Friday, 21 March 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 21 March 2014

Race No. 1 Ht17:06 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN GRAVION (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
2OH KAY REG (NSW)[M]32FSHS Dervish (Stanhope)
3DESTINI DIAMOND [M]8543FSHE Rinaldi (Lethbridge)
4RIVER ROMANCE [M]FSHT Womann (Lara)
5APOCAL BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
6ZATANNA BALE (NSW)[M]46FSHA Dailly (Anakie)
7MY NAME’S JESSIE [M]23FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8JET MIKADO [M]2FSHP Jones (Hoddles Creek)
9DELLAVEDOVA [M]Res.46FSHN Rooney (Lara)
10HELLO DASH [M]Res.43857NBTA Galea (Sunshine )
Race No. 2Freighter Trailers Ht27:28 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1YAMI BALE (NSW)[M]3327FSHS Collins (Lara)
2RIPPER BALE (NSW)[M]74226FSHS Collins (Lara)
3ICE TORONADO [M]44435FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
4KO KO MIKADO [M]15FSHP Jones (Hoddles Creek)
5BEYOND RESOLVE [M]FSHM Mihailovic (Jacana)
6PUNK STAR LASS [M]FSHM Mallia-magri (Avalon)
7VERA ALLEN (NSW)[M]42232NBTM Delbridge (Balliang)
8ANGEL RAINE [M]FSHT Womann (Lara)
9LEKTRA HEARN [M]Res.41353FSHA Dailly (Anakie)
10IMA SCREW LOOSE [M]Res.644FSHN Cachia (Anakie)
Race No. 3Journey Management Ht37:48 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHINTARO JUNETSU [M]FSHM Mihailovic (Jacana)
2MISS TREWVAIN [M]FSHT Womann (Lara)
3TURANZA CREEK [M]8FSHP Crawley (Mortlake)
4NODDY HOLDER (NSW)[M]53234FSHS Dervish (Stanhope)
5GOLDIE FAWN [M]FSHC (Caroline Springs)
6DELI ALLEN (NSW)[M]6FSHS Collins (Lara)
7HEXEN BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Avalon)
8TRIP THE SWITCH [M]3DFSHW Punshon (Parwan)
9AQUA MORGAN (NSW)[M]Res.167FSHA Dailly (Anakie)
10HOT MILLIONS [M]Res.33867NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Porter Davis Homes Ht48:06 PM (VIC time)
Maiden Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALL PRANCER [M]3FSHP Gabriel (Toolern Vale)
2VINTAGE GRANGE [M]FSHD Vigor (Lara)
3OLIVE’S GIFT [M]FSHT Fiddian (Wyndham Vale)
4ACOLA JADE (NSW)[M]653FSHT Noy (New Gisborne)
5VIRAL BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
6ALLEN QUARIAN (NSW)[M]FSHJ Hunt (Avalon)
7MISS HOMBRE [M]FSHT Womann (Lara)
8GIANTS DANCE [M]34178FSTDT Deglaitis (Moolap)
9RORSHACH BALE (NSW)[M]Res.145FSHA Dailly (Anakie)
10DYNAMO’S LADY [M]Res.F5144NBTL Darby (Drysdale)
Race No. 5Little River Hotel8:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN ORVILLE (NSW)[5]32257NBTM Delbridge (Balliang)
2ALLEN TEEBONE (NSW)[5]22665NBTJ Hunt (Avalon)
3TOMAHAWK (QLD)[5]42F13FSTDJ Hunt (Avalon)
4COOL MIKADO [5]33P23NBTM Barber (Hoddles Creek)
5CZAR (NSW)[4]55366FSTDR Britton (Lara)
6HOT THOMELI [5]61423FSTDG Taylor (Allansford)
7ORTHIA BALE (NSW)[4]2421829.98(1)J Hunt (Avalon)
8JAILBREAK LASS (INTL)[4]7513530.58(6)R Britton (Lara)
Race No. 6 Gdr ()8:48 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 596 metres at Geelong Of $11,050 Prizemoney.
1st: $6,450 2nd: $1,900 3rd: $950 GOBIS: $1,750.

No.NameFormBestTrainer

1OZZY BALE (NSW)[5]44538FSHJ Hunt (Avalon)
2NEW TIBUR [4]53254NBTR Britton (Lara)
3IMMY ROSE [4]4314734.97(2)N Rooney (Lara)
4ROCK DOMINATION (WA)[4]24556NBTJ Briffa (Lara)
5HEIDI GO SEEK [4]16471FSTDA Langton (Anakie)
6SIGN OF SNOW [4]87351FSHA Langton (Anakie)
7HAPPY TIGER (NSW)[5]12635FSHR Britton (Lara)
8TROPICAL THUNDER (NSW)[5]24128NBTJ Karamatic (Lara)
9BOMBER JACK (NSW)[5]Res.23745NBTG Green (Lethbridge)
10WILMA BALE (NSW)[5]Res.75176FSTDJ Hunt (Avalon)
Race No. 7A & K Tucker Excavations9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FINE DINER [5]14815NBTL Hellmuth (Pearcedale)
2GAZZELLIOT [5]43875NBTD Beasley (Footscray West)
3SNAPPER’S MATE [5]5452326.19(4)R Fisher (Lara)
4BIRTHDAY [5]36488FSTDK Karamatic (Lara)
5SPYWARE [5]22343FSTDA Courts (Lara)
6QUARA BALE (NSW)[5]11111NBTA Dailly (Anakie)
7USAGI BALE (NSW)[5]13485NBTA Dailly (Anakie)
8SOUL EATER [5]21715NBTJ Maple (Little River)
9DENISE MAGIC [5]Res.57381NBTJ Mallon (Pearcedale)
10HOT CITY WOMAN [5]Res.73851FSHW Hansen (Daisy Hill)
Race No. 8Rdb Shield9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1IMA APPLE [4]4155526.04(4)J Riley (Wallington)
2BORIS FIELDS [4]6317525.78(3)J Thompson (Pearcedale)
3DINOSOUL [4]2123125.96(8)K Hellmuth (Pearcedale)
4MAN OF MANNERS (NSW)[4]22653FSHK Podmore (Wagga Wagga)
5PHENOMENAL [4]2282125.56(4)J Thompson (Pearcedale)
6DIRTY MARY [4]5413625.97(4)D Condon (Tooradin)
7WHITE WALKER [4]1328425.99(5)T Reid (Yuroke)
8ZAMBORA STORM (NSW)[5]11331NBTG Whitford (Yarram)
9LEKTRA CANDY [5]Res.4444726.12(5)H Collins (Lara)
10JIMI KRAKCORN [5]Res.8461725.72(1)N Gost (Little River)
Race No. 9St George Workers Club Final (gobis)9:48 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 400 metres at Geelong Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING SPANIARD (NSW)[4]3F67122.34(4)A Dailly (Anakie)
2DODGY DEALER [5]2425222.44(7)J Sharp (Lara)
3OSBOURNE BALE (NSW)[4]4254122.48(3)A Dailly (Anakie)
4VEETEE EXPRESS [5]1211222.78(6)P Anderton (Devon Meadows)
5DYNAMO’S GIFT [4]1713122.48(5)R Darby (Drysdale)
6DYNA IRVINE (NSW)[4]2551122.50(5)A Dailly (Anakie)
7KIFINTI [5]3343222.95(2)J Sharp (Lara)
8SPRING SAFARI (NSW)[4]1152122.45(8)A Dailly (Anakie)
9LEKTRA BIANCA [5]Res.82742NBTA Dailly (Anakie)
10DERBY MAGIC [5]Res.33112NBTP Frost (Heathcote)
Race No. 10Buxton Real Estate – Geelong10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BUXTON MISS [5]42636NBTJ Karamatic (Lara)
2FORTUNA ALLEN (NSW)[5]22226FSHM Delbridge (Balliang)
3GARMAN BALE (NSW)[5]15424FSHM Delbridge (Balliang)
4WICKED FOUR [5]77717NBTJ Maple (Little River)
5SMILEY SAM [5]23433NBTL Delbridge (Balliang)
6SIMPLY ELECTRIC [5]13516NBTV Borg (Hoppers Crossing)
7CAMO’S LUCKY [5]37263FSTDB Rogers (Tahara)
8DESIRE SMURFETTE [5]73487NBTK Karamatic (Lara)
Race No. 11Anakie Fnc10:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINY BALE (NSW)[5]14NBTS Collins (Lara)
2CAZAR ROSE [5]4414FSHR (Koroit)
3ALLEN CONTRA (NSW)[5]16348FSTDA Dailly (Anakie)
4PURE MAYHEM [5]15723NBTW Vassallo (Devon Meadows)
5BLACK SALT [5]37624NBTK Karamatic (Lara)
6DYNAMIC LUKE [5]13FSHC Mclennan (Airport West)
7HUSTA HUSTA [5]56734NBTJ Maple (Little River)
8 ME LUCKY [5]41245NBTT Reid (Yuroke)
9POPPINS [5]Res.44555FSTDS Gibson (Harcourt)
10DYNAMO’S MISS [5]Res.464126.15(5)L Darby (Drysdale)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments