Monday, 10 February 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 10 February 2014

Race No. 1Www.tab.com.au4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MONTANE [M]75673NBTM Georgiou (Lang Lang East)
2TIGER PRIDE [M]56688NBTK Mitchell (Lara)
3EL CAMPEON [M]64538NBTN Marum (Devon Meadows)
4CINDY MAC [M]53345NBTG Watts (Lara)
5ELITE FAZE [M]34NBTE Lloyd (Anakie)
6DIAMOND MINX [M]6T2NBTI Cockerell (Buckley)
7GO ON THEN [M]6288FSHL Delbridge (Balliang)
8NORTHERN SON [M]53354NBTT Alister (Cranbourne Sth)
9AKASHA (NSW)[M]Res.52325NBTM Niele (Berringa)
10TEQUILA OUTLAW [M]Res.33657NBTJ Frewin (Anakie)
Race No. 4P & R Food Services5:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEQUILA SUN [5]8125523.01(3)J Frewin (Anakie)
2WINNER’S CIRCLE [5]47746NBTL Delbridge (Balliang)
3GREYSYND CAILIN [5]5854622.98(4)P Anderton (Devon Meadows)
4QUEEN XENA (NSW)[5]75668NBTJ Olsen (Reservoir)
5KID RICHARD [5]87687NBTD Lyons (Sunshine North)
6SEMYORKA [5]1538222.69(1)J Sayle (Herne Hill)
7LUCY BELLE [5]64788NBTK Mitchell (Lara)
8GALBA FLAME [5]3575122.73(8)L Sturgess (She Oaks)
9UNDER CONTROL [5]Res.4786622.46(6)Y Andrews (Cranbourne North)
10EXTENSION [5]Res.6346522.87(7)M Niele (Berringa)
Race No. 7Sita Australia6:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DR. LEEZA [5]76742NBTN Bell (Point Lonsdale)
2RISE OF TAJ [5]46346NBTL Mitchell (Lara)
3CLINICAL FINISH [5]12767NBTA Galea (Sunshine North)
4NAOMI ROSE [5]8712622.61(8)R Dunne (St Albans)
5DEMONSTROUS [5]14617NBTA Clayton (Little River)
6AUDATIOUS [5]4235422.69(6)C Stanton (Clunes)
7BLUE TO BITS (NSW)[5]2558722.75(8)S Taylor (Keilor East)
8SPECTRUM (NSW)[5]64534NBTC Stanton (Clunes)
9UNDER CONTROL [5]Res.4786622.46(6)Y Andrews (Cranbourne North)
10EXTENSION [5]Res.6346522.87(7)M Niele (Berringa)
Race No. 10Xtreme Technology6:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUSPICIOUS TESSA [5]121623.40(8)M Lloyd (Anakie)
2ARCADIA GOLD [5]27766FSHC Lawrence (Morwell)
3SMASHING TURBO [5]18684NBTK Mitchell (Lara)
4FRANCHINA [5]52644NBTD Good (Skipton)
5BIBBY’S BELLA [5]47525NBTW Miller (Skipton)
6NO MORE CRICKET [5]2871822.85(4)F Alister (Cranbourne South)
7GO GUS GO (NSW)[5]46775NBTK Mitchell (Lara)
8LIGHTNING TESS [5]644F323.14(8)M Galea (Sunshine North)
9KOO FOO [5]Res.48558NBTA Galea (Sunshine North)
10OSTI’S EXPLORER (NSW)[5]Res.21528NBTM Niele (Berringa)
Race No. 11Millers Muzzles7:21 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MCGUIRE MAGIC [5]7242222.78(5)M Lloyd (Anakie)
2ASHWOOD FLYER [5]87846NBTK Mitchell (Lara)
3SENOR BENJAMIN [5]11846FSHC Schembri (St Albans)
4NOT SO CHEAP [5]8658FNBTK Mitchell (Lara)
5MARY’S GUESS (QLD)[5]32227FSTDA Marum (Devon Meadows)
6BOMBER OSTI (NSW)[5]12FSHM Niele (Berringa)
7SOUTHWOOD LEXIE [5]53737FSHC Stanton (Clunes)
8CONSCIOUSNESS [5]4676623.02(2)G Brett (Werribee)
9KOO FOO [5]Res.48558NBTA Galea (Sunshine North)
10LIONEL’S ALONE [5]Res.22477NBTC Goodman (Cranbourne)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments