CUDGEE DESTROYER [5]Res.5146225.92(6)G Hunt (Cudgee)
10CETTE AWAY [5]Res.14822NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 7Krock9:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CUDGEE DESTROYER [5]5146225.92(6)G Hunt (Cudgee)
2BEAUTY BALE (NSW)[5]6143326.20(3)S Collins (Lara)
3PREMIER HAWK [5]78481NBTA Panetta (Melton West)
4AMERCIA BALE (NSW)[5]7617625.89(1)J Hunt (Lara)
5BALLISTIC FIRE [5]6632525.80(6)M Mallia-magri (Avalon)
6CHIEF TYSON [5]3677626.11(3)R Fisher (Lara)
7BOMBER ATTACK [5]12315NBTT Alister (Cranbourne South)
8SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]3441225.74(1)E Lloyd (Anakie)
9SPANKY’S THUNDER (NSW)[5]Res.23557FSHE Lieshout (Drouin West)
10BLACK TYPHOS (WA)[5]Res.848T7FSHM Howe (Tarneit)
Race No. 8Austins Wines9:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EMPIRE ALLEN (NSW)[4]6733225.68(6)A Dailly (Anakie)
2COBRA BALE (NSW)[5]27383NBTJ Hunt (Lara)
3GOOD OLD OSCAR (NSW)[4]5837726.09(2)P Cusack (Mount Cottrell)
4PUNK PANTHER [4]737F326.01(1)M Mallia-magri (Avalon)
5MAXIMUM CHEZ [4]3616125.94(1)A Dailly (Anakie)
6JOSHUA TREE (NSW)[4]2114425.89(8)B Gatt (Melton West)
7HOOVER JACK [5]71227NBTM Gibbons (Lara)
8CRUISER’S SOL [5]22564NBTD Crawford (Pearcedale)
9SPANKY’S THUNDER (NSW)[5]Res.23557FSHE Lieshout (Drouin West)
10BLACK TYPHOS (WA)[5]Res.848T7FSHM Howe (Tarneit)
Race No. 9Geelong Australia9:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1IMA APPLE [4]2185422.72(2)J Riley (Wallington)
2CRUISY’S JOY [4]1855222.64(2)M Cauchi (St Leonards)
3LEKTRA LUTHER [5]13521NBTP Simone (Pirron Yallock)
4DYNAMO’S GIFT [5]5328422.48(5)R Darby (Drysdale)
5ELITE FAZE [4]6722322.54(7)E Lloyd (Anakie)
6MAHOGANY BART [4]2645422.76(7)A King (Sulky)
7HARD URNED BURST [4]1381622.54(5)D Pattinson (Pearcedale)
8TEKKI CHINA [5]23218NBTD Crawford (Pearcedale)
9SPREADING RUMORS [5]Res.78118FSTDP Patterson (Bet Bet)
10LITTLE ZIPPITY (SA)[5]Res.3421822.61(7)L Forte (Wyndham Vale)
Race No. 10Buxton Real Estate – Geelong10:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HERBIVOROUS [5]T8557NBTJ Collins (Lara)
2FILIUS FLITWICK [5]83275NBTD Todd (Dereel)
3HIGH MISSION [5]3536326.14(5)M Cauchi (St Leonards)
4EL ROSCOE [5]8674526.00(6)M Karamatic (Lara)
5WHO TOLD LOCHIE [5]3144326.25(5)M Fothergill (Numurkah)
6RECKO BALE (NSW)[5]45646NBTT Womann (Lara)
7LEKTRA CRUISER [5]41735NBTP Simone (Pirron Yallock)
8HUNTER ROCKS [5]52442FSHG White (Mount Helen)
9EROLL BALE (NSW)[5]Res.3561FSHA Dailly (Anakie)
10MOONLIGHT CRUISE [5]Res.6513626.47(6)M Cauchi (St Leonards)
Race No. 11P & R Food Services10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRALIAN [5]17455NBTN Lund (Longwarry)
2USAIN BUZZA [5]6354422.62(4)J Sharp (Lara)
3COOPNARCHA (NSW)[5]4633422.86(7)Z Aleksov (Brookfield)
4JAI ALAI [5]62151FSHC Johannsen (Devon Meadows)
5COURTESY [5]61844FSHC Johannsen (Devon Meadows)
6SANTA’S SERENA (NSW)[5]7335122.66(8)K Lloyd (Anakie)
7TEKKI TREMOR [5]12223NBTD Crawford (Pearcedale)
8MISS TOP GEAR (NSW)[5]32744NBTC Grenfell (Lara)
9SPREADING RUMORS [5]Res.78118FSTDP Patterson (Bet Bet)
10BLUEY BENZ (QLD)[5]Res.36654NBTG Hansen (Daisy Hill)
Race No. 12Advertising Associates10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BELENA LAD [5]3461622.47(7)T Breen (Snake Valley)
2RED SUPERMAN [5]1664FFSTDD Crawford (Pearcedale)
3ROYAL KNOCKA (NSW)[5]11417NBTJ Kirk (Pascoe Vale)
4LITTLE POOKIE [5]F4656NBTT Galea (Brookfield)
5BURST A MOVE [5]11254NBTA Hyde (Lara)
6ALL BAR ONE [5]13151FSHG White (Mount Helen)
7HERODIUM [5]4384222.85(8)N Walsh (Tullamarine)
8DARK SAGA [5]67512NBTG Glass (Kyabram)
9VOLATILE BALE (NSW)[5]Res.2361322.98(7)T Womann (Lara)
10ZSA ZOOM (NSW)[5]Res.76417NBTE Lieshout (Drouin West)