Tuesday, 10 November 2015

Box Draw For – Tuesday, 10 November 2015

Race No. 1Olsen & Carter Pty Ltd2:54 PM (VIC time)
Maiden event over 410 metres at Horsham Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DAN SHEN [M]67FSHB Rogers (Tahara)
2RANGANUI HOPE [M]63744FSHB Weis (Portland)
3MERCY ME [M]7NBTD Gehan (Stawell)
4HONCHOMATIC [M]7FSHM Giddings (Toolleen)
5FLASH DEEDS [M]FSHG Taylor (Allansford)
6I’VE GOT THIS [M]74848FSHM Mellington (Jung)
7MARLEY SPRITE [M]2F23FSHD Massina (Golden Square)
8WISE ARCHER (WA)[M]6386FSHH Baxter (Murtoa)
9FU LING SHEN [M]Res.557FSHB Rogers (Tahara)
Race No. 2Crymelon Kennels3:17 PM (VIC time)
Grade 7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MUGS AWAY ()[7]11FSHR Massina (Golden Square)
2SUN SCREAM [7]47867FSHR Rowe (Horsham)
3MING MEN SHEN [7]36261FSHB Rogers (Tahara)
4OSCAR LOCKIE (NSW)[7]1486723.71(3)F Carbone (Inglewood)
5SUPER EASY [7]8344823.92(5)R Cenko (South Mildura)
6COVE ALIGHT (NSW)[7]48726FSHM Hirtzel (Elaine)
7MOYARRA DALRIATA [7]155FSHS Waycott (Springhurst)
8MONTERRA [7]34136NBTF Carbone (Inglewood)
Race No. 33wm/mixx Fm3:34 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RED HOT BELLA [7]63266NBTM Fullerton (Red Cliffs)
2SWIFT LACEY ()[7]75F78FSHB Rogers (Tahara)
3COSMIC CHOIR (NSW)[7]13323FSHG Glass (Kyabram)
4GAZZA’S FLYER [7]1228824.04(4)C Fisher (Brim)
5CONVOY [7]24525NBTJ Torr (Myers Flat)
6MOYARRA OKUIBI [6]81526FSHS Waycott (Springhurst)
7CARLANNA SHARNA [6]2885524.09(4)R Stephens (Maryborough)
8DWAYNE’S SHOUT [6]63527NBTB Rogers (Tahara)
Race No. 4Stagger At Stud3:52 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TOOTHLESS HOMER [6]12814FSTDR Fisher (Streatham)
2CETTE FOR GALORY [6]3226327.88(1)B Fullerton (Red Cliffs)
3LEROY THE BOY [7]2248727.50(5)R Taylor (Warracknabeal)
4KINLOCH CREEK [7]66287NBTK Gavin (Killarney)
6HURRICANE BERTHA [7]77855FSTDK Ashton (Charlton)
7ABBIE’S DREAM [6]33127NBTL Fisher (Streatham)
8SPARKLETINI (NSW)[6]11224NBTF Carbone (Inglewood)
Race No. 5Wilkie Couriers Pty Ltd4:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VALOSHORE [5]31634FSHB Shillington (Lara)
2DEE TEE [5]78817NBTG Lane (Bushfield)
3DESPEDIDA (NSW)[5]62855NBTV Cotton (Elaine)
4JAYCEE [5]4414826.96(3)G Glass (Kyabram)
5FATBOY NORM [5]32523FSHB Shillington (Lara)
6JACK WINTER [5]46146FSHA Jeffrey ()
7MASTER SONNY (NSW)[5]23211FSHB Ennis (Lara)
8FUTURE PAST (SA)[5]F1126NBTP Franklin (Moyston)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.78861NBTW Wilson (Mumbannar)
10SPANGHER (SA)[5]Res.35635FSHS Bartholomew (Worrolong)
Race No. 6The Weekly Advertiser4:34 PM (VIC time)
Grade 5 event over 570 metres at Horsham Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MISS JACOVELLA [5]67546FSTDG Lane (Bushfield)
2MATLIN’S TORNADO [5]64153NBTF Meyer (Maryborough)
3BOOLITE BRUISER [5]14545FSTDW Wilson (Mumbannar)
4KARAGIOZIS [5]73138NBTB Weis (Portland)
5MISS BO WICKED (NSW)[5]24371FSHD Geall (Lara)
6ZIPPING SAXON (NSW)[5]23432FSHB Ennis (Lara)
7BECOME THE FUSE [5]11342FSHR Clark (Toolleen)
8GO GO SPAGHETTIO [5]61243NBTF Meyer (Maryborough)
Race No. 7Mackay’s Leading Edge Jewellers4:54 PM (VIC time)
Grade 5 event over 480 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BANGER REGIS [5]51516FSTDB Weis (Portland)
2JAXON RULZ (NSW)[5]66638NBTR Clark (Toolleen)
3SAINTLY MISS [5]F7732NBTK Ashton (Charlton)
4OSCAR DE SNOWMAN [5]8536527.64(3)F Carbone (Inglewood)
5BROTHER MOSES [5]5436227.54(7)H Hartigan (Horsham)
6THERMAL EXPANSE (TAS)[5]5145627.58(1)S Bull (Snake Valley)
7SWAN TO STEELE [5]3311827.28(1)N Massina (Golden Square)
8STRAIGHT AWAY [5]6411327.46(3)T Mitchell (Lara)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.78861NBTW Wilson (Mumbannar)
10SPANGHER (SA)[5]Res.35635FSHS Bartholomew (Worrolong)
Race No. 8Oscar Furniture5:12 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 480 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MANDER LARK [4]6612227.26(4)R Millington (Red Cliffs)
2REPAYMENTS (NSW)[4]64353NBTB Ennis (Lara)
3SMART [4]4441727.19(5)H Hartigan (Horsham)
4LEAD INTO DEMISE [5]21566NBTR Clark (Toolleen)
5JORDY PAIGE [4]1741727.39(7)R Glass (Kyabram)
6STARBRIGHT TARA [5]2F15427.29(5)V Millington (Great Western)
7SODA LAD [5]56753NBTG Glass (Kyabram)
8SUGAR LIPS [5]3367127.52(4)K Prowse (Red Cliffs)
9SOUTHWOOD ROSE [5]Res.78861NBTW Wilson (Mumbannar)
10SPANGHER (SA)[5]Res.35635FSHS Bartholomew (Worrolong)
Race No. 9Dellar’s Barbeques Galore5:34 PM (VIC time)
Grade 6 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REBEL LADY [6]13327NBTR Millington (Red Cliffs)
2EN KAY GEE (NSW)[6]5431223.65(1)S Bull (Snake Valley)
3LITTLE BIT MORE [6]7565423.65(4)W Hartigan (Horsham)
4COOL SAM [6]2333123.62(1)J Torr (Myers Flat)
5POP YA BUBBLE [6]43641FSHM Niele (Berringa)
6ROCKSFERRY ROAD (NSW)[6]2614423.63(6)V Cotton (Elaine)
7STARBRIGHT SOLAR [6]7321523.61(2)V Millington (Great Western)
8TWO SNAPS [6]67277NBTB Shillington (Lara)
Race No. 10Fig Tree Cafe5:52 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 410 metres at Horsham Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RENNICANE [5]2445224.10(5)R Glass (Kyabram)
2PENNY BLOSSOM (SA)[5]41564FSHS Bartholomew (Worrolong)
3CALL ME CALLAHAN [5]6464723.38(2)M Bland (Cardross)
4COOPNARCHA (NSW)[4]2345623.68(5)F Meyer (Maryborough)
5BIG BAD DICKO [4]1155323.33(2)R Clark (Toolleen)
6COBRA COMMANDER [5]73541FSHS Waycott (Springhurst)
7BASTET BALE (NSW)[5]13165NBTT Mitchell (Lara)
8BLINGSTEEN [5]84675NBTF Meyer (Maryborough)
Race No. 11Barangaroo Boutique Wines6:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEPUNGA BRODIE [5]56761FSTDG Webb (White Hills)
2BRIGHT FLAME [5]F552823.71(4)R Martin (Merbein)
3DRAPER BALE (NSW)[5]42683NBTT Mitchell (Lara)
4ALEXANDRA GRACE (SA)[5]48382FSHL Bartholomew (Worrolong)
5VECTOR [5]44523NBTP Franklin (Moyston)
6ADD ‘EM UP [5]1826823.85(2)J Torr (Myers Flat)
7BAALUK [5]57813FSTDN Massina (Golden Square)
8TEKKI TWIST [5]42826FSHC Smith (Wonwondah)
Race No. 12Greyhound Adoption Program6:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 410 metres at Horsham Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOVELO [5]3588423.53(6)M Fullerton (Red Cliffs)
2STOLEN GEM [5]22176FSHA Jeffrey (Ballarat)
3TALANJEE STIFF [5]82311FSHG Taylor (Allansford)
4ALCHEMIST QUEST (NSW)[5]65155FSHM Niele (Berringa)
5JACK MOUNTY [5]786F4FSTDS Bull (Snake Valley)
6WOLF SPY [5]4388523.64(8)R Gavin (Killarney)
7CARRARA LAD [5]6356623.72(1)K Ashton (Charlton)
8COLLEKKI [5]44545FSHP Smith (Wonwondah)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments