Tuesday 20th March 2012

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 20th March 2012

Race No. 1Warrack Pest Control04:00PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1PERNICKETY34234NBTC Fisher (Brim)
2CRISPY22634NBTG J Guy (Charlton)
3NORTON MASK7673NBTP M James (Lower Norton)
4SHEZA PIRANHA8643NBTR J Versteeg (Merbein)
5ABSOLUTE LEEDER25NBTW Donlon (Burnbank)
6MISS DAIRE55623NBTT Womann (Lara)
7VECLAW VIXEN52325NBTC Fisher (Brim)
8NORTON INFERNO8562NBTB W James (Lower Norton)
94FSHD J Fisher (Lara)
10FAWN FELON8NBTR J Versteeg (Merbein)
Race No. 2Nhill Retravision04:19PM (VICtime)
Maiden event over 480 Metres at Horsham Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CAREY BALE26242FSHA L Dailly (Anakie)
2 WHISPER22457NBTB A Baxter (Harrow)
3CARBOLIC SMOKE26NBTH Gilders (Bakery Hill)
4SELSI RULER66343NBTD F Gehan (Stawell)
5OH MANT6NBTP J Mccartney (Horsham)
6BOUND FOR BALI4NBTP J Mccartney (Horsham)
7RUNWAY ANGLE73243NBTB F Haintz ()
8ROCK REQUESTTFFSTDG R George (Beulah)
9AWESOME SANDY44655FSHE M King (Sulky)
10NO TOUCHING67355FSHT Womann (Lara)
Race No. 3Big Spring Mount P/l ()04:40PM (VICtime)
Maiden event over 570 Metres at Horsham Of $1,252,105 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $1,251,000.

No.NameFormBestTrainer

1VIPER 4FSTDA B Mcnamara (Mount Wallace)
2CHECKMATE57635NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
3TALANJEE MAGGIE25324FSHG F Taylor (Allansford)
4OUR TESTA TALKEN64FSHB R Weis (Portland)
5RODALE38637FSTDJ P Tolson (Adelaide Lead)
6MYSTERY ROSE44342FSHL V Iredale (Frankston)
7SYNTHETIC MISS6FSTDD J Lowe (Woorndoo)
8SPECIALIST8FSTDR W Taylor (Warracknabeal)
9WALLY’S GIRL686FSTDT A Waldron (Coleraine)
Race No. 4Scott Petroleum Final (gobis)04:59PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Horsham Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1HAYLEE ALLEN13425NBTA L Dailly (Anakie)
2DYNA BERTA142NBTA L Dailly (Anakie)
3MAHOGANY SPIRIT1442127.42B F Haintz (Ballarat)
4HOT THOMELI2NBTG F Taylor (Allansford)
5ALYSE ALLEN222NBTA L Dailly (Anakie)
6DYNA DENNY12127.50A L Dailly (Anakie)
7ABDON BALE2324127.89A L Dailly (Anakie)
8DYNA FLOW2127.75A L Dailly (Anakie)
9ERICA ALLEN332NBTA L Dailly (Anakie)
10RUNWAY ANGLE73243NBTB F Haintz (Ballarat)
Race No. 5Horsham Rural City Cup Ht105:20PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ELDON BALE15548NBTG J Bate (Lara)
2IVORY BALE35177FSHA L Dailly (Anakie)
3THOMELI DIAMOND61215FSTDG F Taylor (Allansford)
4ICE MOVER51547FSHB Panetta (Melton West)
5DENERSUR41811NBTK D Leek (Devon Meadows)
6PREMIER BILL5448227.31P A Smith (Wonwondah)
7JAMES LAFOURCHE7418327.31C Fisher (Brim)
8MAMSELLE87273NBTI S Bibby (Warracknabeal)
9SHARP EYES36878FSTDT R Sharp (Melton West)
10VITERRA73774NBTD K Chandler (Minyip)
Race No. 6Bill & Helen Hartigan05:39PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 570 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1HELLA GOOD67467FSTDG J Bate (Lara)
2CHEESE SOUFFLE13837FSTDG R George (Beulah)
3MARIO CHIEF22525FSTDG W Selkrig (Devon Meadows)
4PARTY PASTRIE33748NBTG R George (Beulah)
5COSMIC COOPER3833232.77D J Brown (Lara)
6SELECT BREAKER43667FSHT Womann (Lara)
7KEVIN GAVIN14FSTDR A Gavin (Killarney)
8JAMAICAN RUBY37633NBTR W (Koroit)
Race No. 7Horsham Rural City Cup Ht205:56PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN DARWIN13147FSHA L Dailly (Anakie)
2BOSTON BOUNDF6464FSHM M Hirtzel (Elaine)
3CRYMELON TALON2F35627.83I S Bibby (Warracknabeal)
437345NBTG J Bate (Lara)
5RUFUS REX4772827.54S Donlon (Burnbank)
6BOLDER6456227.46C Fisher (Brim)
7STOMP STOMP24315NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
8 STORMF4646NBTT Womann (Lara)
9VITERRA73774NBTD K Chandler (Minyip)
10SHARP EYES36878FSTDT R Sharp (Melton West)
Race No. 8Horsham Rural City Cup Ht306:12PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COOL COOL CHARM21555NBTS O’Brien (Ballan)
2STATE OF BLING17235NBTC Westerlo (Clyde)
3DON’S FANTASY26323FSTDN Vincent (Lal Lal)
4KOOLBAROO6434527.77I S Bibby (Warracknabeal)
5BOWSTREET SENTRY34774NBTS Donlon (Burnbank)
6IN HIDING36565FSHT Womann (Lara)
7AIMEY BALE71334NBTA L Dailly (Anakie)
8BRO’S PRINCEF6313NBTB R Weis (Portland)
9SHARP EYES36878FSTDT R Sharp (Melton West)
10VITERRA73774NBTD K Chandler (Minyip)
Race No. 93wm/mixxfm06:32PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1BEER STREET77267NBTP R Lambert (Melton)
2BLACK IMPOSER46566NBTD K Chandler (Minyip)
3MISS LOUISE38241FSHM M Hirtzel (Elaine)
4DYNA BEAT25786FSHG J Bate (Lara)
5DOT MAN33147NBTP D Bartlett (Bamawm)
6WILHAM’S SON11275FSTDD Murray (Napoleons)
7CRYSTAL CARNAGE8715723.83K M Breen (Lake Bolac)
8IMA HARLEY6241323.93R W Walsh (Koroit)
9BLACK BEN’S SON67574NBTJ Brouwer (Branxholme)
10EBONY VIRUS44768NBTJ Brouwer (Branxholme)
Race No. 10Horsham Rural City Cup Ht406:52PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 480 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN BANTER27352NBTG J Bate (Lara)
2BENNY MITE22145NBTD F Gehan (Stawell)
3HARDY BALE15823NBTA L Dailly (Anakie)
4PROVEN PUZZLE65367NBTC A Mcgrath (Walmer)
5NIGHT STAR73867NBTD Murray (Napoleons)
6LOOKING MAGICAL24341FSTDB J Iredale (Frankston)
7ZAZOOM MAGIC817FSTDP L Franklin (Moyston)
8WARATAH VIEW51272FSTDM J Gibbons (Lara)
9VITERRA73774NBTD K Chandler (Minyip)
10SHARP EYES36878FSTDT R Sharp (Melton West)
Race No. 11The Weekly Advertiser07:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RUSTY MAHOGANY66723NBTE M King (Sulky)
2OUR MATE HENRY67356NBTK P Gavin (Killarney)
3KYLAND JAX7511723.63C Fisher (Brim)
4LEKTRA FRAZIER76662FSHA L Dailly (Anakie)
5TEE MURPHY38513NBTM A Mcguire (Raglan)
6SOHO LEGEND41684NBTS O’Brien (Ballan)
7NO MORE EXPRESS64114FSHA J Jeffrey (Ballarat)
8TIME FOR FUN61716FSTDN E Millington (Cardross)
9CRYSTAL STATE16588FSHE M King (Sulky)
10FINCITY CAT34568NBTT A Waldron (Coleraine)
Race No. 12Horsham Betta Electrical07:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1JOHNNY MANG87161FSHF A Meyer (Maryborough)
2COUNTESS MILLIE32235NBTM A Mcguire (Raglan)
3ALLEN ACTON51834FSTDA L Dailly (Anakie)
4MY SISTER ROSE3271823.48T Womann (Lara)
5CARLOS WEST55623NBTA B Mcnamara (Mount Wallace)
6YOSHIMURA26282FSHM Roberts (Bacchus Marsh)
7LONG BAY RAE26214FSTDM J Crowe (Myrniong)
8PEDRO’S ASSASSIN34444FSHA King (Sulky)
9ANDY BALE27741FSHA L Dailly (Anakie)
10SECOND CORNER78244FSHG F Taylor (Allansford)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments