Tuesday 22nd February 2011

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 22nd February 2011

Race No. 1Stan Nicholson03:54PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA LING44627D K Chandler (Minyip)
2SCOTTY’S ESCAPE8264S R Blacksell (Cape Bridgewater)
3GONZALO BALEM A Delbridge (Balliang)
4ALLEN BANTER6G J Bate (Lara)
5PERFECT DALLAS72554P B Crawley (Mortlake)
6SOPHFEERA27573B P Ward (Horsham)
7RADICAL RODNEY334A M Williams (Mount Gambier)
8STAR BLACK2377M A Delbridge (Balliang)
9CAMO’S DOLFORCE8655FJ W Cameron (Penshurst)
10MY PEDRO55567K A Prowse (Irymple)
Race No. 2Joe & Kate Mcintyre (tier 3)04:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1MR. SOLO DOLO71733D F Gehan (Stawell)
2OUR MATE HENRY1473P J Keane (Koroit)
3OH SO JAZZY88586L M Connelly (Norlane)
4DASHIN ASH67885L M Connelly (Norlane)
5SING SING15876C Fisher (Brim)
6ARVO’S HANNAH28457M A Delbridge (Balliang)
7STRICTLY FORMAL21542A M Williams (Mount Gambier)
8CAMEO ROSE43173A M Williams (Mount Gambier)
9NEWMAN’S COUNTY57877N A Stanley (Portland)
10GONE OUTSIDE66446N D Roney (Apsley)
Race No. 3Bill & Helen Hartigan04:34PM (VICtime)
Maiden event over 410 Metres at Horsham Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormTrainer

1BILL’S ROCKETG J Guy (Charlton)
2ELITE HOUSE36T J Taylor (Quantong)
3PERFECT FIVE3673P B Crawley (Mortlake)
4DADDY JAGGER55263D B Curtain (Drouin)
5SHANABBY LOOT5K A Prowse (Irymple)
6LAILA72654H M Hartigan (Horsham)
7ARVO’S SPICE71467M A Delbridge (Balliang)
8SIDE SHOW14367J P Psaila (Little River)
9MUSTANG LEE86284N E Millington (Cardross)
10HAROLD’S MATE8556A A Graham (Portland)
Race No. 4Harvey World Travel Final (gobis)04:50PM (VICtime)
Maiden Final event over 410 Metres at Horsham Of $157,305 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155,900.

No.NameFormTrainer

1NEW SHOW66343J P Psaila (Little River)
2EXPLOSIVE TESS34353N D Roney (Apsley)
3MILLY’S EXPRESS72J R Weir-Smith (Dooen)
4PERFECT DELIGHT15532P B Crawley (Mortlake)
5SURE ON PEDRO451G J Bate (Lara)
6MISS BUNKER32221L Delbridge (Balliang)
7PRAIRIE PUZZLE1R L Massina (Golden Square)
8RIPPON53462L M Connelly (Norlane)
9DADDY JAGGER55263D B Curtain (Drouin)
10OUR EVA26344N A Stanley (Portland)
Race No. 5Hopper Electrics P/l05:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SHINY SUDOKU55663E R Vigor (Anakie)
2NINO FIELDS16J Thompson (Pearcedale)
3BROOK’S SHOW75336J P Psaila (Little River)
4HE GOES WHACK33534R J Millington (Cardross)
5AZZUMA25364B P Ward (Horsham)
6ARVO’S CARISMO214M A Delbridge (Balliang)
7NANTUCKET43252D Murray (Napoleons)
8COOL ELEGANCE44212A A Graham (Portland)
9MR. INVINCIBLE54416G J Paull (Faraday)
10KORI REIGN52521R L Clayfield (Penola)
Race No. 6Locks Constructions P/l Bitches (gobis)05:27PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $197,655 Prizemoney.
1st: $1,365 2nd: $390 3rd: $195,900.

No.NameFormTrainer

1MOJITO HONITO13527N A Stanley (Portland)
2SUPREME HERITAGE1431FD Murray (Napoleons)
3PINK LA VIVA65773I R Vigor (Anakie)
4LADY LATINO73728E R Vigor (Anakie)
5ASTON ELLE27141J Thompson (Pearcedale)
6PARAMOUNT DIVA31454C E Abbott (Edenhope)
7EXTRAVAGANT MISS61668N A Stanley (Portland)
8CHLOE’S GEM27617A Cole (Lara)
9PET SOUNDS28758L H Kraemer (Cranbourne South)
10SURF HAZE44266L H Kraemer (Cranbourne South)
Race No. 7Shelton & Lane Stationery05:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1LEKTRA FLY22212L Delbridge (Balliang)
2JORDACHE12327J H Kruisselbrink (Raglan)
3ELITE CITY54666J P Psaila (Little River)
4CHAZ17214J P Psaila (Little River)
5DRIPSTONE31243A Cole (Lara)
6RAM MAN12226N D Massina (Golden Square)
7OUR PAL SAL54422P J Grills (Lara)
8MYNAH73674G J Paull (Faraday)
9NIPPER’S LAD37644P J Keane (Koroit)
10HELMET HEAD77531D F Gehan (Stawell)
Race No. 8Bennett Road Milk Bar06:02PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1MINT POWER15111J Thompson (Pearcedale)
2INSTRUCTED STAR51547L H Kraemer (Cranbourne South)
3BOZZCO61536L H Kraemer (Cranbourne South)
4ELITE ICE77453J P Psaila (Little River)
5RIDDLE BALE38266G J Bate (Lara)
6WYNDHAM FLYER45336N A Stanley (Portland)
7STANFORD BALE15112G J Bate (Lara)
8SNIPER’S SPECIAL62761M A Delbridge (Balliang)
9GLENVILLE MAGGIE24411R L Clayfield (Penola)
10HELMET HEAD77531D F Gehan (Stawell)
Race No. 9Horsham Trading & Engineering06:20PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormTrainer

1GALAXY HIGH37721D B Curtain (Drouin)
2CAPTAIN SWIFT42234B M Hughes (Naracoorte)
3TRAMIGO31614M A Delbridge (Balliang)
4MICK FITZPATRICK83177M A Delbridge (Balliang)
5MALEEK55116R L Massina (Golden Square)
6MY LUCK’S IN77577R G Busch (Drysdale)
7JESSINA26542M K Lloyd (Anakie)
8MANHATTAN ANGEL12164A M Williams (Mount Gambier)
9STRING65686S Brennan (Hoppers Crossing)
10GOOD COMPANY31878C E Abbott (Edenhope)
Race No. 10Woody’s Topcut Meats06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ ON TAP11671N H Bland (Cardross)
2YUKON RIVER64668B M Rogers (Coleraine)
3ARVO’S GOTCHA32325M A Delbridge (Balliang)
4MOZZA53212D Harrison (Marong)
5JUST POETIC33852S I Bartholomew (Mt Gambier West)
6NATURAL STATE13166L H Kraemer (Cranbourne South)
7PEGGY MAY12211J Thompson (Pearcedale)
8JUST ADD RED24786D B Curtain (Drouin)
9GOLD COLLISION44875B A Baxter (Harrow)
10REEKAY RIOT86145C Smith (Wonwondah)
Race No. 11Bloomin Buds (tier 3)06:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1OUR MAN BOND13824N D Roney (Apsley)
2NIGHT SHADOW47234K M Breen (Lake Bolac)
3MICK’S WISH21526P B Crawley (Mortlake)
4SLICK SILVIE81233J Toye (Ararat)
5CAPE ROXY11332S V J Bartholomew (Mount Gambier)
6ELLIE EL62442B M Hughes (Naracoorte)
7BABY BONUS11886G J Paull (Faraday)
8FROSTY COBRA32312A M Williams (Mount Gambier)
9NEWMAN’S COUNTY57877N A Stanley (Portland)
10SAIUNG58884R J Millington (Cardross)
Race No. 12Topcat Video Productions07:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormTrainer

1PAPA’S EYE32374D B Curtain (Drouin)
2SECRET SERANADE28576D R Vigor (Lara)
3MENARI SWEET52715R J Boyington (Portland)
4SILVER PEDRO213F5R J Millington (Cardross)
5MISS TEDDY PEDRO73138J Mugavin (Crossley)
6NANGAWOOKA53663N H Bland (Cardross)
7NURSE ALLY21668J P Psaila (Little River)
8MISS MALDINI64477R G Busch (Drysdale)
9COOL POSSESSION85584S Brennan (Hoppers Crossing)
10GOLD COLLISION44875B A Baxter (Harrow)