Monday, 19 August 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 19 August 2013

Race No. 1Geelong Australia3:59 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ITCHY PAW [M]48884NBTL Mitchell (Lara)
2DISRUPTIVE SPIN [M]82824FSTDN Lund (Longwarry)
3TEQUILA SUN [M]65452NBTJ Frewin (Anakie)
4SAM’S BANDIT [M]84364NBTL Fisher (Streatham)
5SOHO JINJI [M]3858FSHS O’brien (Gordon)
6GOOD OLD BERT (QLD)[M]75268FSHG Howell (Pearcedale)
7SMILE REG [M]72NBTD Boots (Merrigum)
8TEK SCREW [M]256NBTG Campbell (Peechelba)
9LITTLE SCHILACCI [M]Res.F5257NBTR Gavin (Killarney)
10CAN’T TELL YOU [M]Res.44646FSTDL Mitchell (Teesdale)
Race No. 2Austins Wines4:19 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PANTHER [M]34586FSTDA Harding (Hamilton)
2GUEST A MATE (NSW)[M]883T7NBTV Brook (Colac)
3SORCERER’S HAT [M]F8FSHA Langton (Anakie)
4MY PRETTY [M]673NBTJ Sharp (Lara)
5MIDWAY MAGIC [M]677FSHJ Britton (Anakie)
6ELABORATE MISS [M]78767NBTD Farrell (Talbot)
7VIKTOR KRUM [M]327NBTL Cockerell (Buckley)
8CHILLERO [M]86763NBTF Matthyssen (Red Lion)
9KEYBOARD WARRIOR [M]Res.786FSTDJ Sharp (Lara)
10BALLY BESSIE [M]Res.73554NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 3Sita Australia4:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER SPANNER [5]5845722.93(2)P Trim (Devon Meadows)
2LOOKING MAGICAL [5]66786NBTJ Fothergill (Numurkah)
3MODERN SILK [5]F478523.25(7)D Sheridan (Talbot)
4BURNING HALO [5]6361222.85(5)N Vincent (Lal Lal)
5CONSOLS [5]1577522.67(1)S Coulson (Balliang)
6AUDATIOUS [5]1686722.69(6)C Stanton (Clunes)
7WHY NOT JAMES [5]67867FSTDG Carter (Devon Meadows)
8WALKAWAY AGAIN (NSW)[5]6851122.72(1)M Niele (Berringa)
9SEE SEE SEE (QLD)[5]Res.36677FSHK Repia (Long Gully)
10SISCO RETURN [5]Res.7716722.64(1)N Marum (Devon Meadows)
Race No. 4Top Cat Video Productions4:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARN BANDIT [5]5644622.82(1)T Matthyssen (Talbot)
2HI FIVE ALICE (QLD)[5]37357NBTJ Fothergill (Numurkah)
3BLACK QUILL [5]55358NBTN Tait (Wangaratta)
4DA STIG (QLD)[5]87677NBTW Read (Devon Meadows)
5ARVO’S ELA [5]86727NBTN Marum (Devon Meadows)
6GERONIMO FLAME [5]42637FSHK Ashton (Charlton)
7REGAL DIAMONDS [5]77171NBTA Spiteri (St Albans)
8BORN TO MOLLY [5]75256FSHB Fothergill (Numurkah)
9TIGER IN WOODS (NSW)[5]Res.66766NBTM Howe (Tarneit)
10REGAL GLADIATOR [5]Res.73577NBTA Spiteri (St Albans)
Race No. 5The Beckley Centre5:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S ROCCO [5]67565NBTK Arvanitis (Nyora)
2OCKY THYME [5]35764FSHG Long (Neilborough)
3ELGIN LANE [5]36457NBTJ Anderson (Wahring)
4PRINCESS PIE (TAS)[5]18577FSTDJ Sharp (Lara)
5JET PLANE [5]36254FSHT Chatwin (Johnsonville)
6EXCESS CASH [5]12675FSTDG Long (Neilborough)
7OUR DANNY BOY [5]2266526.36(3)J Psaila (Little River)
8RISE OF TAJ [5]53682NBTL Mitchell (Lara)
9WORTHY SPEED [5]Res.8857625.91(4)P Hunt (Lara)
10LARAH’S WISH [5]Res.28557NBTC Schembri (St Albans)
Race No. 6Krock5:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY MULLET [5]4155326.21(8)J Doherty (Lake Goldsmith)
2WINSTON WOLF [5]181FSHB Bravo (Lovely Banks)
3RIVER DAWN [5]6534TFSTDI Green (Little River)
4TAIR AFFAIR [5]56126FSHG Long (Neilborough)
5FAWN CHOW [5]54358FSTDW Read (Devon Meadows)
6HEY REX (WA)[5]3874126.31(5)R Stack (Lara)
7TAN TIKI [5]8472726.26(7)V Borg (Hoppers Crossing)
8TWIN TERRA [5]3688426.17(8)J Psaila (Little River)
9TIGER IN WOODS (NSW)[5]Res.6676626.28(1)M Howe (Tarneit)
10RIVERDALE COWBOY [5]Res.7572826.40(1)I Green (Little River)
Race No. 7Advertising Associates5:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SIR ALFRED (NSW)[5]3754726.54(3)B Gray (Mount Cottrell)
2LINKIN GRANGE [5]5835326.34(3)D Vigor (Lara)
3NASTY CANASTA [5]87741FSHT Chatwin (Johnsonville)
4BLACK MERCURY [5]77416NBTM Said (Diggers Rest)
5ILLICIT TWIST [5]2146826.41(3)M Cauchi (St Leonards)
6DIAMOND EYES [5]57676NBTE Palma (Lara)
7SHAKE THAT [5]3662726.50(1)J Doherty (Lake Goldsmith)
8LIPSTICK STAIN (NSW)[5]4126.36(1)A Mcnamara (Mount Wallace)
9LASSURGE [5]Res.75767NBTA Harding (Hamilton)
10MRS. CRUNKETT [5]Res.31456FSTDR Eades (Devon Meadows)
Race No. 8Buxton Real Estate6:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MANDZUKIC [5]72121FSHK Ashton (Charlton)
2STYLISH ART [5]66475NBTN Baker (Lalor)
3CHAD’S NITRO [5]6761626.61(3)L Harris (Somerville)
4SHOULD YOU DAIRE [5]73656NBTK Breen (Lake Bolac)
5WAVE THYME [5]73737FSHG Long (Neilborough)
6WICKED FOUR [5]48757NBTJ Maple (Little River)
7YOUR SUPER [5]11T37FSHG Howell (Pearcedale)
8LASHING JACK (TAS)[5]33744NBTC Stanton (Clunes)
9WHY NOT OSCAR [5]Res.64658FSHG Carter (Devon Meadows)
10LUCY COME HOME [5]Res.62475FSTDL Bicchieri (Pascoe Vale)
Race No. 9Merv Jennings Signs6:38 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHIZ KID [5]43548NBTL Franklin (Willaura)
2REGAL PHANTOM [5]73321NBTS Spiteri (St Albans)
3EXPLOSIVE DOLLY [5]7328422.98(4)M Macdonald-johnson (Ferntree Gully)
4MISS NATALIE [5]47485NBTR Fisher (Streatham)
5SNOW SURFER (NSW)[5]71777NBTM Mihailovic (Jacana)
6QUEEN XENA (NSW)[5]46827NBTJ Olsen (Reservoir)
7OSTI’S VICTORY (NSW)[5]2733322.90(7)M Niele (Berringa)
8ERICA BLACK [5]5787423.14(8)S Combridge (Junction Village)
9REGAL VILLAIN [5]Res.48588NBTS Spiteri (St Albans)
10EL BLACK GALO [5]Res.78246NBTA Marum (Devon Meadows)
Race No. 10Nardi Produce7:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNCLE SKEETA [5]75436FSHL Fisher (Streatham)
2SISCO SHUFFLE [5]22486NBTJ Jarkis (Lang Lang)
3HELLCAT [5]64753NBTM Niele (Berringa)
4SOHO SWEET GAL [5]5444523.17(1)H Quick (Llandeilo)
5TURPENTINE [5]1374123.00(2)N Rooney (Lara)
6STAR TASTIC [5]35413FSTDG Bromley (Bendigo)
7FIZADORE [5]31265FSTDN Parsons (Carrum Downs)
8CONSCIOUSNESS [5]1248723.02(2)G Brett (Werribee)
9CYCLONE RUBY [5]Res.1777522.82(7)M Niele (Berringa)
10CHEAP RUSH [5]Res.55764NBTN Marum (Devon Meadows)
Race No. 11Beckley Park Saturday Market7:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EL ZHAR [5]18848NBTA Marum (Devon Meadows)
2BRAN NUE DAE [5]87664NBTA Harding (Hamilton)
3WAVERLEY PRINCE [5]57755FSHP Bartlett (Bamawm)
4ROCKEN RIOLI (NSW)[5]8T886NBTA Rocke (Merrigum)
5BRISSY (NSW)[5]86768NBTP Trim (Devon Meadows)
6CLUB A GOGO [5]15215FSHK Repia (Long Gully)
7BURBERRY [5]5336122.95(5)M Niele (Berringa)
8HILLVIEW JAKE [5]22667FSHA Terry (Cranbourne South)
9FRANKEL [5]Res.5311722.96(3)L O’shea (Deer Park)
10KITANA [5]Res.2322723.01(8)M Niele (Berringa)