Sunday 14th September 2008


Race 1 WORKHIRE AUSTRALIA
Grade 5 440 Metres 05:30PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 12242 ARCTIC FOX FSH P E Giles
2 43644 PUNCH AND JUDY NBT J J Booker
3 181 UNCUT SHIRAZ FSH S A Holmes
4 2413 SLAMMA 25.59 C J Johannsen
5 52421 SLINKY WATERS 25.33 L A Hughes
6 145 LYN’S HOLLY FSH L Lacy
7 18873 SEY SCILLA NBT J N Desaubin
8 75824 REX’S ROOKIE 25.20 B R Alford
9 41586 RAGLAN MEMORY Res. FSH R M Busuttil
10 1665 SORPRESAS Res. NBT J Carlin

Race 2 TWELVE APOSTLES HELICOPTERS
Grade 5 520 Metres 05:51PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 78686 FLIPSIDE NBT K M Leonard
2 62877 WINROB ZUES NBT P J Delahunty
3 41737 SKEETA NBT R L Wynd
4 62446 UNO LINDSAY FSTD C J Johannsen
5 31545 MEXICAN WAVE FSTD M Braithwaite
6 28142 DEVIL ROSE 30.34 M D O’Keefe
7 31855 TOMMY TENPIN FSTD J R Healey
8 82154 BEAUTY ABBY NBT L R Russell
9 74658 CHELLYNN Res. NBT G B Wood
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 BULLS CRUISERS
Grade 5 440 Metres 06:15PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 35382 JELARYL 25.14 M E Schuback
2 74345 PREVARICATOR 25.31 J Downer
3 25458 SYONIC KING NBT W Van-Nes
4 27172 ROHAN’S ARTICLE 25.34 C J Johannsen
5 42326 SHANLYN COOL NBT K P Smyth
6 5132 ASHLEE’S PATCH 25.18 P E Giles
7 61165 LIAM’S GAL 25.34 A J Papp
8 35554 SCREAMING WOMEN NBT P A Cantrill
9 57874 ELLA’S PURSUIT Res. NBT G A Smart
10 86847 TRIPPY TACO Res. 25.20 M J Busuttil

Race 4 DUESBURYS GIPPSLAND
Mixed 4/5 650 Metres 06:33PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 13466 RIVERBOAT LANKAN NBT C J Johannsen
2 11358 GROOVY MASTER 37.91 M D O’Keefe
3 85555 NOW SCREAM FSTD J S Telling
4 16414 GAME ON GIRL NBT T A Proctor
5 * * * VACANT BOX * * *
6 21226 WAIT ON COOPER 37.76 P E Giles
7 82121 FRANKLIN DARKY 37.43 D Crisafi
8 76733 CIRCULATION FSTD D H McRae
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 YUNGAR AVIATION SERVICES
Mixed 4/5 440 Metres 06:51PM
$1060-305-150 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 47384 HALIPINO HARRY 25.20 P Pitt
2 34428 RED AMBER 25.03 C J Johannsen
3 74882 VIBRANT SHOW 25.38 R C Ferris
4 28435 AMITY ROSE 25.26 A Ferguson
5 51654 PARUMBA PETE 25.34 E Lieshout
6 31685 TIZZ MAGIC FSH N King
7 12466 REMO GRANDE NBT R G Boyce
8 57567 EL KEATO 25.34 R J Keating
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 ADAMS & PUND
Mixed 4/5 520 Metres 07:15PM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 46731 ETERNALLY YOURS 29.62 S Chignell
2 333F3 RADWIN EDD 29.90 L A Hughes
3 73416 BEAUT CONQUEST 29.69 C Galea
4 74652 INFALLIBLE 29.86 C J Johannsen
5 17311 BURCOV BULLET 30.03 S Creighton
6 36317 TOOWOOMBA BANKER FSTD S A Holmes
7 28428 BLACK DEVIL JACK 29.62 J L Connor
8 52117 KINGSTON BELLE FSH R C Moore
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 ROBERT SMART & ASSOCIATES
Grade 5 520 Metres 07:39PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 56821 COOL BLITZ FSTD R G Boyce
2 44571 FOUR WALLS NBT C J Johannsen
3 52T51 FRANKLIN SAND NBT D Crisafi
4 61738 FOURBIE FOUR NBT M D O’Keefe
5 67135 ZAMIRA FSTD L M Gorman
6 13874 COOL RICKY 29.82 G E Pitt
7 12484 SIR TRISTEN NBT E Lieshout
8 47173 SMURF’S TIME OUT FSTD A C Tabone
9 74658 CHELLYNN Res. NBT G B Wood
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 EAST COAST PLUMBTEC
Mixed 3/4 440 Metres 07:56PM
$1245-355-180 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 21276 OMEGA LILLY 25.06 B A Harper
2 16456 WELCOME SPIDA 24.89 C J Johannsen
3 13785 TEE KENNELLY 25.13 J D Elston
4 11141 HERO GIRL 24.98 R G Boyce
5 35154 THINK POSITIVE 25.17 C J Johannsen
6 55443 DARK REALITY 25.01 S A Holmes
7 84F82 SONNY’S PRIDE 24.98 P B Davis
8 82158 GOOD SAMARITAN 25.52 D Crisafi
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 LKD LIVESTOCK LEONGATHA
Grade 5 440 Metres 08:18PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 45678 KICKALONG DOLL 25.09Q R J Keating
2 66467 SIR RONNY NBT E Lieshout
3 25467 SHOCKMOUNT NBT C Spiteri
4 45372 DIAMOND SALUTE NBT S Creighton
5 53226 OUR IMMY 24.80 P E Giles
6 84764 GARD’S GOOSE NBT P E Giles
7 86276 LADY MALIBOO FSH C J Johannsen
8 83117 JUST FOR NOW NBT N King
9 86847 TRIPPY TACO Res. 25.20 M J Busuttil
10 88677 MAGNETIC CHARM Res. 25.18 A J Boyle

Race 10 ANDERSONS REMOVALS
Grade 5 440 Metres 08:40PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 676T8 ROBBIE STUART NBT S V Malloy
2 768T8 CRUZ AZUL NBT K M Fogarty
3 1248 MISTY SPARKS 25.55 P E Giles
4 737F5 MATHIESON BRATZ 25.25 J R Healey
5 25261 WIND SMOKE FSH S A Holmes
6 46752 RUSTYS RETURN 25.32Q A J Boyle
7 22544 SEEDY FRED NBT C J Johannsen
8 65675 MO CUISHLA NBT J M Spruyt
9 48744 DALPURAFIED Res. 25.62Q C A Cashen
10 46546 SEY VEE Res. NBT J N Desaubin