Monday 1st August 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 1st August 2011

Race No. 1Finer Fruits07:12PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1THICK CUSTARD55263FSHB A Lord (Nth Albury)
2DEL TOROFSHA M Rocke (Broadford)
3WALA WALA WINCHA6388NBTM Chilcott (Heathcote)
4SEE SEE SEE174FSHK M Repia (Long Gully)
5WILMA’S ENTITY2346NBTL M Allen (Darnum)
6OUR BLUEAGLE4643NBTR E Gilmore (Arcadia)
7SHANGHAI SALLY7NBTP M Boots (Merrigum)
8DAMIKA7NBTS E Stefanos (Longwood)
9MISS MARTINEER77488NBTG C Williamson (Marong)
Race No. 2Shepparton Retravision07:28PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1RISE A KNIGHT12567NBTG J Glass (Kyabram)
2FERGIE FERG76FSTDM Chilcott (Heathcote)
3DISRAPTOR54445FSTDD A Beasley (Footscray West)
4FLIP BALEFSHG J Bate (Lara)
5JASON BALEFSHG J Bate (Lara)
6SUPER HIRDY53FSTDS R Drummond (Toolleen)
7OXFORD LANDINGFSHR E Gilmore (Arcadia)
8FUTURE LEGEND25246FSHD J Fisher (Lara)
Race No. 3Neatline Homes07:48PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA LAD4624NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
2GRANT BALEFSHG J Bate (Lara)
3STYLISH CLASS784FSTDT Vantaarling (Tallygaroopna)
4SUPER BINGLE2FSHS R Drummond (Toolleen)
5KIARA BLUE88452FSHS N Fisher (Lara)
6SHAUNY BALEFSHG J Bate (Lara)
7SMARTBUCKS32NBTT B Smart (Mooroopna)
8SPICE OF LIFE37FFSTDJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 4Anstice Quality Racing Meat08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1AVROM BALE132FSHG J Bate (Lara)
2PRINCE CHARM36584FSHD J Fisher (Lara)
3VIOLENT LEE55385NBTL M Allen (Darnum)
4GUNNA GET YA75335NBTW Hooke (Huntly)
5FOUR WAY GIRL42285NBTG C Williamson (Marong)
6GLITZY LOMAR66317FSHN J M Menamin (Thurgoona)
7KALIMNA TRIX33735NBTK J Eyles (Murchison)
8HIGH IGNITION65152FSTDK M Repia (Long Gully)
9EMMA FROST15777NBTB Kinder (Girgarre)
10MIND BOGGLING36548FSHK M Repia (Long Gully)
Race No. 5Mooroopna Secondary College08:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WALLY’S ELITE3535425.97G M Campbell (Peechelba)
2MAD CAPER4267525.71J A Capuano (Pyalong)
3DROOPY’S MONARO26137NBTR J Giles (Harston)
4MAGIC GEORGE16858NBTM J Edwards (Broadford)
5WHERE’S LUKE34766FSTDS N Fisher (Lara)
6OCEAN DEEP56351FSHK J Podmore (Wagga Wagga)
7REBEL GIRL3264725.86C Newman (Chiltern)
8LATIFI LUKE35647NBTR J Giles (Harston)
9EMMA FROST15777NBTB Kinder (Girgarre)
10MIND BOGGLING36548FSHK M Repia (Long Gully)
Race No. 6Jade Media Photography (gobis)08:47PM (VICtime)
Grade 5 event over 650 Metres at Shepparton Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1JUNIOR SHIRAZ15153FSTDG Cini (Deer Park)
2SEDUCTABLE34622NBTG R Edwards (Broadford)
3SAVE A BUNDLE53543FSHG J Bate (Lara)
4SAMANTHA DEE72843NBTM Chilcott (Heathcote)
5HUBBUB1314438.18P Triaca (Lima)
6DONNA MATRIX73453NBTM A Strahan (Brunswick West)
7SAMCRO71455FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
8HANK BULGER17364FSHG Kantzidis (Bundoora)
9CHAMPAGNE OSTI85174FSTDD J Gladman (Parkes)
10ERNIE’S KEEP54356FSTDR A Gray (Pyalong)
Race No. 7Quest Shepparton09:09PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1UNLOCK THE CODE8547622.25B Kinder (Girgarre)
2LEKTRA BILLY33722NBTD J Fisher (Lara)
3LE PIPPY7332122.54J Formosa (Heathcote)
4COMMON COLD3484122.34T J Allen (Darnum)
5MADDY’S JET5371422.29J K Hooke (Huntly)
6HE’S CREATIVE17228NBTK J Podmore (Wagga Wagga)
7ALLEN MONARO67435NBTG J Bate (Lara)
8BLACK CHEETAH41157NBTS E Stefanos (Longwood)
Race No. 8Oshu City Japan09:26PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1ZLATAN64714NBTS N Fisher (Lara)
2BURRAWONGA JOY1112525.77J Birthisel (Yarrawonga)
3WALTER BALE2412425.80G J Bate (Lara)
4XMAN7148525.79K J Eyles (Murchison)
5HEY KOBYBOYN4277225.53P J Frost (Heathcote)
6TIP RAT55313NBTC Millan (Lara)
7ALETA ALLEN82341NBTG J Bate (Lara)
8DARGO DEVIL3333425.44C Newman (Chiltern)
Race No. 9Solar City Office Equipment09:49PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FASTER THAN YOU1542722.40L C Slattery (Heathcote)
2RICEY8584622.28B J Stephens (Tooborac)
3OAKMONT KIMMI3675322.25M J Gibbons (Corio)
4MAITRISE41118FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
5JORDACHE71126FSHJ H Kruisselbrink (Raglan)
6RUNAWAY RALFY3211422.61R L Rogers (California Gully)
7MOVE OVER TIGER2222422.41B Pell (Bendigo)
8WHAT AN IMPACT6486522.42S E Stefanos (Longwood)
9TEACHER LESS55377NBTM J Gibbons (Corio)
10GO BOC65847FSTDB A Lord (Nth Albury)
Race No. 1024/7 Labour Hire10:08PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SCARY TEETH63413NBTB R Parker (Tatura)
2KID CONDOR61164NBTD J Fisher (Lara)
3PITSTOP OMEN1467725.84G R Edwards (Broadford)
4RUGER73854FSHD A Beasley (Footscray West)
5DJERRKURA67532NBTD L Warburton (Tatura)
6KID WILLIE77642NBTD J Fisher (Lara)
7BLACK JACA1566525.66B W Lock (Eaglehawk)
8HARSTON QUEEN7478626.00R J Giles (Harston)
9MIND BOGGLING36548FSHK M Repia (Long Gully)
10EMMA FROST15777NBTB Kinder (Girgarre)
Race No. 11Greater Shepparton10:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SNOWFLAKE’S HOPE44455FSHD J Irby (Rosebud)
2CONGO MAN5751722.53J Chilcott (Heathcote)
3LEKTRA GOLD17852FSTDS N Fisher (Lara)
4SPENCE’S BOY27763FSTDK L Wright (Harston)
5GEE AND TEE2545622.68L M Allen (Darnum)
6JOSH CHLOEBO5465322.44C Donnelly (South Morang)
7SADIE’S CHANCE32171FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
8LEGGY ELLE8714822.63B Kinder (Girgarre)
9TEACHER LESS55377NBTM J Gibbons (Corio)
10JANET’S AMAZON51438NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 12The Watchdog10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S HE GONE5642122.77G M Campbell (Peechelba)
2LIQUID LAUGH51563NBTK M Repia (Long Gully)
3LADY FIREBALL2636722.64G M Campbell (Peechelba)
4CALIFORNIA LOVE1346622.70J Formosa (Heathcote)
5CALICO PRINCESS17136FSHJ W Johnson (Reservoir)
6SUPER SHY3141522.65B J Philippe (Kilmore)
7JERRY HATRICK7345122.59C Donnelly (South Morang)
8SID CHARLES41122.82R J Giles (Harston)
9TOKEN ALI24687FSHM J Gibbons (Corio)
10BURRAWONGA JEN3748622.60J Birthisel (Yarrawonga)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments