Thursday 6th May 2010

Greyhound Box Draw For Sandown Park – Thursday 6th May 2010

Race No. 1Kingston Trophies Final (gobis)07:09PM (VICtime)
Maiden Final event over 515 Metres at Sandown park Of $6,007,800 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $6,002,400.

No.NameFormTrainer

1PUSH THE PAINT31A Langton (Anakie)

2AVALANCHE ANGEL1K G Greenough (Pearcedale)

3PINK BANDANNA2K G Greenough (Pearcedale)

4DARK DUO1321T K Auld (Tatura)

5HEZA BIG BOY44371M Thomas (Meeniyan)

6EFOGI ROAD2D J Saunders (Sommerville)

7CHARDONNAY ROAD26842D J Saunders (Sommerville)

8GREYWINDS BEN72432T Womann (Lara)

9FROMELLES7223G Watts (Lara)

10MEPUNGA LEEZA53J R Britton (Anakie)

Race No. 2Prime Time Sports Interactive07:25PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 595 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1ROSE TAYLOR14217L V Iredale (Frankston)

2BLITZEM BALE45446S J Collins (Lake Goldsmith)

3PURE CITY33334C J Johannsen (Devon Meadows)

4AMANDA BALE41134A L Dailly (Anakie)

5WHITFIELD BALE65616G J Bate (Lara)

6DYNA JAYDEN37124G J Bate (Lara)

7WHERE’S WOMBY22145K G Greenough (Pearcedale)

8RALTREECE25421P E Giles (Moe)

9RACK IT UP37531P J Hartley (Boronia)

10SHAUNY BADTOOTH51625R P Lesueur (Sth Sunshine)

Race No. 3Radio Sport 927 Sandown Cup Ht107:44PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1MICKIE KEATO14577R J Keating (Longford)

2OUR TOYMAN11458J P Psaila (Little River)

3NELLY BALE64153A L Dailly (Anakie)

4LET IT RIDE16313L Repici (Hampton Park)

5ALLEN ULRICK24523A L Dailly (Anakie)

6SATANIC CASH12322R L Isaacson (Lewiston)

7BLING IT ON13111J Westerlo (Clyde)

8REIGN OVER ME46231D N Mcdonald (Cranbourne)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Radio Sport 927 Sandown Cup Ht208:08PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1NELLIE NOODLES11212R J Britton (Lara)

2WADELOCK TIGER42671M J Clohesy (Stratford)

3LIMBURG GEM33254J R Britton (Anakie)

4ELLA FAIR12253K J Mcauley (Lewiston)

5SANTINO MARELLA11483J Thompson (Pearcedale)

6COUNTESS OF CORK44123D N Mcdonald (Cranbourne)

7SYDNIE ALLEN68264A L Dailly (Anakie)

8JARVIS BALE13117G J Bate (Lara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Radio Sport 927 Sandown Cup Ht308:28PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1MAVERICK STAR16127J Digiorgio (Highett)

2ALLEN SHAUL43141A L Dailly (Anakie)

3BEST OF TIMES61284C J Dalton (Coldstream)

4NEXT TOP MODEL17244J Thompson (Pearcedale)

5BERNIE BEETROOT56116D I Burnett (Drysdale)

6PURE INSPIRATION51112D N Mcdonald (Cranbourne)

7LOCHINVAR VOGUE11133R C Smith (Barnsley)

8WHICH WABBIT84858J A Sharp (Lara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Rapidvite Final (gobis)08:52PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 515 Metres at Sandown park Of $15,015,400 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $15,002,400.

No.NameFormTrainer

1RYKER BALE33262A L Dailly (Anakie)

2AZZAN BALE37811G J Bate (Lara)

3CHARLIE CHA CHA31122R C Bartolo (Little River)

4EL GRAND SENOR11111C M Jones (Sale)

5PENTHOUSE11121J Thompson (Pearcedale)

6PHILBY16351R J Britton (Lara)

7PETAL ROSE41111G R George (Beulah)

8MID LEVELS31131P E Giles (Moe)

9BUDDY LOVE41812M A Delbridge (Balliang)

10ICEMAN RAIKKONEN15112J R Britton (Anakie)

Race No. 7Radio Sport 927 Sandown Cup Ht409:11PM (VICtime)
Special Event Heat event over 715 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1DASHING CORSAIR11211D M Lennon (Churchable)

2TIME TO SPEED37112J Galea (Tarneit)

3ARVO’S FLORENCE24585T E Burns (Kooweerup)

4US FIVE65277W A Vassallo (Devon Meadows)

5ALLEN ZANDER63212A L Dailly (Anakie)

6SMOKIN’ ICHIBAN41543M Wallworth (Gisborne Sth)

7GUACAMOLE17531D N Mcdonald (Cranbourne)

8SYMMETRY41151R J Britton (Lara)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Racing Ahead09:35PM (VICtime)
Free For All event over 515 Metres at Sandown park Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1SHUNTED51434D I Burnett (Drysdale)

2DYNA LACHLAN44113A L Dailly (Anakie)

3CROSSFARNOGUE53122G J Tatti (Devon Meadows)

4SEEK AND DESTROY11541B Panetta (West Melton)

5BUDDY ROSE35142J Chignell (Rosedale)

6SELYNYA SURPRISE85525S A Coates (St Albans Park)

7ALLEN CHANG15144A L Dailly (Anakie)

8SHREDDED CHEESE33813J Thompson (Pearcedale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Michael Christian09:55PM (VICtime)
Grade 4 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1DYNA OBELIA37224A L Dailly (Anakie)

2LAKELAND BALE83176S J Collins (Lake Goldsmith)

3OCTANE SHOW13171D N Mcdonald (Cranbourne)

4WESTALL BOY63113J M Karamatic (Lara)

5COOPER BALE42823G J Bate (Lara)

6MISS FLUFFY33112C J Johannsen (Devon Meadows)

7BUSH KNIGHT47878A Langton (Anakie)

8MANUEL BALE26538A L Dailly (Anakie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Tony Jones10:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 515 Metres at Sandown park Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ POINT12111A J Hitchcock (Pyramid Hill)

2IMMACULATE21263B Jones (Pyalong)

3OBSCENE15312M T Carter (Violet Town)

4RADLEY BALE22443G J Bate (Lara)

5MAX DA MUSS45715P Bartolo (Little River)

6SITTING BEAR48338A J Britton (Lara)

7DYNA FORTE25114G J Bate (Lara)

8LIVIO BALE15267A L Dailly (Anakie)

9SHIVER INSIDE55261T Womann (Lara)

10SUPREME VISION44511A L Dailly (Anakie)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of