Monday, 26 August 2013

Greyhound Box Draw For Geelong – Monday, 26 August 2013

Race No. 1Geelong Australia4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MEANT TO BE [M]78FSTDJ Sharp (Lara)
2TEQUILA SUN [M]54523NBTJ Frewin (Anakie)
3ITCHY PAW [M]88848NBTL Mitchell (Lara)
4JUST A PROMISE (NSW)[M]67645NBTK Hollway (Sulky)
5NICKEL CREEK [M]F4448FSTDA Hunter (Cranbourne)
6RITMAR [M]33NBTJ Burch (Clyde)
7SOHO GOODWILL [M]4738FSTDH Quick (Llandeilo)
8CAN’T TELL YOU [M]44646FSTDL Mitchell (Teesdale)
9DR. WERNER [M]Res.44FSHC Fulford (Maffra)
10WISE MEN SAY [M]Res.648FSTDJ Sharp (Lara)
Race No. 2Austins Wines4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER PRIDE [M]87256NBTL Mitchell (Lara)
2SUNDEW JOHNNY [M]78417NBTK Smale (Meeniyan)
3ARDEKAY (NSW)[M]23355NBTI Hopper (Hoppers Crossing)
4PURE GLORY [M]2252FSHP Tabone (Nambrok)
5MAGICAL RICKY [M]8685NBTF Matthyssen (Red Lion)
6TERRIFYING [M]477NBTJ Fowler (Curlewis)
7CHELSEA’S ANGEL [M]5577NBTL Mitchell (Lara)
8DRUMGOLD LASS [M]44NBTK Iles (Longwarry)
9SMOKING ROSIE [M]Res.14FSHJ Reid (Notting Hill)
10FULF’S GIRL [M]Res.32284FSHC Fulford (Maffra)
Race No. 3Sita Australia4:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERDALE CASSIE [M]38378NBTI Green (Little River)
2CHASE MILLIONS [M]37626NBTT Womann (Lara)
3BESSIE BUTLER [M]84543NBTD Boots (Merrigum)
4KEYBOARD WARRIOR [M]786FSTDJ Sharp (Lara)
5SAHARA [M]53363NBTJ Fowler (Curlewis)
6KING BROCK (NSW)[M]637F3FSHK Holland (Stratford)
7POWER VOLT [M]13FSHJ Reid (Notting Hill)
8ELABORATE MISS [M]87677NBTD Farrell (Talbot)
9WISE MEN SAY [M]Res.648NBTJ Sharp (Lara)
10MY PRETTY [M]Res.6734NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 4Top Cat Video Productions5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1APACHE DANCER [5]123.22(3)A Mcnamara (Mount Wallace)
2GOT THE SACK [5]55421FSTDJ Dunn (Eaglehawk)
3BO TATIANA [5]76838NBTD Dawson (Preston)
4EL ZHAR [5]88485NBTA Marum (Devon Meadows)
5DISRUPTIVE SPIN [5]2824123.24(2)N Lund (Longwarry)
6TAMMY’S BILLIE [5]17533NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7PROUD DANCER [5]86534NBTD Vigor (Lara)
8JUST LIKE JETTA [5]31654NBTJ Formosa (Heathcote)
9URBAN SUNRISE [5]Res.8868623.33(1)J Dunn (Eaglehawk)
10WARNING [5]Res.76445FSHB Fothergill (Numurkah)
Race No. 5The Beckley Centre5:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IKARI BOY [5]48773NBTM Fothergill (Numurkah)
2TAIR AFFAIR [5]6126126.53(4)G Long (Neilborough)
3WHY NOT OSCAR [5]64658FSHG Carter (Devon Meadows)
4MIDNIGHT MARVEL [5]8423326.35(1)R Harrowfield (Colac)
5MEXICO JOE [5]56855NBTM Galea (Sunshine North)
6OUR DANNY BOY [5]2665226.36(3)J Psaila (Little River)
7WINNER’S CIRCLE [5]67443NBTL Delbridge (Balliang)
8TAN TIKI [5]4727326.26(7)V Borg (Hoppers Crossing)
9TEKKI YVETTIA [5]Res.47314NBTD Crawford (Pearcedale)
10TASHELLE LEA [5]Res.12F7726.20(1)M Galea (Sunshine North)
Race No. 6Krock5:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACK’S TEDDY [5]46587NBTM Gibbons (Lara)
2BOB ENLIM (NSW)[5]53774FSHJ Formosa (Heathcote)
3VINTAGE BURGUNDY [5]77F77NBTV Borg (Hoppers Crossing)
4WHY NOT MAGGIE [5]67277NBTW Gray (Wendouree)
5CLINICAL FINISH [5]5356425.99(4)A Galea (Sunshine North)
6TRIGGER FINGER [5]85562NBTD Crawford (Pearcedale)
7ALPINE PLAYER [5]3467726.36(5)K Iles (Longwarry)
8ARVO’S ROCCO [5]75654NBTK Arvanitis (Nyora)
9RIVERDALE COWBOY [5]Res.7572826.40(1)I Green (Little River)
10LITTLE VALENTINE [5]Res.1335426.21(2)J Sharp (Lara)
Race No. 7Advertising Associates6:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE BRICK [5]88877NBTP Grills (Lara)
2WHO TOLD LOCHIE [5]6416626.25(5)J Maple (Little River)
3DIAMOND EYES [5]76763NBTE Palma (Lara)
4CORTEX (NSW)[5]7445626.36(7)A Caramia (Melton)
5MAGIC SHUFFLE (NSW)[5]13587FSTDK Quinn (Cundare)
6BELLA VITA [5]77556NBTP Akathiotis (Reservoir)
7SORCERER’S HAT [5]F8126.47(3)J Shaw (Anakie)
8ONE HAPPY DEE [5]46573FSHL Delbridge (Balliang)
9DIAMOND KATIE (NSW)[5]Res.6758626.39(2)H Gates (St Albans)
10WARNING [5]Res.76445FSHB Fothergill (Numurkah)
Race No. 8Buxton Real Estate6:30 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. COSMIC (NSW)[5]7565526.80(3)L Franklin (Willaura)
2WICKED FOUR [5]87572NBTJ Maple (Little River)
3STATUS BO [5]5423726.37(7)D Geall (Lara)
4MAXIMUM HEIGHT [5]77183NBTC Grenfell (Beveridge)
5NASTY CANASTA [5]77412NBTT Chatwin (Johnsonville)
6HILLVIEW JAKE [5]26671FSTDA Terry (Cranbourne South)
7HIPPY PENGUIN [5]25866NBTM Gibbons (Lara)
8NOT ONYA NELLY [5]47571FSTDA Clayton (Little River)
9MY SELYNYA [5]Res.5632626.17(6)S Coates (St Albans Park)
10TWIN TERRA [5]Res.6884526.17(8)J Psaila (Little River)
Race No. 9Merv Jennings Signs6:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BIFFON RACER (NSW)[5]86718NBTJ Imlach (Pearcedale)
2BLACK QUILL [5]53582NBTN Tait (Wangaratta)
3GRACE DANCER [5]62217NBTJ Fothergill (Numurkah)
4PAINTED MISS [5]7244422.85(3)T Womann (Lara)
5EL BLACK GALO [5]78246NBTA Marum (Devon Meadows)
6OSTI’S VICTORY (NSW)[5]3337322.90(7)M Niele (Berringa)
7BURNING HALO [5]3612222.85(5)N Vincent (Lal Lal)
8WALLY ENLIM (NSW)[5]1477523.08(5)J Formosa (Heathcote)
9WHY NOT MARIE [5]Res.77787FSHG Carter (Devon Meadows)
10VILA JOYA (NSW)[5]Res.23275FSHM Lloyd (Anakie)
Race No. 10Nardi Produce7:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RISE OF TAJ [5]36823FSTDL Mitchell (Lara)
2MAD MONS [5]7565422.53(1)A Hare (Greendale)
3LONELY DELIGHT [5]17878NBTP Clark (Wangaratta)
4TRUE TO GOD [5]7587322.77(2)T Womann (Lara)
5SISCO RETURN [5]7716722.64(1)N Marum (Devon Meadows)
6CONSOLS [5]5775122.67(1)S Coulson (Balliang)
7SEE SEE SEE (QLD)[5]36677FSHK Repia (Long Gully)
8HI FIVE ALICE (QLD)[5]7357122.97(2)J Fothergill (Numurkah)
9REGAL GLADIATOR [5]Res.73577NBTA Spiteri (St Albans)
10TEKKI TYRANT [5]Res.1631422.97(1)D Crawford (Pearcedale)
Race No. 11Beckley Park Saturday Market7:28 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S VIPER [5]45722NBTK Arvanitis (Nyora)
2REGAL VILLAIN [5]48588NBTS Spiteri (St Albans)
3JACAS MATE [5]28566NBTB Fothergill (Numurkah)
4CARN BANDIT [5]6446322.82(1)T Matthyssen (Talbot)
5AMBERLY QUEEN [5]53768NBTA Courts (Corio)
6CHEAP RUSH [5]57642NBTN Marum (Devon Meadows)
7CYCLONE RUBY [5]1777522.82(7)M Niele (Berringa)
8AROLOK CUDDLES [5]4144422.92(8)J Riches (The Sisters)
9LILY QUIST [5]Res.8178822.86(6)D Vigor (Lara)
10KITANA [5]Res.3227823.01(8)M Niele (Berringa)