Friday, 7 November 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 7 November 2014

Race No. 1The Beckley Centre Geelong7:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WOLFBANE MCCABE (QLD)[5]15246FSHP Romagnino (Moe)
2BLINGSTEEN [5]36235FSHC Westerlo (Clyde)
3ONE STEP BEYOND [5]183FSHD Geall (Lara)
4MR. MOO [5]26132FSHM Groom (Longwood)
5KANGA KEL (NSW)[5]51773NBTH Collins (Lara)
6MOUQUET FARM [5]5864122.70(6)C Mclennan (Airport West)
7DYNA NODOKA (NSW)[5]87732FSTDT Womann (Lara)
8KICK LIKE MICK [5]1547222.69(2)J Collins (Lara)
9OUSTI [5]Res.55716NBTI Dann (Whitelaw)
10HOGG THE LOT [5]Res.1747NBTD Pattinson (Pearcedale)
Race No. 2Sita Australia Ht17:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FEEL THE WRATH (NSW)[5]113125.89(1)R Divirgilio (Devon Meadows)
2CRUISY’S GIFT [5]5452126.11(1)M Cauchi (St Leonards)
3FURY BALE (NSW)[5]74384NBTJ Hunt (Lara)
4TEXAN STAR (WA)[5]26137FSHW Hansen (Daisy Hill)
5SENOR SOCKS (SA)[5]61517NBTR Britton (Lara)
6RAVEN PEARL (QLD)[5]34437NBTM Briganti (Tuerong)
7HOW TIME FLY’S [5]8432126.00(5)B Cunningham (Wyndham Vale)
8SAHARA [5]35134NBTJ Fowler (Curlewis)
9ANISA BALE (NSW)[5]Res.43145NBTS Collins (Lara)
10GO ON THEN [5]Res.5461626.33(3)L Delbridge (Balliang)
Race No. 3P & R Food Services Ht27:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NORMAN BENZ (QLD)[5]5315FSHW Hansen (Daisy Hill)
2MICHU [5]51367FSTDD Geall (Lara)
3BRONCO DE JURER [5]2117126.51(2)P Bartlett (Bamawm)
4ALLEN GRAVION (NSW)[5]5153325.79(1)M Delbridge (Balliang)
5BENZO BALE (NSW)[5]85511NBTJ Hunt (Lara)
6PUD [5]2131FSHJ Desaubin (Cranbourne East)
7WINFIELD SAMMY [5]45255NBTC Grenfell (Lara)
8EMRYS [5]42214FSHM Briganti (Tuerong)
9COOL MIKADO [5]Res.65654NBTM Barber (Hoddles Creek)
10GO ON THEN [5]Res.5461626.33(3)L Delbridge (Balliang)
Race No. 4Buxton Real Estate – Geelong8:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STARVIN’ SEAGULL [5]64655FSTDM Gibbons (Lara)
2NITROFIED (NSW)[5]76345FSTDR Dunne (St Albans)
3SHE’S VIVACIOUS [5]17213FSTDS Daniliuk (Sunbury)
4CANDLE WISH [5]2326630.61(2)J Maple (Little River)
6LIGHTNING STORM [5]38476FSHC Hayes (Mill Park)
7MAHALO [5]42135FSTDC Hayes (Mill Park)
8GET UP DINOZZO [5]16528FSTDA Clayton (Little River)
Race No. 5Jim’s Mowing Ht38:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA GOOD DEE [5]78115NBTD Irby (Rosebud)
2VOLKSJAGER BLUE [5]2516726.27(4)P Ryder (Corio)
3AMERCIA BALE (NSW)[5]11FSHJ Hunt (Lara)
4AIRBOUND [5]15672FSTDM Delbridge (Balliang)
5ELLY NORA [5]45656FSTDM Briganti (Tuerong)
6DUKE BALE (NSW)[5]18336NBTA Dailly (Anakie)
7CRASH SANDY [5]22241FSHD Wheeler (Cranbourne North)
8MORNING CRUISE [5]1622526.24(1)M Cauchi (St Leonards)
9LITTLE ZIPPITY (SA)[5]Res.51644NBTL Forte (Wyndham Vale)
10WE’RE HOPEFUL [5]Res.45734NBTA Galea (Sunshine North)
Race No. 6Merv Jennings Signs Ht48:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GARMAN BALE (NSW)[5]43336FSTDM Delbridge (Balliang)
2MINERAL HILL (NSW)[5]88724FSHR Britton (Lara)
3AXIS BALE (NSW)[5]13FSHJ Hunt (Lara)
4DYNAMO’S DOVE [5]6251126.38(6)R Darby (Drysdale)
5KERSER [5]2137825.91(7)K Chivell (Sunbury)
6VINTAGE WARRIOR [5]F1436FSHM Briganti (Tuerong)
7IMA APPLE [5]4836225.93(4)J Riley (Wallington)
8LEKTRA OUTLAW [5]56361FSHA Dailly (Anakie)
9LITTLE ZIPPITY (SA)[5]Res.51644NBTL Forte (Wyndham Vale)
10CANDLE BOY [5]Res.6838726.01(1)J Maple (Little River)
Race No. 7Geelong Australia9:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 460 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1OLLIE BALE (NSW)[3]3375125.82(1)A Dailly (Anakie)
2YOUNG HAWKE [4]5714326.15(3)C Bahen (Yuroke)
3ENJOY CRUISING [4]4826725.90(8)M Cauchi (St Leonards)
4IMMORTAL BEAR [4]6675125.97(2)J Barbara (Exford)
6WHERE’S THE SURF [4]68223FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
7EMPIRE ALLEN (NSW)[4]11F5225.68(6)A Dailly (Anakie)
8HIGH MISSION [4]8714226.14(5)M Cauchi (St Leonards)
Race No. 8Krock Ht59:31 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OZZY BALE (NSW)[5]54265NBTJ Hunt (Lara)
2SOUL EATER [5]7652625.95(8)J Maple (Little River)
3CRUISY’S LUCK [5]1171125.88(1)M Cauchi (St Leonards)
4CALL ME HANK [5]2121226.58(8)G Hansen (Daisy Hill)
5JAY JAY MIKADO [5]1361626.14(6)P Jones (Hoddles Creek)
6WHITE MACOY (QLD)[5]18312FSTDA Courts (Lara)
7SKIP’S NIGHTMARE (NSW)[5]4813426.34(4)H Collins (Lara)
8KAUFMAN BALE (NSW)[5]17FSHJ Hunt (Lara)
9OUSTI [5]Res.55716FSTDI Dann (Whitelaw)
10RUN SOPHIE RUN [5]Res.6265726.51(3)M Galea (Sunshine North)
Race No. 9Nardi Produce9:49 PM (VIC time)
Free For All event over 400 metres at Geelong Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1GAME MAKER [4]2361222.44(6)R Britton (Lara)
2CRUISY’S JOY [4]3311822.64(2)M Cauchi (St Leonards)
3MAGIC DIVA (NSW)[2]2112122.45(4)D Fisher (Lara)
4DIMPLE WAY (NSW)[2]3425422.41(7)D Fisher (Lara)
5MR. SNACKMAN (NSW)[4]5448122.44(3)K Lloyd (Anakie)
6KIFINTI [4]4537622.52(8)J Sharp (Lara)
7DODGY DEALER [4]4461622.44(7)J Sharp (Lara)
8JUST GO BANG (NSW)[3]6324422.57(5)I Dann (Whitelaw)
Race No. 10Millers Muzzles Ht610:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELBO BALE (NSW)[5]71831NBTJ Hunt (Lara)
2CAUSTIC BALE (NSW)[5]14244FSHS Collins (Lara)
3MOONLIGHT CRUISE [5]7651326.47(6)M Cauchi (St Leonards)
4RENSTAR [5]42763NBTL Delbridge (Balliang)
5SPRING CANDY (NSW)[5]1518FSHA Dailly (Anakie)
6PRAISE CHORUS [5]33423FSHD Condon (Devon Meadows)
7FANCIFUL MOMENTS (QLD)[5]54355FSTDM Briganti (Tuerong)
8ELITE FAZE [5]1526725.77(3)E Lloyd (Anakie)
9CANDLE BOY [5]Res.6838726.01(1)J Maple (Little River)
10BLUEY BENZ (QLD)[5]Res.56543NBTG Hansen (Daisy Hill)
Race No. 11Austins Wines10:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THEORY’S LEGACY [5]2354422.60(5)J Barbara (Exford)
2INVENTOR [5]24318NBTG Peach (Cape Clear)
3DANYO’S SLAPPY [5]26111FSHN Ryan (Devon Meadows)
4THERE’S A EARN [5]11346FSTDD Mcdonald (Devon Meadows)
5BENNY BOWEN [5]4314322.81(6)M Barber (Hoddles Creek)
6THREE STAR CHEF [5]16711NBTP Kaltsis (Nagambie)
7EVER TO BE [5]25452NBTD Coleman (Lara)
8EL SOPRANO [5]1546622.57(7)C Bahen (Yuroke)
9COSMIC RUSH [5]Res.22266FSTDS Cachia (Anakie)
10LITTLE ZIPPITY (SA)[5]Res.5164422.61(7)L Forte (Wyndham Vale)