Sunday, 23 June 2013

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 23 June 2013

Race No. 1Sale Mazda Final (gobis)4:52 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1PENNY BANSER (QLD)[5]438T125.80(2)W Gieschen (Maffra)
2YEH NAH YES [M]43752NBTL Russell (Sale)
3SPUDS COLOUR [M]34352NBTJ Reynolds (Pearcedale)
4STEALTHY JEWEL [5]2125.73(7)R Boyce (Korumburra)
5GAELIC DREAMER [5]6536125.95(8)E Ferguson (Trafalgar)
6DYNA UNIT (NSW)[M]24372NBTM Delbridge (Balliang)
7TALENROY [5]5434125.65(8)C Morris (Briagolong)
8YOU KNOW ME [M]83352NBTC Johannsen (Devon Meadows)
9DUNDEE MILLIE [M]Res.563NBTG Scott-smith (Pakenham South)
10MINI COLOUR [M]Res.553NBTJ Reynolds (Pearcedale)
Race No. 2Topcat Video5:16 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DA STIG (QLD)[5]8888725.45(7)W Read (Devon Meadows)
2MIGHTY GRUMPY [5]5355625.18(1)L Fulford (Nuntin)
3NIMBLE SWIP (NSW)[5]64456FSTDB Alford (Yarram)
4LORD SALTIRE [5]4363225.16(8)C Johannsen (Devon Meadows)
5DR. CHANTELLE [5]35245NBTW Mcmahon (Darriman)
6DYNA QUILTON (NSW)[5]1417525.24(4)M Delbridge (Balliang)
7BELJAY BLITZ [5]8677725.67(6)B Scott (Pearcedale)
8MIGHTY BLAZIN’ [5]5174825.22(7)J Gieschen (Valencia Creek)
9MACHINE GUNNER (NSW)[5]Res.45F77NBTJ Grima (Grantville)
10RUSTLER [5]Res.7856825.71(7)W Kenney (Sale)
Race No. 3Monacellars5:40 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MURRADOC WHIZ (NSW)[5]14157FSHA Harmes (Corio)
2MR. MACQUIRE [5]4664625.07(3)J Gieschen (Valencia Creek)
3SOUTHWOOD DANNY [5]3836825.50(1)A Scott (Pearcedale)
4WILLY BALE (NSW)[5]34713NBTM Delbridge (Balliang)
5GOLD GALLEON [5]4837325.14(8)B Alford (Yarram)
6CALLISTA BALE (NSW)[5]67834NBTG Bate (Lara)
7ON THE GRID [5]6584725.41(7)B Russell (Sale)
8RUNNING MAN [5]86247FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9REGAL SURPRISE [5]Res.76676NBTP Eastley (Nungurner)
10DOC’S DORA [5]Res.67387NBTW Read (Devon Meadows)
Race No. 4Watch Grvextra On Youtube6:02 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LACEY UNDERALL [5]27686NBTS Creighton (Giffard West)
2DR. SUNOVA [5]3753325.46(1)W Mcmahon (Darriman)
3BATTLE ROSE [5]8415625.00(7)J Chignell (Rosedale)
4ULAR BALE (NSW)[5]67828NBTG Bate (Lara)
5AEROPLANE REX (NSW)[5]36412NBTL Shingles (Eden Park)
6UNDERCOVER GIRL [5]1857524.87(3)A Ferguson (Briagolong)
7RECKLING (NSW)[5]1648725.05(1)J Grima (Grantville)
8BOSTON HUSTLER [5]64133FSHT Iwanyk (Devon Meadows)
9ANGENI [5]Res.4478725.46(7)C Johannsen (Devon Meadows)
10SIZZLIN’ FRIZ [5]Res.74786NBTL Fulford (Nuntin)
Race No. 5Coca Cola Final6:22 PM (VIC time)
S/E Final event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING LEAH [3]1232324.96(6)D Despard (Paynesville)
2DYNA GEMMA (NSW)[4]5366225.03(2)G Bate (Lara)
3FLAMENA [5]5423425.14(2)D Curtain (Longwarry)
4CHLOE KEATS [3]8721125.16(8)J Adlam (Cardinia)
5BETTY JANE [5]51224NBTP Hunt (Avalon)
6GUNDA BALE (NSW)[4]3522224.93(2)G Bate (Lara)
7SALEGREYS POWER [4]1265224.98(1)C Johannsen (Devon Meadows)
8SURFONIC (QLD)[3]5214125.00(1)W Mcmahon (Darriman)
9BELLA CLARE [5]Res.2232525.61(1)P Hunt (Avalon)
10UNDERBELLY ANGEL [5]Res.12225NBTU Bickerton (Pearcedale)
Race No. 6Arthur Hay Memorial Final6:44 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 520 metres at Sale Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,750 2nd: $500 3rd: $250.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN NATE (NSW)[5]11532NBTM Delbridge (Balliang)
2DAINTREE DYNASTY [4]327F129.91(3)G Joske (Jeeralang Junction)
3COOL TREND (NSW)[4]4112130.02(2)B Alford (Yarram)
4LEDARO DASH [5]52622NBTC Callaway (Cranbourne East)
5SUM SUM KEATS [5]13142NBTR Floyd (Cobains)
6XENAR BALE (NSW)[4]4223130.00(6)M Delbridge (Balliang)
7SPIRIT OF CAITY [5]77562NBTJ Lindrea (Stratford)
8HURRICANE HARLEY [4]1315129.69(6)J Holden (Nambrok)
9ETEL ALLEN (NSW)[5]Res.33632NBTM Delbridge (Balliang)
10DYNA SANDY (NSW)[5]Res.11153NBTM Delbridge (Balliang)
Race No. 7Angove Wines7:04 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ARAGORN [5]1252325.27(3)C Johannsen (Devon Meadows)
2GRAND SON (NSW)[4]1517525.36(4)B Alford (Yarram)
3ROLFI BALE (NSW)[4]7187224.98(3)M Delbridge (Balliang)
4LOYALTY UNITE US [4]6161324.91(8)G Elston (Sale)
5TEDDYBEAR POWER [4]2561225.32(5)D Despard (Paynesville)
6BURNING ANGER [4]7652725.12(3)J Booker (Kilmany)
7DALE BALE (NSW)[5]62414NBTG Bate (Lara)
8STAR CITY ROLLER (NSW)[4]1778725.81(7)P Eastley (Nungurner)
9ANGENI [5]Res.4478725.46(7)C Johannsen (Devon Meadows)
10WHAMMY [5]Res.68648FSHL Shingles (Eden Park)
Race No. 8Bcs Accountants7:29 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1ALLEN BENJI (NSW)[1]1333224.69(3)G Bate (Lara)
2THAT’S ABOUT ME [4]4314225.06(8)W Fasoli (Heyfield)
3SODA BOY [2]8566724.74(4)R Winter (Denison)
4SKEET WITH GRACE [4]5375825.06(7)L Russell (Sale)
5DR. THANOS [3]1543125.02(5)W Mcmahon (Darriman)
6BUSTINO [4]6143725.27(7)C Johannsen (Devon Meadows)
7BLUE CHIEF [2]1568725.01(7)C Johannsen (Devon Meadows)
8LAUNCHINATOR [2]3F53425.02(8)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 91300hotwater7:49 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RILEY PETERSON (NSW)[5]21376NBTJ Healey (Kilmany)
2STEALTHY MARK [5]2172FSTDR Boyce (Korumburra)
3ROMAN BRIDGET [4]2471729.84(7)V Bromley (Paynesville)
4BRENT BALE (NSW)[4]32125NBTM Delbridge (Balliang)
5WADELOCK GALO [5]25424NBTR Keating (Longford)
6SWANS TWELVE [4]2418230.01(8)C Johannsen (Devon Meadows)
7VOSS GIRL [5]11578NBTJ Lindrea (Stratford)
8CRUMP (WA)[5]11142FSHT Iwanyk (Devon Meadows)
9SMURF’S LARA [5]Res.67246NBTJ Lindrea (Stratford)
10MACHINE GUNNER (NSW)[5]Res.45F77FSTDJ Grima (Grantville)
Race No. 10Leemon’s Meats8:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EFFONE [5]78856NBTC Duve (Denison)
2SOUTHWOOD FLAME [5]57734NBTA Scott (Pearcedale)
3JUST CALL ME [5]F3557NBTW Read (Devon Meadows)
4DR. SANSCHA [5]16354NBTJ Mcmahon (Darriman)
5BUBUDANG (NSW)[5]2F117FSHM Williams (Noble Park)
6HORSLEY BALE (NSW)[5]45534NBTM Delbridge (Balliang)
7SOUTHWOOD JUMA [5]13232NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
8JACK BURST [5]56446NBTK Iles (Longwarry)
9MACHINE GUNNER (NSW)[5]Res.45F77NBTJ Grima (Grantville)
10JARRY REG [5]Res.7651825.77(1)P Romagnino (Moe)
Race No. 11Prime 78:39 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PATCH IN TIME [5]76254NBTB Scott (Pearcedale)
2MISS JENNY [5]66478NBTW Read (Devon Meadows)
3WON’T BE BEATEN [5]82423NBTC Whitford (Yarram)
4BOOM BOOM SHIRAZ (NSW)[5]83464NBTM Williams (Noble Park)
5DR. ZSA ZSA [5]48374NBTW Mcmahon (Darriman)
6BIG BAD ROUGH [5]46264NBTC Mizzi (Cranbourne)
7KINETIC BOOST [5]87485NBTW Read (Devon Meadows)
8ROY’S SPECIAL [5]5564325.41(3)C Morris (Briagolong)
9SNOW BACK [5]Res.44788NBTK Holland (Stratford)
10ALAN WAY [5]Res.83666NBTJ Healey (Kilmany)