Sunday, 4 September 2016

Greyhound Box Draw For Sale – Sunday, 4 September 2016

Race No. 1Maffra Premix Concrete Pty. Ltd.5:34 PM (VIC time)
Maiden event over 440 metres at Sale Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FAIRY WHERE [M]8NBTJ Sammut (Traralgon)
2MOROKA LAD [M]4FSHC Morris (Briagolong)
3SIR MINTER (NSW)[M]25NBTJ Mills (Johnsonville)
4RUN ROSIE [M]7453NBTL Hughes (Longford)
5BLACK FIELDS [M]26FSHD Pattinson (Pearcedale)
6FLYING MAGNUM [M]5FSHT Erenshaw (Junction Village)
7NEDDLES [M]4NBTL Hughes (Longford)
8HANNAH BEAR (NSW)[M]FSHJ Lindrea (Stratford)
9NIKITA’S BLAZE [M]Res.FSHT Kennedy-harris (Somerville)
10JEBRECO SURPRISE [M]Res.FSHC Lindrea (Stratford)
Race No. 2Maffra Trowel Trades Final5:53 PM (VIC time)
Maiden Final event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OMEGA LUCY [7]125.09(3)B Harper (Seaspray)
2TOTALLY FAB [M]44342NBTS Clarke (Tooradin)
3PERSUADER (NSW)[7]3125.13(5)P Presutto (Devon Meadows)
4TIPPING WOODY [M]2NBTL Davis (Yarram)
5TAMBO FLASH (NSW)[7]125.26(5)M Whelan (Metung)
6SIMBAREA (QLD)[M]35432NBTG Mcmillan (Nambrok)
7RIGHTO MITCH [7]125.14(3)R Winter (Denison)
8SERENGETI SKY [M]2NBTL Hughes (Longford)
9ROSCO FIELDS [M]Res.353NBTG O’keeffe (Neerim Junction)
10SALOON PRINCESS [M]Res.53NBTS Reed (Yarram)
Race No. 3Mac Waste Group6:12 PM (VIC time)
Grade 7 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL UNIT (NSW)[7]6315225.75(1)S Clarke (Tooradin)
2SAPPY BALE (NSW)[7]8F225NBTR Camilleri (Lara)
3KILMANY FLYER (NSW)[7]7234725.53(8)J Baldwin (Kilmany)
4LEGEND JACK [7]F2785NBTG Elston (Sale)
5LOADER [7]2354225.30(4)A Mammone (Drouin West)
6OMEGA BRITTANY [7]32415NBTB Harper (Seaspray)
7QURA ALLEN (NSW)[7]36244FSHR Camilleri (Lara)
8JOHNNY BOY [7]32138NBTG Moss (Korumburra)
9ANGRY ALLEY [7]Res.2155825.46(1)A Mammone (Drouin West)
10SORRY MAURIE [7]Res.177NBTG Moss (Korumburra)
Race No. 4Been There Drank That6:30 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING PEDRO (NSW)[7]81426FSTDG Mcmillan (Nambrok)
2NIGHT PRANCER [7]75245NBTT Howell (Pakenham)
3ZEBO BALE (NSW)[6]4217629.93(1)R Camilleri (Lara)
4ALWAYS ABOUT ME [7]23644NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5ASTON TROY [7]26632FSHE Lieshout (Drouin West)
6ZIPPING NADIA (NSW)[7]56124NBTG Mcmillan (Nambrok)
7FLYING SMOOTH [7]78247FSHT Erenshaw (Junction Village)
8LYLEY LASS [6]52738NBTI Bindley (Wonthaggi)
9THERE’S STEAMY [7]Res.53678NBTL Floyd (Cobains)
Race No. 5H & S Firearms6:53 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPLE CEE (NSW)[5]8853725.09(4)R Floyd (Cobains)
2ZIPPING ZALI (NSW)[5]2684625.71(5)G Mcmillan (Nambrok)
3LIZZY ALLEN (NSW)[5]72421NBTR Camilleri (Lara)
4HUNDRED (NSW)[5]1774224.96(8)D Johnston (Boisdale)
5ASTON PHILOU [5]4182725.00(1)E Lieshout (Drouin West)
6DIVISION FOUR [5]6254225.41(2)C Johannsen (Devon Meadows)
7SPRITELY BOY (NSW)[5]38515NBTW Kirk (Melton West)
8BOOMA MIKADO [5]57616NBTM Barber (Hoddles Creek)
9DR. BALBOA [5]Res.88516NBTT Kennedy-harris (Somerville)
10SHOWTIME CHEVI [5]Res.4787425.17(2)H Taylor (Rockbank)
Race No. 6Gippsland Real Estate7:14 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 440 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON REGAS [4]8631225.34(8)E Lieshout (Drouin West)
2BEYOND TODAY (NSW)[5]3554524.83(4)C Johannsen (Devon Meadows)
3WOOFENDEN [5]3837724.67(3)D Johnston (Boisdale)
4OAKMONT BLONDE [4]4714125.27(4)D Mcphie (Kilmany)
5LISSA BREEN [5]57556NBTC Johannsen (Devon Meadows)
6VEETEE MIST [4]8686824.96(8)W Duve (Denison)
7LLOYD STREET [4]1464225.27(5)K Russell (Sale)
8COOKIE ROSE [4]3541725.01(5)J Chignell (Rosedale)
9RIPPER (SA)[5]Res.5847524.82(1)T Chatwin (Johnsonville)
10AREJAY BELLE [5]Res.57682FSHK Iles (Longwarry)
Race No. 7Country Road Real Estate7:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 520 metres at Sale Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MISS JOHANNSEN [4]1464629.61(8)C Johannsen (Devon Meadows)
2DUNDEE COBRA [4]5512229.86(5)G Scott-smith (Pakenham South)
3CRUCIFY [5]6565529.85(1)T Collins (Pearcedale)
4CANINO [4]8454429.37(3)C Johannsen (Devon Meadows)
5BRUISER SENOR [5]21376NBTD Johnston (Boisdale)
6STRZELECKI [5]73716NBTL Davis (Yarram)
7QUAKER BALE (NSW)[4]3531829.57(4)R Camilleri (Lara)
8OFF THE HIP [4]2412629.84(3)L Russell (Sale)
9OAKMONT WHISPER [5]Res.5633129.97(8)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 8Maffra Drycleaners7:58 PM (VIC time)
Free For All event over 440 metres at Sale Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BOMBORA FLASH [2]1531125.03(2)J Frusher (Lara)
2MALEUNE [4]F124225.06(4)C Jones (Rosedale)
3RIVERSIDE DEB [4]2266525.46(3)S Trotman (Fulham)
4OMEGA SNIPER [3]1431324.89(3)B Harper (Seaspray)
5EDUARDO ROSE [4]2622125.00(5)S Chignell (Rosedale)
6DASH OF SCOTCH [4]3322624.93(8)C Johannsen (Devon Meadows)
7BALLYMAC FINOLA [4]2324424.72(8)D Mcphie (Kilmany)
8LAKEVIEW HARLEY [1]5243324.84(6)H Whelan (Metung)
Race No. 9Players Syndicate8:22 PM (VIC time)
Grade 6 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHACKLETON [6]1381725.35(2)T Proctor (Alberton West)
2JASOCATE (NSW)[6]F2617NBTR Ashworth (Cowwarr)
3GULLY FEVER (NSW)[6]15613FSHJ Lindrea (Stratford)
4SLOG SWEEP [6]11734NBTS Spoljaric (Kilmany)
5CRASH ZONE [6]81125.17(1)E Dowsey (Cowwarr)
6SILVER SQUIGGLE [6]3541225.47(7)M Tabb (Lara)
7BLACK TRAIN [6]38185NBTL Jennings (Maffra)
8LORNA OLIVE [6]16844FSHI Bindley (Wonthaggi)
9SCARY SISTER [6]Res.5533425.43(6)C Tilley (Sale)
10WINSOME DORA [6]Res.43765FSHL Floyd (Cobains)
Race No. 10Macalister Earthmoving8:44 PM (VIC time)
Grade 5 event over 520 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WADELOCK JULIET [5]6463329.60(3)M Clohesy (Stratford)
2EMIO BALE (NSW)[5]68434NBTR Camilleri (Lara)
3MAJESTIC SEINE (QLD)[5]63387FSHD Kirk (Melton West)
4WINTERSTEIN (NSW)[5]66356NBTC Johannsen (Devon Meadows)
5OAKMONT TWISTER [5]1867829.44(1)D Mcphie (Kilmany)
6COSMIC MISSILE [5]45114NBTE Lieshout (Drouin West)
7SUTTON CLUB [5]26754FSHL Harris (Somerville)
8BIRD SPECIAL [5]8532629.72(2)I Bindley (Wonthaggi)
9OAKMONT WHISPER [5]Res.5633129.97(8)D Mcphie (Kilmany)
Race No. 11Balec Electrical Contractors9:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHARNICA [5]4232325.04(7)B Sonneman (Warragul)
2PAUA INVADER (NSW)[5]7138825.17(6)T Chatwin (Johnsonville)
3ONYA SAMI [5]62553NBTT Collins (Pearcedale)
4CALL ME TICKETS [5]2543425.50(6)B Russell (Sale)
5LADY TRON [5]41125FSHH Taylor (Rockbank)
6ANNUNAKI [5]23113NBTN Lund (Longwarry)
7ALLEN OPTIC (NSW)[5]52152FSHR Camilleri (Lara)
8MACALISTER SAM [5]23F4825.21(8)L Hughes (Longford)
9DAINTREE RHUMBA [5]Res.7378825.49(5)C Leviston (Callignee)
10CALIFORNA LEVO [5]Res.53677NBTG Dalton (Hazelwood North)
Race No. 12Leemon’s Meats9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 440 metres at Sale Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1REGIONAL CHIEF [5]1174525.41(7)E Dowsey (Cowwarr)
2MISS MATHIESON [5]5165625.08(8)D Hay (Maffra)
3JUST LIKE JIM [5]23568FSHM Clark (Mt Eliza)
4I’M SO LATE [5]7368525.38(3)C Tilley (Sale)
5TROV’S GEM [5]15156FSHB Kantzidis (Bundoora)
6ROSE OF DYANNA [5]33551FSHT Currie (Chadstone)
7MR. LEIGH [5]85615NBTS Clarke (Tooradin)
8CHEETAH STEALTH [5]7625425.38(8)G Moss (Korumburra)
9FAMILY RULES (NSW)[5]Res.4857225.24(7)T Chatwin (Johnsonville)
10OUR SPINNER [5]Res.88886NBTD Jones (Devon Meadows)