Friday, 27 February 2015

Greyhound Box Draw For , 27 February 2015

Race No. 1Triple P Logistics7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FATBOY’S RULE [M]833FSHP Tabone (Nambrok)
2PONYO BALE ()[M]4586FSTDJ Hunt (Lara)
3MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]78766FSHG Carr (Sunbury)
4HESTON TIME [M]8FSHL Medcraft (Point Cook)
6UNENDING (NSW)[M]FSHJ Thompson (Pearcedale)
7IMA TOMAHAWK [M]36344NBTH Collins (Lara)
8EDEN LEEON [M]37FSHG Shingles (Eden Park)
Race No. 2Air Show 20157:28 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MELEE BALE (NSW)[M]56445FSHJ Hunt (Lara)
2QUEEN ELMA [M]47776NBTT Mitchell (Lara)
3ZIGSTAR (QLD)[M]134FSHJ Magri (Avalon)
4FRANCOL [M]27724FSTDI Ognjenovic (Endeavour Hills)
5MASERATI REV [M]44352NBTH Collins (Lara)
6SPRING PATSY (NSW)[M]7FSHA Dailly (Anakie)
7MORDOR BALE (NSW)[M]34453NBTS Collins (Lara)
8FATBOY NORM [M]6F6NBTB Shillington (Avalon)
Race No. 3Gordon Ave Pools & Spas7:48 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VICTORY CRUISE [M]8FSHM Cauchi (St Leonards)
2MISTY FEBEY [M]5354FSHG Febey (Braybrook)
3BABS BALE (NSW)[M]88444FSTDT Womann (Lara)
4ASSERTIVE SEER (NSW)[M]55272FSHT Curtain ( South)
5FOUR SEE [M]26FSHT Whitford (Sale)
6ENTICED STATE [M]87767NBTG Carr (Sunbury)
7BRISCOE BRISCOE [M]FSHT Mitchell (Lara)
8BLITZEM COLA (TAS)[M]38FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4Oldham Family Bred Ht18:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOZER TRON [5]32241NBTW Backhoy (Skye)
2PLAY A KAZOO [5]41335FSHM Mallia-magri (Avalon)
3VICTORIA PLEDGE [5]23434FSTDR Comensoli (Wangaratta)
4TEXAN [5]21311FSHK Leek (Devon Meadows)
5SO CONFUSED [5]43525NBTC Grenfell (Lara)
6CUDGEE DESTROYER [5]62724NBTG Hunt (Cudgee)
7SENORITA DAPHNE [5]2872822.63(2)T Womann (Lara)
8FULL OF GRACE [5]11224NBTP Craig (Langwarrin)
Race No. 5Warren Communications8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IMA LONELY BOY (QLD)[5]64733FSTDL Delbridge (Balliang)
2PUNK STAR LASS [5]7716126.22(5)J Magri (Avalon)
3FANTASTIC MICK (NSW)[5]14574FSHJ Thompson (Pearcedale)
4TOY PRINCESS [5]5656725.99(2)N Gost (Little River)
5LE DOYEN (QLD)[5]4231126.19(2)W Read (Devon Meadows)
6ANISA BALE (NSW)[5]2783226.17(7)S Collins (Lara)
7URBAN CARGO (NSW)[5]52111FSHJ Gane (Devon Meadows)
8TENNESSEE GAL [5]68577NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 6Geelong Flower Farm8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXUBERANT [5]41214FSHJ Thompson (Pearcedale)
2PREMIER HAWK [5]68362NBTA Panetta (Melton West)
3BALLISTIC FIRE [5]2537625.80(6)M Mallia-magri (Avalon)
4JOHNNY HERITAGE [5]7384526.04(2)M Chilcott (Heathcote)
5YOUNG HENRY [5]65163NBTN Gost (Little River)
6FEAR THE BEST [5]16251NBTJ Hunt (Lara)
7COME AT ME [5]54143NBTM Chilcott (Heathcote)
8UNO SPRITE [5]3675525.98(5)T Fiddian (Wyndham Vale)
Race No. 7Ella Daisy Long9:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1GRACAS KING (NSW)[5]21115FSHJ Thompson (Pearcedale)
2SHE’S VIVACIOUS [4]1715722.41(3)S Daniliuk (Sunbury)
3SOFA SO GOOD [4]2616122.53(4)I Vigor (Anakie)
4HARD URNED BURST [4]6332422.54(5)D Pattinson (Pearcedale)
5DYNA NODOKA (NSW)[5]7181622.72(4)T Womann (Lara)
6MUMBLES MURRAY (NSW)[4]1422122.57(8)M Nash (Little River)
7MR. SNACKMAN (NSW)[4]3133322.44(3)K Lloyd (Anakie)
8IKARA BALE (NSW)[4]3816423.17(2)J Hunt (Lara)
9CRUISY LIMELIGHT [5]Res.7673222.84(7)M Cauchi (St Leonards)
10AEROPLANE REX (NSW)[5]Res.7162622.57(1)L Shingles (Eden Park)
Race No. 8Steve Pyle Antennas9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1KETUT’S KAPUT [5]78532NBTE Vigor (Anakie)
2MERMAID PRINCESS [5]53441FSTDJ Hunt (Lara)
3DYNA MALAISE (NSW)[5]62251NBTJ Hunt (Lara)
4DYNA FATBOB (NSW)[4]4356326.04(7)M Delbridge (Balliang)
5DYNA GELDOF (NSW)[4]8546426.20(2)S Collins (Lara)
6VANGER BALE (NSW)[4]6672626.15(6)T Womann (Lara)
7BECKENBAUER (SA)[4]6556725.63(5)D Pattinson (Pearcedale)
8WHITE WALKER [5]2535325.87(2)T Reid (Yuroke)
Race No. 9Pt Indo Skill Vic Bred Ht29:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPLASH OF WHITE [5]71115FSHG Selkrig (Devon Meadows)
2SHAMELESS BANDIT [5]22424FSHT Curtain (Cranbourne South)
3NEXT GRANGE [5]75361NBTE Vigor (Anakie)
4MACCABOY [5]43467NBTA Marum (Anakie)
5KRAKEN CONAN [5]25472FSHT Comensoli (Wangaratta)
6MAR WAH [5]23163NBTM Chilcott (Heathcote)
7RENSTAR [5]43513FSTDL Delbridge (Balliang)
8CRUISEN BILLY [5]1364122.79(1)G Peach (Cape Clear)
Race No. 10Air Show 201510:08 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KAUFMAN BALE (NSW)[6]86513NBTJ Hunt (Lara)
2HYMIE (QLD)[6]87442NBTT Whitford (Sale)
3KLAUS BALE (NSW)[6]3258126.24(4)M Delbridge (Balliang)
4MOUTH FOR WAR [7]32456FSHS Drummond (Heathcote)
5QUIZMASTER (NSW)[7]1883FSHA Langton (Anakie)
6WAYNEWRIGHT [7]1264425.94(1)L Hellmuth (Pearcedale)
7JUST DEE PATIENT [7]86352NBTT Whitford (Sale)
8RICARDO RACER [6]1681FSHL Hellmuth (Pearcedale)
9LADY TORAH [7]Res.56662NBTN Gost (Little River)
Race No. 11Super Gulls10:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAD THINKER (NSW)[7]18FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
2GALLOPING GEM [7]6454123.26(8)M Lloyd (Anakie)
3SAINT JANE [7]4F216NBTR Britton (Lara)
4VEETEE BOOMER [7]75523FSHM Chilcott (Heathcote)
5NAUGHTY AND NICE (NSW)[7]67487NBTG Carr (Sunbury)
6OBSTINATE [7]25373NBTB Scott (Pearcedale)
7IT’S A WRAP [7]47437FSHS Drummond (Heathcote)
8HIPPY JET [7]17346NBTT Whitford (Sale)
Race No. 12Shojun Concrete10:47 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAVAGER BALE (NSW)[6]5183122.91(3)J Hunt (Lara)
2MAXIMUM MELVA [7]35221FSTDA Courts (Lara)
3EL MANIA [7]8886523.13(8)G Carr (Sunbury)
4TRACK RUNNER [7]2F45122.86(7)R Britton (Lara)
5COME ON LASSY [7]21264FSHJ Stavropoulos (Craigieburn)
6MERMAID MILLIE [6]7647722.64(5)C Grenfell (Lara)
7IONA NITRO (NSW)[6]12565FSTDM Delbridge (Balliang)
8BLACK ARORA [6]86775NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
9RED BOMBER [6]Res.5787623.06(4)G Green (Lethbridge)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments