Sunday 12th April 2009


Race 1 SALE MAZDA
Grade 5 440 Metres 05:32PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 82614 KATIE’S TEARS FSH P C Anderton
2 5587T ZAMIRA 25.02 L M Gorman
3 55885 KINGS OF LEONARD 25.07 K Pulis
4 43244 SERBO DELIGHT NBT B R Alford
5 54143 EARLY PUZZLE NBT R Ashworth
6 64154 NUTS FAWN SUIT 25.09 C J Johannsen
7 22751 KING CYRIL NBT S A Holmes
8 64431 TEX’S EXPRESS 25.15Q E C Dowsey
9 65464 MINI MILLS Res. NBT H A Clarke
10 F2868 NAT’S BLONDE Res. 25.22 N L Brown

Race 2 BENDIGO BANK Q.FINAL (GOBIS)
Maiden Quali Final 440 Metres 05:52PM
$1400-400-200 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1 DR. CORKIE 25.25Q W J McMahon
2 8581 PIGGOT’S PIPER 25.27Q L Newton
3 1 BLITZING CHLOE 25.26Q D Hay
4 1 MERCURY MORRIS 25.01Q D R Anthony
5 661 LICHELLE 25.29Q C Johnson
6 62631 OUR TYLER ROSE 24.93Q S Chignell
7 1 CRUISY DEAL 25.20Q N G Russell
8 1 BILLY ELLIOTT 25.54Q J E Zammit
9 1 SHEOAK STELLA Res. 25.54Q W J McMahon
10 2 SHEOAK GRETA Res. NBT W J McMahon

Race 3 BSG AUSTRALIA
Grade 5 520 Metres 06:16PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42316 DR. HARM NBT W J McMahon
2 23244 MISTER SWISH FSTD P Grima
3 37631 ELORINA NBT R C McMillan
4 21568 MISS GILMORE FSH D Dean
5 313F7 ANOTHER NIKKI 30.03 P E Giles
6 631 LACEY PAPER FSTD T A Proctor
7 23153 BEASTIE BOY NBT J R Healey
8 112 HIDE THE LOOT FSH C J Johannsen
9 21635 LONGY’S BANDITO Res. NBT D Agius
10 34347 DR. RODGER Res. NBT W J McMahon

Race 4 TRACKSIDE BAR & GRILL
Grade 5 440 Metres 06:38PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23622 FIREBALL BABY NBT R D McRae
2 3461 JASPER WYZEE 25.48 E C Dowsey
3 61527 PAGANI ZONDA NBT P A Craig
4 44153 FIVE AN DIME NBT J Clay
5 221 PURE FELICITY FSH C J Johannsen
6 82533 FLAG RAISER NBT J Grindley
7 14335 NOBODY’S RICKY 25.37Q P E Giles
8 1743 MRS. DUDLEY 25.31 J E Zammit
9 46766 DARK DAIMLA Res. 25.33 W J McMahon
10 88784 TAB’S WHISPER Res. NBT A C Tabone

Race 5 SALE GREYHOUND BINGO
Mixed 4/5 440 Metres 06:56PM
$1060-305-150 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 87173 LIAM’S GAL 25.07 A J Papp
2 47274 WELCOME SPIDA 24.89 C J Johannsen
3 131F1 CORDOZAR 25.08 C J Johannsen
4 42242 UNO TORI 24.95 A J Gringhuis
5 18224 RED AMBER 25.03 C J Johannsen
6 44231 SALEGREYS GOLD 25.45 C J Johannsen
7 41782 PROFESSOR TOM NBT R D McRae
8 24156 CONJURE LOVE NBT P E Giles
9 56777 PRIVATE PETE Res. 25.17Q S W Clavarino
10 88888 KING OF POVERTY Res. NBT R J Toomey

Race 6 EASTER CUP FINAL
S/E Final 440 Metres 07:18PM
$5000-1400-700 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 12651 KAYGEE 24.96 P M Tabone
2 14251 LANCELOT ROSE 24.95 J Chignell
3 23342 SNOW PRINCE 25.22 B Proctor
4 1222 MR. BUNDY BEAR 25.13 K R Ward
5 17531 DARK REALITY 25.01 S A Holmes
6 72763 JUDGE ME NOT 24.89 G A Elston
7 65752 BOMBER BRUCE 25.12 S W Clavarino
8 41163 GAELIC ASSASSIN 25.39 E M Ferguson
9 87173 LIAM’S GAL Res. 25.07 A J Papp
10 71324 DAMAGE INC Res. NBT E Lieshout

Race 7 MADDEN GLASS
Mixed 4/5 520 Metres 07:36PM
$1060-305-150 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 1411P FLY WHEEL SHAZZA NBT S J Bye
2 32667 SAME CONSEQUENCE FSH P E Giles
3 14631 SAVIOUR OF SIN FSTD P E Giles
4 16713 LOYAL TIGER FSTD F Toth
5 35311 MOLLYDOOKER FSTD S A Holmes
6 21115 OVER STRESSED FSTD K R Ward
7 15534 DR. EDNA FSTD W J McMahon
8 26256 MAKE THE MAGIC 29.58 C M Jones
9 41F57 SKEETA Res. NBT T F Clark
10 71566 DR. BILLY RAY Res. NBT W J McMahon

Race 8 COCA COLA
Special Event 440 Metres 07:52PM
$2100-600-300 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 11616 MASHI MARO 24.89 W J McMahon
2 55175 MAJOR SLICK 24.81 E C Dowsey
3 77111 MR. MOOROODUC 24.98 D I Johnston
4 27112 VESZPREMI 24.78 C J Johannsen
5 15755 AVON LYLA MAY 24.68 A Ferguson
6 21631 TAD RUSTY 25.07 C J Johannsen
7 16533 MORGAN BROS 24.75 C M Jones
8 11113 FAST FLASH 24.98 D M Despard
9 48878 DR. CRACKABOE Res. 24.83 W J McMahon
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 GIPPSLAND FM 104.7
Grade 5 440 Metres 08:12PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 74827 EARLY SON NBT R Ashworth
2 25311 BLAZIN’ ARCH 24.81 D I Johnston
3 76618 NAT’S PICK 25.09 D J Brown
4 34345 MATHIESON BRATZ 25.25 J R Healey
5 25315 ELI ROCKET NBT R P Williams
6 45631 SLAMMA 25.59 C J Johannsen
7 46365 PERFECT HAND NBT D Dean
8 21124 SNOW DANGER NBT M Grindley
9 87685 BLACK ELVIS Res. NBT D Agius
10 66355 WINROB ZUES Res. 25.07 P J Delahunty

Race 10 GIPPSLAND TIMES
Grade 5 440 Metres 08:35PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 64653 SPOT CASH 25.37 G C McMillan
2 68568 SYLVAN LIL NBT A P Inger
3 34621 EARLY MILLONS NBT R Ashworth
4 51646 COMMANDING LEAD NBT P A Craig
5 78162 UNIQUE GRANDO 25.27 J Clay
6 81714 DARK STRATEGY FSH J Grindley
7 66142 UNO WANTON NBT A J Gringhuis
8 23148 MY SHADOW 25.37 L Newton
9 21788 TANNOY Res. 25.41 P J Delahunty
10 25376 TOMMY TENPIN Res. 25.46 J R Healey