Sunday, 15 January 2017

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 15 January 2017

Race No. 1Rotti Security5:49 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ZELEMAR COCOA (WA)[M]3FSHL Jennings (Maffra)
2WADELOCK SAMPSON [M]37NBTM Clohesy (Stratford)
3SERENDIPITOUS [M]FSHB Divirgilio (Nambrok)
4ARTISTIC ALYSSA [M]7NBTG Mcmillan (Nambrok)
5COOLGIRL MISS [M]FSHD Brown (Heyfield)
6RHYAN’S RETURN [M]FSHS Collins (Hazelwood)
7SIMBAREA (QLD)[M]72633NBTG Mcmillan (Nambrok)
8ADALA SON [M]653NBTP Ryan (Lang Lang)
9DASHING MAX [M]Res.FSHD Brown (Heyfield)
10ZIPPING FOY (NSW)[M]Res.FSHG Mcmillan (Nambrok)
Race No. 2Grv Vic Bred Series Final6:09 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $10,710 Prizemoney.
1st: $7,500 2nd: $2,140 3rd: $1,070.

No.NameFormBestTrainer

1SKYRIM [7]71324.91(4)G Clifton (Tynong North)
2KADALEX KID [6]F261125.21(7)J Nibbs (Catani)
3BLACK MARKET [7]1225.56(3)J Martinovic (Koo Wee Rup)
4LAKEVIEW ISLA [6]1125.09(1)M Whelan (Metung)
5DATA STAR [6]1124.86(5)J Thompson (Pearcedale)
6RAPANUI REBEL [M]3333NBTK Iles (Longwarry)
7AVON GLORY [7]271225.15(6)J Norden (Stratford)
8SPYFECTION [M]42NBTB Divirgilio (Nambrok)
9RASLEIGH BANSER [M]Res.24533NBTW Stevens (Myrtlebank)
10SPRINT TEE [M]Res.44NBTS Spoljaric (Kilmany)
Race No. 3Monacellars Ht16:29 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KILMANY FLYER (NSW)[7]6365725.53(8)S Spoljaric (Kilmany)
2DEMONISHEM [7]48244FSHM Braithwaite (Moe)
3SERENGETI SKY [7]2568325.43(7)L Hughes (Longford)
4OMEGA BRITTANY [6]1561525.09(3)B Harper (Seaspray)
5WALLET WIZARD (NSW)[7]16577FSHP Borradale (Rosedale)
6ASTON POWERS [6]83211NBTE Lieshout (Drouin West)
7KEV’S CHOICE (NSW)[6]78155NBTR Johnson (Lang Lang)
8ZIPPING TINA (NSW)[7]8775725.30(8)G Mcmillan (Nambrok)
9MANDELA SUN [6]Res.4583825.31(8)P Pollutro (Morwell)
10ORATAYA [7]Res.8837726.13(3)C Mcmillan (Drouin)
Race No. 4Leemon’s Meats Ht26:49 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEGELLAS FAIRY [6]711625.13(7)T Morris (Traralgon)
2PRINCESS SHAE [7]54818NBTL Hughes (Longford)
3SANZ MARLOW [6]47665NBTY Andrews (Kilmany)
4ZABDON SENSATION (QLD)[7]647F1FSHA Gieschen (Maffra)
5ASTON HAMMER [7]4354525.04(5)E Lieshout (Drouin West)
6SPY MISS (NSW)[7]23556NBTR Johnson (Lang Lang)
7COUGAR STEALTH [6]27362NBTG Moss (Korumburra)
8ZIPPING NADIA (NSW)[7]5628825.50(6)G Mcmillan (Nambrok)
9MANDELA SUN [6]Res.4583825.31(8)P Pollutro (Morwell)
10MAROON BLITZ (QLD)[6]Res.5368725.19(2)J Lindrea (Stratford)
Race No. 5Morelli Furniture & Bedtime7:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FAIRY VIXEN [5]27218NBTP Borradale (Rosedale)
2TUGGERAGH (SA)[5]21621NBTS White (Buln Buln East)
3MINT BURST (NSW)[5]2113625.06(5)C Spiteri (Morwell)
4COSMIC SHIRAZ (NSW)[5]3664225.00(4)R Colpoys (Bass)
5FIESTY IVY [5]75512NBTG Graham (Woodleigh)
6TROV’S GEM [5]33647NBTB Kantzidis (Bundoora)
7NITRONIUN (NSW)[5]36211FSHW Duve (Denison)
8HURUNUI JACK [5]1212125.02(4)D Agius (Rosedale)
9CASH OWNLEY [5]Res.3365625.26(3)G Graham (Woodleigh)
10TINDERELLA [5]Res.37668NBTA Gieschen (Maffra)
Race No. 6Bsg Bingo & Fundraising7:24 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1POPPY PETE [5]23427NBTM Tharle (Cranbourne)
2FLYWHEEL ALFIE [5]3464329.74(2)S Bye (Gormandale)
3PAUA TO RUSH (NSW)[5]35242FSHS White (Buln Buln East)
4GUARD YOUR PATH [5]26776NBTT Howell (Pakenham)
5DIVISION FOUR [4]2716129.99(1)C Johannsen (Devon Meadows)
6WADELOCK JULIET [4]6376429.60(3)M Clohesy (Stratford)
7VIC FOR SHORT [4]4811730.10(3)T Howell (Pakenham)
8DASH OF SCOTCH [5]3636729.84(4)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 7Balec Electrical Contractors7:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC COLLINDA [5]6553730.12(7)S Cameron (Maffra)
2CRIMSON SALLY (NSW)[5]45617FSHG Jose (Catani)
3ZIPPING SCARLET (NSW)[5]4687729.78(3)P Mckenzie (Denison)
4LONESOME KATIE [5]6853729.92(2)K Fogarty (Heyfield)
5ZIPPING ZALI (NSW)[5]64647NBTG Mcmillan (Nambrok)
6CHEETAH STEALTH [5]81142NBTG Moss (Korumburra)
7NIGHT PRANCER [5]17537NBTT Howell (Pakenham)
8LEKTRA TIMON [5]62413FSHK Gorman (Tanjil South)
Race No. 8Ian Carter Builders8:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Sale Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE ALCATRAZ [5]7364637.85(7)G Mcmillan (Nambrok)
2LEOPARDSTOWN [4]7732737.55(8)C Johannsen (Devon Meadows)
3STUNNING SUCCESS [5]44284FSTDB Divirgilio (Nambrok)
4KOKODA ECLIPSE [5]8762838.19(2)C Johannsen (Devon Meadows)
5TRIP TO EDEN (NSW)[5]52511NBTJ Thompson (Pearcedale)
6SPIRITED ROSE [5]16613FSHG O’keeffe (Neerim Junction)
7RUBRICA [5]38123FSHS Collins (Hazelwood)
8CANINO [4]3687837.76(5)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 9Elite Plumbing And Tiling8:24 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BALLYMAC FINOLA [3]6135524.72(8)D Mcphie (Kilmany)
2LAKEVIEW HARLEY [1]5223324.84(6)H Whelan (Metung)
3HUNDRED (NSW)[4]4157424.96(8)D Johnston (Boisdale)
4OMEGA SNIPER [1]4248324.72(3)B Harper (Seaspray)
6SLEEK MASTER (NSW)[4]45512NBTJ Thompson (Pearcedale)
7BRUISER SENOR [4]1375424.68(1)D Johnston (Boisdale)
8ANNUNAKI [4]7445425.02(6)N Lund (Longwarry)
Race No. 10Trfm Ht38:47 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IN A PICKLE [6]61722NBTG Jose (Catani)
2BOO STAR (NSW)[7]33163FSHN Perkins (Romsey)
3ZIPPING STU (NSW)[7]64737NBTG Mcmillan (Nambrok)
4MISTER HEENEY [6]5447325.70(1)C Johannsen (Devon Meadows)
5WOODLEIGH BLAZE [6]11287NBTG Graham (Woodleigh)
6EMPEROR CRUZ (NSW)[6]73831FSHD Belsham (Longwarry)
7ASTON EMILIO [7]3214825.29(3)E Lieshout (Drouin West)
8BERNMAR TERRY [7]67814FSHP Borradale (Rosedale)
9MAROON BLITZ (QLD)[6]Res.5368725.19(2)J Lindrea (Stratford)
10IT’S DEBATABLE [6]Res.57753NBTD Williamson (Moe)
Race No. 11Gj Gardner Homes Ht49:10 PM (VIC time)
Mixed 6/7 Heat event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEMON PAW [6]46373NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2OMEGA BONNER [6]13338NBTB Harper (Seaspray)
3TAMBO FLASH (NSW)[6]4866525.26(5)M Whelan (Metung)
4HANNAH BEAR (NSW)[7]1427725.34(1)J Lindrea (Stratford)
5CORROBOREE (NSW)[7]88162NBTP Borradale (Rosedale)
6LABUAN STARFISH (NSW)[7]521NBTE Lieshout (Drouin West)
7FLABBA GABBA [7]24545NBTG Clifton (Tynong North)
8JESSE’S TYPHOON [6]21426NBTM Musselwhite (Lindenow)
9IT’S DEBATABLE [6]Res.57753NBTD Williamson (Moe)
10ORATAYA [7]Res.8837726.13(3)C Mcmillan (Drouin)
Race No. 12Gold 12429:33 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1STATELY KAY (NSW)[5]15F34NBTM Elliott (Pakenham)
2DAINTREE KING [5]24728NBTJ Harrington (Alberton)
3JONI SUNSET (NSW)[5]81468NBTG Tuck (Pakenham)
4JAY JAY BEE [5]8626424.88(7)D Johnston (Boisdale)
5LUNCHMONEY LEWIS [5]45463FSHG Kantzidis (Bundoora)
6ANGRY ALLEY [5]5654525.23(7)A Mammone (Drouin West)
7MAJOR NIPPA [5]6237325.32(5)G Graham (Woodleigh)
8SILVER SALUTE [5]85633NBTK Gorman (Tanjil South)
9CASH OWNLEY [5]Res.3365625.26(3)G Graham (Woodleigh)
10BIG BURKEY [5]Res.3755425.33(2)C Tuck (Pakenham)