Sunday, 14 August 2016

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 14 August 2016

Race No. 1Smith & Calder Sign Co. (1-4 Wins) Ht112:17 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JESTERDAY [5]68651FSHJ Sharp (Lara)
2KEEP TALKING [6]7314519.60(4)M Galea (Sunshine North)
3LUNAR SHADOW [5]18745FSHD Churchill (Allambee)
4VANDERVILLE LADY [5]28361FSHM Ellis (Nathalia)
5MURRABIT YAP [7]42157NBTL Mitchell (Lara)
6SHOCKING ONYX [5]31415FSHT Dahl (Benalla)
7HE AIN’T SWEET [5]51167NBTG Ennis (Sandhurst)
8DYNAMITE DOZER [7]3514219.73(4)J Reddoch (Healesville)
9LORD SOMERSBY [7]Res.86488NBTC Mcmillan (Drouin)
10WHAT’S THE GOSS [7]Res.17766FSHN Lund (Longwarry)
Race No. 2Topcat Video (1-4 Wins) Ht212:33 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SELYNYA FLASH [4]1113619.46(1)S Coates (St Albans Park)
2IN DEE GENES [5]36266FSHD Irby (Rosebud)
3ACEY BOY [4]1251419.45(6)N Mcrae (Clyde)
4HELL BLAZIN’ [7]25364NBTL Mitchell (Lara)
5CASH CAR STAR (NSW)[5]7666819.26(2)M Rudd (Cranbourne)
6SMART TORNADO [5]31753FSTDD Bettles (Cape Woolamai)
7BLACKJACK’S BACK [6]F273619.91(3)J Grindley (Gladysdale)
8BARNEY BOLONEY [6]45683FSHD Churchill (Allambee)
9DONKEY TRON [7]Res.6418620.03(1)A Zampichelli (Murchison)
10SHIFTY JOSHUA [5]Res.82677NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
Race No. 3All 4 Paws & Claws Resort (1-4 Wins) Ht312:53 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GRACE MONICA [5]55646FSHD Churchill (Allambee)
2CULLQUIN ROCKY [6]33616NBTP Cullie (Rushworth)
3BENSON [5]6543519.23(1)G Ennis (Sandhurst)
4BLING DYNASTY [5]2131119.50(2)J Westerlo (Clyde)
5ZIPPING FAITH (NSW)[7]77536FSHK Kubik (Epping)
6ICONIC CHIEF [7]48762FSHM Marshall (Pentland Hills)
7WEOWNA JET [7]65657NBTK Mitchell (Norlane)
8POKER BRAT (NSW)[5]868T5FSHH Mcadam (Diamond Creek)
9LORD SOMERSBY [7]Res.86488NBTC Mcmillan (Drouin)
10IMA WARRIOR [5]Res.44388NBTC Glen (Tennyson)
Race No. 4Straights Funct. & Events (1-4 Wins) Ht41:12 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA DAMAGE [5]75412NBTJ Sharp (Lara)
2HONCHOMATIC [7]24188NBTC Paez (Athlone)
3KIRANNA [5]16163FSHJ Paraskevas (Cranbourne South)
4LOLLIE LIVEWIRE [5]54346NBTM Ellis (Nathalia)
5JUMBO JACK [6]62422NBTS Humphries (Locksley)
6BLACK WIDOW (QLD)[5]32766FSHR Eades (Carrum Downs)
7SUPERIOR BOBBY [7]5217419.72(2)D Condon (Cranbourne East)
8MASERATI REV [6]71648NBTM Ryan (Boronia)
9HARVEY LEIGH [5]Res.36747FSHW Majoor (Moe)
10BAB’S ON PAROLE (NSW)[6]Res.48456NBTA Powell (Stanhope)
Race No. 5Straight Track Championship Ht11:33 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON BOLERO [4]12111FSTDJ Thompson (Pearcedale)
2DOODLE BUG JAY [3]1111619.13(6)N Mcrae (Clyde)
3DOZER TRON [3]5232319.42(6)W Backhoy (Skye)
4ALIRA KATE [5]23714NBTL Dalton (Coldstream)
5BOOFA JACK [5]6487419.47(1)G Thorneycroft (Don Valley)
6LEKTRA BLICAVS [4]3111319.29(3)J Sharp (Lara)
7LORIMER LAD [4]6311118.98(1)G Ennis (Sandhurst)
8RED LIGHT RUNNER [3]5717619.27(7)D Weightman (Dean)
9TURBO INJECTED [5]Res.74875NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 6Straight Track Championship Ht21:51 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1ARBY [4]3715319.23(3)L Dalton (Coldstream)
2HOWIES FLYER [4]4327519.36(1)P Carmichael (Elliminyt)
3DYNAMIC SPIN [5]54812FSTDJ Sharp (Lara)
4NEV TIME [4]4145119.36(6)S Tyley (Wallan)
5CONQUER FEAR [4]1373619.33(7)G Howell (Pearcedale)
6HIGH MISSION [5]25388FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
7STROKE OF GENIUS [4]8522419.47(4)S Thomas (Junction Village)
8INVICTUS RAPID [4]22136FSHJ Thompson (Pearcedale)
9TURBO INJECTED [5]Res.74875NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 7Straight Track Championship Ht32:08 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1LANDMARK [5]12111FSHR Britton (Lara)
2BUSH REBEL [5]84634FSHI Chircop (Haddon)
3BIDE TIME [3]5412218.97(7)J Sharp (Lara)
4BELLA RICO [5]21153FSHL Karabitsakos (Pearcedale)
5BEAR’S GOLD [5]1111119.14(4)K Hellmuth (Pearcedale)
6WILBUR [5]13136FSHL Mitchell (Lara)
7SUB ZERO MAGIC [5]12121NBTJ Sharp (Lara)
8SHAZZLE’S BOY [5]5677319.33(1)D Weightman (Dean)
9TURBO INJECTED [5]Res.74875NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 8Straight Track Championship Ht42:25 PM (VIC time)
S/E Heat event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1BOO SHAN [4]4642119.20(7)K Tabb (Lara)
2PITTSY LOMAR [5]51313FSHR Britton (Lara)
3LUNAR ECLIPSE [4]67728FSHC Bahen (Yuroke)
4TOBIAS KELTON [4]8157219.34(7)S Toner (Bunyip)
5IT’S ALL TALK [2]2411418.93(1)A Galea (Sunshine North)
6SAMSARA LASS [4]6252519.32(4)J Sharp (Lara)
7LOCKED OUT [5]27357NBTJ Formosa (Heathcote)
8BOMBORA FLASH [5]13315NBTJ Frusher (Lara)
9TURBO INJECTED [5]Res.74875NBTL Mitchell (Lara)
Race No. 9Gap (1-4 Wins) Ht52:43 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DARYL DIXON [5]7624719.24(4)C Bahen (Yuroke)
2VEETEE HAVOC [4]8575619.63(4)S Quinlan (Rushworth)
3TWO SEASONS [7]2542619.48(8)C Paez (Athlone)
4MAGIC SUPER [7]7865619.75(2)G Howell (Pearcedale)
5WET AND WILD [5]14545NBTA Powell (Stanhope)
6MURRABIT BETTY [7]46438FSHL Mitchell (Lara)
7JOHNNY’S RETURN [5]7451319.25(6)K Sweeney (Gladysdale)
8MAGICAL BLING [5]1484119.53(1)J Westerlo (Clyde)
9HARVEY LEIGH [5]Res.36747FSHW Majoor (Moe)
10BUBBLE HEAD [5]Res.68676FSHK Mitchell (Norlane)
Race No. 10Tab Rewards (1-4 Wins) Ht62:59 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS FOX [5]14272FSHG Kearns (Churchill)
2GRANDIS (QLD)[5]32313NBTA Setford (Devon Meadows)
3FAB’S FURY (NSW)[7]5455719.61(8)M Marshall (Pentland Hills)
4LIDO’S BOY [5]3431319.69(6)J Uglietta (Yan Yean)
5JACK MOUNTY [5]F4878FSHI Chircop (Haddon)
6FASTNET KAHN (NSW)[7]16457FSHL Mitchell (Lara)
7JACKPOT TIME (NSW)[6]42675NBTR Bovell (Ascot Vale)
8VANDERVILLE KID [5]85366FSHM Ellis (Nathalia)
9SHIFTY JOSHUA [5]Res.82677NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
10GYPSY WENDY [6]Res.75287NBTK Kubik (Epping)
Race No. 11Topcat Video (1-4 Wins) Ht73:18 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AS SWEET AS [5]4458119.23(5)L Dalton (Coldstream)
2VANDERVILLE GIRL [7]54224FSHM Ellis (Nathalia)
3HE’S AN OMEN [5]71456NBTA Terry (Cranbourne South)
4EMI’S BOY BADGER [5]44514NBTH Melville (Beveridge)
5REIGNLEE [5]52445NBTC Van lieshout (Mickleham)
6SPOIL THE PARTY [5]2786619.57(3)G Campbell (Drouin South)
7ASTUTE GLIB [7]3357319.94(1)T Cortese (Hampton Park)
8SNAPHOOK STICKA (NSW)[5]2565719.51(2)J Condon (Devon Meadows)
9DOMESTIC GIRL [5]Res.62733NBTK Kubik (Epping)
10IMA TERROR [7]Res.67745NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 12Www.tab.com.au (1-4 Wins) Ht83:38 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FIGHT SONG [5]1848819.60(5)F Vassallo (Doveton)
2SELYNYA PRINCE [6]24451FSHS Coates (St Albans Park)
3TAXI (NSW)[6]22455NBTD Burge (Kinglake West)
4AVA’S ANGEL [5]44664NBTP Vogelzang (Mansfield)
5LET’S RUN [5]26222NBTJ Sharp (Lara)
6SUPERIOR SWAGGER [7]8512419.66(4)D Condon (Cranbourne East)
7SOLITARY [7]4321FSHR Brittain (Maidstone)
8SAMBA KING (NSW)[6]13152FSHA Powell (Stanhope)
9DOMESTIC GIRL [5]Res.62733NBTK Kubik (Epping)
10KRAKEN BETTY [7]Res.77433FSHM Ellis (Nathalia)