Monday, 11 May 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 11 May 2015

Race No. 1Ckh Painting7:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GREEN STONE [M]35FSHB Divirgilio (Langwarrin)
2THUNDERING LAD [M]7383NBTR Tartaglia (Newcomb)
3COSMIC BLADE (NSW)[M]766NBTR Matthews (Arcadia South)
4CATALYSE [M]34434NBTJ Mangion (Numurkah)
5GIRRAWARRA MAGIC [M]22465NBTG Murray (Broadford)
6HEATH WOT [M]86FSHJ Formosa (Heathcote)
7WINTER SNIP [M]27366NBTJ Donaldson (Euroa)
8CHARLIE’S LADY [M]58778FSHK Ward (Mount Moriac)
9JUST PATIENCE [M]Res.F4FSHP Patterson (Bet Bet)
10ELIZA PHAROAH [M]Res.28NBTP Clark (Wangaratta)
Race No. 2World Wide Greyhounds7:28 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING SERIES (NSW)[M]35554NBTC Hennessy (Argyle)
2SPUR TRON [M]88776NBTM Fothergill (Numurkah)
3MISS WICKED [M]65224NBTL Moore (Strathdale)
4HIGHFIELD ROMEO [M]37PFSHN Tait (Wangaratta)
5SHOOTER’S IRISH [M]36242NBTP Boots (Merrigum)
6SAILING ALE [M]854NBTA Blake (White Hills)
7ASTON PAYTON (SA)[M]86FSHJ Formosa (Heathcote)
8FIRE STOKER [M]737FSHS Burke (Kanyapella)
9WINTER BLAZE [M]Res.F6884NBTJ Donaldson (Euroa)
10LORD NICHOLSON (NSW)[M]Res.77766NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 3Jade Media Photography7:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ROMELDA [M]47726NBTM Fothergill (Numurkah)
2GUNMETAL WARRIOR [M]26437NBTC Hennessy (Argyle)
3RADICAL GHOST (NSW)[M]52366NBTM Ellis (Nathalia)
4LEO SPEEDWAGON [M]55254NBTI Dehne (Nanneella)
5SUPER BALLOTELLI [M]74775FSTDJ Formosa (Heathcote)
6BURRAWONGA KEVAN [M]22534NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
7BANYANDAH BOY [M]47376NBTR Sharples (Murchison)
8ALL ABOUT ASH [M]44763NBTR Tartaglia (Newcomb)
9DON’S RACER [M]Res.58FSHN Carthew (Newcomb)
10BET BET CURLY [M]Res.7485FSHP Patterson (Bet Bet)
Race No. 4Shepparton Veterinary Clinic8:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHT FLIGHT [7]78126.15(2)S Abela (Lockwood)
2LIL STELLA [7]17876FSTDM Nash (Little River)
3MARBLE HILL (NSW)[7]13557NBTJ Campbell (Arcadia)
4DEMO LAD [7]5318725.82(8)R Tartaglia (Newcomb)
5NUGGY BURGER [7]81666NBTJ Formosa (Heathcote)
6WILLOW PRINCESS [7]73637NBTM Ellis (Nathalia)
7DALE (NSW)[7]57675NBTC Glen (Wodonga)
8MELODRAMATIC [7]72217FSHM Marshall (Pentland Hills)
9THYME’S RIPE (NSW)[7]Res.77375NBTG Howarth (Longwood)
10HOTLIPS MATILDA [7]Res.68T46NBTB Stephens (Tooborac)
Race No. 5Elite Collars & Leads8:26 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO GO ZARBO [6]2323525.77(5)S Wells (Nagambie)
2SNAKE WOMAN [6]4783425.74(5)D Geall (Lara)
3SHE’S LIL [6]3421325.66(6)J Donaldson (Euroa)
4SOFT BALLAD [6]8455826.10(2)D Jarvis (West Meadows)
5BIT OF ALRIGHT [6]1387426.18(6)P Formosa (Lalor)
6WHO’S THAT HOOK [6]41532NBTS Hooke (Huntly)
7SUPER PATRICIA [6]12336NBTJ Formosa (Heathcote)
8CARLANNA LOIS [6]37215NBTP Bull (Maryborough)
Race No. 6Manish Gupta Accountants8:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER OF OZ [5]6246625.57(2)J Formosa (Heathcote)
2STAR RIPPER [5]46363NBTS Tyley (Wallan)
3KLAUS BALE (NSW)[5]76277NBTD Coleman (Lara)
4OUR MURRAY GREY [5]3614325.63(2)K Wright (Elphinstone)
5LISICKI SPUR [5]4517425.61(4)M Fothergill (Numurkah)
6LOST AND LONELY [5]66734NBTS Waycott (Springhurst)
7HOME YOU GO [5]72244NBTG Williamson (Marong)
8MONKIRA [5]5455426.24(2)C Newman (Chiltern)
9BUSTER’S MAGIC [5]Res.4334625.51(2)P Clark (Wangaratta)
10TINY BIT LEFT (NSW)[5]Res.16754FSHD Coleman (Lara)
Race No. 7Finer Fruits9:08 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MORTON PARK [5]5775622.32(2)G Edwards (Broadford)
2DARK SAGA [5]2854622.21(3)R Glass (Kyabram)
3HECAN BOLT [5]6123522.61(1)D Petersen (Wangaratta)
4WEALTH (QLD)[5]6424822.07(2)K Chivell (Sunbury)
5MINT MURPHY (NSW)[5]88242NBTM Marshall (Pentland Hills)
6JACK’S PRINCE [5]7456822.43(1)K Quinn (Cundare)
7BLACK CARDIGAN (QLD)[5]6317522.17(6)D Bramich (Balmattum)
8MARY’S GUESS (QLD)[5]2485622.37(7)B Kinder (Girgarre)
9MAUDIE MAGIC [5]Res.1864422.24(2)P Clark (Wangaratta)
10HAICH TWO MO (NSW)[5]Res.56268NBTG Dainton (Cosgrove)
Race No. 8Byers Electrical9:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YARN BALE (NSW)[5]45641NBTD Coleman (Lara)
2ALL INN RIVER [5]8576425.65(7)T Duncan (Harston)
3RUSTY PUZZLE [5]67863NBTG O’keefe (Neerim Junction)
4RAPID INCLINE [5]88466NBTR Tartaglia (Newcomb)
5COWBOY JURY (SA)[5]5757225.69(8)J Fothergill (Heathcote)
6BOSTON GEORGE [5]4638725.70(4)J Formosa (Heathcote)
7JEREMEY RENT [5]2253725.61(6)B Pell (Toolleen)
8IMAGE PUZZLE [5]38384FSHG O’keefe (Neerim Junction)
9BENDIS BALE (NSW)[5]Res.56545NBTD Coleman (Lara)
10MISTER SUNRAYSIA [5]Res.5217725.51(5)P Clark (Wangaratta)
Race No. 9Racers Function Centre9:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLAR SPOT [7]7122422.63(2)J Maple (Little River)
2DEMON EYES [7]22253FSHM Crowe (Myrniong)
3BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]85448NBTC Newman (Chiltern)
4GIRL IN FLIGHT [7]23552NBTA Debattista (Toolleen)
5KAYLA’S EFFORT [7]35667NBTG Williamson (Marong)
6HUGH MADE WHO [7]182F5FSHD Geall (Lara)
7FRIZZLE IZZLE [7]28534NBTJ Hooke (Huntly)
8LULU NOIR [7]3341FSHC Elliot (Greenhill)
9FREDWYN [7]Res.7587422.80(1)A Dexter (Katunga)
10SASH [7]Res.23366NBTD Moore (Kialla)
Race No. 10Market Meats10:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BODAFAN (NSW)[5]2783522.50(8)D Grindley (Corowa)
2MANELITO (NSW)[5]8358522.63(8)D Petersen (Wangaratta)
3STYLISH CHIPS (NSW)[5]8F27722.29(8)S Vantaarling (Tallygaroopna)
4SANZ GOLD [5]5777322.42(5)G Buchanan (Sunday Creek)
5TWOBEEYOU [5]3362622.32(5)N Tait (Wangaratta)
6ORIENTAL OUTLAW [5]4781622.81(8)J Mangion (Numurkah)
7SHARINA THUNDER (NSW)[5]67817NBTP Cullie (Rushworth)
8JEMLEE [5]6634622.55(8)S Dervish (Stanhope)
9PAGANI LOLA [5]Res.656T522.47(6)J Donaldson (Euroa)
10MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.5173422.41(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 11Top Cat Video10:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1THAT’S INSERT [6]77877NBTJ Walker (Arcadia South)
2GRACIE’S GUESS (QLD)[6]54687NBTB Kinder (Girgarre)
3VEE BEE ELLE (NSW)[6]5411522.59(3)M Ellis (Nathalia)
4JUDY’S MY NAME [6]3824722.67(7)J Fothergill (Heathcote)
5RIDDLE ME LAD [6]8478522.34(Q)(6)N Tait (Wangaratta)
6SURFING MINNIE [6]57745NBTM Salvatore (Greensborough)
7MISSY MISS (NSW)[6]11644NBTD Dawson (Crossover)
8GREENDALE XPRESS [6]12224FSTDM Crowe (Myrniong)
9GO WILD PHIL [6]Res.83387FSTDN Carthew (Newcomb)
10SEE HIM GO [6]Res.36365FSHM Filomeno (Craigieburn)
Race No. 12Blazin’ Wildfire @ Stud10:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PATJACK LOMAR (NSW)[5]1323122.47(2)N Mcmenamin (Thurgoona)
2FANTASY EXPRESS [5]67766NBTA Blake (White Hills)
3IMA WARRIOR [5]24173NBTD Petersen (Wangaratta)
4TAKE THE CHANCE [5]63774NBTW Hooke (Huntly)
5KRIPKE [5]3666522.51(3)M Nash (Little River)
6CARLANNA COYOTE [5]7785222.64(7)P Bull (Maryborough)
7WINDY REG [5]3625422.36(4)D Burkett (Girgarre)
8LIL’ MISS PLEB [5]31216NBTR Boehm (Nilma Nth)
9OWEN NEWITT [5]Res.7838722.24(5)S Burke (Kanyapella)
10STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.5562422.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)