Sunday, 6 October 2013

Greyhound Box Draw For Healesville – Sunday, 6 October 2013

Race No. 1Lqp – Hand Tools12:20 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOUBLE ADAPTO (NSW)[5]31FSHJ Booker (Kilmany)
2HERE COMES ALEX [5]41845NBTP Repici (Hampton Park)
3SNOW SURFER (NSW)[5]72374NBTC Callaway (Cranbourne East)
4VELOCITY DREAM (QLD)[5]33218FSHJ Reddoch (Healesville)
5JACK BURST [5]44675FSTDJ Hopper (Hoppers Crossing)
6TARN STAR (NSW)[5]37372NBTG Campbell (Peechelba)
7REMEMBRANCE DAY [5]17474NBTS Thomas (Junction Village)
8GO WILD PHIL [5]22375NBTC Van berkel (Torquay)
9HE’S SCHMICK [5]Res.56255FSTDB Anquetil (Tullamarine)
10WHERE’S SUZIE [5]Res.37847NBTG Hope (Croydon)
Race No. 2Top Cat Video Productions12:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 300 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TSUNAMI JOE [5]77526NBTD Williamson (Moe)
2STYLISH RULER [5]42575FSHJ Formosa (Heathcote)
3LEDARO MILLS [5]5381716.99(1)C Callaway (Cranbourne East)
4WHERE’S HEATHER [5]83313FSTDS Liuzzi (Lara)
5STYLISH AUTUMN [5]24254NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
6PREMIER MAGIC [5]47336NBTJ Pay (Longwarry)
7BUCKLE UP BRAX (TAS)[5]78884FSTDC Davis (Altona Green)
8MY SENORITA [5]4722316.88(8)J Reddoch (Healesville)
9I’M A MEADE [5]Res.65634NBTS Thomas (Junction Village)
10WHY NOT AL [5]Res.46737NBTW Mannix (Clyde)
Race No. 3Yarra Valley Stock Removers12:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITE UP LAD [5]66557NBTB Ender (St Albans)
2CONSCIOUSNESS [5]75453NBTG Brett (Werribee)
3WATTO SURPRISE [5]16465NBTJ Scott (Whittlesea)
4PADDY’S ARI [5]14424NBTA Lawson (Mirboo North)
5STYLISH DREAMER (NSW)[5]7777519.91(7)T Vantaarling (Tallygaroopna)
6STILL WATCH [5]7832419.61(2)P Dedes (Devon Meadows)
7WON’T BE BEATEN [5]64752NBTD Franklin (Lang Lang)
8DANNY BE GOOD [5]6748320.01(2)S Humphries (Locksley)
9SAVAGE STORM [5]Res.43661FSTDT Attard (Altona Green)
10SLICK MIX [5]Res.27428NBTJ Barlow (Hampton Park)
Race No. 4Gary Selkrig – Stagger @ Stud1:19 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SULTAN OF SWING [5]2411119.77(4)B Ender (St Albans)
2GARY GROUNDWORK (NSW)[5]33411FSHS Liuzzi (Lara)
3IT TAKES TIME [5]47327NBTY Andrews (Cranbourne North)
4MATLOCK [5]5536119.52(8)P Dedes (Devon Meadows)
5BUCKS GOLD [5]22554FSTDT Vantaarling (Tallygaroopna)
6NEV [5]34342NBTL Gorman (Tanjil South)
7SUPERIOR HAILEY [5]13561NBTJ Condon (Tooradin)
8SWAHILI SAM [5]75778NBTS Humphries (Locksley)
9CHALLIS MISS [5]Res.7443419.43(5)P Laidlay (Devon Meadows)
10LORDLY [5]Res.6275419.44(7)G Wintle (Reservoir)
Race No. 5Holey Moley @ Stud (bitches) (gobis)1:37 PM (VIC time)
Special Event event over 350 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DIRTY MARY [3]4736319.17(7)J Spizzirri (Donvale)
2GOLDEN MELENI [5]25452NBTM Grindley (Gladysdale)
3GOLD AMY [5]65748FSTDJ Martinovic (Koo Wee Rup)
4JUST A FANTASY [5]24323NBTG Sneyders (Nilma North)
5PREMIER PIZAZZ [2]4854519.17(3)J Condon (Tooradin)
6IGNITER MISS [4]7641619.29(2)G Sneyders (Nilma North)
7MISS SPENCE [3]5683219.31(4)R Ashworth (Cowwarr)
8NOT NOW NELLIE (NSW)[5]28417FSHA Craven (Wangaratta)
9MARRY RICH [5]Res.86556NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
10AUSTRALIAN FLYER (NSW)[5]Res.87886NBTR Cooper (Morwell)
Race No. 6Lion Quality Products Final (gobis)1:57 PM (VIC time)
Novice Final event over 350 metres at Healesville Of $1,945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BILLY WHITE WOLF [4]5233119.35(8)S Combridge (Junction Village)
2ENCEE EYE GIBBS [4]127119.34(8)G Bahen (Tallygaroopna)
3DINKY SAB [4]4433119.50(1)M Clark (Yarra Glen)
4ELUSIVE DAICOS [5]873119.55(7)J Talgi (Devon Meadows)
5PRINCE AKEEM [4]1432119.57(8)R Gilliland (Darraweit Guim)
6SLITHER [4]2175119.69(4)Y Andrews (Cranbourne North)
7APRIL ROSE [4]14119.47(3)R Ashworth (Cowwarr)
8BIG DUNC [4]3873119.45(2)B Morse (Cranbourne)
9ARIZONA SHOWMAN (NSW)[M]Res.52372NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
10PROVEN REACH [M]Res.3372NBTJ Xerri (Melton)
Race No. 7Trainer Of The Year – Joyce Condon2:22 PM (VIC time)
Free For All event over 350 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1RELEASE THE HEAT (NSW)[2]1112219.16(8)D Geall (Lara)
2BURNING ANGER [4]2636819.31(7)J Booker (Kilmany)
3ROCK LEGEND [4]6618719.45(1)J Martinovic (Koo Wee Rup)
4ZAMBORA BLUEBOY (NSW)[4]5124419.29(8)G Whitford (Yarram)
6SPIN THE TOP [4]4521819.29(4)R Ferris (Tyabb)
7IMA LEGEND [4]6188719.39(2)D Minarelli (Cranbourne)
8FLY FREDDIE (NSW)[3]2512119.27(5)L Gorman (Tanjil South)
Race No. 8Greyhound Of The Year – Early Return2:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 350 metres at Healesville Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RECKLING (NSW)[5]4875419.60(2)J Grima (Grantville)
2PRINCE LARK [5]1543619.32(3)L Smith (Devon Meadows)
3LOOKING MAGICAL [5]8665519.80(6)D Williamson (Moe)
4SUAREZ [5]3651419.54(4)J Reddoch (Healesville)
5JUST LIKE PALUZA (NSW)[5]42142FSTDA Galea (Sunshine North)
6SUPER PURSUIT (NSW)[5]52512FSTDM Giddings (Kilmore)
7SIR BLUFF ALOT [5]1374719.33(4)P Ellul (Noble Park North)
8SPEEDY IN OZ [5]3314419.80(4)J Formosa (Heathcote)
9DENISE MAGIC [5]Res.3447519.44(7)J Mallon (Pearcedale)
10UNFANTASIZED [5]Res.4665619.70(2)J Formosa (Heathcote)
Race No. 9Blue Stream Pictures (bitches) (gobis)3:04 PM (VIC time)
Special Event event over 350 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CLASSIQUE [5]1436319.96(1)B Anquetil (Tullamarine)
2FUN TIME ALLY (QLD)[5]37182FSTDD Chapman (Coburg North)
3SUMMER ICE (NSW)[5]T2618NBTR Cooper (Morwell)
4BESIDES [5]5531619.77(3)P Dedes (Devon Meadows)
5ALERT COUNTRY (NSW)[5]82311NBTS Quinlan (Rushworth)
6LORETTA [5]33411FSTDK Mccann (Rosebud West)
7FEAR THE POM (QLD)[5]23727FSHA Ferguson (Girgarre)
8DAMIKA [5]3782719.47(5)D Pryse (Benloch)
9MARRY RICH [5]Res.86556NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
10AUSTRALIAN FLYER (NSW)[5]Res.87886NBTR Cooper (Morwell)
Race No. 10Mayfair Smallgoods (bitches) (gobis)3:22 PM (VIC time)
Special Event event over 350 metres at Healesville Of $2,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND EYES [5]63756FSHE Palma (Lara)
2LUCY COME HOME [5]75564NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
3SPELLS ON YOU [5]21878FSHK Houlahan (Grantville)
4POISON OAK [5]17847FSTDJ Palma (Lara)
5CARWOOLA SAIGE (NSW)[5]47857NBTD Chapman (Coburg North)
6FLUSHETTE (NSW)[5]56472NBTR Dunne (St Albans)
7LIL MISS TENBY [5]73675NBTJ Paterson (Tenby Point)
8BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]14547FSTDT Noy (New Gisborne)
9MARRY RICH [5]Res.86556NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
10AUSTRALIAN FLYER (NSW)[5]Res.87886NBTR Cooper (Morwell)
Race No. 11Winning Post3:43 PM (VIC time)
Free For All event over 300 metres at Healesville Of $1,180 Prizemoney.
1st: $825 2nd: $235 3rd: $120.

No.NameFormBestTrainer

1KARMATISED [4]1533316.57(6)K Morrison (Kilmany)
2ZAMBORA STORM (NSW)[4]2231116.48(3)G Whitford (Yarram)
3IT’S MANIC [1]8147516.54(4)S Humphries (Locksley)
4MIZAIRE [4]2421516.64(3)L Bicchieri (Pascoe Vale)
5BULLBAR JEANNE [3]2235116.94(1)M Collyer (Coburg East)
6BLACK BARRON LAD [4]7121816.81(3)R Vago (Pascoe Vale South)
7DUCHESS OF DALAS [3]5841216.66(8)D Schwarz (Dallas)
8TI AMO ROSA [4]4483117.03(8)D Schwarz (Dallas)