Friday, 25 November 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 25 November 2016

Race No. 1Tab Rewards (debutants)3:07 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MONOAK (NSW)[M]FSHG Mannion (Balliang)
2MEEHAN ROY [M]FSHS Shiells (Diamond Creek)
3MEEHAN DAN [M]FSHD Elliott (Kangaroo Ground)
4DASHING DOC [M]FSHJ Sharp (Lara)
5HEARING DE NOVO (NSW)[M]FSHL Delbridge (Balliang)
6MERINDA ESTELLA (TAS)[M]FSHR Britton (Lara)
7SUPREME PRINCE [M]FSHA Dailly (Corio)
8MEEHAN SOX [M]FSHJ Elliott (Kangaroo Ground)
9EL GRAND PEPE [M]Res.FSHM Nash (Little River)
10OUR MOJO [M]Res.FSHW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 2Country Link Rural Supplies Lara3:27 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1JOSIE JO [M]54246NBTD White (Sunbury)
2CALLAWAY [M]64563NBTD Mcintyre (Exford)
3TURANZA BONANZA [M]55FSHM Nash (Little River)
4RUNAWAY JACK [M]2FSHS Donlon (Burnbank)
5HUNCHBACK (NSW)[M]35346FSHG Gledhill (Coomboona)
6CRUMPS LIL ANGEL [M]66NBTJ Sharp (Lara)
7STRIKER SHEARER [M]22324FSHD Geall (Lara)
8HARRY’S HAMMER [M]6FSHS Donlon (Burnbank)
9MINNESOTA DRIVE [M]Res.67755NBTB Shillington (Lara)
10MYSTIC BIND [M]Res.5544FSHM Nash (Little River)
Race No. 3Pet Panels.com.au3:47 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FERNDALE GARA (NSW)[M]342NBTJ Wickham (Geelong)
2POP’S A WIZARD [M]3FSHS Donlon (Burnbank)
3BLUE MAGNUM [M]26FSHP Newell (Wallan)
4MAY TELL [M]23FSHM Nash (Little River)
5TEAM SON (NSW)[M]33FSHG Gledhill (Coomboona)
6MYRTLE GRANGE [M]2FSHI Vigor (Anakie)
7SENORITA PEPE [M]82FSHM Nash (Little River)
8HARRY’S HUNNI [M]4FSHW Donlon (Burnbank)
9ZYRAH ROSE [M]Res.4685FSHG Gledhill (Coomboona)
10GLAMA JEWEL (NSW)[M]Res.54545NBTD White (Sunbury)
Race No. 4Merv Jennings Signs4:07 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YATUL (NSW)[7]52313NBTA Dailly (Corio)
2QUISP BALE (NSW)[6]8471226.31(6)T Mitchell (Lara)
3QUEEN QUICK [7]62165NBTA Dailly (Corio)
4ROMAN AROUND [6]31862NBTK Chivell (Sunbury)
5MANZEENE MAN [7]227126.17(6)L Delbridge (Balliang)
6APEX PRO (NSW)[7]5126.30(2)A Dailly (Corio)
7DYNA MIMI (NSW)[7]7452726.08(2)T Mitchell (Lara)
8BINGO SALLY [6]6578325.94(8)J Palma (Lara)
9ORANGE EMMA [7]Res.4331526.38(3)A Dailly (Corio)
10TEMUJIN [7]Res.33555FSTDV Gay (Hastings)
Race No. 5Nardi Produce4:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HOGWARTS EXPRESS [5]3721325.93(5)I Cockerell (Buckley)
2OAKSTAR (QLD)[5]4333325.79(4)E Palma (Lara)
3SKETCHY JACK (NSW)[5]14553FSTDB Shillington (Lara)
4MAKO (NSW)[5]22342NBTA Dailly (Corio)
5DYNA XANADU (NSW)[5]6537225.85(1)H Collins (Lara)
6ROCKSTAR MAX (NSW)[5]78365NBTA Dailly (Corio)
7IVANKA ROSE [5]55711FSTDG Gledhill (Coomboona)
8GRANDIS (QLD)[5]1625426.35(3)A Setford (Devon Meadows)
9SHIRO (QLD)[5]Res.F133626.26(5)A Setford (Devon Meadows)
10HATCHET BALE (NSW)[5]Res.4614526.08(1)T Womann (Lara)
Race No. 6P & R Food Services Gdr4:47 PM (VIC time)
Special Event event over 680 metres at Geelong Of $4,710 Prizemoney.
1st: $3,295 2nd: $945 3rd: $470.

No.NameFormBestTrainer

1LINCO BALE (NSW)[4]78425FSTDM Delbridge (Balliang)
2ALLEN MARKY (NSW)[4]32147FSTDM Delbridge (Balliang)
3ZIPPING SCARLET (NSW)[5]77346FSHP Mckenzie (Denison)
4MEPUNGA ROSIE [4]47386FSTDJ Britton (Anakie)
5RING THE BELL [3]32232FSHG O’keeffe (Neerim Junction)
6LALA SHIM [6]42627FSTDA Dailly (Corio)
7DUBLIN BULL [4]44857FSTDJ Britton (Anakie)
8DIG DEEP BERT (SA)[5]25837FSTDR Gatt (Altona Meadows)
Race No. 7Grv Vic Bred Series Final5:07 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 400 metres at Geelong Of $4,360 Prizemoney.
1st: $3,050 2nd: $875 3rd: $435.

No.NameFormBestTrainer

1MOLTISANTI [4]6112122.59(4)C Capuano (Anakie)
2REGIONAL CHIEF [5]57232NBTB Hodgson (Smythesdale)
3PRETTY MACHINE [5]3165222.57(2)A Terry (Cranbourne South)
4CRACKERJACK ANDY [4]6751122.23(1)A Courts (Lara)
5THUNDER OF SKY [4]3336122.70(2)J Sharp (Lara)
6THANKS CHERYL [4]8422122.58(2)P Smith (Wonwondah)
7JUST SMILE [4]4524122.66(8)J Sharp (Lara)
8LUNAR SHADOW [5]44872NBTL Delbridge (Balliang)
9ENOLA GAY [5]Res.5782222.99(2)L Delbridge (Balliang)
10DOWN EVERY ROAD [5]Res.35332NBTW Bickerton (Tooradin)
Race No. 8Weddemoor Plumbing & Gas5:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA IRMINUS (NSW)[5]62777NBTA Dailly (Corio)
2IT’S A BLAST [5]26254NBTW Vassallo (Devon Meadows)
3LEKTRA FLAME [4]5712125.91(4)A Dailly (Corio)
4BELLA EXPRESS [5]17258NBTJ Britton (Anakie)
5DARPA BALE (NSW)[4]17817NBTB Shillington (Lara)
6LEKTRA UNCUT [4]46417NBTA Dailly (Corio)
7ELLENI BANNER (NSW)[5]21415NBTR Britton (Lara)
8NOBU (NSW)[5]2472825.76(7)T Reid (Yuroke)
9MY RENSON [5]Res.41844NBTR Glass (Kyabram)
10DEADSET JET [5]Res.33477NBTT Deglaitis (Moolap)
Race No. 9Premier Boloney @ Stud5:47 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS GYPSY LEE [7]213FSHD Williams (Bannockburn)
2YAALA [6]3482423.09(8)A Welsh (Breamlea)
3NEWCASTLE RANGER [6]25311FSHD Geall (Lara)
4BOUND FOR ALICE [7]333F5NBTV Gay (Hastings)
5KRYSTALS THE ONE (NSW)[6]74346NBTK Chivell (Sunbury)
6VIOLET ALLEN (NSW)[6]8524322.81(8)J Collins (Lara)
7RIDO’S ACE (QLD)[7]13FSHG Kiernan (Pascoe Vale)
8WRECKER ONE (NSW)[7]5122.81(8)N Bell (Point Lonsdale)
9CALABRESE COCO [6]Res.68766FSHD White (Sunbury)
10BLOOD MOON [7]Res.6778722.95(6)A Welsh (Breamlea)
Race No. 10Lynette’s Florist6:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1PIPPY DIPPY (NSW)[5]27887FSHR Britton (Lara)
2PHILLIP KEEPING (NSW)[5]21747FSHP Mckenzie (Denison)
3PATCH LANE [4]6181622.64(8)L Kenyon (Corio)
4CHIEF MINGO [5]36423NBTV Giles (Bamawm)
5BRAZEN BULL [4]3422322.56(6)T Womann (Lara)
6HERCULES BALE (NSW)[4]2487TFSTDS Collins (Lara)
7ALLEN VARMINT (NSW)[5]1444222.80(2)M Delbridge (Balliang)
8SUB ZERO MAGIC [5]6487422.73(3)J Sharp (Lara)
9EPPY BALE (NSW)[5]Res.37566NBTJ Collins (Lara)
10SPRITELY BOY (NSW)[5]Res.54544NBTW Kirk (Melton West)
Race No. 11Jims Mowing – Geelong6:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LORD REGNAR [5]4378222.68(2)L Courts (Lara)
2HURRICANE QUEEN (NSW)[5]8877222.78(8)D Welsh (Belmont)
3SWIFT JEWEL (NSW)[5]48724NBTD White (Sunbury)
4IRON SIDE [5]37311FSTDS Donlon (Burnbank)
5STURRIDGE [5]66143NBTK Pitt (Devon Meadows)
6JESTERDAY [5]3412522.60(5)J Sharp (Lara)
7WHERE’S SAVANNAH [5]5183822.42(7)J Capuano (Pyalong)
8TIGGERLONG THIEF (NSW)[5]24836NBTT Reid (Yuroke)
9FIERY UNIVERSE (NSW)[5]Res.16864NBTN Walsh (Tullamarine)
10GOOD ODDS JET (NSW)[5]Res.45784NBTD White (Sunbury)
Race No. 12Xtreme Technology6:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA YAVIN (NSW)[5]5527222.50(2)S Collins (Lara)
2ZIPPING SALLY (NSW)[5]45475NBTI Cockerell (Buckley)
3RUNAWAY SHAYE (NSW)[5]42578FSTDB Kiernan (Fawkner)
4WE FROFF DAT [5]52221NBTR Bate (Taylors Hill)
5LOGISTIC KID [5]1432123.08(1)D Williams (Bannockburn)
6LEKTRA DAMAGE [5]5138322.63(8)J Sharp (Lara)
7DYNA EDGAR (NSW)[5]36586FSTDH Collins (Lara)
8GUNNADOO WILL (NSW)[5]P3456NBTM Delbridge (Balliang)
9EPPY BALE (NSW)[5]Res.37566NBTJ Collins (Lara)
10SPRITELY BOY (NSW)[5]Res.54544NBTW Kirk (Melton West)