Friday, 25 September 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 25 September 2015

Race No. 1Otway Pork Cup7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ROCK LION [M]5NBTR Britton (Lara)
2WINCE ALLEN (NSW)[M]42344NBTM Delbridge (Balliang)
3MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]54271FSTDG Carr (Sunbury)
4VOODOO DREAM ()[M]FSHK Gorman (Tanjil South)
5DESPERATE DRIVER [M]4NBTR Britton (Lara)
6BELOCETTE [M]348FSHM Cauchi (St Leonards)
7HOWIES FLYER [M]446FSHP Carmichael (Elliminyt)
8LOOK AWAY [M]36324NBTB Shillington (Lara)
9PARROT IS LOOSE [M]Res.43653FSTDG Carr (Sunbury)
10BLITZEM COLA (TAS)[M]Res.65687NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 2J & S Altimari (vic Bred) Final (gobis)7:28 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BEKIM POWER [M]3452NBTJ Power (Burnside)
2PAPA SHIM [7]126.45(3)A Dailly (Anakie)
3JAGUARA [M]3NBTK Bravo (Lovely Banks)
4CONNEMARA XAV [M]182NBTJ Maye (Drysdale)
5CAPTURE [M]2NBTD Pattinson (Pearcedale)
6ROAD DRILLER [7]126.13(4)M Nash (Little River)
7GIA [M]32523NBTA Dailly (Anakie)
8SHAKE ‘EM [7]125.87(1)D Pattinson (Pearcedale)
9FOREVER VAIN [M]Res.78F73NBTT Womann (Lara)
10DESPERATE DRIVER [M]Res.4NBTR Britton (Lara)
Race No. 3The Punters Club (1-4 Wins) Ht17:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NEMESIS BALE (NSW)[6]71252NBTM Delbridge (Balliang)
2ANT HILL MOB [7]61762FSHD Hills (Taradale)
3RUNAWAY (NSW)[5]3173426.13(2)B Kiernan (Fawkner)
4COOL WHIPP [7]66423NBTM Nash (Little River)
5COBALT MIST [5]4468625.92(8)C Dyett (Lara)
6DINA BALE (NSW)[5]26668NBTS Collins (Lara)
7CAPTIVATING (QLD)[6]13311FSHJ Thompson (Pearcedale)
8FLYING MERKEL [5]31141NBTR Mccullagh (Lara)
Race No. 4Benty Pty. Ltd. Gdr8:08 PM (VIC time)
Novice Grade 7 event over 596 metres at Geelong Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1COFFEE ELIZABETH (NSW)[7]21266FSHR Britton (Lara)
2MARIS GOLD [7]32342FSTDC Treherne (Lara)
3ALLEN JERSEY (NSW)[7]23253FSHR Britton (Lara)
4ALPHA NEMESIS [7]72316FSHJ Britton (Anakie)
5DARK OBSESSION [7]44373FSTDJ Sharp (Lara)
6ALLEN KENTUCKY (NSW)[7]55255FSTDR Britton (Lara)
7 MUZZLE (NSW)[7]4521FSTDR Henness (Heathcote)
8MOONLIT EYES [7]42186FSHA Langton (Anakie)
9CHIVALRY [7]Res.55556FSTDT Womann (Lara)
10FLEETWOOD FLINT [M]Res.66248FSTDA Warton (Elliminyt)
Race No. 5Top Bloke Electrical (1-4 Wins) Ht28:28 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND CHIEF [5]F6213NBTM Chilcott (Heathcote)
2DERBY GIRL [5]23715FSHS Jervies (Warrnambool)
3 (NSW)[5]62732NBTA Dailly (Anakie)
4SILLYBILLY BLING [6]2856426.01(2)R Dunne (St Albans)
5BATTY ALLEN (NSW)[7]14663NBTM Delbridge (Balliang)
6SKETCHY MAX (NSW)[7]1342NBTB Shillington (Lara)
7MR. STEALER [5]11642FSHS Drummond (Heathcote)
8HEAPS OF BOLONEY [6]1556526.15(2)A Courts (Corio)
Race No. 6Rc Garden Design8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BARN A SHAKIN [5]28447NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
2APATCHY RACER [5]51254NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
3IONA BOOM BOOM (NSW)[5]2182725.83(2)L Delbridge (Balliang)
4SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]82216NBTB Stephens (Tooborac)
5ELECTRO BALE (NSW)[5]3474826.01(2)S Collins (Lara)
6 ME MAD [5]68868NBTG Green (Lethbridge)
7DYNA SHINKO (NSW)[5]53148NBTH Collins (Lara)
8BLACK MACOY (QLD)[5]24855NBTM Gibbons (Lara)
Race No. 7Ag Kelly Landscapes9:08 PM (VIC time)
Free For All event over 400 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LAREDO (NZ)[4]T635422.49(8)C Treherne (Lara)
2SILENT FLETCH [4]173F122.66(7)J Frusher (Lara)
3UNBOUND (NSW)[2]4254422.31(4)K Chivell (Sunbury)
4JUST A TASTE [4]4212322.39(7)M Karamatic (Lara)
5QUINT BALE (NSW)[4]7117622.40(4)S Collins (Lara)
6MR. SNACKMAN (NSW)[3]2262122.44(3)K Lloyd (Anakie)
7SLOAN RANGER [4]2641122.73(8)S Colpoys (Warneet)
8HAIL STORMING (NSW)[3]1611422.32(6)J Thompson (Pearcedale)
9RAVAGER BALE (NSW)[4]Res.8145122.67(1)H Collins (Lara)
Race No. 8Allsure Insurance9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET SOCIETY (NSW)[5]71111NBTA Galea (Sunshine North)
2SOFA SO GOOD [4]3121325.72(2)I Vigor (Anakie)
3REMOTE CONTROL (NSW)[5]25285NBTA Galea (Sunshine North)
4DOT COM DIESEL [5]33314NBTM Chilcott (Heathcote)
5FEARSOME MINT (NSW)[5]5774325.75(1)M Lloyd (Anakie)
6ZOLTINA’S LEGACY [5]12323FSTDA Chapple (Exford)
7CHAMPER BALE (NSW)[5]75F88NBTH Collins (Lara)
8BERZERK [4]7353226.06(3)J Thompson (Pearcedale)
Race No. 9Nmn (1-4 Wins) Ht39:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TWIST OF THUNDER (NSW)[5]43F5725.99(2)A Langton (Anakie)
2KICK LIKE MICK [6]52443NBTJ Collins (Lara)
3PROMISE LAND [6]4641FNBTA Mcnamara (Mount Wallace)
4GIRDER FORK [6]71321NBTR Mccullagh (Lara)
5AROLOK JANE [5]35434NBTP Riches (The Sisters)
6FATBOY NORM [5]5865725.93(1)B Shillington (Lara)
7LEE I AM (QLD)[5]15136NBTP Santoro (Melton West)
8BRESHIA BALE (NSW)[5]63653NBTH Collins (Lara)
Race No. 10Justin Tarr Mowing10:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEAR THE BEST [5]54566NBTB Shillington (Lara)
2LIGHT ‘EM UP [5]31441FSTDJ Thompson (Pearcedale)
3IMA MISHA DOLL [5]45137FSTDH Collins (Lara)
4DUOMO BALE (NSW)[5]71731FSTDT Mitchell (Lara)
5JACKIE BAXTER (NSW)[5]5262522.73(2)T Womann (Lara)
6WE ARE GEELONG [5]57878NBTM Karamatic (Lara)
7ENNIS BALE (NSW)[5]24233NBTH Collins (Lara)
8KNOCKA’S CHOIR (NSW)[5]32114NBTG Glass (Kyabram)
9LIVING WATERS [5]Res.37547NBTB Shillington (Lara)
10UNCOOL ALBERT [5]Res.6466123.13(4)M Gibbons (Lara)
Race No. 11Minerva Road Fish & Chips10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNQUESTIONABLY [5]17144NBTM Filomeno (Craigieburn)
2MUMBLES MURRAY (NSW)[5]5257422.57(8)M Nash (Little River)
3GOTTA GET BACK (NSW)[5]61111FSHJ Mcclelland (Jindera)
4PLAY A KAZOO [5]37246NBTG Glass (Kyabram)
5SHEOAK BLUE BOY [5]2526522.48(6)T Reid (Yuroke)
6CHIEF BRIT [5]18263NBTH Collins (Lara)
7ICE COLD BUNDY [5]5538422.75(6)J Rinaldi (Lethbridge)
8BASTET BALE (NSW)[5]61316FSTDT Mitchell (Lara)
9JAZZ APPLE [5]Res.6354522.76(4)J Riley (Wallington)
10KRIPKE [5]Res.53324NBTM Nash (Little River)
Race No. 12Geelong Uylesses10:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON BOLERO [5]11123FSHJ Thompson (Pearcedale)
2MAYBE VEGAS [5]7136122.82(3)V Awramenko (Waurn Ponds)
3BARCIA BEEBEE [5]3432522.67(5)K Lloyd (Anakie)
4KAUFMAN BALE (NSW)[5]75753NBTS Collins (Lara)
5VICTORY CRUISE [5]2866222.65(6)M Cauchi (St Leonards)
6POP ALWAYS SAID [5]2261622.82(2)L Delbridge (Balliang)
7WOMBAT [5]1171622.72(4)D Geall (Lara)
8TANNER’S ACE [5]1415FNBTA Chapple (Exford)
9ZIPPING DOVE (NSW)[5]Res.24826FSHR Henness (Heathcote)
10LILA’S GIRL [5]Res.74324NBTD Hills (Taradale)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments