Monday, 13 October 2014

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 13 October 2014

Race No. 1Www.tab.com.au3:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAMURAI SPIKE [M]48765NBTB Jacobs (Carisbrook)
2DARK CORGI [M]3474FSHB Jacobs (Carisbrook)
3VALENTINE BELLE (NSW)[M]66644NBTB Cook (Sebastopol)
4COLLEKKI [M]5316FSHF Bickerton (Pearcedale)
5LUP CHONG [M]686FSHJ Dunn (Woodvale)
6HOTSHOT BOOKER (QLD)[M]555NBTC Stanton (Clunes)
7COCO SAVI (NSW)[M]77575NBTJ Hardy (Darley)
8HIGH SUCCESS [M]53236NBTM Cauchi (St Leonards)
9BARBAROSE BOY [M]Res.8F686NBTP Brouwer (Branxholme)
10DR. LANCE [M]Res.646NBTJ Quagliaro (Corio)
Race No. 2The Beckley Centre Geelong4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CAWBOURNE MIGHTY (NSW)[M]82455NBTT Monaghan (Blakeville)
2TEEGAN’S LAD (NSW)[M]55786NBTM Gray (Mount Cottrell)
3WESTMEAD MOUSE [M]43FSHT Salpigtidis (Plenty)
4MISS FERGIE FERG [M]3842FSHJ Fothergill (Numurkah)
5COSMIC ALI (QLD)[M]52424NBTI Vigor (Anakie)
6HIGHFIELD STIX [M]72666FSHN Tait (Wangaratta)
7DEE IVY [M]25686FSHG Kantzidis (Bundoora)
8INTER CARMELLA [M]42487FSHT Interligi (Dandenong North)
9SKIP’S NIGHTMARE (NSW)[M]Res.22648NBTH Collins (Lara)
10CRUISY SURPRISE [M]Res.35324FSHM Cauchi (St Leonards)
Race No. 3Beckley Park Community Market4:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AIDEN BAXTER (NSW)[5]4555122.95(4)T Womann (Lara)
2CORGI CRY [5]8554623.20(3)B Jacobs (Carisbrook)
3CONGA [5]87454FSHM Giddings (Kilmore)
4SPACE THYME [5]43435NBTR New (Wendouree)
5GRAND SLAM DIVA (NSW)[5]616723.04(7)M Lloyd (Anakie)
6SWEET LULU [5]86756NBTM Craggill (St Albans)
7BINDI EYE [5]45465FSHD Crocker (Strathfieldsaye)
8BILLY BUBBA [5]21675FSTDJ Naughton (Berwick)
9GRACIE’S GUESS (QLD)[5]Res.58865NBTA Marum (Anakie)
10RAIDER LEE [5]Res.5786723.38(2)K Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 4P & R Food Services4:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MORNING CRUISE [5]T5126.24(1)M Cauchi (St Leonards)
2BRONCO DE JURER [5]48721FSHP Bartlett (Bamawm)
3COSMIC QUEST (NSW)[5]74547NBTA Harding (Hamilton)
4PENGUIN ZEUS [5]17675FSHT Collins (Pearcedale)
5WE’RE HOPEFUL [5]27457NBTA Galea (Sunshine North)
6DON FIRE [5]25285NBTP Gabriel (Toolern Vale)
7MOONLIGHT CRUISE [5]16467NBTM Cauchi (St Leonards)
8SIR ALFRED (NSW)[5]7564826.54(3)B Gray (Mount Cottrell)
9REGAL SOUND [5]Res.78888FSTDJ Brouwer (Branxholme)
10SELECT BOY [5]Res.85364FSHF Meyer (Maryborough)
Race No. 5Merv Jennings Signs5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PENTAPOD [5]342T5NBTS Gibilisco (Lockwood South)
2NISHIKORI [5]84466NBTK Ashton (Charlton)
3BUSH JUSTICE [5]86588NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
4RUN SOPHIE RUN [5]7686226.51(3)M Galea (Sunshine North)
5FILO’S DANGER [5]3115826.21(2)B Kantzidis (Bundoora)
6WIZARD OF OFFALY [5]17325NBTW Donlon (Burnbank)
7SPEED CHILL [5]88526FSTDA King (Sulky)
8ARDEKAY (NSW)[5]34674NBTA Marum (Anakie)
9NEXT GRANGE [5]Res.18834NBTE Vigor (Anakie)
10TRENT TWOGOOD [5]Res.1157626.03(6)I Vigor (Anakie)
Race No. 6Krock5:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BAZINGA MARJEN [5]52542NBTD Jensen (Keysborough)
2VARIX [5]7355526.51(7)D Craven (Grovedale)
3LE LUCA [5]1233426.67(5)J Formosa (Heathcote)
4DARLEY SUNDAY [5]4447626.42(7)T Monaghan (Blakeville)
5FANTASY EXPRESS [5]47141NBTF Meyer (Maryborough)
6SANDY POINT [5]23653NBTR Smith (Loch)
7WHY NOT OSCAR [5]43253NBTW Gray (Wendouree)
8GIANTS DANCE [5]7462326.27(8)T Deglaitis (Moolap)
9NEXT GRANGE [5]Res.18834NBTE Vigor (Anakie)
10ORIENTAL TSUNAMI [5]Res.31414FSHR Clark (Toolleen)
Race No. 7Sita Australia5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD AMY [5]5415622.81(7)J Martinovic (Koo Wee Rup)
2STYLISH RULER [5]2554423.25(2)J Formosa (Heathcote)
3RAZOR HAWK [5]4766422.69(2)P Furci (Maribyrnong)
4SOUTHWOOD DENIS [5]44456NBTC Stanton (Clunes)
5SCHMOO [5]5257322.90(4)J Sharp (Lara)
6USAIN BUZZA [5]5167322.62(4)J Sharp (Lara)
7FINE WITH AMY [5]76566NBTJ Formosa (Heathcote)
8GIMME BUTTERFLYS [5]8875322.76(3)J Fothergill (Numurkah)
9TWENTYFOUR CARAT [5]Res.7633622.62(7)H Collins (Lara)
10WHICH ARANDT [5]Res.38725NBTM Brealey (Exford)
Race No. 8Buxton Real Estate – Geelong6:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA STROKE [5]28477NBTJ Sharp (Lara)
2WOODLAND JACK (NSW)[5]5754826.01(3)D Tallentyre (Lara)
3FEAR HER [5]83317NBTJ Formosa (Heathcote)
4DYNA ANDY (NSW)[5]53483NBTD Coleman (Lara)
5MECHATRONIC [5]38368NBTD Coleman (Lara)
6JANE ELIZA [5]77655NBTR Mcrae (Junction Village)
7UNO SPRITE [5]7662425.98(5)T Fiddian (Wyndham Vale)
8MAD RUSSIAN (NSW)[5]62336NBTD Tallentyre (Lara)
9WHY NOT MARIE [5]Res.36686NBTW Gray (Wendouree)
10ALLEN NEMO (NSW)[5]Res.57577NBTS Collins (Lara)
Race No. 9Geelong Australia6:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TEECEE RAIDER [5]88363FSHW Franklin (Willaura)
2DARLEY TUESDAY [5]7615623.19(4)T Monaghan (Blakeville)
3GINLEE’S JEWEL [5]7452323.21(3)F Alister (Cranbourne South)
4BROON HILDA [5]87533NBTJ Olsen (Reservoir)
5EM JO LEW [5]33568FSHJ Formosa (Heathcote)
6BENAROON GIRL [5]66875NBTS Coulson (Balliang)
7ACOLA JADE (NSW)[5]85367FSTDT Noy (New Gisborne)
8HAY TY [5]75135FSTDD Wheeler (Cranbourne North)
9DUGAN (NSW)[5]Res.57678NBTA Marum (Anakie)
10BELLA BROCCOLI [5]Res.48677NBTT Alister (Cranbourne South)
Race No. 10Xtreme Technology6:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOT AND LONESOME [5]6784222.85(2)G Kantzidis (Bundoora)
2TEAM PLAYER [5]48156NBTP Martinovic (Koo Wee Rup)
3SENOR FINN [5]18877NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4JIMMI POWER [5]6576623.20(5)E Evans (Burnside)
5DELTA QUEEN [5]24223FSHR Mcrae (Junction Village)
6WHY NOT BEAU [5]87588NBTA Harding (Hamilton)
7HOW TIME FLY’S [5]35248NBTB Cunningham (Wyndham Vale)
8TURANZA MAGIC [5]21382NBTS Donlon (Burnbank)
9SEEKING TREASURE [5]Res.7722422.92(2)T Deglaitis (Moolap)
10BLACK CARBIDE [5]Res.52366NBTK Lloyd (Anakie)
Race No. 11Millers Muzzles7:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BELENA [5]6543223.07(7)N Partridge (Carranballac)
2DARLEY CHILLY [5]64542NBTT Monaghan (Blakeville)
3CARRARA LAD [5]32586NBTK Ashton (Charlton)
4STARBRIGHT GIRL [5]88748FSHM Mcguire (Raglan)
5DIAMOND MINX [5]4143722.95(7)C Stanton (Clunes)
6ACE HENDRIX [5]8788722.77(8)P Martinovic (Koo Wee Rup)
7EDDY GOES BANG [5]51872FSHN Tait (Wangaratta)
8ABBEY LEE [5]63523NBTM Meyer (Deer Park)
9LACKA DETAIL [5]Res.18246NBTW Gray (Wendouree)
10FEEN DISH [5]Res.8146722.75(4)F Alister (Cranbourne South)