Sunday, 23 August 2015

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 23 August 2015

Race No. 1Girls Day Out Sept. 612:35 PM (VIC time)
Maiden event over 300 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CAUSEWAY CAIT (NSW)[M]53FSHR Little (Mt Eliza)
2CLASSY ARROW [M]23764FSHJ Ward (Lake Goldsmith)
3REGAL JAZZ [M]77NBTM Niele (Berringa)
4CRYSTAL SAPPHIRE (QLD)[M]FSHG Selkrig (Devon Meadows)
5SAV BAM BOOM [M]25224NBTJ Delaroche (Cranbourne North)
6RUN PLEBBIE RUN [M]58267NBTG Carr (Sunbury)
7GO MANIC [M]5NBTS Humphries (Locksley)
8BLAZING NITRO [M]225NBTM Niele (Berringa)
9DASHING CHIEF [M]Res.32766FSTDK Chivell (Sunbury)
10DR. CARLOS [M]Res.64355FSHJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 2Smith & Calder Sign Co.12:54 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EMP GIRL [M]FSHK Chivell (Sunbury)
2MALADY AUBREY [M]24475FSHG Debono (Lang Lang)
3BONDI BUDDY [M]43754NBTM Paez (Athlone)
4DR. ROLLO [M]48FSHJ Mcmahon (Darriman)
5MYALLA FIVE (NSW)[M]52457FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
6SWEET SHIRAZ [M]28F83FSHG Edwards (Cranbourne West)
7PARROT IS LOOSE [M]86648NBTG Carr (Sunbury)
8ADVOCATE [M]3825FSHP Wishart (Nth Ringwood)
9MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]Res.73755NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 3Healesville Cup Heats Sept. 61:12 PM (VIC time)
Maiden event over 350 metres at Healesville Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RIOLI’S SHOW [M]5FSHP Tanti (Kings Park)
2BLITZEM COLA (TAS)[M]31526FSTDK Tirchett (Pascoe Vale)
3QUITE SPRITELY [M]17FSHK Chivell (Sunbury)
4JAZZY NEW YEAR [M]75487NBTP Repici (Hampton Park)
5BIG BOLD BOOMER [M]87FSHL Medcraft (Point Cook)
6SPRING TO MIND (NSW)[M]47253NBTJ Perkins (Romsey)
7RIPSTICK ELLA [M]24438FSHS Hughes (Deer Park)
8SWEET NOTHINS [M]53466FSHG Edwards (Cranbourne West)
9MILLY O’MUFFIN (NSW)[M]Res.73755NBTG Carr (Sunbury)
Race No. 4Silver Eagle Outfitters1:30 PM (VIC time)
Grade 7 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIVERSIDE SHAZ [7]35664NBTR Little (Mt Eliza)
2SHANAE ROSE [7]35431FSTDR Cameron (Cranbourne)
3STUMBLE [7]22612FSTDJ Burch (Junction Village)
4TIGER CHIEN [7]2134319.62(8)M Kusznir (Taylors Lakes)
5WISE TOFFEE (WA)[7]16838FSHJ Britton (Anakie)
6DR. RIPPED [7]4173NBTW Mcmahon (Darriman)
7WATCH THIS SPACE (NSW)[7]23313NBTD Churchill (Allambee)
8FOUR FOUR TWO (NSW)[7]1264FSHP Cusack (Mount Cottrell)
9WILMA’S THUNDER [7]Res.24571FSHW Punshon (Parwan)
10FINAL DECEPTION [7]Res.3777420.11(6)G Johnson (Chum Creek)
Race No. 5All 4 Paws & Claws Pet Resort1:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FURIOUS FLASH [5]48455FSHW Punshon (Parwan)
2DR. PHIL [5]31622NBTW Mcmahon (Darriman)
3OLLINGTON [5]84864FSHR Henness (Heathcote)
4WOLEEBEE LAD (NSW)[5]4321419.25(5)S Humphries (Locksley)
5CHANGING LIGHTS (NSW)[5]51317FSHA Langton (Anakie)
6RED CADILLAC [5]17145NBTA Langton (Anakie)
7ELI’S JET [5]51322NBTD Saunders (Somerville)
8GOLDEN [5]81187FSHT O’donovan (Devon Meadows)
9DR. RAHOUAL [5]Res.76547NBTJ Mcmahon (Darriman)
10SUBWAY [5]Res.24626NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 6Healesville Cup Sept. 132:06 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 350 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING ANNA (NSW)[5]14555NBTR Henness (Heathcote)
2HESTIA BALE (NSW)[5]52467FSHS Mallia (Lalor)
3BRAZEN BULL [5]13611FSHJ Guy (Horsham)
4SHARED BONUS [5]62143NBTJ Britton (Anakie)
5PARANOIA [5]32834FSHJ Guy (Horsham)
6VIV TUDOR [4]6255819.80(4)C Lane (Derrimut)
7BIG TICKET [4]3135119.41(5)S Clarke (Tooradin)
8TEXAS TITAN (SA)[4]14412FSHJ Britton (Anakie)
9LUMPSTAR [5]Res.8186619.56(4)M Niele (Berringa)
10DR. RAHOUAL [5]Res.76547NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Michaels Trailers Healesville2:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1IMA COSMIC [5]4463519.44(1)C Rose (Epping)
2THUNDEROUS NIGHT [5]22317FSTDF Meyer (Maryborough)
3STAGGER EXPRESS [5]7236219.82(3)G Selkrig (Devon Meadows)
4DEADLY PACE [5]6153119.62(4)R Henness (Heathcote)
5CHLOE’S ENTITY [5]8337719.58(3)J Burch (Junction Village)
6EUMERALLA DONNY [5]25224FSTDJ Hardy (Darley)
7BETTY BAKER [5]5643719.45(1)L Hellmuth (Pearcedale)
8FEAR ME ROAR [5]2513319.47(4)M Braithwaite (Moe)
9LUMPSTAR [5]Res.8186619.56(4)M Niele (Berringa)
10SUBWAY [5]Res.24626NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 8Straight Track Championship Final2:42 PM (VIC time)
S/E Final event over 350 metres at Healesville Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LUCA NEVEELK [1]3112218.93(6)G Kleeven (Denison)
2WEST ON DELLY [4]26472NBTJ Britton (Anakie)
3UNQUESTIONABLY [2]5117119.24(1)M Filomeno (Craigieburn)
4DUE PROCESS [4]1511118.93(8)D Brennan (Ross Creek)
5SHARED EQUITY [4]4721119.14(1)A Langton (Anakie)
6EDDIE YAP [4]2412519.48(6)R Henness (Heathcote)
7PUD [1]25F3119.08(4)J Desaubin (Langwarrin)
8GAELIC PETER [4]2662119.10(4)R Henness (Heathcote)
9DR. DON [3]Res.1126318.94(7)W Mcmahon (Darriman)
10SHARED BONUS [5]Res.62143NBTJ Britton (Anakie)
Race No. 9Top Cat Video Productions3:01 PM (VIC time)
Grade 6 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AIR CANDY (QLD)[6]57856NBTN Perkins (Romsey)
2UNCATCHABLE [6]5121519.71(6)M Filomeno (Craigieburn)
3MR. LEIGH [6]88545FSHS Clarke (Tooradin)
4EL TORO LOCO [6]5836119.56(2)B Ender (St Albans)
5ANDELVEN [6]4471319.76(2)K Chivell (Sunbury)
6ELUSIVE MASTER [6]15665NBTR Punshon (Parwan)
7COOL LOIS [6]88568NBTJ Burch (Junction Village)
8SILLYBILLY BLING [6]85631NBTR Dunne (St Albans)
Race No. 10Straights Functions & Events3:17 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC DEMON [6]24856NBTJ Mccallum (Craigieburn)
2PORTLAND CHASE [7]F8T77NBTR Cook (Munro)
3CLAIRE ROSE (NSW)[7]56346NBTT Gottsche (Healesville)
4LADY TRON [6]7168217.08(7)H Taylor (Rockbank)
5ADDED BONUS [6]83137FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
6COSMIC SCAR (NSW)[6]61664FSTDP Cusack (Mount Cottrell)
7BAD MOON RISING [7]2217717.39(7)B Ender (St Albans)
8FIERY NELL [7]62885NBTS Humphries (Locksley)
9BUY ME [7]Res.8F678NBTG Carr (Sunbury)
10ALFRED BENZ (QLD)[7]Res.63556NBTG Johnson (Chum Creek)
Race No. 11Tab Rewards3:37 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1COOPNARCHA (NSW)[5]F2434NBTF Meyer (Maryborough)
2BIT HOT FINCHY (TAS)[5]41166NBTS Whitney (Avalon)
3SOLDIER SPY (NSW)[5]1111216.63(7)M Fox (Laverton)
4LITTLE POOKIE [5]43283FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
5SPLASH OF WHITE [4]2415516.79(3)G Selkrig (Devon Meadows)
6ANT SMASHER [5]64273FSTDG Van diemen (Munster)
7IN A DAZE [5]76533NBTR Clark (Toolleen)
8NOAKI LYNX [4]4125616.84(7)L Hellmuth (Pearcedale)
9SUBWAY [5]Res.24626NBTB Philippe (Kilmore)
10LUCY NORRIS (QLD)[5]Res.26884FSHJ Gill (Darriman)
Race No. 12Geeks R Us – Healesville3:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOOD OLD OSCAR (NSW)[5]77538FSTDP Cusack (Mount Cottrell)
2JULES NORRIS (QLD)[5]43563NBTJ Gill (Darriman)
3JUKEBOX HERO [5]16121NBTG Bahen (Broadford)
4DECEPTIVE SIZE (QLD)[5]62667NBTG Paez (Athlone)
5PEP CEE KOLA [5]62515FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
6HUGH MADE WHO [5]57355FSHG Johnson (Chum Creek)
7KENNEL PRINCESS [5]8784TFSTDR Punshon (Parwan)
8DILIGENT MISS (NSW)[5]61154FSHC James (Woodleigh)
9SUBWAY [5]Res.24626NBTB Philippe (Kilmore)
10LUCY NORRIS (QLD)[5]Res.26884FSHJ Gill (Darriman)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments