Sunday, 14 June 2015

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 14 June 2015

Race No. 1Welcome Port Melb. F.c.12:05 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OZZIE STRIKE [M]74672FSHC Russell (Kyabram)
2YANG JING SHEN (TAS)[M]88FSTDB Rogers (Tahara)
3WINDY WOOF [M]6FSTDF Hand (Seymour)
4LOOKING BACK [M]7FSTDK Sweeney (Gladysdale)
5SIMPLY MAYBE [M]25222NBTG Paez (Athlone)
6REMEMBER TRAIN [M]53238NBTD Churchill (Allambee)
7AZZA’S GIRL (NSW)[M]56FSTDA Ware (Doveton)
8TIGER CHIEN [M]22242NBTM Kusznir (Taylors Lakes)
9COSMIC KADE [M]Res.23846NBTM Biggins (Ferntree Gully)
10CANYA KEATO [M]Res.365FSHR Keating (Longford)
Race No. 2Smith & Calder Sign Co.12:22 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DODGE THE MAGIC (NSW)[M]8FSTDD Batten (Dixons Creek)
2SMASHING CANS [M]5FSTDJ Grindley (Gladysdale)
3SHAKE [M]6FSHF Hand (Seymour)
4KIMANATOR [M]48333FSHM Trapani (Greenvale)
5MY MATES WIFE [M]68347FSTDF Tasca (Greenvale)
6JADA’S JOY [M]FSHI Newcombe (Bayles)
7WALLAMBA MAX (NSW)[M]753FSTDD Churchill (Allambee)
8ARVO’S TEXAN [M]43532NBTG Arvanitis (Nyora)
9WATCH THIS SPACE (NSW)[M]Res.27785FSHD Churchill (Allambee)
10DON’S RACER [M]Res.587FSHN Carthew (Newcomb)
Race No. 3Port Melbourne F.c. Final (gobis)12:39 PM (VIC time)
Maiden Final event over 300 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1COOL LOIS [7]5222116.99(3)J Burch (Junction Village)
2GAN CAO SHEN [7]2753117.17(2)B Rogers (Tahara)
3BLACK TIKKA [7]1145117.25(6)J Sayle (Herne Hill)
4RENEE BOUCHEAU [7]4712117.22(8)W Craig (Koo Wee Rup)
5LOGIC LAD [M]442NBTS Jack (Dalmore)
6RUBY’S FAITH (NSW)[7]37116.94(5)L Bicchieri (Fawkner)
7FANCIFUL INDIE [7]8116.83(4)R Mcrae (Junction Village)
8BRODIE’S MULLET [M]T8262NBTR Moles (Neerim East)
9SIMPLY MAYBE [M]Res.25222NBTG Paez (Athlone)
10MADAM MODEL [M]Res.582NBTG Paez (Athlone)
Race No. 4Toby Pinwill – Captain12:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER SONG [6]33715NBTG Ennis (Sandhurst)
2WADELOCK LATTE [6]28653FSHM Clohesy (Stratford)
3SHANLYN JED [6]1F332FSHJ Thompson (Pearcedale)
4BLACK ALABAR [6]31477NBTG Tatti (Devon Meadows)
5LILA’S GIRL [6]52733NBTD Hills (Taradale)
6BENSON [6]411619.71(3)G Ennis (Sandhurst)
7STIEGL [6]161519.38(2)P Colthup (Cranbourne)
8SLICK SAM [6]17636FSHJ Toye (Ararat)
9WASABI PRINCESS [6]Res.55625NBTR Busuttil (Kilmany)
Race No. 5Lilydale Lawn Solutions (veterans) Ht11:22 PM (VIC time)
Veterans Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE STAR KNOCKA (NSW)[4]1412119.39(1)J Hopkins (Junction Village)
2CHARLIE SPITZ [5]68452NBTP Spiteri (Morwell)
3BLACK SELANDRA [5]4254619.09(6)G Tatti (Devon Meadows)
4CLASSIQUE [5]7685619.96(1)B Anquetil (Tullamarine)
5SOLDIER SPY (NSW)[5]2718519.16(6)M Fox (Laverton)
6WILL HE BOLT (NSW)[5]64887NBTF Tasca (Greenvale)
7IBROX DIGGER (NSW)[5]84365FSHS Clarke (Tooradin)
8RAZOR HAWK [5]66468NBTG Febey (Braybrook)
Race No. 6Greg Ryan – Development Coach1:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR TALENT [5]4428319.30(4)B Hodgson (Smythesdale)
2HUCKLEBERRY BLUE [5]4121119.46(1)J Westerlo (Clyde)
3LIL’ MISS PLEB [5]14615NBTR Boehm (Nilma Nth)
4NIGHT PHANTOM [5]4287719.90(2)B Selleck (Tooradin)
5SELECT SANZ [5]8572819.38(1)A Scott (Pearcedale)
6GUSTAVO FRING [5]6554519.97(1)M Rudd (Cranbourne)
7DIAMOND PYTHON [5]5224519.61(7)G Saunders (Somerville)
8PSYCHO’S WILD [5]2326619.54(6)D Hills (Taradale)
9MOTT HAVEN (NSW)[5]Res.1446519.65(4)M Fox (Laverton)
10JACK’S LEGEND [5]Res.78787NBTN Carthew (Newcomb)
Race No. 7Stagger @ Stud Final (gobis)1:58 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 300 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LOW TALKER (NSW)[4]6167116.81(6)D Selleck (Tooradin)
2ENCHANTED LASS [4]3744116.64(4)F Alister (Cranbourne South)
3GOSPEL LASS [4]1684116.70(3)T Alister (Cranbourne South)
4REMOTE CONTROL (NSW)[5]41152NBTA Galea (Sunshine North)
5OSCAR’S CHANCE (NSW)[5]12527NBTP Pollutro (Morwell)
6KOSMIK KING [5]2814216.95(2)L Bridges (Brown Hill)
7UNLEASH HELL (NSW)[4]3538116.76(5)M Davis (Altona Green)
8HIGH COMMANDO [5]43521NBTC Dalton (Coldstream)
9ZIPPING ELECTRA (NSW)[5]Res.8384316.79(3)C Johnson (Longford)
10BEJAY THE DEJAY (NSW)[5]Res.22313NBTG Ennis (Sandhurst)
Race No. 8Pmfc Mentors2:17 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN FANTASY [5]2565TFSHB Morse (Cranbourne)
2IRISH ASTERIA (NSW)[5]4712419.50(3)R Dunne (St Albans)
3SHINE (NSW)[5]66167FSHR Moore (Devon Meadows)
4BERZERK [4]11428FSHJ Thompson (Pearcedale)
5TOPPER HARLEY (NSW)[5]2423619.44(3)A Galea (Sunshine North)
6RYLEE’S ROGUE (QLD)[5]32672FSHG Whitford (Longford)
7PLATINUM SHEN (TAS)[5]75886FSTDB Rogers (Tahara)
8WHITE STINGER (NSW)[5]3412519.35(8)K Richardson (Drouin East)
9MOTT HAVEN (NSW)[5]Res.1446519.65(4)M Fox (Laverton)
10NO LOOKING BACK (NSW)[5]Res.58586FSHC Russell (Kyabram)
Race No. 9Straights Function Centre2:39 PM (VIC time)
Grade 7 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHAN YAO SHEN [7]23513FSHB Rogers (Tahara)
2BLAZING APACHE [7]23754NBTD Hills (Taradale)
3BOOBOO BEAU (QLD)[7]51844FSHS Dervish (Stanhope)
4SCANEZ TWELVE [7]22844FSHI Newcombe (Bayles)
5ASTON DIEGO (SA)[7]24585FSHB Moles (Allambee Reserve)
6TANG SHEN [7]23841FSTDB Rogers (Tahara)
7CHLOE’S ENTITY [7]4351419.58(3)J Burch (Junction Village)
8MAKE US MAGIC (NSW)[7]731FSTDD Batten (Dixons Creek)
9ALFRED BENZ (QLD)[7]Res.5651719.84(2)G Johnson (Chum Creek)
10FINAL DECEPTION [7]Res.2785520.11(6)G Johnson (Chum Creek)
Race No. 10Topcat Video (veterans) Ht22:59 PM (VIC time)
Veterans Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOT BLOODED [5]58447NBTG Jennings (Churchill)
2GOOD FOR YOU (QLD)[4]5331519.50(3)J Brooks (Longwarry)
3BIG DUNC [5]7215719.40(8)B Morse (Cranbourne)
4COUP D’ETAT [5]5154619.36(7)B Buchanan (Sunday Creek)
5HE’S SCHMICK [5]8334719.69(1)B Anquetil (Tullamarine)
6STRANGE WISH (NSW)[4]2567619.49(1)D Saunders (Somerville)
7ARVO’S ROCCO [5]37786NBTK Arvanitis (Nyora)
8DAINTREE SUGAR [5]66374NBTP Pollutro (Morwell)
Race No. 11Backmans Greyhound Supplies3:22 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HURRY HOME CAIN (NSW)[6]141816.96(1)L Mitchell (Teesdale)
2ALBERT’S PATCH [7]31617.01(7)W Harvey (Cranbourne South)
3DIABLO KEROMA (NSW)[6]13365FSTDA Ware (Doveton)
4BAD MOON RISING [7]22117.39(7)B Ender (St Albans)
5ELFIE [6]66377NBTT Cortese (Hampton Park)
6BLACK SENOR [6]7551716.85(8)G Scott (Tooradan)
7CLAIRE ROSE (NSW)[7]22245NBTT Gottsche (Healesville)
8JENMORE [7]24824NBTK Gieschen (Maffra)
9ABANDON PARADISE [7]Res.42436NBTB Van schaik (Wangaratta)
10SELYNYA KEV [6]Res.35637FSHK Ward (Mount Moriac)
Race No. 12Yarra Valley Stock Removers3:46 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK SAMSARA [5]37651NBTG Tatti (Devon Meadows)
2MY MINION [5]54851NBTB Bonaccurso (Airport West)
3NIMROD [5]86821FSHP Spiteri (Morwell)
4DUCHESS OF DALAS [4]3667616.66(8)D Schwarz (Dallas)
5DAINTREE MUSTANG [5]87676NBTP Pollutro (Morwell)
6BEJAY THE DEJAY (NSW)[5]22313NBTG Ennis (Sandhurst)
7WILD LAST STRESS [4]1632T16.68(7)K Ward (Mount Moriac)
8POD’S ELECT [5]31888NBTG Paez (Athlone)
9DOZER TRON [5]Res.4313417.25(3)W Backhoy (Skye)
10MINT BURST (NSW)[5]Res.67561NBTJ Selleck (Tooradin)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments