Friday, 4 September 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 4 September 2015

Race No. 1Go The Blue Dog7:08 PM ( time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SKETCHY MAX (NSW)[M]FSHB Shillington (Lara)
2LUCKY BREW [M]28FSHR Brewer (Camperdown)
3SUSPICIOUS SAM [M]3BFSHM Lloyd (Anakie)
4ASTON DETTORI [M]FSHR Britton (Lara)
5APPLE CYDER [M]55282NBTV Awramenko (Waurn Ponds)
6MUM SAID NO [M]FSHD Jones (Delacombe)
7MISS CASSIDY [M]FSHM Wintle (Reservoir)
8’S SHOW [M]5354NBTP Tanti (Kings Park)
9MISTY FEBEY [M]Res.34434NBTG Febey (Braybrook)
10FOREVER VAIN [M]Res.7478FSHT Womann (Lara)
Race No. 2Man Up For Prostate Cancer7:28 PM (VIC time)
Maiden event over 400 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RUN HOME DASH [M]8FSHT Mitchell (Lara)
2 (NSW)[M]FSHM Delbridge (Balliang)
3RAVEL [M]FSHS Quinlan (Rushworth)
4KOBI’S FIRST PIC [M]5FSHD Jones (Delacombe)
5HEINEKEN GIRL (SA)[M]42224NBTF Matthyssen (Red Lion)
6FAB HARRIET (QLD)[M]FSHR Britton (Lara)
7CONNEMARA BLACK [M]FSHJ Maye (Drysdale)
8LADY LURCHER [M]6NBTT Reid (Yuroke)
9LARA’S CHIEF [M]Res.83764FSTDJ Psaila (Little River)
10PRINCESS JASMINE [M]Res.6585NBTJ Collins (Lara)
Race No. 3South Barwon Cricket Club7:48 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Geelong Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SHINY NEW [M]45FSHW Vassallo (Devon Meadows)
2BARRIER REEF [M]84528FSTDT Womann (Lara)
3MAGIC BUNNY [M]34762NBTR Rutland (Watsonia)
4BEKIM POWER [M]3FSHJ Power (Burnside)
5BIGSHOW [M]63284FSHD Geall (Lara)
6DESTINI SPARK [M]6FSHJ Rinaldi (Lethbridge)
7 (SA)[M]FSHJ Thompson (Pearcedale)
8ASTON TAJ [M]FSHM Delbridge (Balliang)
9BIG COLE [M]Res.34782NBTE Vigor (Anakie)
10BELOCETTE [M]Res.348FSHM Cauchi (St Leonards)
Race No. 4Aus Pit8:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNIQUE GHOSTY [7]5331FSHG Mitchell (Sunbury)
2CHANNING [7]4231NBTJ Thompson (Pearcedale)
3BATTY ALLEN (NSW)[7]24221FSTDM Delbridge (Balliang)
4 [7]24242NBTM Delbridge (Balliang)
5NEMESIS BALE (NSW)[7]72P77NBTM Delbridge (Balliang)
6CASANOVA [7]31262NBTM Said (Diggers Rest)
7SUNNY BREAKS [7]1545NBTT Reid (Yuroke)
8WHO TOLD HARRY [7]2356325.99(3)R Britton (Lara)
9SEA WINDS [7]Res.33321NBTT Mitchell (Lara)
10LARA’S GEM [7]Res.277F5NBTN Gost (Little River)
Race No. 5Id Accounting & Wealth Solutions8:28 PM (VIC time)
Grade 6 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CRO COP [6]17633NBTS Bauer (Lovely Banks)
2DAPHNE ALLEN (NSW)[6]611FSTDM Delbridge (Balliang)
3OUR CADEL [6]34441FSHJ Psaila (Little River)
4TAXI (NSW)[6]6413526.23(4)G Campbell (Anakie)
5POLIJUICE POTION [6]57128NBTL Cockerell (Buckley)
6DUFF BALE (NSW)[6]32814NBTH Collins (Lara)
7HEAPS OF BOLONEY [6]3575126.15(2)A Courts (Corio)
8VALOSHORE [6]14377NBTB Shillington (Lara)
Race No. 6Commun Na Feine Hotel8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHRICHTON BALE (NSW)[5]11417NBTM Delbridge (Balliang)
2ALDERLEY RIOT (NSW)[5]27236NBTB Albert ( North)
3REMOTE CONTROL (NSW)[5]42325NBTA Galea (Sunshine North)
4LIAM [5]12331FSTDG Mitchell (Sunbury)
5FEAR THE BEST [5]61675NBTB Shillington (Lara)
6GALAHAD [5]35447NBTT Womann (Lara)
7FEARSOME MINT (NSW)[5]5655725.75(1)M Lloyd (Anakie)
8CADENCE BALE (NSW)[5]16636NBTS Collins (Lara)
Race No. 7The Love Shack – Karumba9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LADY SILVER [5]7447625.94(1)J Psaila (Little River)
2LEOPOLD BALE (NSW)[5]37887NBTS Collins (Lara)
3DAMN NUISANCE [5]4213626.10(7)C Schembri (St Albans)
4BABS BALE (NSW)[5]7482826.19(1)T Womann (Lara)
5SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]78682NBTB Stephens (Tooborac)
6PEQUENO RAYO [5]58682NBTA Courts (Corio)
7NODDIN OFF [5]55183NBTC Peasnell (Pascoe Vale)
8TANGIBLE [5]2773825.86(1)V Borg (Hoppers Crossing)
Race No. 8Kardinia Dental9:30 PM (VIC time)
Free For All event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1YOUNG HENRY [4]3855426.00(7)N Gost (Little River)
2LADY TORAH [4]1831425.95(7)N Gost (Little River)
3HIGH MISSION [3]5342625.93(3)M Cauchi (St Leonards)
4DALGETTY [4]1161725.51(8)J Thompson (Pearcedale)
5COSMIC ANGEL (NSW)[4]15465FSTDA Galea (Sunshine North)
6DARCY’S ENTITY [2]6324325.72(7)M Wallworth (Gisborne)
7IMMORTAL BEAR [4]3232325.70(6)A Chapple (Exford)
8STRAW HAT LUFFY (NSW)[4]4565226.01(3)H Collins (Lara)
Race No. 9Mallonz Final Supper9:49 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY BIO [6]31866FSTDJ Psaila (Little River)
2FIREBOMB [7]22327NBTL Delbridge (Balliang)
3CHIEF TOMMY [7]84333NBTJ Psaila (Little River)
4AMLIN’S MAGIC [7]2221NBTM Lloyd (Anakie)
5BLOSSOM NOIR [7]5376623.02(2)M Gibbons (Lara)
6BELLA LESTRANGE [7]75567NBTP Tanti (Kings Park)
7TIME’S UP TOM [7]12FSHT Mitchell (Lara)
8TOOLS DOWN [7]34622FSTDW Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 10The Beckley Centre Geelong10:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ZOLTINA’S PRIZE [4]5131622.45(3)A Chapple (Exford)
2KETUT’S KAPUT [5]1362122.45(3)E Vigor (Anakie)
3MISS HARMONY [5]22327NBTR Brewer (Camperdown)
4SHEOAK BLUE BOY [4]1432522.48(6)T Reid (Yuroke)
5STOP MOOCHIN’ [4]4383422.48(8)B Shillington (Lara)
6WEZ GORDY [4]4321322.68(6)L Delbridge (Balliang)
7HETALIA BALE (NSW)[4]4172722.63(1)T Womann (Lara)
8MR. FOX [4]3538422.59(2)G Mitchell (Sunbury)
Race No. 11P & R Food Services10:30 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPLASH MOUNTAIN [5]57715NBTB Shillington (Lara)
2MAXIMUM SHERA [5]42836NBTM Gibbons (Lara)
3DYNA MALAISE (NSW)[5]72374NBTH Collins (Lara)
4HEZ GOT NITRO [5]21F65FSTDG Mitchell (Sunbury)
5CHIEF BRIT [5]65318NBTH Collins (Lara)
6OPAL BALE (NSW)[5]8542522.71(4)T Womann (Lara)
7OH LELE PETER [5]44615NBTG Campbell (Anakie)
8AY GOODES (NSW)[5]45383FSHE Lloyd (Anakie)
Race No. 12Nardi Produce10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DRAPER BALE (NSW)[5]7124322.66(8)T Mitchell (Lara)
2VICTORY CRUISE [5]5832822.65(6)M Cauchi (St Leonards)
3COURSING BALE (NSW)[5]84558NBTT Mitchell (Lara)
4SHOW BAG CARTER [5]74164NBTG Campbell (Anakie)
5BARCIA BEEBEE [5]5343222.67(5)K Lloyd (Anakie)
6CRACKERJACK HANO [5]8583422.66(6)A Courts (Corio)
7FIZZY BALE (NSW)[5]4144222.78(1)S Collins (Lara)
8LADY TRON [5]68212NBTH Taylor (Rockbank)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments