Friday, 9 January 2015

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday, 9 January 2015

Race No. 1Sita Australia Final (gobis)7:08 PM (VIC time)
Maiden Final event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1COUNTRY BALLAD (TAS)[M]2NBTA Langton (Anakie)
2TRON EXPRESS (NSW)[5]3262126.07(1)J Collins (Lara)
3GOVERNOR BALE (NSW)[5]22125.85(3)S Collins (Lara)
4HARLEM SHAKE [5]3524125.86(7)J Fowler (Curlewis)
5NORK [5]66125.96(1)J Shaw (Anakie)
6CHANCE BALE (NSW)[M]1622NBTA Dailly (Anakie)
7MASERATI REV [M]23NBTH Collins (Lara)
8GO GO TREETMENT [5]125.83(5)J Karamatic (Lara)
9KEEPS NO SECRETS [M]Res.22NBTE Palma (Lara)
10NINO BALE (NSW)[M]Res.1732NBTA Dailly (Anakie)
Race No. 2Merv Jennings Signs7:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOITA [5]21844NBTW Read (Devon Meadows)
2LUCKY TWO LIPS [5]1646722.73(6)J Higgins (Linton)
3UNCONTROLLABLE [5]23211FSHR Dunne (St Albans)
4BLACK GYPSY [5]2457622.93(3)B Chapman (St Albans)
5CALL ME BOZ (NSW)[5]343122.97(6)R Britton (Lara)
6SPRING TOPAZ (NSW)[5]75341FSTDM Lloyd (Anakie)
7LATE ONE NIGHT [5]123.11(4)W Vassallo (Devon Meadows)
8MUMBLES MURRAY (NSW)[5]24141FSHM Nash (Little River)
9RIVER ROMANCE [5]Res.64741NBTT Womann (Lara)
10WATTO SURPRISE [5]Res.7787722.81(3)K Kubik (Epping)
Race No. 3Karazmatic Carpentry Vic Bred Ht17:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DESTINI DUCATI [5]73868NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
2RUN RIGHT BACK [5]4731325.98(5)J Higgins (Linton)
3GALAHAD [5]7T574NBTT Womann (Lara)
4LITTLE POOKIE [5]5F465NBTT Galea (Brookfield)
5BRAZEN BULL [5]24542FSHJ Guy (Horsham)
6HOGG THE LOT [5]12242NBTD Pattinson (Pearcedale)
7HYPERNYM [5]16144NBTC Hughes (Lara)
8CUDGEE DESTROYER [5]4514625.92(6)G Hunt (Cudgee)
9FEAR THE BEST [5]Res.67535FSHJ Hunt (Lara)
10SPYWARE [5]Res.78632NBTA Courts (Lara)
Race No. 4Krock Grv Vic Bred Ht28:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOAKI BUCKLEY [5]17447FSHJ Reynolds (Pearcedale)
2PEREGON FLYER [5]22521NBTD Crawford (Pearcedale)
3TAYLER’S SPECIAL [5]24256NBTJ Collins (Lara)
4CETTE AWAY [5]44148NBTJ Hunt (Lara)
5DROMORE’S PEARL [5]75127FSHF Alister (Cranbourne South)
6ASTON DIMA [5]45216NBTE Lieshout (Drouin West)
7EYE SMITH [5]56747FSTDJ Guy (Horsham)
8ZELEMAR ZEST [5]17314FSHJ Galea (Brookfield)
9SPYWARE [5]Res.78632NBTA Courts (Lara)
10FLAMING BOB [5]Res.63465NBTD Field (Point Cook)
Race No. 5Austins Wines Grv Vic Bred Ht38:28 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ICE TORONADO [5]57254NBTE Rinaldi (Lethbridge)
2CANTONA [5]54223NBTD Condon (Devon Meadows)
3BOMBER ATTACK [5]11231FSHT Alister (Cranbourne South)
4SCUNITZA SPEED [5]51517FSTDB Panetta (Melton West)
5NOOSA ROCKET [5]51111NBTD Fisher (Lara)
6PERAGON FALCON [5]22811FSHJ Arthur (Lancaster)
7SOUL AFFAIR [5]41FSHM Hanke (Miepoll)
8SUMMER WAGES [5]42124NBTW Bickerton (Cranbourne South)
9FEAR THE BEST [5]Res.67535FSHJ Hunt (Lara)
10FLAMING BOB [5]Res.63465NBTD Field (Point Cook)
Race No. 6Geelong Australia (gobis)8:47 PM (VIC time)
S/E Veteran event over 460 metres at Geelong Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LOYAL SON [5]3245626.13(8)W Wilson (Grantville)
2SIGN OF SNOW [4]63712FSTDA Langton (Anakie)
3ESPECIALLY [5]3146226.16(1)P Knott (Carnegie)
4DODGY DEALER [5]7144525.95(7)J Sharp (Lara)
5AEROPLANE REX (NSW)[4]1218225.88(1)L Shingles (Eden Park)
6PEDRO’S RUNAWAY (NSW)[5]3353126.16(4)B Burns (Werribee)
7KNOW CLASS (NZ)[5]83811FSHJ Shaw (Anakie)
8SOFA SO GOOD [4]2627225.72(2)I Vigor (Anakie)
Race No. 7Buxton Real Estate – Geelong9:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WINFIELD SAMMY [5]75377FSTDC Grenfell (Lara)
2HARCOURTS JOE [5]47856FSTDC Dew (Anakie)
3DIVA’S SHADOW [5]83525NBTJ Britton (Anakie)
4HOGGANAUGHT [5]18635NBTD Pattinson (Pearcedale)
5PACIFIC MISS [5]42434FSTDE Borg (Keysborough)
6PEPPER FOZZ [4]2623130.73(5)B Fothergill (Numurkah)
7HERCULES BALE (NSW)[5]65286FSTDS Collins (Lara)
8DYNA REVY (NSW)[5]82831NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 8Sita Australia9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 460 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK MACOY (QLD)[5]56341NBTM Gibbons (Lara)
2JOSHUA TREE (NSW)[4]2211425.89(8)B Gatt (Melton West)
3KASAI WARRIOR (SA)[5]11654FSHR Britton (Lara)
4VELLOWAY [5]25524NBTJ Hunt (Lara)
5PRAISE CHORUS [4]3515125.98(1)D Condon (Devon Meadows)
6SO CONFUSED [5]5672325.78(7)C Grenfell (Lara)
7QUICK SUCCESSION [4]1177125.82(5)D Mcdonald (Devon Meadows)
8SANTA’S SPECIAL (NSW)[5]5344125.74(1)E Lloyd (Anakie)
Race No. 9P & R Food Services Vic Bred Ht49:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MINUTE RIVER [5]12751FSTDD Pattinson (Pearcedale)
2OUR SHIRAZ [5]12115FSTDJ Higgins (Linton)
3PARANOIA [5]76322NBTJ Guy (Horsham)
4ASTON ISAAC [5]24611FSTDE Lieshout (Drouin West)
5I’LL ROB YA [5]35162FSTDM Lloyd (Anakie)
6ROZEHILL LISA [5]3264F25.82(1)J Simmonds (Boolarra)
7CRUISER’S SOL [5]22256NBTD Crawford (Pearcedale)
8HELLO STRANGER [5]7155325.75(6)R Britton (Lara)
9SPYWARE [5]Res.78632NBTA Courts (Lara)
10LEEANNDA MATE [5]Res.6743726.02(3)B Reid (Lovely Banks)
Race No. 10Topcat Video Grv Vic Bred Ht510:08 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 460 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COOLER COLOUR [5]51557FSHJ Reynolds (Pearcedale)
2BALLY SLEEK [5]1156226.02(4)M Delbridge (Balliang)
3SLICK JOHN [5]41413FSTDL Sgroi (Cranbourne East)
4SMOKING ROSIE [5]76873NBTJ Reid (Notting Hill)
5CHAPPY [5]6125725.98(7)T Deglaitis (Moolap)
6WHO TOLD BLACKIE [5]21315FSTDM Fothergill (Numurkah)
7LEMON PATCHWORK [5]34486NBTJ Rinaldi (Lethbridge)
8HOW TIME FLY’S [5]4723526.00(5)B Cunningham (Wyndham Vale)
9FLAMING BOB [5]Res.63465NBTD Field (Point Cook)
10LEEANNDA MATE [5]Res.6743726.02(3)B Reid (Lovely Banks)
Race No. 11Advertising Associates10:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MAX MOON [5]11223NBTA Galea (Sunshine North)
2MR. SNACKMAN (NSW)[4]4481322.44(3)K Lloyd (Anakie)
3DYNAMO’S GIFT [4]6532822.48(5)R Darby (Drysdale)
4COUP D’ETAT [5]5124222.60(2)B Buchanan (Sunday Creek)
5SUAVE ODESSA (NSW)[5]3414322.72(6)J Fothergill (Numurkah)
6TEKKI CHINA [5]22321NBTD Crawford (Pearcedale)
7RANGATANG (QLD)[4]8253422.65(5)B Hare (Greendale)
8CHEVY SPARK (NSW)[4]1532622.57(5)E Lloyd (Anakie)
9DYNAMO’S DOVE [5]Res.51186NBTR Darby (Drysdale)
10RIVER ROMANCE [5]Res.64741NBTT Womann (Lara)
Race No. 12Nardi Produce10:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NOAKI LYNX [5]43831FSHJ Reynolds (Pearcedale)
2KRIPKE [5]52485NBTM Nash (Little River)
3ASTON DAREH [5]48785NBTE Lieshout (Drouin West)
4IMMORTAL POWER (NSW)[5]56335NBTG Dainton (Cosgrove)
5SEEKING TREASURE [5]2781522.69(3)T Deglaitis (Moolap)
6TEKKI TREMOR [5]51222NBTD Crawford (Pearcedale)
7EYES ADORABLE (NSW)[5]27112FSHA Langton (Anakie)
8CIVIL PURSUIT [5]54446FSHJ Collins (Lara)
9DYNAMO’S DOVE [5]Res.51186NBTR Darby (Drysdale)
10WATTO SURPRISE [5]Res.7787722.81(3)K Kubik (Epping)