Friday, 22 April 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 22 April 2016

Race No. 1The Beckley Centre Geelong7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ATOMISER [M]FSHL Delbridge (Balliang)
2SON OF IROD [M]6FSHD Traynor (Balliang East)
3FRENCH AFFAIR [M]27FSHD Carr (Blowhard)
4DEE TEE VANE [M]5F362NBTG Febey (Braybrook)
5SUGAR ROSELEE [M]62NBTJ Forbes (Newport)
6JESTERDAY [M]FSHJ Sharp (Lara)
7JARVIS BAY [M]24NBTT Womann (Lara)
8MUDSLINGER [M]FSHG Campbell (Anakie)
9MICHA BALE (NSW)[M]Res.FSHM Delbridge (Balliang)
10MERINDA HANNAH (TAS)[M]Res.FSHR Britton (Lara)
Race No. 2Weddemoor Plumbing & Gas7:28 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLOTTE GRACE (NSW)[M]53FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2ABBEWIGE GOLD [M]28253NBTN Bell (Point Lonsdale)
3CORDITE ECLIPSE [M]4FSHP Osborn (Bungador)
4MR PERFECT (NSW)[M]24242FSHA Richardson (Bushfield)
5MAGIC MALDINI [M]22NBTC Wilson (Wyndham Vale)
6YOUNG WADE [M]FSHG Hunt (Cudgee)
7ZIPPING FLYNN (NSW)[M]33NBTL Cockerell (Buckley)
8OCEAN BAY [M]FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
9LIMBURG FRANKIE [M]Res.44327NBTP Reivers (Lara)
10ZIPPING MARIA (NSW)[M]Res.437NBTL Cockerell (Buckley)
Race No. 3Beckley Park Community Market7:48 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S A BLITZ [7]7152NBTW Vassallo (Devon Meadows)
2NOVA MAGIC (NSW)[7]1546FSTDJ Galea (Rowsely)
3STELIO KONTOS (NSW)[7]651FSHD Coleman (Lara)
4LEKTRA ELUSIVE [7]6127826.20(7)A Dailly (Anakie)
5DYNA PARLANCE (NSW)[7]7772326.27(2)T Mitchell (Lara)
6REPELO MUGGLETUM [7]43125.98(3)I Cockerell (Buckley)
7BAR KING BUDDY [7]1464FNBTT Collins (Pearcedale)
8BRAZEN ESCAPE [7]6778126.36(1)T Womann (Lara)
9LIL TAY [7]Res.661526.06(7)M Cauchi (St Leonards)
10LALA SHIM [7]Res.64414NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 4Country Link Rural Supplies Lara8:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TEAR IT DOWN (NSW)[7]214FSHD Pattinson (Pearcedale)
2HOGWARTS EXPRESS [7]435126.02(6)I Cockerell (Buckley)
3NIRRANDA RIPPER [7]37665NBTJ Sharp (Lara)
4MASTER KOOPER (NSW)[7]13554FSHA Azzopardi (Londonderry)
5ALLEN OTHELLO (NSW)[7]53182NBTT Mitchell (Lara)
6LEKTRA FELLA [7]4846625.91(2)A Dailly (Anakie)
7BOPA ALLEN (NSW)[7]32477NBTA Dailly (Anakie)
8LAST ACTION HERO [7]6313FNBTJ Britton (Anakie)
9JOLLY BALE (NSW)[7]Res.33577NBTT Mitchell (Lara)
10MAGIC BUNNY [7]Res.35756NBTR Rutland (West Melton)
Race No. 5P & R Food Services8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DROP A CLANGER (NSW)[5]14182FSHA Richardson (Bushfield)
2SEABROOK GIRL [5]1188625.86(3)K Dillon (Wyndham Vale)
3LANDMARK [5]67316FSTDR Britton (Lara)
4PITTSY LOMAR [5]21716FSHR Britton (Lara)
5MOUYONG JIMMY [5]5682826.56(2)W Duniam (Little River)
6ONYA SAMI [5]35515FSTDT Collins (Pearcedale)
7SILLYBILLY BLING [5]7456326.01(2)T Mitchell (Lara)
8DYNA ZEEK (NSW)[5]12724NBTH Collins (Lara)
9SUTTON CLUB [5]Res.33755FSHR Britton (Lara)
10MADELEINE JAY [5]Res.57156FSHD Jarvis (Westmeadows)
Race No. 6Petpanels.com.au8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISTER BROWN [5]74415NBTM Giles (Tanjil South)
2CRUCIFY [5]353T4FSHT Collins (Pearcedale)
3GINGER SPEED [5]6135630.68(1)J Collins (Lara)
4PINKY BALE (NSW)[5]16777FSTDA Dailly (Anakie)
5STARVIN’ SEAGULL [5]47852NBTM Lloyd (Anakie)
6EVERS BALE (NSW)[5]41521NBTR Camilleri (Lara)
7WEST ON XANDI (NSW)[5]46343NBTK Collyer (Coburg North)
8ALPHA DEMETER [5]11721FSTDJ Britton (Anakie)
Race No. 7Merv Jennings Signs9:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BACK ROAD [6]77117FSHS Bonaccurso (Mount Mercer)
2JADU [6]2755426.14(8)M Cauchi (St Leonards)
3MUMMA JOSIE [6]6331425.62(8)J Britton (Anakie)
4EXPECTO PATRONUM [6]1154325.85(4)L Cockerell (Buckley)
5SHIMATRON [6]31156NBTA Dailly (Anakie)
6SNOOP JUNIOR (NSW)[6]611FSHA Azzopardi (Londonderry)
7MAKIKOS [6]5645726.23(2)M Cauchi (St Leonards)
8ARABELLA FIGG [6]3414FNBTI Cockerell (Buckley)
Race No. 8Outline Print Design9:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TALANJEE STIFF [5]65751NBTG Taylor (Allansford)
2APATCHY RACER [5]27538NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
3ASTON TULLOCH [5]61266FSTDD Pattinson (Pearcedale)
4LETHAL SPIDER [5]23811NBTA Lawson (Tanjil South)
5GAWKER BALE (NSW)[5]5F76726.04(6)A Dailly (Anakie)
6MEPUNGA TREASURE [5]18624FSTDJ Britton (Anakie)
7GEORGE MIST [5]4674425.89(8)M Lloyd (Anakie)
8BRONCO DE JURER [5]2437426.51(2)V Giles (Bamawm)
9SUTTON CLUB [5]Res.33755FSHR Britton (Lara)
10WILLOWVALE HAWK (NSW)[5]Res.38678NBTA Richardson (Bushfield)
Race No. 9Xtreme Technology9:49 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DEE’S DIAMOND [6]31142NBTW Vassallo (Devon Meadows)
2BEST SHARED [7]1822.82(5)H Collins (Lara)
3SPRING ALIS (NSW)[7]1523.01(2)E Lloyd (Anakie)
4XAN MAI [6]13165NBTJ Barbara (Exford)
5CHIEF MINGO [6]62325FSHV Giles (Bamawm)
6ICONIC ROCK [6]75223FSHD Carr (Blowhard)
7MISTER NUDGE [7]17NBTJ Quagliaro (Corio)
8PRINCESS JASMINE [7]8364322.98(8)J Collins (Lara)
9CREATIVE HIT [6]Res.28315FSHK Podmore (Wagga Wagga)
10ALLEN FABLE (NSW)[7]Res.145FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 10Tts Electrics10:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS TRON [4]7873522.58(8)B Shillington (Lara)
2ALL OVER [5]5568822.72(2)J Sharp (Lara)
3ULTIMA BALE (NSW)[4]1527322.66(8)S Collins (Lara)
4AY GOODES (NSW)[4]7172322.74(4)E Lloyd (Anakie)
5CUDGEE DESTROYER [5]6452222.41(6)G Hunt (Cudgee)
6DUFF BALE (NSW)[5]33258NBTH Collins (Lara)
7AMLIN’S MAGIC [4]3515422.52(2)M Lloyd (Anakie)
8WEZ GORDY [5]3851322.68(6)L Delbridge (Balliang)
9ELITE CIRCLE [5]Res.8836822.77(2)J Frewin (Anakie)
10TWO SNAPS [5]Res.4854222.84(2)B Shillington (Lara)
Race No. 11Millers Muzzles10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOT AND LONESOME [5]3524822.53(8)K Tirchett (Pascoe Vale)
2GOLDEN WARRIOR [5]6511822.64(7)J Sharp (Lara)
3LE SANDS (NSW)[5]21422FSHK Osborne (Myrniong)
4CHIEF BRIT [5]2362722.91(3)H Collins (Lara)
5GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]8125422.70(8)M Lloyd (Anakie)
6ELITE FAZE [5]76T1822.52(5)E Lloyd (Anakie)
7NINE TENTHS (NSW)[5]12448NBTR Britton (Lara)
8I’LL ROB YA [5]4833722.65(7)M Lloyd (Anakie)
9ELITE CIRCLE [5]Res.8836822.77(2)J Frewin (Anakie)
10TOUCH OF FROST [5]Res.2258522.82(7)R Brook (Elliminyt)
Race No. 12Nardi Produce10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SORCERESS BALE (NSW)[5]6157722.75(6)H Collins (Lara)
2GLEN QUAGMIRE [5]81885NBTK Lloyd (Anakie)
3SUSPICIOUS SAM [5]8155822.76(2)M Lloyd (Anakie)
4BULLET EXPRESS (NSW)[5]3657422.78(3)M Reid (Kurunjang)
5GALLO ALLEN (NSW)[5]8145322.58(3)T Womann (Lara)
6BARKED OFF (NSW)[5]16726FSHK Lloyd (Anakie)
7NINJA APPLE [5]7112122.87(4)V Awramenko (Waurn Ponds)
8LONNIE LAD [5]1541322.98(7)P Thomson (Ocean Grove)
9SWEET AMBER [5]Res.67145FSHK Gorman (Tanjil South)
10WILLOWVALE HAWK (NSW)[5]Res.38678FSTDA Richardson (Bushfield)