Tuesday, 22 November 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Tuesday, 22 November 2016

Race No. 1The Beckley Centre Geelong3:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SIDEY [M]773NBTP Osborn (Bungador)
2ASTON LEVI [M]7366FSTDT Womann (Lara)
3LEL [M]436FSHT Mitchell (Lara)
4CRUMP’S PRINCESS [M]74226NBTJ Sharp (Lara)
5ACOLA RIMFIRE (NSW)[M]54227FSTDT Noy (New Gisborne)
6FANCY TALON (NSW)[M]25324NBTM Lloyd (Anakie)
7JACK’S MISS [M]84445NBTN Carthew (Newcomb)
8MADRE MISS (NSW)[M]78FSHJ Mcdonnell (Burnside)
9COSMIC FORTUNE [M]Res.87635NBTJ Sharp (Lara)
10DREAM GOAL [M]Res.5865FSHM Elliott (Pakenham)
Race No. 2Beckley Park Community Market3:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BUTKUS [M]685FSHJ Sharp (Lara)
2BLUE AFRO [M]865FSHJ Sharp (Lara)
3COSMIC GURU [M]57142NBTK Finn (Warrnambool)
4LIREVA [M]333FSHS Collyer (Coburg North)
5ELLIE’S BLUE [M]4766FSHJ Rennie (Beeac)
6ROZEHILL ALBY [M]67878NBTL Lacy (Noble Park)
7HAYWIRE BOY [M]75NBTM Lloyd (Anakie)
8BEN’S TALON (NSW)[M]74757NBTK Lloyd (Anakie)
9ALOUETTE JOSIE [M]Res.36687FSHK Ward (Mount Moriac)
10FERNDALE GARA (NSW)[M]Res.34NBTJ Wickham (Geelong)
Race No. 3Country Link Rural Supplies Lara3:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LEBRON SLAM [M]67834NBTS Collyer (Coburg North)
2SWIFT OPERATOR (NSW)[M]26436NBTM Cauchi (St Leonards)
3FISH ARMO (NSW)[M]43674FSTDC Armstrong (Hoppers Crossing)
4BETTA BALE (NSW)[M]53435NBTT Mitchell (Lara)
5SIDEVALVE [M]33833NBTB Shillington (Lara)
6MISS SKYE HIGH (NSW)[M]7747NBTB Gray (Mount Cottrell)
7LORIAN VICTORY [M]6723NBTT Mitchell (Lara)
8CORDITE ALERT [M]67554FSTDP Osborn (Bungador)
9ALVARSSON [M]Res.87888NBTJ Worsfold (Girgarre)
10MINNESOTA DRIVE [M]Res.6775FSTDB Shillington (Lara)
Race No. 4Merv Jennings Signs4:03 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BOMBER NUDGE [M]7865FSTDM Cauchi (St Leonards)
2COSMIC RISE [M]86645NBTJ Sharp (Lara)
3OUR MATE WILSON [M]53764NBTR Britton (Lara)
4ELITE OBAMA (NSW)[M]62774NBTS Collyer (Coburg North)
5CAPTAIN’S CALL (NSW)[M]25566FSTDS Mcdonnell (Brookfield)
6MERRY MAGIC [M]4443NBTB Shillington (Lara)
7PRETTY SENSATION [M]666NBTT Mitchell (Lara)
8STILL IN PLAY [M]44775NBTM Gray (Mount Cottrell)
9PREDEMONIC [M]Res.6737NBTD Geall (Lara)
10NITRIC ACID [M]Res.35238FSHT Whitford (Willow Grove)
Race No. 5Topcat Video Productions4:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NILSON BALE (NSW)[7]66518NBTB Shillington (Lara)
2DOOGEE [7]54475FSHL Harris (Somerville)
3COSMIC JOSIE [7]18878NBTJ Sharp (Lara)
4ANOTHER SPRITELY (NSW)[7]56173NBTB Shillington (Lara)
5CRUISY’S LIL (NSW)[7]27415FSTDM Cauchi (St Leonards)
6CORDITE ECLIPSE [7]42457NBTP Osborn (Bungador)
7DYNA MIMI (NSW)[7]7452726.08(2)T Mitchell (Lara)
8NIKITA’S BLAZE [7]61687FSHT Kennedy-harris (Somerville)
9BLOOD MOON [7]Res.67787FSTDA Welsh (Breamlea)
10SOUTHWOOD TRUMP [7]Res.87575NBTP Crawley (Mortlake)
Race No. 6Xtreme Technology4:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN PINCER (NSW)[5]8477325.84(2)C Grenfell (Avalon)
2CRUISY’S LUCK [5]1524525.88(1)M Cauchi (St Leonards)
3ROLL ‘EM MISSY [5]26386NBTT Noy (New Gisborne)
4TIME TAKER [5]1737426.03(1)K Lloyd (Anakie)
5SHOW BAG CARTER [5]64637NBTG Campbell (Anakie)
6GIRDER FORK [5]23177NBTS Ferguson (Avalon)
7ZABIMARU BALE (NSW)[5]75665NBTS Ferguson (Avalon)
8POCKET KINGS [5]4188725.96(6)A Marum (Corop)
9ROZEHILL LISA [5]Res.7758825.82(1)L Lacy (Noble Park)
10EPPY BALE (NSW)[5]Res.3756626.14(8)J Collins (Lara)
Race No. 7Millers Muzzles (1-2 Wins)5:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YAALA [6]34824NBTA Welsh (Breamlea)
2DAKINI ALLEN (NSW)[6]61376FSHT Mitchell (Lara)
3SISCO BLAST [6]63878NBTA Marum (Corop)
4SOUTHWOOD HAZEL [6]54786NBTP Crawley (Mortlake)
5DYNAMITE ZARA [6]34348NBTJ Worsfold (Girgarre)
6QUISP BALE (NSW)[6]4847126.31(6)T Mitchell (Lara)
7FULL BLOWN TURBO [7]47637FSHJ Worsfold (Girgarre)
8BINGO SALLY [6]6578325.94(8)J Palma (Lara)
Race No. 8Tts Electrics5:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DAWN CRUISE [5]8377726.06(4)K Tirchett (Pascoe Vale)
2PATCHIE ANCHOR [5]77376NBTK Ward (Mount Moriac)
3ANGEL OF GLORY [5]53265NBTR Fisher (Lara)
4RUNNING HOME [5]6443726.52(8)M Lloyd (Anakie)
5ENOLA GAY [5]75782NBTL Delbridge (Balliang)
6DREAM OF SUCCESS [5]1866725.87(1)B Reid (Lovely Banks)
7AFRICAN RHINO [5]1287526.09(8)T Mitchell (Lara)
8NIGHT PRANCER [5]48851FSTDT Howell (Pakenham)
9ROZEHILL LISA [5]Res.7758825.82(1)L Lacy (Noble Park)
10ALLEN IMPOSE (NSW)[5]Res.87876NBTT Womann (Lara)
Race No. 9Tab Rewards (1-2 Wins)5:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY DUCK [7]85576NBTL Courts (Lara)
2ZERO CARE FACTOR [7]22546NBTT Whitford (Willow Grove)
3DORTMUNDER [7]88578FSTDD Leathan (Maryborough)
4STEINBECK KNEW [6]16353FSHT Whitford (Willow Grove)
5ALL NOISE [6]4283122.93(3)B Hare (Greendale)
6BLITZEN BELL [6]8783623.15(4)B Cunningham (Wyndham Vale)
7COSMIC MOMENTS [6]2553823.27(6)J Sharp (Lara)
8BLOWN TURBO [7]5758622.77(2)B Hare (Greendale)
9CORDITE EXTRA [7]Res.32675FSHP Osborn (Bungador)
10BLUE LABEL [6]Res.74765NBTD Leathan (Maryborough)
Race No. 10Nardi Produce6:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S LICKER [5]5737822.72(4)K Ward (Mount Moriac)
2SCHMOO [5]8214522.61(1)R Fisher (Lara)
3BEYOND THE VALLY (SA)[5]7356322.84(2)G Campbell (Anakie)
4WILD LAST STRESS [5]5577422.88(8)K Ward (Mount Moriac)
5STATELY KAY (NSW)[5]57415FSHM Elliott (Pakenham)
6ADD ‘EM UP [5]33622FSHT Whitford (Willow Grove)
7ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]87668NBTT Noy (New Gisborne)
8HETALIA BALE (NSW)[5]4784722.63(1)T Womann (Lara)
9SILLYBILLY BLING [5]Res.8182522.81(2)T Mitchell (Lara)
10OH LELE PETER [5]Res.8655722.82(6)G Campbell (Anakie)
Race No. 11Outline Print Design6:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MICK RYDIAN (NSW)[5]5688722.82(3)G Campbell (Anakie)
2SUPERSTAR JATT [5]85658NBTL Harris (Somerville)
3GOOD ODDS JET (NSW)[5]45784NBTD White (Sunbury)
4LUNCHMONEY LEWIS [5]4386422.77(3)G Kantzidis (Bundoora)
5HOLLYWOOD MODEL (NSW)[5]22111FSTDN Parsons (Carrum Downs)
6SUSPICIOUS SAM [5]1228322.76(2)M Lloyd (Anakie)
7ROLL ‘EM MIGHTY [5]8233623.02(7)T Noy (New Gisborne)
8MOONLIGHT CRUISE [5]75575FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
9ROSIE ALLEN (NSW)[5]Res.5355423.16(7)J Collins (Lara)
10EPPY BALE (NSW)[5]Res.37566NBTJ Collins (Lara)
Race No. 12Jims Mowing – Geelong6:51 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUGAR BANG [5]65876NBTL Lyons (Sunshine North)
2BOB ON [5]7437322.93(7)C Farrugia (Melton)
3NEVER SATISFIED (NSW)[5]3837123.00(1)B Shillington (Lara)
4STRESS STAR [5]74318NBTN Carthew (Newcomb)
5MAX ROXY [5]63763NBTT Kennedy-harris (Somerville)
6LITTLE ARANDT [5]7384222.88(6)M Brealey (Exford)
7AXEL BOY [5]78738NBTL Harris (Somerville)
8MOLLY WALKER [5]21427NBTC Schembri (St Albans)
9INDIA PALE [5]Res.51788NBTR Fisher (Lara)
10EMI’S BOY MURPH [5]Res.46876NBTL Lyons (Sunshine North)