Tuesday, 29 March 2016

Greyhound Box Draw For Geelong – Tuesday, 29 March 2016

Race No. 1The Beckley Centre Geelong3:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SHOT TO GLORY [M]8DFSHR Gladman (Scarsdale)
2RUN RUSTY RUN [M]74468NBTB Shillington (Lara)
3LIMITER BURST [M]44446NBTD Cook (Alfredton)
4SENORITA CRISIS [M]62263NBTJ Walker (Arcadia South)
5ME TIME [M]85677FSTDJ Sharp (Lara)
6POPPY PETE [M]775FSTDD Welsh (Belmont)
7ARCTIC WINTER [M]35658NBTM Mcguire (Raglan)
8BALLOON D’OR (NSW)[M]55474FSHM Mcguire (Raglan)
9I’VE GOT SPIRIT [M]Res.68687NBTS Riseley (Cranbourne North)
10SUSPICIOUS LEE [M]Res.388NBTJ Frewin (Anakie)
Race No. 2P & R Food Services4:11 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BOOMER [M]2234FSHT Monaghan (Blakeville)
2SPOOKY SPOOK (NSW)[M]2755NBTD Taylor (Durham Lead)
3LLOYD CHRISTMAS [M]41524NBTM Mcguire (Raglan)
4RINGADINGDING (NSW)[M]63358NBTG Campbell (Anakie)
5DEE TEE VANE [M]7F5FFSHG Febey (Braybrook)
6LADY CAMELOT [M]8F885NBTM Gray (Mount Cottrell)
7DYNA LEONA (NSW)[M]66646FSTDT Mitchell (Lara)
8FEARING PEGGY (NSW)[M]41343FSHD Cook (Alfredton)
9JANRAY ANOLAJEAN [M]Res.68636NBTJ Walker (Arcadia South)
10LIMBURG AVA [M]Res.36524FSTDP Reivers (Lara)
Race No. 3Merv Jennings Signs4:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ABBEWIGE GOLD [M]74628NBTN Bell (Point Lonsdale)
2IT’S BURGER TIME [M]54776FSTDT Monaghan (Blakeville)
3BLACK COLOSSUS [M]785FSHC Taylor (Neilborough)
4SUPLEX CITY [M]24323NBTC Dyett (Lara)
5MADAMBASH [M]64438FSHM Niele (Berringa)
6CHAPPIE BALE (NSW)[M]32476FSHT Mitchell (Lara)
7RIVERDALE STORM [M]16544NBTI Green (Little River)
8DYNA OMEN (NSW)[M]44235NBTB Shillington (Lara)
9LIMBURG AVA [M]Res.36524NBTP Reivers (Lara)
10CONNIE BALE (NSW)[M]Res.4325FSHT Mitchell (Lara)
Race No. 4Weddemoor Plumbing & Gas4:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Geelong Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1LOTS OF TROUBLE [M]56774FSTDC Jackson (Neilborough)
2JARLETH [M]35554NBTL Morshead (Barongarook)
3OPLAR BALE (NSW)[M]682NBTT Mitchell (Lara)
4TIPPY ALLEN (NSW)[M]73768NBTT Mitchell (Lara)
5CRIMSON PEAK [M]1565FSHJ Barbara (Exford)
6BEKELE (NSW)[M]27333NBTS Mcdonnell (Brookfield)
7JUMPED BAIL [M]55855FSHJ Olsen (Reservoir)
8LIMBURG GUNNA [M]32468NBTP Reivers (Lara)
9QUEEN ELMA [M]Res.44767NBTJ Olsen (Reservoir)
10BRAZEN ESCAPE [M]Res.4677FSHT Womann (Lara)
Race No. 5Pet Panels (1-2 Wins)5:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AXEL BOY [7]53483NBTT Monaghan (Blakeville)
2DAINTREE ALICE [7]65175FSTDR Matthews (Arcadia South)
3ABSOLUTE ROARER [6]2557326.13(8)J Collins (Lara)
4GLEN QUAGMIRE [6]21628NBTK Lloyd (Anakie)
5SHELBY’S MAGIC (NSW)[6]56637NBTJ Collins (Lara)
6LIMBURG JACK [7]8645126.65(6)C Reivers (Lara)
7BLOWN TURBO [7]8T857FSTDB Hare (Greendale)
8IMA TERROR [7]46221NBTP Cusack (Mount Cottrell)
9GUNBARREL TWIST [7]Res.2632426.06(8)M Lloyd (Anakie)
10FAITHFUL DYNASTY [6]Res.8485626.25(3)D Geall (Lara)
Race No. 6Country Link Rural Supplies Lara5:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1REIKO BALE (NSW)[5]75354NBTT Womann (Lara)
2BARCIA BEEBEE [5]6855722.67(5)K Lloyd (Anakie)
3RANGATANG (QLD)[5]6767622.51(7)B Hare (Greendale)
4HARDAWAY LAW (NSW)[5]6717622.83(5)G Edwards (Broadford)
5PLANETMAN (NSW)[5]8174522.68(7)C Stanton (Clunes)
6LEKTRA LUTHER [5]5636622.47(3)P Simone (Pirron Yallock)
7DYNAMIC SPIN [5]82865NBTJ Sharp (Lara)
8ELITE CIRCLE [5]4588322.77(2)J Frewin (Anakie)
9SUKI SUKI [5]Res.78636NBTM Niele (Berringa)
10WILD DOUGLAS (NSW)[5]Res.67765NBTC Pirani (Boronia)
Race No. 7Outline Print Design5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOLLY WALKER [5]81788NBTC Schembri (St Albans)
2DYNAMO’S DOVE [5]75387NBTR Darby (Drysdale)
3BULLET EXPRESS (NSW)[5]2136522.78(3)M Reid (Kurunjang)
4ALCHEMIST QUEST (NSW)[5]4128423.03(1)M Niele (Berringa)
5BABS BALE (NSW)[5]6577622.72(2)T Womann (Lara)
6GOLDEN WARRIOR [5]2156522.90(1)J Sharp (Lara)
7FURIOUS JACK [5]2222423.24(1)C Stanton (Clunes)
8GOOD ODDS SAMMY (NSW)[5]63267NBTA Courts (Corio)
9SUKI SUKI [5]Res.78636NBTM Niele (Berringa)
10PINGU (SA)[5]Res.1843422.74(7)G Campbell (Anakie)
Race No. 8Tts Electrics6:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TWO SNAPS [5]88748NBTB Shillington (Lara)
2MAXIMUM MAK [5]68878FSTDA Courts (Corio)
3BLACK MACOY (QLD)[5]1257625.95(5)A Courts (Corio)
4WILLOWVALE HAWK (NSW)[5]53867NBTH Mcadam (Diamond Creek)
5DYNAMO’S GIRL [5]3476626.06(3)R Darby (Drysdale)
6RIPPED (NSW)[5]26275NBTW Kirk (Melton West)
7DRAPER BALE (NSW)[5]75754NBTT Mitchell (Lara)
8AYDEN JACKSON [5]65767NBTD Beasley (Mount Cottrell)
9GLAMOUR GAS [5]Res.2F865FSHR Eades (Carrum Downs)
Race No. 9Lynette’s Florist (1-2 Wins)6:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOSA (NSW)[7]35182NBTA Imperatori (Mulgrave)
2TEXAS BLAZE [7]65486NBTC Stanton (Clunes)
3JUST SMILE [6]6751522.83(8)J Sharp (Lara)
4ELLE’S DIVA [6]8678123.20(4)B Gray (Mount Cottrell)
5DAINTREE TEACAKE [7]24422FSTDR Matthews (Arcadia South)
6TROV’S GEM [6]4141323.09(4)L Bicchieri (Fawkner)
7MIJ MERRY [6]54575NBTG Edwards (Broadford)
8SPIRAL BEK [6]76587NBTM Mcguire (Raglan)
9HOWTH [7]Res.25188NBTJ Walker (Arcadia South)
10KOLORA TESS [6]Res.16487NBTC Stanton (Clunes)
Race No. 10Jims Mowing – Geelong6:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Geelong Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MYALLA FIVE (NSW)[7]71672NBTD Basile (Pascoe Vale South)
2HURRICANE QUEEN (NSW)[7]7F61623.05(6)G Campbell (Anakie)
3ALL NOISE [7]2164522.93(3)B Hare (Greendale)
4LUNCHMONEY LEWIS [7]6551723.16(4)L Bicchieri (Fawkner)
5ONE MISSISSIPPI [7]41478FSHM Niele (Berringa)
6BLITZEN BELL [7]3614823.15(4)B Cunningham (Wyndham Vale)
7DIYAS [7]75651FSHS Gibson (Harcourt)
8TAKE THAT BANKSY (NSW)[7]16667FSHD Taylor (Durham Lead)
9HOPE SOLO [7]Res.631T8FSHS Mcdonnell (Brookfield)
10PRINCESS JASMINE [7]Res.3283622.98(8)J Collins (Lara)