Friday 9th November 2012

Greyhound Box Draw For Geelong – Friday 9th November 2012

Race No. 1Tab.com.au07:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ISA JEAN5851622.99R J Britton (Lara)
2WHY NOT MAGGIE28148NBTW T Gray (Wendouree)
3CARN BANDIT5654123.45T Matthyssen (Talbot)
4MAD RUSSIAN1553423.12M A Delbridge (Balliang)
5TERRY BALE83672NBTS J Collins (Lara)
6FENNEC58734NBTT G Vanorsouw (Bacchus Marsh)
7DYNA OFERA13FSHM A Delbridge (Balliang)
8BLOCKA MINT28656FSHB J Grenfell (Seymour)
9LIGHTNING TESS77474NBTM Galea (Sunshine North)
10JAY POD4767523.56C D Hughes (Lara)
Race No. 2The Krock B Team (1-5 Wins)07:27PM (VICtime)
Restricted Win event over 596 Metres at Geelong Of $1,902,700 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $1,901,000.

No.NameFormBestTrainer

1SPITFIRE SMOKEY43781FSTDS L Quinlan (Rushworth)
2GREYSYND RAIDER35575NBTW J Duve (Denison)
3SOL’S PHANTOM25533FSTDJ R Maple (Little River)
4CASEY JONES71431FSTDC Mercieca (St Albans)
5*** VACANT BOX ***
6FIVE’S ALIVE16853FSTDE K Palma (Lara)
7WHAT AN EFFORT76432NBTD P Davis (Melton West)
8MEXICO JOE83588FSTDM Galea (Sunshine North)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Beckley Park Committee Of Management07:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY MAHOGANY52428NBTE M King (Sulky)
2MISS PROMISCUOUS38738NBTP D Hammerstein (Ararat)
3UNDER CONTROL74511FSHY Andrews (Cranbourne North)
4KIMBA BALE87457NBTS J Collins (Lara)
5HERADIAS45218NBTD P Davis (Melton West)
6GULA BALE28637NBTS J Collins (Lara)
7WARM IT UP14161FSHK L Minne (Moe South)
8MAHOGANY BOY31677FSTDE M King (Sulky)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Country Link Lara08:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 680 Metres at Geelong Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DOUBLE JEOPARDY3125539.15J R Britton (Anakie)
2FULLY SLICK7885739.39B J Grenfell (Seymour)
3DIDDA JOE11122FSTDD J Williams (Bannockburn)
4DUDE RANCHER47822NBTE N Rinaldi (Lethbridge)
5*** VACANT BOX ***
6EFFONE44237NBTW J Duve (Denison)
7SHARK BITE2321739.36R J Britton (Lara)
8STARFIRE MAGIC8436139.72M L Mallia-Magri (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Jetpets.com.au08:28PM (VICtime)
Special Event event over 400 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1BURNT FUSE4148222.45S M Lithgow (Devon Meadows)
2SUPERSONIC BOOM4434122.58S Liuzzi (Lara)
3STRATEGY4344722.48R P Lesueur (Sunshine South)
4COOL AND FANCY2744522.69T Womann (Lara)
5BEST PERFUME2474422.50T Womann (Lara)
6ALLEN BENJI1111122.66G J Bate (Lara)
7DESTINY SHAKER5114722.45E N Rinaldi (Lethbridge)
8SUPER PAYMENT4231722.59J R Maple (Little River)
9ALL COOL KATE4776422.91P D Hammerstein (Ararat)
10DASHING JOURNEY2514322.75T P Reid (Yuroke)
Race No. 6Rapidvite08:48PM (VICtime)
Special Event event over 460 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1UNHITCHED8411526.32R W Barron (Eden Park)
2JOSHUA7485425.77G J Bate (Lara)
3SUPER TRAIN7746626.23J R Maple (Little River)
4LA PORSCHE11246NBTB J Duffy (Ballan)
5FULLY ADVANCED8687525.95G J Bate (Lara)
6LARKHILL BUCK4221125.90K L Minne (Moe South)
7CHIEF OFFICIAL1117626.07J A Sharp (Lara)
8QUINTELLA4524425.96R P Lesueur (Sunshine South)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Buxton Real Estate Final (gobis)09:08PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 400 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1EL BRUISER7785122.83M Wallworth (Gisborne South)
2TOE CUTTER2872122.97R W Barron (Eden Park)
3RYLEE’S ENFORCER1111123.06G C Whitford (Yarram)
4FLAMENA1111122.69D B Curtain (Drouin)
5SISCO SHADOW5686122.76T L Collins (Lara)
6DIORO7661222.71E J Deglaitis (Moolap)
7BITTER CHILL1668122.75J M Karamatic (Lara)
8ELLIE BALE3132122.77M A Delbridge (Balliang)
9BOUNCER NORRIS27762NBTS Divers (Tamleugh)
10CRASH CART KEV6656222.57J R Maple (Little River)
Race No. 82012 Sita Aust Geelong Gold Cup Fnl09:28PM (VICtime)
S/E Group 2 event over 460 Metres at Geelong Of $600,064,000 Prizemoney.
1st: $42,000 2nd: $12,000 3rd: $600,010,000.

No.NameFormBestTrainer

1BRENNA BALE6131125.87G J Bate (Lara)
2JORDY PORDY2222125.88J R Britton (Anakie)
3POP’S MAX2411125.67P L Hunt (Avalon)
4STAGGER7111125.74G W Selkrig (Devon Meadows)
5HURUNUI HITMAN1124125.56S J Mckenna (Napoleons)
6CLASSY MALDINI1111125.80G J Bate (Lara)
7DESALLE BALE14122NBTG J Bate (Lara)
8BLACKALLS BOSS2271125.59M L Mallia-Magri (Lara)
9IRMA BALE34112NBTG J Bate (Lara)
10IMRY BALE3212225.69G J Bate (Lara)
Race No. 9Geelong Australia Final (gobis)10:08PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 520 Metres at Geelong Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1KING OF SPIN1528131.00R J Britton (Lara)
2FINAL CHAPTER3466130.86M Schlegel (Woodend)
3GOLD MILLIONS45632NBTT L Collins (Lara)
4FLASH FIZZ1362230.13L Harrowfield (Colac)
5ARCADIA FANTASY17130.71M Fulton (Baxter)
6RIVER DAWN62552NBTI L Green (Little River)
7WHY NOT ALBERT35142NBTW T Gray (Wendouree)
8TOPOLAD4721130.42S Creighton (Giffard West)
9THREAT271F3NBTP A Abela (Point Cook)
10SOL’S PHANTOM25533NBTJ R Maple (Little River)
Race No. 10Tab.com.au10:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN GORDY42T18NBTS J Collins (Lara)
2MEPUNGA JAYELLE63426NBTJ R Britton (Anakie)
3LEKTRA FLY6426625.79L Delbridge (Balliang)
4WALKING STREET3315226.29K Lloyd (Anakie)
5SCORSESE2663126.23Y Andrews (Cranbourne North)
6HENDERSON BALE14433NBTG J Bate (Lara)
7FIZZLE BALE2224326.46G J Bate (Lara)
8MARIO CHIEF14628FSHG W Selkrig (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Millers Muzzles10:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DENNIS BALE11235FSHS J Collins (Lara)
2SOONER SHAKE YA28376NBTR J Britton (Lara)
3KATE WONDER24827NBTD M Hammerstein (Ararat)
4CRAFTY SHIRAZ4734722.87B J Duffy (Ballan)
5STAR OF ORION1174622.83B R Burns (Werribee)
6FLY WALCOTT2315723.19M K Lloyd (Anakie)
7CRIMINAL DAMAGE22533FSTDW T Gray (Wendouree)
8UNDER THREAT1121FSTDD N Mcdonald (Cranbourne)
9METAMORPHIS7585423.11C D Hughes (Lara)
10JAY POD4767523.56C D Hughes (Lara)
Race No. 12Www.hotdogs.com.au11:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Geelong Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR DANNY BOY7422126.81J P Psaila (Little River)
2ELMER’S GIFT21273FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
3FERLY REIGN73215NBTD N Mcdonald (Cranbourne)
4ICEBOX33184NBTT L Collins (Lara)
5MEL ALLEN84221FSTDM A Delbridge (Balliang)
6PADDEN BALE142NBTS J Collins (Lara)
7EL ROJO TINI12734NBTJ R Britton (Anakie)
8FLUER BALE36541NBTS J Collins (Lara)
9OPRAH ALLEN74557NBTS J Collins (Lara)
10SUPER VENUS32517NBTK Tirchett (Pascoe Vale)