Tuesday 23rd November 2010

Greyhound Box Draw For Horsham – Tuesday 23rd November 2010

Race No. 1Horsham Trading & Engineering04:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FERNY BALE84654S J Collins (Lake Goldsmith)
2SHERBIE BALE52881G J Bate (Lara)
3BENARA SANDY63663J B Hosking (Panmure)
4INCARCERATE11G M Rounds (Tooradin)
5CEE RIOLI54413N R Tait (Wangaratta)
6OCEAN MAGIC1TK ( P Mugavin (Killarney)
7OUTA QUESTIONS1B A Baxter (Harrow)
8SHIRAZ ON TAP78421N H Bland (Cardross)
9DASHIN ASH68873L M Connelly (Norlane)
10SHARK GRANGE54648D R Vigor (Lara)
Race No. 2Westvic Race Pix Final (gobis)04:28PM (VICtime)
Maiden Final event over 480 Metres at Horsham Of $152,250 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150,900.

No.NameFormTrainer

1KATE’S HOUSE3K Lloyd (Anakie)
2PURE BANDIT2J P Psaila (Little River)
3BIT WARPED4C E Abbott (Edenhope)
4LIEGE2J Borg (Maryborough)
5FLASH LEE3N E Millington (Cardross)
6PARAMOUNT CHIEF1C E Abbott (Edenhope)
7NURSE ALLY4J P Psaila (Little River)
8ARVO’S VIXEN1M A Delbridge (Balliang)
9VINNIE’S SPIRIT5D Petersen (Welshmans Reef)
10HOUDINI LASS5M J Gibbons (Lara)
Race No. 3O’callaghan Vet Clinic04:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NEWTON’S DASH33635N A Stanley (Portland)
2BENARA JEAN73126R L Patzel (Mount Gambier)
3WHY NOT JOEL84162W T Gray (Wendouree)
4VINNY’S BOY78333R J Millington (Cardross)
5SPA VALLEY GIRL74457J A Mccoll (Hepburn Springs)
6STRING35218S Brennan (Hoppers Crossing)
7BUBBLE POWER38272P J Mccoll (Kooroocheang)
8MARIA BALE44233S J Collins (Lake Goldsmith)
9OH SO JAZZY61788L M Connelly (Norlane)
10ROSIE ROXY66834N E Millington (Cardross)
Race No. 4Eureka Lodge05:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1GLAMOUR GLOW62327G R George (Beulah)
2WHY NOT DYLAN76838W T Gray (Wendouree)
3WE’RE SURE1G J Bate (Lara)
4ELITE STRIKE41337P C Anderton (Devon Meadows)
5SPA MAGGIE37663J A Mccoll (Hepburn Springs)
6PAGEN LOVE37333S J Collins (Lake Goldsmith)
7SISCO DIAMOND51423H L Collins (Lake Goldsmith)
8PROVEN CAPRI54887J A Mccoll (Hepburn Springs)
9JUSTUS BALE56613G J Bate (Lara)
10COBRA SHOW54717N Wynd (Lismore)
Race No. 5Graeme Mackley Memorial Ht105:29PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 570 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1GOOD LUCK CHUCK25223B D Bunworth (Casterton)
2FIRE POTION216S J Elsum (Camperdown)
3BLACK VIKING16143P Galea (St Albans)
4CAMO’S BUSTER73588B M Rogers (Coleraine)
5LIMBURG GEM43446P G Reivers (Lara)
6DRUMMA WATER57113K Quinn (Cundare)
7LANSLEY BLACK43543M J Fullerton (Red Cliffs)
8TRUCKIE24687J Vassallo (Cape Clear)
9IAN’S MATE33686P J Grills (Lara)
10STEVE LIMES51577R L Patzel (Mount Gambier)
Race No. 6Graeme Mackley Memorial Ht205:44PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 570 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CLARETOWN JOCKA27853A J Jeffrey (Ballarat)
2ZURI DIAMOND74211L V Iredale (Frankston)
3SLIPAWAY WILLY16621N Wynd (Lismore)
4TRANS EXPRESS34426K ( P Mugavin (Killarney)
5CAMO’S PIRATE86644B M Rogers (Coleraine)
6ENFORCER FRED83753L Delbridge (Balliang)
7WHY NOT NICK35575W T Gray (Wendouree)
8TEN BANDANNAS54711G M Rounds (Tooradin)
9STEVE LIMES51577R L Patzel (Mount Gambier)
10OUR PAL SAL44675P J Grills (Lara)
Race No. 7Graeme Mackley Memorial Ht306:01PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 570 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1FLASHBACKS15266P J Lenehan (Rosebrook)
2TIME MATTERS86432N R Tait (Wangaratta)
3WARRICK QUEEN63466P L Rowan (Warrnambool)
4ARTESTA75524R J Maher (Bushfield)
5JESSIE’S REEF311F7S J Elsum (Camperdown)
6ELUSIVE TIGER25523R J Martin (Merbein)
7PUNK WARRIOR11632T K Auld (Tatura)
8REEKAY RIP23613P A Smith (Wonwondah)
9OUR PAL SAL44675P J Grills (Lara)
10SEDUCTABLE65888T B Harris (Seymour)
Race No. 8Kevin & Richard Clayfield06:18PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 480 Metres at Horsham Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MARTILI BALE42753G J Bate (Lara)
2ABLETT BALE41243G J Bate (Lara)
3SHIRAZ POINT24453A J Hitchcock (Tennyson)
4PEDRA BRANCA71112L Smith (Maryborough)
5SWEET EQUITY822F8D Geall (Lara)
6PURE ETHANE21171G J Guy (Charlton)
7SAFFRON SWEETIE46827E R Vigor (Anakie)
8MISS BEL AIR11327J Hayley (Tooradin)
9WHY NOT DOUGIE45431W T Gray (Wendouree)
10NINJA WARRIOR74432N R Tait (Wangaratta)
Race No. 9Exchange Hotel06:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1UNSTOPPABLE54662J B Hosking (Panmure)
2SUDDEN STATUS33346C Smith (Wonwondah)
3ELITE YIPPEE11153J P Psaila (Little River)
4GRANDATE42254K Quinn (Cundare)
5ENHANCED13114P C Anderton (Devon Meadows)
6KANYE COOL65141A Richardson (Bushfield)
7BOMBER BLUE BOY52326P A Smith (Wonwondah)
8VENUS GRANGE25341I R Vigor (Anakie)
9BACARI THUNDER28845W M Wilson (Mumbannar)
10SHARK GRANGE54648D R Vigor (Lara)
Race No. 10Wimmera Trophies & Gifts (tier 3)06:50PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1CHIEF IMPOSER57353D K Chandler (Minyip)
2BENARA FRANK18R L Patzel (Mount Gambier)
3TRUMPS MEMORY82412D K Chandler (Minyip)
4CHEERY732F8B D Bunworth (Casterton)
5SUN RULER75728A Richardson (Bushfield)
6NORTHERN NICK41656N R Tait (Wangaratta)
7RAVISSANTE16448G R George (Beulah)
8COMPLETE MADNESS13726P C Anderton (Devon Meadows)
9ISABELLE’S FLYER16452B D Bunworth (Casterton)
10BACARI THUNDER28845W M Wilson (Mumbannar)
Race No. 11You Turn (woodturners)07:12PM (VICtime)
Grade 5 event over 410 Metres at Horsham Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1STORMIN PEDRO64335B M Fullerton (Red Cliffs)
2SHIRLEY’S BLUE42387P C Anderton (Devon Meadows)
3MADDI’S SECRET12785J O’Neill (Horsham)
4ARVO’S COUGAR58876M A Delbridge (Balliang)
5SLIPAWAY SPIDER76181K Quinn (Cundare)
6LUKE’S HOUSE15F37G R George (Beulah)
7BENARA TRACY51763R L Patzel (Mount Gambier)
8KANAKAREDES37436B M Fullerton (Red Cliffs)
9OH SO JAZZY61788L M Connelly (Norlane)
10BACARI THUNDER28845W M Wilson (Mumbannar)
Race No. 12Bloomin Buds (tier 3)07:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 410 Metres at Horsham Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ARVO’S PEARL86315M A Delbridge (Balliang)
2BUNNY THUNDER36715N R Tait (Wangaratta)
3NASHIRA22757R L Patzel (Mount Gambier)
4IBRAHIM178H L Collins (Lake Goldsmith)
5CARABINE RISEF5856B D Bunworth (Casterton)
6ALICE ALMA78552D K Chandler (Minyip)
7LIBBY56358J R Cummings (Horsham)
8VEUVE CLICQUOT88756J B Hosking (Panmure)
9ISABELLE’S FLYER16452B D Bunworth (Casterton)
10DASHIN ASH68873L M Connelly (Norlane)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments