Monday, 24 March 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 24 March 2014

Race No. 1Www.tab.com.au3:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PROMISED KISS [M]876NBTM Galea (Sunshine )
2COMMANDER DINO [M]653F2NBTJ Uglietta (Yan Yean)
3SUSPICIOUS GARY [M]8475FNBTK Lloyd (Anakie)
4SWING ON (NSW)[M]75445NBTM Gray (Mount Cottrell)
5LIL’ CREEKER [M]67623NBTL Mitchell (Lara)
6DON FIRE [M]137FSHP Gabriel (Toolern Vale)
7BACK TO AFFAIR [M]476NBTC Callaway ( East)
8NIKITA’S PINTO [M]74657NBTT Kennedy-harris (Somerville)
9CAPTAIN REVENGE (NSW)[M]Res.34247NBTA Craven (Wangaratta)
10PERFECT APPLE [M]Res.77FSHV Awramenko (Waurn Ponds)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BEDROCK AGOGO [M]435FSHS Levett (Delahey)
2JASPER ATTACK [M]8444NBTJ Sharp (Lara)
3HOT MILLIONS [M]33867NBTT Womann (Lara)
4CYCLONE POLLY (NSW)[M]887FSTDH Mcadam (Diamond Creek)
5BILLIE ROCK [M]27532NBTL Harris (Somerville)
6HELLO DASH [M]43857NBTA Galea (Sunshine North)
7VIENNA MISS [M]74687FSTDT Womann (Lara)
8LADY BE SWEET [M]28453FSTDM Galea (Sunshine North)
9RUN SOPHIE RUN [M]Res.4485NBTM Galea (Sunshine North)
10TEEGAN’S LAD (NSW)[M]Res.58876NBTM Gray (Mount Cottrell)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CENTRAL ROAD [M]7354FSHM Edwards (Broadford)
2ROSETTA’S JUNIOR [M]45365FSHJ Uglietta (Yan Yean)
3SILVER HURRICANE (NSW)[M]77667NBTE Lloyd (Anakie)
4DUNBRO JESS (INTL)[M]77442NBTA Hyde (Lara)
5PERRY WHITE [M]T5774NBTL Medcraft (Point Cook)
6DIAMOND MINX [M]6T24NBTC Stanton (Clunes)
7TAURASI [M]7F245FSHJ Sharp (Lara)
8CLARETOWN TEX [M]56365NBTD Weightman (Dean)
9FAVELA [M]Res.55347NBTJ Larosa (Plenty)
10CAPTAIN REVENGE (NSW)[M]Res.34247NBTA Craven (Wangaratta)
Race No. 4P & R Food Services4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TAILS’ EARNER (WA)[5]46266NBTL Iredale (Pearcedale)
2NINTH AGAIN [5]54668NBTG Mckenzie (Wyndham Vale)
3ULTIMATE MIDORI [5]88765NBTL Mitchell (Lara)
4ELITE TULIP [5]774122.95(2)T Matthyssen (Talbot)
5EL TORO LOCO [5]73122.91(5)M Tabb (Norlane)
6GARGA MILL [5]738122.94(8)J Quagliaro (Corio)
7CRAZY APPLE [5]2415622.99(2)V Awramenko (Waurn Ponds)
8MAJOR SNITCH [5]7413322.94(3)B Hodgson (Smythesdale)
9RED BOMBER [5]Res.6647723.06(4)G Green (Lethbridge)
10 ME MAD [5]Res.1672523.19(3)G Green (Lethbridge)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REPEAT [5]25623NBTG Kantzidis (Plenty)
2RALPHY CINEL (NSW)[5]16517FSHM Crowe (Myrniong)
3BLACK SALT [5]37624NBTK Karamatic (Lara)
4DR. PORTIA [5]62131FSTDR Britton (Lara)
5SISCO FURY [5]7647825.99(2)J Galea (Lara)
6MONEY TO BURN [5]5352326.34(8)J Kantzidis ()
7MAR MILLION’S [5]65P87NBTT Womann (Lara)
8MAJOR SMASH [5]31758NBTB Hodgson (Smythesdale)
Race No. 6Krock5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EL ROSCOE [5]8341726.23(2)M Karamatic (Lara)
2UNAVOIDABLE (NSW)[5]72666NBTS Trim (Devon Meadows)
3SHANNON CAPRICIO [5]48367NBTJ Uglietta (Yan Yean)
4TEKKI YVETTIA [5]23358NBTJ Imlach (Pearcedale)
5SPOT ON JANE [5]4778626.34(3)J Sharp (Lara)
6CRAVING EUPHORIA [5]1787826.35(2)J Stavropoulos (Devon Meadows)
7DEWANA MIDORI [5]5755626.51(6)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
8DEWANA [5]53657NBTT Kennedy-harris (Somerville)
Race No. 7Sita 5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HIT PAY DIRT [5]6744226.43(2)J Sharp (Lara)
2TRAIL BLAZING [5]34565FSTDT Womann (Lara)
3OUR MISS RUBY [5]66487FSTDJ Uglietta (Yan Yean)
4GIRTHY [5]4255126.54(4)N Cachia (Anakie)
5THANKS WILSON [5]1783FSTDA Galea (Sunshine North)
6MAJOR EFFORT [5]57873NBTB Hodgson (Smythesdale)
7GO HOOTIE [5]57837FSTDT Womann (Lara)
8SIR ALFRED (NSW)[5]7776526.54(3)B Gray (Mount Cottrell)
Race No. 8Buxton Real Estate6:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRAZ REEF (NSW)[5]6625626.20(6)A Kampman (Ellerslie)
2CLINICAL FINISH [5]6653425.99(4)A Galea (Sunshine North)
3BUCKLE UP MYKE (TAS)[5]47843NBTC Stanton (Clunes)
4BELLA’S GIRL [5]64744NBTG Edwards (Broadford)
5BORDELLO QUEEN [5]7846526.22(4)J Karamatic (Lara)
6LAYTON BOSS (NSW)[5]7666826.17(4)R Fisher (Lara)
7 GRIS [5]78778NBTJ Hunt (Avalon)
8SHAMROCK PETAL [5]4322326.06(4)A Hyde (Lara)
Race No. 9Geelong Australia6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NOT SO CHEAP [5]62445NBTK Mitchell (Lara)
2SHIFTY FIFTY (NSW)[5]41573FSHJ Sharp (Lara)
3TOY BREAKA [5]2638523.29(8)N Gost (Little River)
4GO GUS GO (NSW)[5]75878NBTK Mitchell (Lara)
5THRASHING OSTI (NSW)[5]2516423.03(7)M Niele (Berringa)
6TOY TSUNAMI [5]12444NBTP Westbrook (Corio)
7JUDY’S MY NAME [5]23824NBTB Kantzidis (Bundoora)
8ELITE EMPRESS [5]3613623.07(5)M Lloyd (Anakie)
9CHAD’S NITRO [5]Res.17778NBTL Harris (Somerville)
10RED BOMBER [5]Res.6647723.06(4)G Green (Lethbridge)
Race No. 10Xtreme Technology6:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LILY QUIST [5]6646522.86(6)D Vigor (Lara)
2ARCTIC OSTI (NSW)[5]3186422.82(6)M Niele (Berringa)
3MEXICO JOE [5]5455722.99(7)M Galea (Sunshine North)
4EXTENSION [5]5285322.87(7)M Niele (Berringa)
5SUPER SPANNER [5]576F622.93(2)P Trim (Devon Meadows)
6GYPSY RAMA [5]88744NBTA Hunter (Cranbourne)
7WAVERLEY PRINCE [5]85576NBTL Mitchell (Lara)
8DUNBRO ROYALE (INTL)[5]4766222.74(3)A Hyde (Lara)
9CHAD’S NITRO [5]Res.17778NBTL Harris (Somerville)
10RED BOMBER [5]Res.6647723.06(4)G Green (Lethbridge)
Race No. 11Millers Muzzles7:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EL MANIA [5]53F6623.13(8)C Stanton (Clunes)
2PURE TURBO [5]57257NBTN Lund (Longwarry)
3UNDERBELLY ANGEL [5]77857NBTU Bickerton (Pearcedale)
4COMPACT KIWI (NSW)[5]14568NBTJ Scott (Melton West)
5SUSPICIOUS TESSA [5]2164723.40(8)M Lloyd (Anakie)
6RARE BEAR [5]5866523.32(7)B Cunningham (Wyndham Vale)
7RED BICYCLE [5]65188NBTS Donlon (Burnbank)
8BURBERRY [5]5434322.95(5)M Niele (Berringa)
9CHAD’S NITRO [5]Res.17778NBTL Harris (Somerville)
10STRIKE ME MAD [5]Res.1672523.19(3)G Green (Lethbridge)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments