Thursday 22nd April 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 22nd April 2010

Race No. 1Kingston Trophies Final (gobis)07:08PM (VICtime)
Maiden Final event over 515 Metres at Sandown park Of $6,007,800 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $6,002,400.

No.NameFormTrainer

1FROMELLES72G Watts (Lara)

2DIXIE KONG32R J Britton (Lara)

3SPEEDY COLOUR2N King (Pearcedale)

4GIRRAWARRA ALI25231G Murray (Broadford)

5TETRIS241D N Mcdonald (Cranbourne)

6CARCOAR KURT61D N Mcdonald (Cranbourne)

7STETSON LILY1R J Britton (Lara)

8MONSHIRAZ161T K Auld (Tatura)

Race No. 2Grv Vbis Final (gobis)07:24PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 515 Metres at Sandown park Of $10,010,400 Prizemoney.
1st: $6,000 2nd: $2,000 3rd: $10,002,400.

No.NameFormTrainer

1DIFFUSION21422K P Smyth (Lang Lang)

2DASHER FELICA18411J Grindley (Gladysdale)

3BOOMA GO GO82871G Couldridge (Newstead.)

4HOTEL SPLENDIDO54551R J Hume (Bunyip)

5CARRAMAR FLYER46231W C Harvey (Cranbourne South)

6DR. CORKIE75532W J Mcmahon (Darriman)

7DOLLY’S HAND25451D Dean (Nyora)

8DR. REX56341W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 3Www.sandowngreyhounds.com.au07:44PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 715 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1LIMBURG GEM53325P G Reivers (Lara)

2TETRAHEDRON46273R J Britton (Lara)

3ALLEN ULRICK46245A L Dailly (Anakie)

4ALLEN ZANDER35632A L Dailly (Anakie)

5MAVERICK STAR31612J Digiorgio (Highett)

6WHICH WABBIT38485J A Sharp (Lara)

7PURE CITY26333C J Johannsen (Devon Meadows)

8DR. EVEREST32416W J Mcmahon (Darriman)

Race No. 4$18 Super Sunday Roast08:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1SITTING BEAR72483A J Britton (Lara)

2ROSE TAYLOR31142L V Iredale (Frankston)

3DISRAELI11251R Clark (Toolleen)

4MITCHELL’S MISS26111W B Punshon (Parwan)

5PRINCE FUSER21244K P Smyth (Lang Lang)

6BARNEY STINSON11735B A Bravo (Lovely Banks)

7SPADER11272D G Crawford (Pearcedale)

8DR. DOLLARMITE17743J L Mcmahon (Darriman)

Race No. 5Macro Meats (gobis)08:28PM (VICtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,358,115 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $6,352,400.

No.NameFormTrainer

1DR. LEONAROO31162J L Mcmahon (Darriman)

2BUDDY ROSE21335J Chignell (Rosedale)

3BRIAN BORU15883A C Tabone (Nambrok)

4COOPER BALE52428G J Bate (Lara)

5EIGHTH WONDER45215D I Burnett (Drysdale)

6SEEK AND DESTROY41115B Panetta (West Melton)

7BUSH KNIGHT34787A Langton (Anakie)

8SNOW PRINCE23212B Proctor (Alberton West)

Race No. 6Radio Sport 927 (gobis)08:52PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,509,150 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $7,502,400.

No.NameFormTrainer

1SHUNTED51514D I Burnett (Drysdale)

2PAPA COOL21622T Cortese (Hampton Park)

3CROSSFARNOGUE52531G J Tatti (Devon Meadows)

4DENTAX BALE42113G J Bate (Lara)

5GALBA JACK73441J R Maple (Little River)

6BLITZEM BALE15454S J Collins (Lake Goldsmith)

7BANGER HARVEY21217R J Britton (Lara)

8OCTANE SHOW87131D N Mcdonald (Cranbourne)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Solo09:11PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1KULU BUNYIP14732R J Britton (Lara)

2NELLY BALE75641A L Dailly (Anakie)

3OUR TOYMAN71145J P Psaila (Little River)

4DYNA JAYDEN45371G J Bate (Lara)

5SYDNIE ALLEN75682A L Dailly (Anakie)

6WHERE’S WOMBYF4221K G Greenough (Pearcedale)

7ZAMBOLA BALE21167G J Bate (Lara)

8GALACTIC DIAMOND46414B J Iredale (Frankston)

Race No. 8Macro Meats Lizrene Classic Final09:35PM (VICtime)
S/E Group 3 event over 715 Metres at Sandown park Of $29,000 Prizemoney.
1st: $20,000 2nd: $6,000 3rd: $3,000.

No.NameFormTrainer

1SYMMETRY54411R J Britton (Lara)

2JARVIS BALE21311G J Bate (Lara)

3BLUE LORIAN38243P R Whye (Narellan)

4REIGN OVER ME33462D N Mcdonald (Cranbourne)

5NEXT TOP MODEL31724J Thompson (Pearcedale)

6ALLEN SHAUL44314A L Dailly (Anakie)

7SATANIC CASH65123R L Isaacson (Lewiston)

8BEST OF TIMES33612C J Dalton (Nth Croydon)

Race No. 9Rapidvite Vite E09:55PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1DYNA CAHYA15443A L Dailly (Anakie)

2MISS FLUFFY12331C J Johannsen (Devon Meadows)

3CARRAZZO47123Y Andrews (Cranbourne Nth)

4MOPAR BALE12232A L Dailly (Anakie)

5MEPUNGA DIVA36244J R Britton (Anakie)

6MAD MAGIC54431D A Beasley (West Footscray)

7BLACK STAX43463S Bonaccurso (Mount Mercer)

8NORTH END14851R P Cunneen (Moe Sth)

Race No. 10Sandown Racing Every Sunday10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1TARRA MAGIC13362D A Beasley (West Footscray)

2SPORTZ85243G J Dainton (Shepparton)

3COCO BALE33223G J Bate (Lara)

4PINUP LASS21424M J Pirani (Boronia)

5PROVEN KRUIZE13245J Thompson (Pearcedale)

7RYKER BALE31332A L Dailly (Anakie)

8NAPALM BALE43833A L Dailly (Anakie)

10AMANDA BALE (6)31411A L Dailly (Anakie)