Sunday, 29 September 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 29 September 2013

Race No. 1Winning Post (0-1 Wins) Ht112:18 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIKE JAMES [5]32334NBTJ Pace (Ballan)
2UNSHRINKABLE [5]33572NBTJ Xerri (Melton)
3SMOKE DA GEORGE (NSW)[5]7341FSHS Quinlan (Rushworth)
4SENOR BENJAMIN [M]52738NBTC Duve (Denison)
5BRAGGADOCIO [M]6FSHM Ryan (Boronia)
6FLASH WILSON [M]FSHL Gorman (Tanjil South)
7PURE GLORY [M]2252NBTP Tabone (Nambrok)
8PRINCE AKEEM [5]21432NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
9LITE UP LAD [5]Res.66557NBTB Ender (St Albans)
10TWILIGHT REVENGE [M]Res.48FSHT Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 2K.r.b. Leather (0-1 Wins) Ht212:37 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SILENT FLAME [M]28535NBTK Mitchell (North Shore)
2KYAH JENNY [M]54334FSHS Steiner (Warneet)
3JATKAYNA (NSW)[M]FSHM Middlin (Delacombe)
4TITO SANTANA (NSW)[M]342P5FSTDS Elmes (Dollar)
5ELLIE’S PORTRAIT [5]14552FSHC Haigh (Crossover)
6FEARS GOT GEARS [5]2155FSHT Braden (Epping)
7WOOD CUTTER STAN [M]13384FSHS Berriman (Ballarat East)
8ENFIELD PARTY (NSW)[5]26464NBTP Andrews (Rosedale)
9DANNY BE GOOD [5]Res.6674820.01(2)S Humphries (Locksley)
10ELUSIVE DAICOS [M]Res.873FSHJ Talgi (Devon Meadows)
Race No. 3Lqp – Car Fridges (0-1 Wins) Ht312:56 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DINKY SAB [5]84433FSHM Clark (Yarra Glen)
2DEADLY SURFER [5]2711FSHM Filomeno (Craigieburn)
3ABSOLUTE [M]32823NBTN Rilen (Nilma North)
4MISS ICY ROSIE [M]22583FSHJ Sammut (Traralgon)
5TIGER PRIDE [M]64285NBTL Mitchell (Lara)
6ALCALA [5]3321FSHC Newman (Chiltern)
7EARLY NOTICE [M]FSHR Ashworth (Cowwarr)
8PADDY’S ARI [5]41442NBTA Lawson (Mirboo North)
9SOUTHERN BOMBER [M]Res.744NBTC Duve (Denison)
10DA HUMMIN’ BIRD [M]Res.38FSHL Gorman (Tanjil South)
Race No. 4Awesome Lodge (0-1 Wins) Ht41:13 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KALLARA TIPENE [5]12815FSHS Colpoys (Warneet)
2BILLY’S WHIRL [M]37325NBTK Mitchell (North Shore)
3SUNDEW JOHNNY [M]55377NBTK Smale (Meeniyan)
4OPTIMUS BART (SA)[5]513FSHA Debattista (Toolleen)
5SUPERIOR JACK [M]322FSHJ Condon (Tooradin)
6DOOGIE’S BOY [5]5F532NBTI Hinchcliffe (Diamond Creek)
7BEE CEE GROMMET [M]FSHW Methven (Wooragee)
8BILLY WHITE WOLF [5]75233NBTS Combridge (Junction Village)
9SORRY OFFICER [M]Res.5566FSHK Bentley (Costerfield)
10FLASH IN TIME [M]Res.42778FSTDC Haigh (Crossover)
Race No. 5Mayfair Smallgoods1:33 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARDEKAY (NSW)[5]35516NBTI Hopper (Hoppers Crossing)
2PENNY BANSER (QLD)[5]82472FSHW Gieschen (Maffra)
3INFRINGEMENT [5]6323316.90(1)J Barlow (Hampton Park)
4DASHING REDLEGS [5]82868NBTT Daaboul (Williamstown)
5ALBION [5]82157NBTB Knight (Shepparton)
6MANTRA LASS [5]14668NBTG Scott (Nar Nar Goon)
7HERE COMES ALEX [5]33418NBTP Repici (Hampton Park)
8TI AMO ROSA [5]14483NBTD Schwarz (Dallas)
9MAJOR PROMISE [5]Res.15188NBTM Attard (Altona Green)
10JACK BURST [5]Res.44675FSTDJ Hopper (Hoppers Crossing)
Race No. 6Lion Quality Products1:57 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1SPEEDY IN OZ [4]3331419.80(4)J Formosa (Heathcote)
2KYAH DANE [4]1855319.53(7)L Mitchell (Lara)
3ANDROMEDA LASS [4]1553119.54(5)G Howell (Pearcedale)
4CATCHING FIRE [3]5312119.64(5)L Smith (Devon Meadows)
5FLY FREDDIE (NSW)[4]1251219.41(8)L Gorman (Tanjil South)
6SIR BLUFF ALOT [4]3137419.33(4)P Ellul (Noble Park North)
7I’M THE COOLEST [4]7586719.56(3)J Djuma (Springvale)
8MISS SPENCE [3]4568319.31(4)R Ashworth (Cowwarr)
Race No. 7Yarra Valley Stock Removers2:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH AUTUMN [5]62425NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
2SUAREZ [5]24365NBTJ Reddoch (Healesville)
3MY SENORITA [5]4472216.88(8)J Reddoch (Healesville)
4ULTIMATE REFUND [5]36525FSHC Medcraft (Costerfield)
5IT TAKES TIME [5]54732FSTDY Andrews (Cranbourne North)
6GRAVE DIGGER [5]32136FSHB Hare (Greendale)
7STROKE OF LUCK [5]82717NBTJ Hopper (Hoppers Crossing)
8MAELEE’S MIRACLE [5]71181FSHP Abela (Parwan)
9LEDARO MILLS [5]Res.5381716.99(1)C Callaway (Cranbourne East)
10SUNRAYSIA PHIL [5]Res.14576NBTL Bridges (Brown Hill)
Race No. 8Gary Selkrig – Stagger @ Stud2:41 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 300 metres at Healesville Of $1,000 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100.

No.NameFormBestTrainer

1HENRIETTA LANGE [4]2171416.88(1)C O’brien (Tallygaroopna)
2LE PIPPY [5]63534FSHJ Formosa (Heathcote)
3MIZAIRE [5]41242NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
4MR. RUMBY [5]11523NBTL Gorman (Tanjil South)
5NORTHERN GUNNA [5]5176617.09(6)J Reddoch (Healesville)
6LEAD SINGER [5]1636316.79(1)C Bahen (Yuroke)
7ALWAYS PUZZLED [5]8872816.76(4)R Moles (Neerim East)
8CONNEMARA FLAME [4]7435516.73(1)J Maye (Drysdale)
9WALLY ENLIM (NSW)[5]Res.82364FSTDJ Formosa (Heathcote)
10CARBRECEL (QLD)[5]Res.433F7FSTDC Newman (Chiltern)
Race No. 9Lqp – Hand Tools (0-1 Wins) Ht53:04 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROUW [M]25262NBTB Barnsley (Carrum Downs)
2BIG DUNC [5]53873FSHB Morse (Cranbourne)
3PROVEN REACH [M]337NBTJ Xerri (Melton)
4BUCKLE UP BRAX (TAS)[5]37888NBTC Davis (Altona Green)
5YARD DUTY [M]43367FSHW Duve (Denison)
6GO DUMBO [M]8FSHK Mitchell (North Shore)
7WOOMERA [M]FSHC Newman (Chiltern)
8BLIND BURRA (NSW)[5]16176NBTD Hermon (Kilsyth South)
9CONSCIOUSNESS [5]Res.87545NBTG Brett (Werribee)
10MINNIE SPECIAL [5]Res.77T86FSTDG Johnson (Chum Creek)
Race No. 10Topcat Video (0-1 Wins) Ht63:19 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MODRA [5]2716FSHM Cahill (Riddells Creek)
2ROYAL PATH [M]43635FSHP Hartley (Boronia)
3PIPER’S PICK [5]56473NBTP Cullie (Rushworth)
4SLITHER [5]217NBTY Andrews (Cranbourne North)
5BRAVE CRAWF [M]FSHR Ashworth (Cowwarr)
6ZIPIT JACK [M]4NBTR Cunningham (Devon Meadows)
7BOY DEXTER [5]82317NBTJ Jarkis (Lang Lang)
8MONKIRA [M]FSHC Newman (Chiltern)
9CHIEF ELITE (NSW)[M]Res.53357FSHG Tuck (Pakenham)
10SWAHILI SAM [5]Res.75778NBTS Humphries (Locksley)
Race No. 11Blue Stream Pictures (0-1 Wins) Ht73:43 PM (VIC time)
Novice Heat event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARIZONA SHOWMAN (NSW)[M]65237FSHB Divirgilio (Devon Meadows)
2SURFIN’ MORRIS [M]FSHL Mitchell (Lara)
3BAR NO COMMENT [M]FSHG Barnsley (Carrum Downs)
4WHERE’S ASHA [M]6FSHR Ashworth (Cowwarr)
5WATER BAG [5]56674NBTS Berriman (Ballarat East)
6URGENT THIRST [5]64376NBTB Philippe (Kilmore)
7DRAGNET [5]51584NBTP Galea (St Albans)
8ENCEE EYE GIBBS [5]12719.55(2)G Bahen (Tallygaroopna)
9PEDANTIC BABE [5]Res.65756FSHB Morse (Cranbourne)
10STAR MISS [5]Res.75778FSTDJ Capuano (Pyalong)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments